Merret vendimi/ DASH: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen NON-GRATA për të hyrë në SHBA


lg.php

lg.php

lg.php

Departamenti Amerikan i Shtetit ka vendosur të shpallë “non-grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.
Gjithashtu hyrja në SHBA do ti ndalohet dhe familjes së tij, bashkëshortes dhe fëmijëve.

lg.php

lg.php

Lajmin e ka dhënë Sekretari Amerikan i Shtetit në administratën e presidentit Joe Biden, Anthony Blinken, i cili thotë se vendimet e Berishës “minuan demokracinë në Shqipëri.
“Veprimet korruptive të ish Presidentit Sali Berisha minuan demokracinë në Shqipëri. Sot shpall publikisht Berishën dhe familjen e tij të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA. Ne qëndrojmë të #BashkuarKundërKorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”, deklaroi Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken.
gdegherh4rh4h


/Fastnews
 
Ej shoku po flasim per akuza Amerike, jo Rame dhe rilindasish :)
Por i marrin urdhrat e tyre nga George Sorros e kompani.
Sorros ka dy njerez te tij ne Tirane, Budallain e Madh, Edi Rama, dhe teveqelin e vogel, Erion Veliaj. Tani po ve ne levizje diplomacione amerikane qe te fillojne punen per rishikimin e kufijve ne Ballkan. Dhe kush eshte pengese ne politiken shqiptare? Ata luftetaret e UCK-se...
Berishen dhe Meten, qe jane si jane, nuk e shesin patriotizmin e tyre per lojrat e te huajve, u tregojne shkopin dhe me akte te tilla. Me pak fjale @Marla, mesazhi i tyre: Mos guxoni te prishni planet tona!
 
Por i marrin urdhrat e tyre nga George Sorros e kompani.
Sorros ka dy njerez te tij ne Tirane, Budallain e Madh, Edi Rama, dhe teveqelin e vogel, Erion Veliaj. Tani po ve ne levizje diplomacione amerikane qe te fillojne punen per rishikimin e kufijve ne Ballkan. Dhe kush eshte pengese ne politiken shqiptare? Ata luftetaret e UCK-se...
Berishen dhe Meten, qe jane si jane, nuk e shesin patriotizmin e tyre per lojrat e te huajve, u tregojne shkopin dhe me akte te tilla. Me pak fjale @Marla, mesazhi i tyre: Mos guxoni te prishni planet tona!
Pse tani e kuptove :) Era sorosiane eshte ne te gjithe globin, ne jemi shume pak te rendesishem per ta dhe planet e tyre!
 
Po pra po akoma me komunizmin…..gjithe maskaraden qe ka ba berisha ne kto 30vjet demokraci nuk e ka ba enver hoxha ne 50vjet
Ahahah ah sa i vogel je sa se din ca i ka ba enveri Shqiptareve nejse.. ketu me mbarohen argumentat ngaqe ke lind para meje ?
 
Ahahah ah sa i vogel je sa se din ca i ka ba enveri Shqiptareve nejse.. ketu me mbarohen argumentat ngaqe ke lind para meje ?
Shqiptareve nuk ju ka ba asigja enveri ca asht dasht me ju ba….pse i ka lan pak lirshem kena arrit ne faze ku jena sot
 
E o mire sa me ulerime e keni marre se fundja i cope Amerike eshte
Fundja sala dje me new york times fshinte bycen...pune e madhe forte
Ne e kemi skenderbe e kalu skenderbeut lool
 
E o mire sa me ulerime e keni marre se fundja i cope Amerike eshte
Fundja sala dje me new york times fshinte bycen...pune e madhe forte
Ne e kemi skenderbe e kalu skenderbeut lool
Jo moj ai se ka problem po zhgenjimi tek ne thuajTe jetosh per 50 vjet ne diktatur . Te denoheshe nga komunistat se kishe njerez ne amerik . Te durosh te bijt e komunistave qe djegin shqiperin per pushtet . Te mos denohet as nje per genocidin komunist . Te mos shpallet as nje komunist si dhe Gramozi i 2 prillit non grada ne Amerik . Eshte uleritese dhe e rrezikshme se demokracis po i vjen fundi .

Ne me te zhgenjyer jemi nga amerika se politika jone
 
Jo moj ai se ka problem po zhgenjimi tek ne thuajTe jetosh per 50 vjet ne diktatur . Te denoheshe nga komunistat se kishe njerez ne amerik . Te durosh te bijt e komunistave qe djegin shqiperin per pushtet . Te mos denohet as nje per genocidin komunist . Te mos shpallet as nje komunist si dhe Gramozi i 2 prillit non grada ne Amerik . Eshte uleritese dhe e rrezikshme se demokracis po i vjen fundi .

Ne me te zhgenjyer jemi nga amerika se politika jone
Copy paste ky shkrimi ????
 
Jo moj ai se ka problem po zhgenjimi tek ne thuajTe jetosh per 50 vjet ne diktatur . Te denoheshe nga komunistat se kishe njerez ne amerik . Te durosh te bijt e komunistave qe djegin shqiperin per pushtet . Te mos denohet as nje per genocidin komunist . Te mos shpallet as nje komunist si dhe Gramozi i 2 prillit non grada ne Amerik . Eshte uleritese dhe e rrezikshme se demokracis po i vjen fundi .

Ne me te zhgenjyer jemi nga amerika se politika jone
Po pra dhe cuditerisht nje pjelle te komunizmit sapo ta "denuan" amerikanet sepse askush se beri
To merzitesh???
Cudi vertet
 
Po pra dhe cuditerisht nje pjelle te komunizmit sapo ta "denuan" amerikanet sepse askush se beri
To merzitesh???
Cudi vertet
Ca denuan mi ? U are kiding me ?
Une te them qe sesht denuar askush nga ata kryesoret Gramozin e ke ne krye te Parlamentit ti thua ja gjurmet lol
 
Ca denuan mi ? U are kiding me ?
Une te them qe sesht denuar askush nga ata kryesoret Gramozin e ke ne krye te Parlamentit ti thua ja gjurmet lol
He mi se me thojza e ke mos u acaro lool
Ti kerkon 2 prillin tund e shkund , nderkohe ti ke ende pa nje te denuar gjemat e tyre te fundit
Dhe mediun e birishin e pjellen e birishes aty pa i hyre gjemb ne kembe
Ja prandaj ti ka marre amerika , se e pa qe ti se ke forcen si shtet
Nis diku e do dali gjithkund!
 
He mi se me thojza e ke mos u acaro lool
Ti kerkon 2 prillin tund e shkund , nderkohe ti ke ende pa nje te denuar gjemat e tyre te fundit
Dhe mediun e birishin e pjellen e birishes aty pa i hyre gjemb ne kembe
Ja prandaj ti ka marre amerika , se e pa qe ti se ke forcen si shtet
Nis diku e do dali gjithkund!
Ate thuaj... hengren burg kot njerezit e shkret per nje fjale goje .. doli amerika me komuniste se fidel kastro
 
Ja do shohim.. e pastaj .. u kthye drejtesia ne Shqiperi thua ?
Une sjam nostradamusi
Ama se mohoj qe ti shoh nga i pari te i fundit te gjykuar per cfare i kane bere ktij kombi , me jep nje sodisfaksion te papare.
E as me intereson ne jane te djathte apo te mengjer ...ne te semes te tere plerat e ktij vendi!
 
Ate thuaj... hengren burg kot njerezit e shkret per nje fjale goje .. doli amerika me komuniste se fidel kastro
Diktatura ne cdo shtet ate ka bere
Cdo shtet aty e ka historine e tij
Por eshte kapitull i mbyllur , yni vazhdon e vazhdon sepse ne jetojme me mendje te e shkuara dhe duke hedhur te njejtat hapa te te shkuares.
Amerika po ben ate qe ky dreq e palo shteti duhet ta kishte bere kohe me pare.
Nese enveri ishte diktator ne diktature , saliu instaloi diktaturen ne demokraci
Ca sheh jane kopjet etija te shemtuara
 
Diktatura ne cdo shtet ate ka bere
Cdo shtet aty e ka historine e tij
Por eshte kapitull i mbyllur , yni vazhdon e vazhdon sepse ne jetojme me mendje te e shkuara dhe duke hedhur te njejtat hapa te te shkuares.
Amerika po ben ate qe ky dreq e palo shteti duhet ta kishte bere kohe me pare.
Nese enveri ishte diktator ne diktature , saliu instaloi diktaturen ne demokraci
Ca sheh jane kopjet etija te shemtuara
Po jo moj vajze nuk jemi ne se shohim ne te shkuaren .. te gjith popujt e bejne kete .. Gjermanise akoma i permendet e shkuara.
Por komunizmi fitoi ne forme tj por fitoi ne boten perendimore tashme.
Te thuash instaloi diktaturen ne demokraci .. kur ne se patem para tij kurre .. po patem ylli bufin qe na dha 3 dite buke afat e tmerroi popullin .. eshte paradoksale.
Gjithsesi Amerika i dha nje mbeshtetje te forte shtetit diktatorial ramist.
Mbajeni dhe paguani taksat bukur aty.
 
Mos ahahahaha.. ja se ska humb gje e mos shkofte per te 30 here ne usa ..??
Ah medet tallet amerika me ne ..ne vend te bej non grada Ramen ben nje pensionist.
Eshte si te pushkatosh enverin pas vdekjes.
Pastaj ca ka ndryshe Korea e veriut me Ameriken e ?
Qe është pensionist, do te thotë qe krimi nuk duhet ndëshkuar? Nuk iu kuptoj ju Demokratët, qe jeni kaq te verber, sa mbroni krimin, dhe kriminelin. Ky eshte njeriu me i korruptuar.Dhe jo vetem i korruptuar, por i ka lyer duart edhe me "gjak". Cdo gje e keqe ka ndodhur në këtë vend postkomunizmit, mban emrin e tij. Hapni syte dhe shihni te vertetat që iu bëjnë MU para syve.. mos i dilni mbrojë nje njeriu qe me kohe duhej te ishte pas hekurave. Se na eshte bere super milioner me rroge shteti?
 
Top