Mendimi i çastit.

Titanic

Antarë i Respektuar
Se di pse të menduarit për vdekjen time më jep goxha qetësi. Ndihem mirë, ndihem qetë, ndihem i sigurt, ndihem i çliruar.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Asgje,dhe kjo asgjeja qenka nje forme jetese e paqte.
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Të jesh kudo do të thotë të jesh askund.

| Seneka |

Çdo të thotë Seneka me këtë ? Seneka sugjeron se ai njeri që shpenzon kohën duke bërë udhëtime jashtë vendit do ketë shumë të njohur por asnjë mik.

Si preferoj ta shoh unë ?

Dhe brenda vendit mos njih askënd, njerëzit s'kanë çfarë të ofrojnë. Jeta mund të bëhet dhe pa njohur njerëz. Në fakt shumë njerëz i largoj nga vetja (vetëm kur zihem ngushtë më duhet të rri afër tyre) ndihem i qetë pa ta. Kjo është jeta që dua dhe kjo është jeta që bëj.
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Kudo të shkosh e me këdo të flasësh njerëzit gjithmonë kanë për të pasur dhe për të thënë diçka për ty. Ti je ky apo ai; sesi jam unë është puna ime. Për aq kohë sa nuk bezdis, për aq kohë sa opinionet i shpërndaj, për aq kohë sa e respektoj mendimin atëhere ça ke që përzihesh dhe thua si duhet të jem unë ?! Sesi duhet të jem unë e di unë. Pak halle kemi na duhen dhe njerëzit që nuk i njohim të na thonë si duhet të jemi ?! Bela e madhe !
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ka mijera forma ta manifestosh dashurine.
Por ajo me shejta, eshte kur dikush te mbush shpirtin dhe jeten, duke qene afer teje ne cdo moment qe ti e ke te nevojshme.
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Ka mijera forma ta manifestosh dashurine.
Por ajo me shejta, eshte kur dikush te mbush shpirtin dhe jeten, duke qene afer teje ne cdo moment qe ti e ke te nevojshme.
Ku Eshte ai seee?
Edhe e bukura Eshte qe kur nuk duhet te behet lemsh neper kemb kur ke nevoj te jep dhe nje te shtyre dhe iken ne heshtje.
 
Top