Me duaj! :))

kur pash kete foto,se c`me brodhi mendja si nje elekricitet ne kohe,dhe padashje po mendoja;
A do ja mbajme njeri-tjetrit duart ne pelqeri!?
Si do jete jeta jone rrth te 70-tave?!

Dhe kesaj fotoje do ngjisja keto vargje momenti te mijat.


....me duaj ti perseri,sic dite dje dhe sot,,,dhe deri ne perjetesi! :))
7caa6b4ef311554a2aaf895212ebcde3.jpgTema; c`do gje rreth dashurise,foto,shprehje qe ju zgjojne copeza dashurie.
 
Me duaj
dhe qiellit, diellin do tja marr per ty.
Me duaj
nates yjet do tja vjel, qe preherin tend ta zbukurojne.
Me duaj
e parajses lendinen do tja pushtoj, e aty ti te mbreterosh
Me duaj
me thermo copash kristali
e perseri me ngurteso
ate qe te adhuron pa mbarim ta ndiesh
e drejte ne sy gjithmone ta shikosh.
 
Top