• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mbipesha dhe aborti

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Mbipesha dhe aborti


Femrat e trasha të cilat kanë abortuar spontanisht, janë të prira që sërish të abortojnë në krahasim me femrat me peshë normale trupore.
Në një studim ku kanë marrë pjesë 696 femra të cilat kanë pasur abort të pashpjegueshëm, është zbuluar se rreziku për një tjetër abort ka qenë 73% më i madh për femrat me mbipeshë trupore në raport me femrat me peshë normale.

Autorët e studimit kanë pohuar se ky hulumtim është i pari i këtij lloji i cili shpjegon lidhshmërinë ndërmjet indeksit të masës trupore (BMI) dhe abortit.

Kështu, është treguar se femrat e trasha të cilat kanë aborte të përsëritshme, vazhdimisht janë të rrezikuara për një abort tjetër, dhe për këtë arsye ato kanë nevojë që të dobësohen nëse dëshirojnë ta mbajnë shtatzëninë deri në fund.Telegrafi
 

Lolita25

So EmoTionaL
Eheeeee kjo spjegon 2 abortet e mamas sime :D
 
Top