Mban mend?!


View: https://www.youtube.com/watch?v=3JWTaaS7LdUE mban mend kur syte tane u ndeshen per here te pare? Por kur doren time nder doren tende more, e mban mend?
A i ndjeve e ti djerset e ftohta dhe pse fytyra ime perpiqej te fshihte cdo ndjesi , cdo emocion, cdo paqartesi?
Gjithcka ndodh per nje arsye - thone, por ende sot , ende sot pyes veten kush ishte arsyeja qe ti ktheve syte nga une?
E sot pyes , kush ishte arsyeja te kthesh edhe shpatullat?

Ti e di qe asnjehere une s'do jem ajo qe do kthehet, sepse ti e di .....Une jam ajo qe per pak krenari humbas edhe ate qe shpirti fort ma kerkon.
Por , edhe pse sot jam ende nen vrukun e asaj qe ndodhi....neser te premtoj se do te kujtoj si nje episod te bukur.
Ke parasysh ato filmat qe shfaqen e qe ti bie me ta ne dashuri sa here i rishikon....sepse gjithnje gjen ne to dicka qe me pare se kishe verejtur...e kshu je e ti per mua, nje film qe edhe pse me metrazh te shkurter , une e shijova ne cdo detaj....dhe cdo detaj ia desha aq fort!

Ke lene kaq shume kujtime ne mua , sa me mjaftojne per te riprodhuar secilin per cdo dite....cdo fjale, cdo germe eshte thelle brenda meje, ashtu sic edhe ti gjete rrugen te ishe!
Nuk kerkova asgje, nuk pretendova asgje, thjesht ti me dhe gjithcka ne nje grusht te vetem....
Faleminderit qe ishe pjese e udhetimit tim , edhe pse per kaq pak ne kohe, edhe pse per kaq gjate ne memorien time, ku tashme ke bere fole!

Te dua i dashur.....
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Ahhhh ta kuptoj dhimjen o @Monique e seriozisht ta kam
po ca te besh kjo eshte jeta
te tjere duam te tjere na duan e me te tjere perfundojme
 
Top