Masakra me 4 të vrarë e 2 të plagosur në Shkodër

Konflikti për hapësirat në plazh, është qëlluar me më shumë se një armë. Shumë shpejt do kemi të arrestuar​

27 Qershor, 2021

lg.php

SHKODËR​

Pas ngjarjes së rëndë në Velipojë ku mbetën të vrarë katër persona dhe u plagosën dy të tjerë, drejtori i policisë së Shkodrës Niko Brahimaj ka mbërritur në vendngjarje teksa ka dhënë dhe një deklaratë për mediat. Ai tha se vrasja ka ardhur pas një konflikti për hapësirat në plazh, teksa konfirmoi se është qëlluar me më shumë se një armë.

“Rreth orës 00:30 këtu në Velipojë ka ndodhur një ngjarje tepër e rëndë kriminale. Ngjarja ka ndodhur në ambientet e jashtme të hotel Gocaj,ku për shkak të një konflikti me armë të çastit dhe për motive të dobëta, për shkak të ndarjes së pronësisë mbi sipërfaqet me rërë që shfrytëzohen për vendosjen e shzloneve dhe çadrave, si rezultat i këtij konflikti kanë gjetur vdekjen 4 persona dhe janë plagosur 2 persona. policia menjëherë ka marrë masat, ka ardhur në vendngjarje me grup eskpertësh, në vend kanë ardhur dhe drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit dhe specialistët më të mirë.
Në ngjarje janë përfshirë më shumë se sa një armë, nga personat e konfliktuar. Një armë pistoletë e kemi sekuestruar si provë materiale. Janë sekuestruar një numër pamjesh nga kamerat e sigurisë.
Shumë shpejt do ketë persona të shpallur në kërkim dhe të arrestuar”, deklaroi Brahimaj.

Balkanweb
 
Si thote babloku i Surrelit: kokat hengshin!

Çdo dite me vrasje po i afrohemi Meksikes.
 
Shtet ma te poshtun qe kena na sbesoj se ka kush ,mor shtet i dhim si ndahen zonat e shezlloneve ne fund te qershorit .
 
Kujtim ferracaku ishte babai atij cunit qe ishte duke kaleru qe u vra ne livadhet me shnajper .nuk eshte pune shazllonesh .nuk e besoj ket gje ?
 
Ne fakt keta kontigjentet e krimit koken hengshin nuk u vrane per shezllone o jo, por e di ca me vjen keq. Per ate djalin 20 vjecar qe kishte diten e pare te punes per te ndihmuar nenen per 1 jete me te mire dhe ngeli i vdekur. Ja keto jane per te vene kujen.
Me thene te drejten kjo qe thu ti po qahet dhe ne shkoder per ket djalin e ri ????
 
Me thene te drejten kjo qe thu ti po qahet dhe ne shkoder per ket djalin e ri ????
Asht prej bahcallekut i ATI ja mbyt ne dajlan ne 2010 e kan gjet mas 3 mujsh O Zot qa tmerrit??
 
Ne fakt keta kontigjentet e krimit koken hengshin nuk u vrane per shezllone o jo, por e di ca me vjen keq. Per ate djalin 20 vjecar qe kishte diten e pare te punes per te ndihmuar nenen per 1 jete me te mire dhe ngeli i vdekur. Ja keto jane per te vene kujen.
Kokat hengshin ishte ironike. Sepse ajo ngjarje ka ndodhur 100% per faj te shtetit. Por edhe ketu nuk e zgjas shume se kete shtet votuan, le ta gezojne me te mirat qe do ju sjelle çdo dite.

Ndersa per ate djalin e ri eshte nje dhimbje e rende! Zoti i dhente force asaj nene!

Fjalet skane fuqi ne keto momente per te shprehur dhimbjen..
 
Mendimi im.
Drejtori policise Shkoder nuk ka bere detyren.
Duhet te shkarkohet e me pas ceshtja ti shkoj prokurorise nese kjo eshte bere me qellim perfitimi apo per mos aftesi profesionale.
E dyta, nje komision i posacem duhet te hetoje bashkine Shkoder per dhenien e lejeve shfrytezim plazhi....etj etj
 
Mendimi im.
Drejtori policise Shkoder nuk ka bere detyren.
Duhet te shkarkohet e me pas ceshtja ti shkoj prokurorise nese kjo eshte bere me qellim perfitimi apo per mos aftesi profesionale.
E dyta, nje komision i posacem duhet te hetoje bashkine Shkoder per dhenien e lejeve shfrytezim plazhi....etj etj
Une them te bejme nje show me kta qe duan te bejne sherr. Me format te MMA. Ta nxjerrin me grushta inatin qe te mos shkoj puna te armet ahahah
 
Une them te bejme nje show me kta qe duan te bejne sherr. Me format te MMA. Ta nxjerrin me grushta inatin qe te mos shkoj puna te armet ahahah
Kshu si thua ti, te caktojme nje dite kombetare ku nuk do njihet ligji e kushdo te vras ke te doje.
Ti kthehem seriozitetit.
Nuk ke ca show ben se show eshte. Uroj te me kuptosh.
Duhet ta fiksojme te gjithe qe nje shtet mbahet nga ligjet e ligji respektohet.
Nuk ka rendesi eshte ky apo ai.
Kam ber 4 vjet burg. E di shume mire ca eshte. Kam punuar dhe me "ligjet "
Aty po behet korrupsion dhe korrupsioni ka kto pasajo.
Ne shkuam thjesht per bisedime tha nje i mbijetuar.
Une nuk e di si shkohet per bisedime me kallash!
Te dal tani tek puna e policise.
Ka pasur ankime tha ministri!
Si rregullore dhe procedure, ky ankim ndiqet me detaje pasi, ti e njeh vendin se ki operon dhe e di cfare ndodh ndaj, nxirren aguentet ne terren. I kerkohet ndihme sherbimeve sekrete per kto autore. Agjentet e terrenit nuk kane bere punen e tyre. Ose e kan bere por si ka henger kujt se marrin zarfat me leke
Nuk munden te tregoj me shume se cfare mund te bej policia por ta them me bindje se ka pasur mundesi ta ndalonte
 
Kokat hengshin ishte ironike. Sepse ajo ngjarje ka ndodhur 100% per faj te shtetit. Por edhe ketu nuk e zgjas shume se kete shtet votuan, le ta gezojne me te mirat qe do ju sjelle çdo dite.

Ndersa per ate djalin e ri eshte nje dhimbje e rende! Zoti i dhente force asaj nene!

Fjalet skane fuqi ne keto momente per te shprehur dhimbjen..
Se beson ti qe kur te ndryshoj shteti do ndryshojne dhe njerzit???
Kush do ja ndryshoj karakterin shqiptarit?
Kush do i mbledhi tere armet??
Aman, leri larg propagandat sepse jane disa gjera qe ne shekuj nuk do ndryshojne...
Rrenjet mbesin aty, sado te shiten mend e premtime ndryshimi!

Gjynah te pafajshmit qe vdesin thuaj.
 
Se beson ti qe kur te ndryshoj shteti do ndryshojne dhe njerzit???
Kush do ja ndryshoj karakterin shqiptarit?
Kush do i mbledhi tere armet??
Aman, leri larg propagandat sepse jane disa gjera qe ne shekuj nuk do ndryshojne...
Rrenjet mbesin aty, sado te shiten mend e premtime ndryshimi!

Gjynah te pafajshmit qe vdesin thuaj.
E ke shume gabim!
Ta them une por i mbytyr korrupsioni.
Pse ne kohe te Enverit kto gjera nuk ndodhnin?
Ate rregjim e urrej por dua te them kur te gjitha allkat jane me fuksion te ligjit.
Ne nje cop vend jemi aman. Me shume kemi agjend shìku sa qytetar te zakonshem. Harroje te thote dikush qe nuk e dinte
 
Se beson ti qe kur te ndryshoj shteti do ndryshojne dhe njerzit???
Kush do ja ndryshoj karakterin shqiptarit?
Kush do i mbledhi tere armet??
Aman, leri larg propagandat sepse jane disa gjera qe ne shekuj nuk do ndryshojne...
Rrenjet mbesin aty, sado te shiten mend e premtime ndryshimi!

Gjynah te pafajshmit qe vdesin thuaj.
Njerizit jane si puna qenit. Leshoji zinxhirin e nuk e Dine cfare bejne.
Eeeeehhhhh.....
Kjo eshte teme e gjate. Duhen politika sociale etj etj por policia dhe organet e tjera duhet te bejne punen qe paguhen
Kaq. Dhe Valtana, duhet te hy ne hetime
 
P. S. Pastaj lexova se te ndjerin, pra djalin qe sherbente do shpallej hero!
Hero per cfare?
Jane disa nene ne kushtetute qe ta thone shume qarte kush eshte hero
E dyta! A duhet ti lidhet pension?
Jo vetem kaq. Por nese familja hedh ne gjyq shtetin, merr miliarda....
Mjerr ai thuaj.
Kta tani duan te lajne m...
 
Do shtoj akoma. Kur shkon per bisedime, askush nuk eshte me arme. Armet lihen tek dera (me kanun) nuk e dim si eshte. Duhet zbardhur komplet ngjarja se ska qene puñe nje nate por kush e di sa kohe kene ne konflikt
 
E ke shume gabim!
Ta them une por i mbytyr korrupsioni.
Pse ne kohe te Enverit kto gjera nuk ndodhnin?
Ate rregjim e urrej por dua te them kur te gjitha allkat jane me fuksion te ligjit.
Ne nje cop vend jemi aman. Me shume kemi agjend shìku sa qytetar te zakonshem. Harroje te thote dikush qe nuk e dinte
Sepse ne kohen e Enverit nuk guxonte njeri te dilte nga rruga, skishte ku mbante majtas djathtas (pervec kokave qe ishin ne kendin shoqeror te Enverit).

Sot, ndryshimi eshte qe populli eshte i cfrenuar.... tere armet qe jane humbur ne '97 e cfare kane sjellur me tej ne Shqiperi, nuk jane te kontrolluara e as do mund te kontrollohen ndonjehere, le te vij kush te doj ne pushtet. E di pse? Sepse ska njeri te ndershem te vij te vej bazat e nje shteti normal... se e nqs gjendet ky njeri, ska ekuip e ska brum me te cilin te punosh! Qe te shuhet tere korupsioni, duhen groposur gjenerata te tera.... e kjo eshte vetem nje utopi! Prandaj mos shikoni endrra me sy hapur...
 
Njerizit jane si puna qenit. Leshoji zinxhirin e nuk e Dine cfare bejne.
Eeeeehhhhh.....
Kjo eshte teme e gjate. Duhen politika sociale etj etj por policia dhe organet e tjera duhet te bejne punen qe paguhen
Kaq. Dhe Valtana, duhet te hy ne hetime
Policia te bej punen qe paguhet? Kur polici eshte i pari qe lejon shpejtesi maramendse pa gjob e pa burg? Kur polici mbyll syte se beri 4 viktima apo se di me sa...
Per mua mbeten peralla me mbret.... sa kalon ky boom-i tragjedise, e njerzit harrojne, hop gjerat ri-hyne ne normalitet e secili vazhdon jeten normale....pa regulla!
 
Policia te bej punen qe paguhet? Kur polici eshte i pari qe lejon shpejtesi maramendse pa gjob e pa burg? Kur polici mbyll syte se beri 4 viktima apo se di me sa...
Per mua mbeten peralla me mbret.... sa kalon ky boom-i tragjedise, e njerzit harrojne, hop gjerat ri-hyne ne normalitet e secili vazhdon jeten normale....pa regulla!
Ti spo me kuton me duket!
Eshte nje zixhir i gjate qe meret per te pasur ne mbikqyrje persona te tille!
Ne cdo fjale qe ka thene ministri, eshte ne kundershtim me kte zinxhir
Dreqi ta haje kam punuar vet. Po jo me kto legena. Kam qe dicka tjeter.
Analizova fjalèt e tij se nuk jam ne mbrendesi te hetimeve. Eshte ber nje ankese!
Cfare masash jane marre?
Se dihet qe kto dy familje...
Pasi eshte bere ankesa, oficeri pergjimit ne terren, te sjell nje rapòrt te hollesishem.
Cfare eshte bere per kte?
A ishin sherbimet (intiligjente) ne dijeni te ktij takimi?!
Qe me 100% po.
Nuk mundem ta zgjas me shume se ha burg une per kte
 
Ti spo me kuton me duket!
Eshte nje zixhir i gjate qe meret per te pasur ne mbikqyrje persona te tille!
Ne cdo fjale qe ka thene ministri, eshte ne kundershtim me kte zinxhir
Dreqi ta haje kam punuar vet. Po jo me kto legena. Kam qe dicka tjeter.
Analizova fjalèt e tij se nuk jam ne mbrendesi te hetimeve. Eshte ber nje ankese!
Cfare masash jane marre?
Se dihet qe kto dy familje...
Pasi eshte bere ankesa, oficeri pergjimit ne terren, te sjell nje rapòrt te hollesishem.
Cfare eshte bere per kte?
A ishin sherbimet (intiligjente) ne dijeni te ktij takimi?!
Qe me 100% po.
Nuk mundem ta zgjas me shume se ha burg une per kte
Une te kuptoj shume mire... e ti po ashtu mua...
Pra, gjerat nuk ndryshojne pavarsisht kush eshte koka qe vjen ne pushtet.
 
Mjaftonte të kishin vesh xhamadanin kundër plumbit dhe nuk do të kishte katër të vdekur.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top