Magjia, syri i keq dhe sherimi i tyre!

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Do me pelqente te isha sikur edhe vetem nje here te vetme objekt i ndonje magjie.
Sa me shume une mundohem te mesoj mbi magjine dhe shpirtrat e keqinj aq shume me injorojne ata.
Kam qene ne varreza naten per nje bast, kam shkelur ku me kane thene, i kam dhene nje plake ne nje fshat te dr fije floku nga te miat(per bast gjithmone) dhe asgje....
Sinqerisht do doja te sprovoja veten me keta xhindet, magjite, te shkelmet e te shtypmet, por se di pse nuk me zgjedhin mua.
Kam filluar te mendoj qe sigurisht une duhet dhe mund te jem njeri prej tyre meqe me mbajne larg vetes ?
Kam pare disa raste qe i ka pushtuar djalli
Qe benin veprime te pakontrollura dhe nuk mbanin mend asgje
Qe kur kendoje disa ajete kuranore shendrrohej ne tjeter njeri villte qante bertiste
Esht e papershkrueshme per nje njeri normal
Lutemi qe te jemi te mbrojtur ndaj dukurive te tilla e jo te pushtohesh prej tyre !
Zot na ruaj
 
Une nuk ve ne dyshim eksperiencat e askujt, te jemi te qarte per kete.
Thjeshte do me pelqente te sprovoja veten ne raste te tilla.
 
A dine si eshte puna ketu ne boten qe ekziston ka edhe bote tjeter qe nuk mund te perceptohet me sy nga ana e njeriut . Dhe nje besimtar eshte i percjellur vazhdimisht nga engjujt nese eshte besimtar i devotshem shume i devotshem se harron Zotin kurre , dhe nga ana tjeter njer3zit qe nuk e permendin kurr Zotin , athere keto krijesa te cilat kane fuqi qe nuk mirret me mend dhe qe nuk i besoni ju , athere ato ju shoqerojne ne cdo moment !
Fuqia e Iblisit me shume se kurre ka zend vend ne mesin e njerezve dhe ai ju falenderon per kete !!
?
 
Une nuk ve ne dyshim eksperiencat e askujt, te jemi te qarte per kete.
Thjeshte do me pelqente te sprovoja veten ne raste te tilla.
Plako une kam qen skeptik dhe shumica e din
por te siguroj qe ka njeres qe verte te lejn me goj hap .... nevrastin tim me kan ber dhurat nje parashikim. nga nje njeri qe mka ardh kastile aty ku ponoja dhe me ka tregu ca do me ndodhte fiks mbas dy vjetesh
dhe me tha si te veproja mbasi do me ndodhte ajo "gje"
Sot jam gjall vetem nga ai njeri
imagjino nuk e gjej dot as me e falenderu
 
A dine si eshte puna ketu ne boten qe ekziston ka edhe bote tjeter qe nuk mund te perceptohet me sy nga ana e njeriut . Dhe nje besimtar eshte i percjellur vazhdimisht nga engjujt nese eshte besimtar i devotshem shume i devotshem se harron Zotin kurre , dhe nga ana tjeter njer3zit qe nuk e permendin kurr Zotin , athere keto krijesa te cilat kane fuqi qe nuk mirret me mend dhe qe nuk i besoni ju , athere ato ju shoqerojne ne cdo moment !
Fuqia e Iblisit me shume se kurre ka zend vend ne mesin e njerezve dhe ai ju falenderon per kete !!
?
Po praaaaaaaaa moooooo ate po them edhe une.
Ti qe ndjek Zotin nga pas dhe je i devotshem i njeh dhe i ke frike keto krijesa dhe je i mbrojtur nga engjejt por frike e ke xhindet ama, kurse une qe sipas teje nuk ndjek Zotin dhe s'kam engjej nuk i has dhe nuk i kam frike.....
Apo nuk the keshtu me lart ti???
Prit ta lexoj edhe nje here se u beme lemsh u beme..


PS-Ah pikaaaaaaa qe s'me bie muaaaaaaaaa ?
O C3ni
Te betohem qe du fort , me beso?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Sa e sa kan qe bejn
Kam pare disa raste qe i ka pushtuar djalli
Qe benin veprime te pakontrollura dhe nuk mbanin mend asgje
Qe kur kendoje disa ajete kuranore shendrrohej ne tjeter njeri villte qante bertiste
Esht e papershkrueshme per nje njeri normal
Lutemi qe te jemi te mbrojtur ndaj dukurive te tilla e jo te pushtohesh prej tyre !
Zot na ruaj
Ka fakte plot nga kto gjera . Mund ti shikosh dhe n youtube se si sillen kur u kendon kuran
 
Po praaaaaaaaa moooooo ate po them edhe une.
Ti qe ndjek Zotin nga pas dhe je i devotshem i njeh dhe i ke frike keto krijesa dhe je i mbrojtur nga engjejt por frike e ke xhindet ama, kurse une qe sipas teje nuk ndjek Zotin dhe s'kam engjej nuk i has dhe nuk i kam frike.....
Apo nuk the keshtu me lart ti???
Prit ta lexoj edhe nje here se u beme lemsh u beme..


PS-Ah pikaaaaaaa qe s'me bie muaaaaaaaaa ?
O C3ni
Te betohem qe du fort , me beso?
Ca lidhje ka zoti ktu? kush tha qe un jam besimtar?
 
Plako une kam qen skeptik dhe shumica e din
por te siguroj qe ka njeres qe verte te lejn me goj hap .... nevrastin tim me kan ber dhurat nje parashikim. nga nje njeri qe mka ardh kastile aty ku ponoja dhe me ka tregu ca do me ndodhte fiks mbas dy vjetesh
dhe me tha si te veproja mbasi do me ndodhte ajo "gje"
Sot jam gjall vetem nga ai njeri
imagjino nuk e gjej dot as me e falenderu
E thashe. NUK ve ne dyshim eksperiencat e askujt.
Eshte mese normale qe ka dukuri dhe ndodhi ne jeten tone te cilat nuk kane shpjegim llogjik.
Boten e paranormales, telepatise etj e njoh edhe une.
Thjeshte per zgjerim njohurie do doja te takoja ndonje xhind a te isha subjekt magjie.Kaq.
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Plako une kam qen skeptik dhe shumica e din
por te siguroj qe ka njeres qe verte te lejn me goj hap .... nevrastin tim me kan ber dhurat nje parashikim. nga nje njeri qe mka ardh kastile aty ku ponoja dhe me ka tregu ca do me ndodhte fiks mbas dy vjetesh
dhe me tha si te veproja mbasi do me ndodhte ajo "gje"
Sot jam gjall vetem nga ai njeri
imagjino nuk e gjej dot as me e falenderu
Jam kurioze me dit dicka me shume rreth kesaj nese se ke bezdi qofte publik apo prv
 
Po praaaaaaaaa moooooo ate po them edhe une.
Ti qe ndjek Zotin nga pas dhe je i devotshem i njeh dhe i ke frike keto krijesa dhe je i mbrojtur nga engjejt por frike e ke xhindet ama, kurse une qe sipas teje nuk ndjek Zotin dhe s'kam engjej nuk i has dhe nuk i kam frike.....
Apo nuk the keshtu me lart ti???
Prit ta lexoj edhe nje here se u beme lemsh u beme..


PS-Ah pikaaaaaaa qe s'me bie muaaaaaaaaa ?
O C3ni
Te betohem qe du fort , me beso?
???????❤❤
 
E thashe. NUK ve ne dyshim eksperiencat e askujt.
Eshte mese normale qe ka dukuri dhe ndodhi ne jeten tone te cilat nuk kane shpjegim llogjik.
Boten e paranormales, telepatise etj e njoh edhe une.
Thjeshte per zgjerim njohurie do doja te takoja ndonje xhind a te isha subjekt magjie.Kaq.
Keshtu si flet ti kam pas fol une para se te me ndodhte ajo qe me ndodhi ! dhe qe nuk ishte magji!
thjesht po ndaj ketu diçka nga jeta ime
 
E thashe. NUK ve ne dyshim eksperiencat e askujt.
Eshte mese normale qe ka dukuri dhe ndodhi ne jeten tone te cilat nuk kane shpjegim llogjik.
Boten e paranormales, telepatise etj e njoh edhe une.
Thjeshte per zgjerim njohurie do doja te takoja ndonje xhind a te isha subjekt magjie.Kaq.
Si mendon ti takosh ata ? ?
 
Top