• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Luiza Gega, shqiptarja e vetme në Botërorin e Atletikës

Vinjol

Status offline...... KÇK
Nis sot evenimenti më i rëndësishëm i atletikës, Kampionati Botëror që këtë vit do të mbahet në Doha të Katarit.


Do të jenë mbi 1900 sportistë nga mbi 200 vende të botës ku padyshim yjet e mbretëreshës së sporteve nuk do të mungojnë. Shqipëria ka vetëm 1 përfaqësusese në Botërorin e Atletikës dhe bëhet fjalë për Luiza Gegën e cila do të garojë në disiplinën e 3000 m me pengesa. Atletja shqiptare do të zbresë në pistën e vrapimit që pasditen e sotme kur do të zhvillohen edhe garat kualifikuese me Gegën që është në Baterinë B të këtyre kualifikueseve. Luiza Gega vjen në këtë eveniment pas disa rezultateve pozitive të shënuara javët e fundit siç është ai i regjistruar në IAAF World Challenge të berlinin në garën e 2000 m me pengesa teksa regjistroi edhe një ndër kohët më të mira të saj.

Përsa i përket Botërorit në përgjithësi, për herë të parë pas 12 vjetësh, tifozët nuk do të kenë mundësi të shohin njeriun më të shpejte të botës, usain Bolt, tashmë të tërhequr, e megjithatë talentet nuk mungojnë dhe tashmë vëmendja më e madhe do të jetë te dy talentet amerikane Noah Lyles dhe Christian Coleman që do të garojnë respektivisht në 200 dhe 100 m. Një nga problemet e Botërorit të Atletikës ishte moti shumë i nxehtë që karakterizon Katarin me temperaturat që arrijnë deri në rreth 40 gradë. por organizatorët i kanë marrë masat në lidhje me këtë problem teksa kanë vendosur kondicionerë në Khalifa Stadium për të siguruar një temperaturë të ambientit nga 22-24 gradë Celcius.

 

Hera

Βιβλίο φάγος
Paraqitje historike në Katar, Luiza Gega bëhet atletja e parë shqiptare që…
Luiza Gega dhuroi një tjetër paraqitje fantastike në arenën ndërkombëtare. Në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Doha të Katarit, 30-vjeçarja shkëlqeu duke siguruar biletën për në finale në garën e 3000 metrave me pengesa.
luiza gega


Gega regjistroi kohën 9:28:32, dhe kështu bëhet atletja e parë shqiptare që kalon në finalet e një Botërori atletike. Finalja do të mbahet më datë 30 shtator, dhe do të nisë nga ora 20:50.

luiza gegaa


PANORAMASPORT.AL
http://ads.panorama.com.al/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=301&loc=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fparaqitje-historike-ne-katar-luiza-gega-behet-atletja-e-pare-shqiptare-që-2%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fmobile-home%2F%3Fappp%3D2%26appp_bypass%3Dfalse320&cb=8e14ce43f5

http://ads.panorama.com.al/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=598&loc=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fparaqitje-historike-ne-katar-luiza-gega-behet-atletja-e-pare-shqiptare-që-2%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fmobile-home%2F%3Fappp%3D2%26appp_bypass%3Dfalse320&cb=673907d1ed
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Finalja historike e 3000 metrave në Botërorin e Atletikës, ja pozicioni që zuri Luiza Gega
Sep 30, 2019 | 21:15

Luiza Gega garoi mbrëmjen e sotme në finalen e garës 3000 metra me pengesa, Botërorin e Atletikës që po mbahet në Doha të Katarit.
bandicam 2019-09-30 20-50-12-106

http://ads.panorama.com.al/www/delivery/lg.php?bannerid=758&campaignid=570&zoneid=581&loc=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Ffinalja-historike-e-3000-metrave-ne-boterorin-e-atletikes-ja-pozicioni-që-zuri-luiza-gega%2F&cb=f64dc8ba6c
http://ads.panorama.com.al/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=622&loc=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Ffinalja-historike-e-3000-metrave-ne-boterorin-e-atletikes-ja-pozicioni-që-zuri-luiza-gega%2F&cb=172263a528

Finalja e zhvilluar, u dominua nga fillimi e deri në fund, nga atletja keniane, Beatris Çepkoeç, që i mbylli 3 kikolemtrat e para, në kohën 8 minuta, 57 sekonda e 84 të qindtat. E dyta u rendit amerikania Koburn, ndërsa e treta gjermania Krause.
Luiza Gega nuk mundi gjatë garës që të bashkohej me grupin kryesues, dhe garimin e saj e mbylli në vendin e 9-të, me kohën 9 minuta, 19 sekonda e 93 të qindtat. Kjo ishte gjithsesi një arritje e madhe për Gegën, pasi kishte objektiv arritjen e finales, dhe kjo ishte historike, sepse u bë atletja e parë që merr pjesë në garën finale të një Botërori atletike.
bandicam 2019-09-30 21-01-33-372

PANORAMASPORT.AL
 
Top