Lista e plotë e kandidatëve të PD-së

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Themelues
Lista e plotë e kandidatëve të PD-së

14958397130101.jpg


Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e përfundoi përzgjedhjen e personave që do të përfaqësojnë opozitën në zgjedhje, përtej afatit të caktuar në marrëveshjen me kryeministrin Rama.

Në lista vihen re mungesat e emrave të njohur si Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Jozefina Topalli e Ridvan Bode.

Lista e kandidatëve për deputetë, e Partisë Demokratike, vijon si më poshtë:


Tiranë
1. Lulzim Basha
2. Oriola Pampuri
3. Rudina Hajdari
4. Grida Duma
5. Albana Vokshi
6. Jorida Tabaku
7. Sali Berisha
8. Halim Kosova
9. Gent Strazimiri
10.Fatmir Mediu
11.Dashamir Shehi
12.Gerti Bogdani
13.Fuad Haxhiymeri
14.Blendi Sula
15.Flamur Hoxha
16.Fatbardh Plaku
17.Dorjan Teliti
18.Besnik Fucia

Durrës
1. Oerd Bylykbashi
2. Fatbardha Kadiu
3. Edi Paloka
4. Florjon Mima
5. Agron Duka
6. Vullnet Topalli
7. Enri Ceno
8. Shkelqim Fortuzi

Elbasan

1. Edmond Spaho
2. Endri Hasa
3. Luciano Boci
4. Taulant Zeneli
5. Arben Elezi
6. Fitim Zekthi
7. Nada Krypa
8. Blendi Himci

Vlorë
1. Agron Shehaj
2. Nada Mecorapja
3. Vangjel Dule
4. Arben Ristani
5. Dashamir Tahiri
6. Adriatik Alimadhi
7. Hariz Mema

Fier

1. Enkeleid Alibeaj
2. Genc Pollo
3. Myslym Murrizi
4. Luan Baci
5. Olsi Cuko
6. Luljeta Sejko
7. Dilaver Kamberaj
8. Jakup Beqiraj
9. Shkelqim Krasniqi
10.Aurora Koroveshi

Korçë
1. Valentina Duka
2. Ervin Salianji
3. Hekuran Hoxholli
4. Klevis Balliu
5. Andrea Mano
6. Ligoraq Karamelo
7. Fatmir Guda

Kukës
1. Flamur Noka
2. Isuf Cela
3. Alban Zeneli
4. Miftar Dauti

Berat
1. Eduard Halimi
2. Astrit Veliaj
3. Lefter Maliqi
4. Besart Xhaferi
5. Sazan Guri
6. Bujar Hoxha

Dibër
1. Dhurata Cupi
2. Xhemal Gjunkshi
3. Edmond Isaku
4. Sulejman Gjana
5. Denisa Vata

Lezhë
1. Aldo Bumçi
2. Lindita Metaliaj
3. Anton Frrokaj
4. Martin Bibaj
5. Prec Zogaj
6. Luigj Gjergji
7. Enkeleida Rica
8. Klajdi Reci

Gjirokastër

1. Tritan Shehu
2. Roland Bejko
3. Kosta Barka
4. Besnik Aliaj

Shkodër
1. Romeo Gurakuqi
2. Izmira Ulqinaku
3. Lorenc Luka
4. Helidon Bushati
5. Nard Ndoka
6. Bardh Spahia
7. Anton Koka
8. Ramiz Coba

/ Top Channel
 
Lista e plotë e kandidatëve të PD-së

14958397130101.jpg


Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e përfundoi përzgjedhjen e personave që do të përfaqësojnë opozitën në zgjedhje, përtej afatit të caktuar në marrëveshjen me kryeministrin Rama.

Në lista vihen re mungesat e emrave të njohur si Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Jozefina Topalli e Ridvan Bode.

Lista e kandidatëve për deputetë, e Partisë Demokratike, vijon si më poshtë:


Tiranë
1. Lulzim Basha
2. Oriola Pampuri
3. Rudina Hajdari
4. Grida Duma
5. Albana Vokshi
6. Jorida Tabaku
7. Sali Berisha
8. Halim Kosova
9. Gent Strazimiri
10.Fatmir Mediu
11.Dashamir Shehi
12.Gerti Bogdani
13.Fuad Haxhiymeri
14.Blendi Sula
15.Flamur Hoxha
16.Fatbardh Plaku
17.Dorjan Teliti
18.Besnik Fucia

Durrës
1. Oerd Bylykbashi
2. Fatbardha Kadiu
3. Edi Paloka
4. Florjon Mima
5. Agron Duka
6. Vullnet Topalli
7. Enri Ceno
8. Shkelqim Fortuzi

Elbasan

1. Edmond Spaho
2. Endri Hasa
3. Luciano Boci
4. Taulant Zeneli
5. Arben Elezi
6. Fitim Zekthi
7. Nada Krypa
8. Blendi Himci

Vlorë
1. Agron Shehaj
2. Nada Mecorapja
3. Vangjel Dule
4. Arben Ristani
5. Dashamir Tahiri
6. Adriatik Alimadhi
7. Hariz Mema

Fier

1. Enkeleid Alibeaj
2. Genc Pollo
3. Myslym Murrizi
4. Luan Baci
5. Olsi Cuko
6. Luljeta Sejko
7. Dilaver Kamberaj
8. Jakup Beqiraj
9. Shkelqim Krasniqi
10.Aurora Koroveshi

Korçë
1. Valentina Duka
2. Ervin Salianji
3. Hekuran Hoxholli
4. Klevis Balliu
5. Andrea Mano
6. Ligoraq Karamelo
7. Fatmir Guda

Kukës
1. Flamur Noka
2. Isuf Cela
3. Alban Zeneli
4. Miftar Dauti

Berat
1. Eduard Halimi
2. Astrit Veliaj
3. Lefter Maliqi
4. Besart Xhaferi
5. Sazan Guri
6. Bujar Hoxha

Dibër
1. Dhurata Cupi
2. Xhemal Gjunkshi
3. Edmond Isaku
4. Sulejman Gjana
5. Denisa Vata

Lezhë
1. Aldo Bumçi
2. Lindita Metaliaj
3. Anton Frrokaj
4. Martin Bibaj
5. Prec Zogaj
6. Luigj Gjergji
7. Enkeleida Rica
8. Klajdi Reci

Gjirokastër

1. Tritan Shehu
2. Roland Bejko
3. Kosta Barka
4. Besnik Aliaj

Shkodër
1. Romeo Gurakuqi
2. Izmira Ulqinaku
3. Lorenc Luka
4. Helidon Bushati
5. Nard Ndoka
6. Bardh Spahia
7. Anton Koka
8. Ramiz Coba

/ Top Channel

Cudi,
Habi,
Pse?
Si ka mundesi?
Duhet te jete ndonje gabim i shtypshkronjes.
Kane harruar Bregun,Topallin,Selamin dhe Patozin.
Mos ka te beje me faktin qe u treguan kritike me cadren e salulit?
Joooooooooooo se besoj lol
Republika e re nuk mban inate si e vjetra.
Apo mban? :p
 
Lista e PD-së, Bregu: Brenda janë ata që e donin PD jashtë!

1495876687bregu.jpgMajlinda Bregu është e para ndër deputetët demokrat që nuk do të jetë në listat e zgjedhjeve të 25 qershorit të PD-së që ka reaguar. Në një postim në Facebook ajo thotë se tashmë është “jashtë listës së Lulzim Bashës e atyre që nuk lanë gjë pa bërë e thëne, sepse e deshën PD-në jashtë zgjedhjeve.

Postimi i plotë në Facebook i zonjës Bregu:


“Dua sot të falenderoj nga zemra të gjithë ata që kanë votuar Partinë Demokratike duke besuar në gjithë këto vite edhe tek unë. Shpresoj shumë mos të kem zhgënjyer asnjë. Kërkoj ndjesë nëse nuk bëra dot më shumë se çdo doja e çdo mund të bëja edhe gjatë këtyre katër viteve në Opozitë. Shumëkush më thotë sot se duhet të ndjehem e lehtësuar pasi e kam thënë pa frikë, por me drithërimën e dhimbjes këtë që po ndodhte.

Gjithsesi tashmë është mbyllur një tjetër kapitull i jetës sime politike në Partinë Demokratike, për të nisur, sigurisht, një kapitull i ri, pa pikë dyshimi në PD dhe dhe me PD e Shqiptarëve Demokratë të Vërtetë!

Jashtë listës së Lulzim Bashës e atyre që nuk lanë gjë pa bërë e thëne, sepse e deshën PD-në jashtë zgjedhjeve.
Jashtë grupimit qe s’tha asnjë fjalë ose më saktë thanë bëma e bënë gjëma, për të justifikuar absurdin se PD jashtë zgjedhjeve kishte nisur ndërtimin e kantierit të Republikës së Re!!!

Jashtë listës ku ka shumë kokëtundës pa mendim e kurajo civile e politike, por dhe miq e ish miq të qartë, demokratë, apo të tjerë të heshtur para zvetënimit te partisë së parë opozitare në Shqipëri.
Jashtë listës së atyre që mbrëmë i ka zënë gjumi pa asnjë lidhje me PD e që në mëngjes janë zgjuar të renditur në vijën e parë të saj.

Privilegj të jem jashtë bashkë me të gjithë ata që kërkuan dhe u përpoqën pa marrë parasysh asnjë kosto, qoftë edhe ketë përjashtim, që PD të hynte në zgjedhje.

Brenda janë ata që e donin PD jashtë!

Ndjehem e privilegjuar që jam jashtë liste me ata të cileve ju jam mirnjohëse për çka kam mësuar me ta e prej tyre në Republikën e Vjetër te Sali Berishës. Te cilit I uroj si gjithmonë vetëm të mira e s'kam dyshim që do të mbetet deputeti më aktiv në radhët e grupit parlamentar të Republikës së Re.

Me lejoni t ndalem ketu sot, se kam pershtypjen se PD po jeton atë cikël historik krize zhvillimore që jeton një grup a komunitet: “Duhet të bëhet më keq se sot që të bëhet më mirë se dje!”

/ Top Channel
 
Mos me thoni luli ia futi patozit ,bregut ,topallit....nahh e pritshme tek e fundit. Ishin zerat kunder.
Une kam qe dje qe vras mendjen per spahiun.....si si do jetojme pa kuq e zi je ti!
 
Dmth ve ne liste pinjollin e Fahriut -Klevisin dhe nuk vendos Bregun.....

Cudi cudi me ty Luli
 
Rrofte Republika e Re -

SKANDALI ne listën e PD-së, kush janë 28 kandidatët që kanë probleme me drejtësinë

Janë plot 28 emrat e rinj të konkurruar nga PD, të cilët kanë precedent penalë ose janë përfshirë në afera të mëdha korruptive. Këta 28 emra të rinj, të paktën një në çdo Qark, do t’i bashkohen pa dyshim një “armate” të deputetëve ekzistues, të kryesuar nga vetë lideri Basha, që në të shkuarën kanë janë akuzuar për lloj-lloj aferash.
Lexoni këtu listën e plotë të personave të inkriminuar.
Qarku Tiranë

Fatbardh Plaku – Ish-kryetari i Komunës së Farkës ka përfunduar nën hetim për lejet e dhëna pa kriter në komunën e tij, leje që kanë shkatërruar kurorën e gjelbër të kryeqytetit. Ai është ndjekur edhe për falsifikim dokumentash, me qëllim përvetësimin e 10 mijë metrave katrorë truall, në Lundër. i ka shpëtuar nja atentati në banesën e tij, kur persona të paidentifikuar e qëlluan me antitank.


Besnik Fuçia – Ashtu si Plaku, edhe Besnik Fuçia ka një karrierë të ngjashme, si kryekomunari që betonizoi Kasharin dhe përfundoi shkatërrimin e kurorës së gjelbërt të kryeqytetit. Në 2013-n, çoi në Gjykatën Kushtetuese vendimin e qeverisë, që pezulloi përkohësisht lejet e ndërtimit.


Fuad Haxhiymeri – Biznesmen, ish-bashkëpunëtor i Rezart Taçit, është pronari i kompanisë së prodhimit të makaronave dhe miellit “Prima” dhe aksioner i Bankës “Credins”. Në të shkuarën, ndaj tij janë hapur hetime për evasion fiskal.


Qarku Shkodër


Lorenc Luka – Ish-kryetar i Bashkisë së Shkodrës, Lorenc Luka është përballur me drejtësinë pas një kallëzimi të IMKT-së, pasi lejimit të dhjetëra lejeve pa leje në bashkinë e tij.


Helidon Bushati – Kandidat për deputet në Shkodër, është përballur me akuza për korrupsion nga koha kur u caktua prej Halim Kosovës, si Drejtori i ri i Qëndrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Gjatë drejtimit të tij, çmimi për ilaçet për sëmundjet tumorale u rrit tetë herë.


Bardh Spahia – Si ish-zëvendësministër i Shëndetësisë, Spahia u përfshi në disa afera korrupsioni. Si Sekretar i Përgjithshëm në Presidencë, ai ishte protagonist i shkarkimit të bujshëm të Bahri Shaqirit, nga kreu i SHISH dhe zëvendësimit të tij me Visho Ajazin.


Anton Koka – Gjithashtu kandidat mbulon Zonën e Malësisë së Madhe, ku njihet si një person i përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës.


Qarku Durrës


Enri Ceno – Vettingu po spastron gjykatësit e korruptuar, por PD ka gjetur një mënyrë të re për t’i përfaqësuar përsëri ata në Parlamentin e ri… duke përfshirë fëmijët e tyre në Parlamentin e ardhshëm. Enri Ceno është kandidat në Durrës. Ai është djali i Petrit Cenos, i akuzuar në mënyrë të përsëritur dhe nën hetim për korrupsion, favore dhe falsifikim të dokumentave gjyqësore. Ceno, i cili poston në rrjetet sociale fotot e tij duke parë në Madrid ndeshjen Real-Barça është një prej emrave më të inkriminuar të këtij sistemi të drejtësisë.


Shkëlqim Fortuzi – Ish-drejtor i tatimeve Durrës dhe ish-kryetar i Bashkisë në Sukth është i akuzuar për disa afera korruptive në të dy pozicionet që ka mbajtur.


Vullnet Topalli – Ish-drejtues i Policisë gjatë kohës së PD-së, i kallëzuar për shpërdorim detyre së bashku me Florenc Hoxhën. Topalli është personi që pasoi Hoxhën si kryetar i Policisë Bashkiake. Të dy ishin protagonistë në lejimin e qindra ndërtimeve pa leje në Tiranë gjatë mandatit të ish-kryetarit Basha.

Qarku Elbasan
Endri Hasa – Ish-drejtori i AKSHI, ish-punonjës i SHIK-ut, i përfshirë në çështjen e fshirjes së kamerave të sigurisë gjatë 21 janarit. Gjithashtu, figuron se ka falsifikuar letrat për të përfituar kredi të butë strehimi.
Taulant Zeneli – Ish-drejtor në Bashkinë e Tiranës në kohën e Lulzim Bashës, ka favorizuar disa kompani të caktuara për licensat e transportit urban.
Qarku Vlorë

Adriatik Alimadhi – Kreu i Ballit Kombëtar është një zgjedhje e çuditshme, jo sepse është përfshirë në ndonjë aferë, por sepse në të shkuarën ka akuzuar drejtpërdrejtë nëpër media Bashën se vjedh votat. Sot janë aleatë!?


Hariz Mema – Kryetari i Partisë Demokratike në Sarandë, Hariz Mema, është kallëzuar penalisht nga shtetasi Julian Sinomati. Ky i fundit është kërcënuar me jetë nga kreu demokrat në Sarandë, pas një debati të fortë në rrjetet sociale.


Qarku Korçë


Andrea Mano – Humbi në mënyrë spektakolare kur konkurroi për kryetar Bashkie ndaj Niko Peleshit, por ai është i njohur në Korçë edhe si një biznesmen me peshë, pronar i firmës “Albania Construction”. Në të shkuarën, ka përfunduar nën akuzë për evasion fiskal.
Ligoraq Karamelo – Ish-kreu i OMONIA-s në Korçë, përfundoi nën hetim për shkak të përfshirjes së tij në aferën e ngritjes së varrezave ilegale për ushtarët grekë në Korçë.


Fatmir Guda – Ish-kreu i Bashkisë së Leskovikut, është ndjekur në të shkuarën për korrupsion dhe abuzim me listat e personave që përfitojnë ndihmë sociale.


Qarku Berat


Bujar Hoxha, ish-prefekt i Beratit, tashmë biznesmen, në të shkuarën ka qenë një bashkëpunëtor i Ilir Hysenit, kreu i trafikut të kokainës, i arrestuar në Xibrakë të Elbasanit.


Qarku Kukës


Isuf اela – Arritja e tij më e madhe në jetë është vendlindja në Tropojë. Falë kësaj “pasaporte”, ai u bë një prej 50 personave të lindur në Tropojë që zunë vend në drejtimin e Policisë së Shtetit në kohën e Berishës (50 nga 90 pozicione drejtuese në total). i akuzuar në atë kohë si sekser.


Alban Zeneli – Sulmoi fizikisht Policinë e Shtetit tek konflikti për ndërtimin e Parkut tek Liqeni Artificial.


Miftar Dauti – Kryetar i Komisionit të Ekonomisë në Këshillin Bashkiak të Hasit, Miftar Dauti ka kaluar në mënyrë të jashtëligjshme ndihma ekonomike për familje militantësh të PD-së, duke hequr këto ndihma për familjet në nevojë.

Qarku Dibër


Dhurata اupi – Ish-drejtore në Bashkinë e Tiranës në kohën e Bashës, ish-kryetare e Agjensisë së Inventarizimit dhe Trajtimit të Pronave Publike, në të dy këto pozicione e akuzuar për mitmarrje.


Xhemal Gjunkshi – Ish-shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, sipas dokumentave të publikuara në “Wikileaks” ka qenë një prej figurave kryesore që ka përfituar nga shitja e pajisjeve të vlefshme ushtarake për skrap, si dhe në disa afera të tjera korrupsioni të ndodhura në ushtrinë shqiptare.


Sulejman Gjana – Përfundon në këtë listë për një arsye shumë origjinale. Konkurron për deputet, edhe pse nuk jeton fare në Shqipëri, por në Belgjikë.


Qarku Gjirokastër


Roland Bejko – Nipi i kreut të Komunës së Lazaratit, Dasho Aliko, i përfunduar në pranga gjatë operacionit anti-Lazarat të ndërmarrë në vitin 2014. Bejko, për 20 vjet me radhë ka qenë një organizatorëve kryesorë të trafikut të narkotikëve në Lazarat.


Kosta Barka – Ish-ministër, ka përfunduar në gjyq për shpërdorim fondesh.


Qarku Lezhë


Lindita Metaliaj – Ndodh edhe kështu, në listë është një person që aktualisht është e përfshirë në një çështje gjyqësore. Aktualisht, zonja Metaliaj, si përmbarësuese e pavarur, është e paditur nga Agjensia Kombëtare e Burimeve Natyrore. /Lexo.al
 
Lorenc Luka – Ish-kryetar i Bashkisë së Shkodrës, Lorenc Luka është përballur me drejtësinë pas një kallëzimi të IMKT-së, pasi lejimit të dhjetëra lejeve pa leje në bashkinë e tij.

Te isha diktator
Njerezit si ku do i pushkatoja publikisht ne mes te qytetit :)Si kam lexuar te tjeret por kur u futa te kjo faqja, dhe e leviza me gisht posht celularin ne ra kjo ne sy.
 
Kater pershtypje nga kjo liste.

1. Lenia jashte e atyre qe po permenden... qe mos ti perseris
2. Futja ne liste e personave qe kane probleme me drejtesine. E kritikonin PS.
3. Numri i vogel i femrave me liste ne raport me meshkujt. Ne Kosove eshte praktike 33% te jene femra.
4. Renditja e femrave ne listen e Tiranes ne pozitat 2-6 (ne listat e vendeve tjera nuk e ka bere) ne menyre qe Sali Berisha te mbetej ne poziten e 7. Po te ishte Sali Berisha i dyti do te kishte mundesi te fitonte me shume vota se vet lideri i listes, gje qe ndodh rralle ne zgjedhje. Kjo do ta devalvonte akoma me shume Lulzim Bashen si lider.
 
PD dorëzon në KQZ listën përfundimtare të kandidatëve për deputetë

Partia Demokratike ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën përfundimtare me emrat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Në mbledhjen e zhvilluar pasditen e djeshme KQZ kishte vendosur orën 9.30 të mëngjesit të sotëm si afatin përfundimtar kur partia më e madhe e opozitës duhet të plotësonte në mënyrë përfundimtare parregullsitë në listat e veta të deputetëve.

Qarku Lezhë: Aldo Bumçi, Lindita Metaliaj, Andon Frrokaj, Preç Zogaj, Martin Biba, Luigj Gjergji, Enkelejda Rica, Klajti Reçi, Albert Loçi.

Qarku Berat: Eduard Halimi, Astrit Veliaj, Lefter Maliqi, Bujar Hoxhaj, Myslym Haxhi, Juvina Jani, Monika Qosja.

Qarku Durrës: Oerd Bylykbashi, Fatbardha Kadiu, Edi Paloka, Florion Mima, Agron Duka, Vullnet Topalli, Enri اeno, Shkëlqim Fortuzi, Dejana Burgija, Everest Varaku, Bujar Huqi, Ardian Kokomani, Helenida Sava, Alban Isteri, Agron Loka, Erzen Laçi, Blerim Vogli, Krenar Rryçi, Kujtim Gjuzi.

Qarku Shkodër: Romeo Gurakuqi, Izmira Ulqinaku, Lorenc Luka, Bardh Spahia, Nard Ndoka, Gjok Uldedaj, Anton koka, Prelë Gjoni, Isuf Meta, Benardeta Syku, Arvit bushati, Ardit اybyli, Denis Fani, Aurel Markaj, Denisa Meçi, Orjeta Shkambi, Nikolin Staka, Zef Shtjefni.

Qarku Kukës: Flamur Noka, Isuf اela, Alban Zeneli, Miftar Dauti.

Qarku Dibër: Dhurata اupi, Xhemal Gjunkshi, Edmond Isaku, Agron Qoku, Denisa Vata, Halil Jakimi, Jeton Kaloshi, Afrim Pocesti, Bashkim Murati.

Qarku Korçë: Valentina Duka, Ervin Saljanji, Hekuran Hoxhalli, Klevis Balliu, Andrea Mano, Ligoraq Karamelo, Fatmir Guda, Kristiano Koçibelli, Soela Myrtollari, Arlind اaçani, Marta Male, Andi Përmeti, Erdion Maçolli, Koçi Tahiri, Gazmir Troja, Elvis Pisku, Zamira Mernica, Fogert Hoxha.

Qarku Fier: Enkelejd Alibeaj, Genc Pollo, Myslym Murrizi, Luan Baçi, Olsi اukaj, Luljeta Sejko, Dilaver Kamberaj, Jakup Beqiri, Shkëlqim Krasniqi, Aurora Koroveshi, Altin Malokaj, Elizabeta Kurti, Pandeli Tole, Almer Toska, Klement اela, Ferdinant اobo, Ermal Sefa, Endri Jaupaj, Mikel Tabaku, Arjan Karriqi.

Qarku Elbasan: Edmond Spaho, Endri Hasa, Luçiano Boçi, Taulant Zeneli, Arben Elezi, Fitimtar Zekthi, Nada Krypa, Blendi Himçi, Kodhel اala, Gavrosh Zela, Qani Xhafa, Artmir Krasniqi, Ibrahim Sako, Ismail اala, Loren Gllavina, Xhaferr Dushku, Sindi Daiu, Vangjel Kallajxhiu.

Qarku Tiranë: Lulzim Basha, Orjola Pampuri, Rudina Hajdari, Grida Shqina, Albana Vokshi, Jorida Tabaku, Sali Berisha, Halim Kosova, Gent Strazimiri, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi, Gerti Bogdani, Fuad Haxhiymeri, Blendi Sulaj, Flamur Hoxha, Fatbardh Plaku, Dorjan Teliti, Besnik Fuçia, Shkëlqim Hoxha, Ahmet Prençi, Korab Lita, Mirela Dragoni-Tabaku, Barbara Doda, Enkelejda Sallaku, Ndriçim Dushku, Erion Piciri, Genci Gjylsheni, Fisnik Qosja, Lisandër Hoxha, Lulzim Omuri, Vendim Demaj, Artur Roshi, Hysen Kadiu, Dashnor Visha, Indrit Hoxha, Besmira Petriti, Ana Kadillari, Erald Shulla, Ina Haxhija, Ares Ypi, Halit Valteri, Oriona Kurtesi, Sokol Ruka, Ylber Valteri, Kristaq Papa, Selami Jenishehri, Majlinda Halilaj, Besnik Troplini, Zana Prela, Muharrem Doda.

Qarku Gjirokastër: Tritan Shehu, Roland Bejko, Koço Barka, Besnik Aliaj, Qamil Xhelili, Mimoza اomo, Fatjona Dhimitri, Arjan Kasaj, Vjollca Luke.

Qarku Vlorë: Agron Shehaj, Nadire Meçorapaj, Vangjel Dule, Arben Ristani, Dashamir Tahiri, Adriatik Alimadhi, Hariz Mëma, Matilda Qurku, Lorenc Danaj, Skerdilaid Sulozeqi, Florenc Spahiu, Jolio Dine, Ervis Meço.

Duke shqyrtuar kërkesën e PD, KQZ ka konstatuar se mospërmbushja e detyrimit sa i takon afateve e sanksionon subjektin me 1 milion lekë gjobë për çdo zonë. Gjithashtu, sipas KQZ-së, në 5 qarqe Partia Demokratike nuk ka respektuar kriterin e barazisë gjinore në lista.

g.shqip
 
Kater pershtypje nga kjo liste.

1. Lenia jashte e atyre qe po permenden... qe mos ti perseris
2. Futja ne liste e personave qe kane probleme me drejtesine. E kritikonin PS.
3. Numri i vogel i femrave me liste ne raport me meshkujt. Ne Kosove eshte praktike 33% te jene femra.
4. Renditja e femrave ne listen e Tiranes ne pozitat 2-6 (ne listat e vendeve tjera nuk e ka bere) ne menyre qe Sali Berisha te mbetej ne poziten e 7. Po te ishte Sali Berisha i dyti do te kishte mundesi te fitonte me shume vota se vet lideri i listes, gje qe ndodh rralle ne zgjedhje. Kjo do ta devalvonte akoma me shume Lulzim Bashen si lider.

Ne fakt jo vetem ty por gjithkujt i bejne pershtypje keto, pervec militanteve te djathte....sepse fjala e liderit asht urdhen!
humor-4-2.jpg
 
Oriola Pampuri hahahahahahha qe edhe persa i takon profesionit te saj mezi i nxjerr fjalet nga goja....ehhh
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top