Liga e Kampionëve, Bayern fiton ndaj Romës, CSKA mund Citin

Bayern Munich ka mundur me rezultatin 2-0 Romën dhe është matematikisht mes 16 skuadrave më të mira të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar në “Bayern Arena”, e vlefshme për grupin E u vendos nga dyshja Riben- Gotze, nga një gol për secilën pjesë.

Rezultat surprizë ishte humbja e Manchester Citit përballë CSKA-Moskës në Angli. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-1 për rusët, heroi i të cilëve ishte Doumbia me dygoleshin e tij. City në pjesën e dytë për shkak të nervozizmit mbeti me 9-të lojtarë, pasi gjyqtari takimit ndëshkoi dy herë me karton të kuq anglezët. Fitore dhe kualifikim u regjistruan edhe për Barcelonën, PSG-n dhe Porton, ndërsa Chelsea barazoi ndaj Maribor në fushën e këtyre të fundit.

Ja rezultatet dhe kualifikimi për secilin grup:
Grupi “E”
Bayern Mynich-Roma 2-0
Machester City-CSKA 1-2
Renditja: Bayern 12 Pikë; Roma dhe CSKA 4 pikë, City 2 pikë).
Shaktar- Bate Borizov 5-0
Renditje: Porto 10 pikë; Shaktar 8 pikë; Bate Borizov 3 pikë dhe Athletico Bilbao 1 pikë.