Leicester City shpallet kampion i Anglisë

Aver

.
V.I.P
Leicester City shpallet kampion i Anglisë

largea_33c01a3000000578-3569419-image-a-82_14622229649021462224694.jpg


Chelsea ka barazuar ndaj Tottenhamit në “Stamford Bridge” me rezultat 2 me 2 me që rast e ka shpallur KAMPION të Anglisë skuadrën e Leicester Cityt.

Tottenham shënoi dy herë gjatë pjesës së parë, Harry Kane dhe Son ishin realizatorët që u menduan të shtyn festën e Leicesterit.

Megjithatë Tottenham u dorëzua në pjesën e dytë pasi Chelsea arriti të barazoi rezultatin.
Golat e Cahill dhe Hazard, ia dhurojnë me duar titullin skuadrës së Leicester.

 

Fly

Larguar
Titulli: Leicester City shpallet kampion i Anglisë

Lojtaret e Leicester

 
Top