Kush Dashuron Me Perpara?

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Sa te kete jete, do kete edhe dashuri po dikush e ka me te forte e dikush me te dobet, dikush dashuron me shpejt dhe dikush pak me vone. Kam degjuar shume femra ti thone "te dua" nje mashkulli per nje kohe te shkurter dhe kjo me beri qe te hap kete teme.Doja te mendimin tuaj.A eshte femra ajo qe dashuron me shpejt apo mashkulli?!

Dashuria eshte nje fushe me lule
qe mund te filloj thjeshte me nje buzeqeshje dhe mund te mbaroj me pika loti.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Ku kane rradhe keto pune aman te keqen pastaj sot si ka erdhur koha ska shume vend romanca....Kur shikon femra materialiste qe dashurine e matin me xhepin ose me marken e makines te detyrojne te sillesh dhe ti ne te njejten menyre te kesh fjalen te dua ne rrang ditor......
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Ke te drete por sjan te gjitha njesoj mos na fut ne nje thes :D lol

Varet neqoft se je njeri qe ke ndjena dhe do te kesh ate njeri ne jeten tende jo per interes por per nje dashuri tamam qe te jesh i/e lumtur!
 

ida angel

:)
V.I.P
Femra bie me shpejt ne dashuri dhe e ka me te lirshme thenien e fjales '' te dua ''.........meshkujt edhe kur dashurojne rezervohen ne thenien e kesaj fjale.
 

prodigious

I perjashtuar
Mashkulli dashuron me shpejt, madje shume me shpejt se femra. Femra sikur eshte e paisur me nje sistem mbrojtje qe nuk e le te dashuroje shume shpejt por do pak kohe dhe eshte me e matur ne vendimet qe merr. Ndoshta ky sistem mbrojtje (nese mund ta quajme sistem) ka lindur ngaqe femra eshte me delikate se mashkulli dhe ka mundesi te vuaje me teper pasoja se mashkulli nga nje dashuri e gabuar si psh shtatezania etj.
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Mashkulli dashuron me shpejt, madje shume me shpejt se femra. Femra sikur eshte e paisur me nje sistem mbrojtje qe nuk e le te dashuroje shume shpejt por do pak kohe dhe eshte me e matur ne vendimet qe merr. Ndoshta ky sistem mbrojtje (nese mund ta quajme sistem) ka lindur ngaqe femra eshte me delikate se mashkulli dhe ka mundesi te vuaje me teper pasoja se mashkulli nga nje dashuri e gabuar si psh shtatezania etj.

Nuk jam dakort me ty! Jo sepse jam femer por sepse e kuptoj dhe un dhe shumica e femrave qe ne biem ne dashuri me shpejt!
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Femra bie me shpejt ne dashuri dhe e ka me te lirshme thenien e fjales '' te dua ''.........meshkujt edhe kur dashurojne rezervohen ne thenien e kesaj fjale.

Me ty jam 100%
 

prodigious

I perjashtuar
Nuk jam dakort me ty! Jo sepse jam femer por sepse e kuptoj dhe un dhe shumica e femrave qe ne biem ne dashuri me shpejt!

Ncncnc gjith ato argumenta dhe prap nuk bindesh. :( Hajde i her ta provojm bashk se kush bie me shpejt ne dashuri. Un apo ti. LOL
 

prodigious

I perjashtuar
Me ty jam 100%

Mire qe je dakort qe ne rrezervohemi por shprehja e dashurise nuk ka te beje me faktin qe a e duam dike apo jo. Dmth edhe pse nuk e shpreh un mund te dashuroj.
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Normale qe ska te bej me shprehen po ty a te pelqen kur ta shprehin?? Besoj se po! DHe kur ty ta shprehin do ishte mir qe dhe ai person qe ta shpreh tja shpreje dhe ti apo jo?
 

prodigious

I perjashtuar
Normale qe ska te bej me shprehen po ty a te pelqen kur ta shprehin?? Besoj se po! DHe kur ty ta shprehin do ishte mir qe dhe ai person qe ta shpreh tja shpreje dhe ti apo jo?

Ne e shprehim dashurine me vepra... ;)
 

abstraction

Carpe Diem
Nuk jam dakort me ty! Jo sepse jam femer por sepse e kuptoj dhe un dhe shumica e femrave qe ne biem ne dashuri me shpejt!

Mire e ka ai. Sepse meshkujt dashurojne me zemren qe e kane ne vend tjeter dhe femrat dashurojne me zemren tamam. Si proces "zemra" e tyre rref me shpejt sesa zemra jote prej verteti. The ugly truth. Lol
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Ka femra qe dashurojne qe ne fillim dhe pastaj luajne lojen "e ka kush e ka", duan te behen interesante qe ta thoje djali i pari. Ka djeme qe dashurojne te paret por nuk e tregojne se mbase duan qe mos te duken shume "love-i love-i".

Une nuk mbaj mend t'i vija re se kush thoshte te dua (kur isha akoma ne fazen e takimeve, lol). Per mua fjala Te Dua kur nuk eshte tamam Te Dua, eshte pa kuptim dhe me mire mos te thuhet fare. Nuk ia vlen.

PS. Kush ma paska vjedhur mua titullin ♥I'll take you far away♥?
 

abstraction

Carpe Diem
Ka femra qe dashurojne qe ne fillim dhe pastaj luajne lojen "e ka kush e ka", duan te behen interesante qe ta thoje djali i pari. Ka djeme qe dashurojne te paret por nuk e tregojne se mbase duan qe mos te duken shume "love-i love-i".

Une nuk mbaj mend t'i vija re se kush thoshte te dua (kur isha akoma ne fazen e takimeve, lol). Per mua fjala Te Dua kur nuk eshte tamam Te Dua, eshte pa kuptim dhe me mire mos te thuhet fare. Nuk ia vlen.

PS. Kush ma paska vjedhur mua titullin ♥I'll take you far away♥?

Rrelsja. Maybe she will take far far away. U never know. Lol
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Damn... pa te drejte autori... dhe jam e sigurte qe ajo se di se nga eshte marr ajo pjese dhe cfare do te thote.

Nejse... e kam gjakun e embel une, e kam thene LOL
 

abstraction

Carpe Diem
Damn... pa te drejte autori... dhe jam e sigurte qe ajo se di se nga eshte marr ajo pjese dhe cfare do te thote.

Nejse... e kam gjakun e embel une, e kam thene LOL

Ashtu tamam, dhe me paturpersine me te madhe dhe pa ju dredhur gishtat e vuri poshte emrit te vet.

Po ja ta pyesim rrelset ke do take far way dhe sa far way. Dhe le te degjojme dhe versionin tend.. kush do e take "ate" farther . :p
 

AjSi

...
V.I.P
Femrat jane me te clireta sepse edhe kur dashurojne dashurojne me zemer.....Kurse meshkujt mezor e thone ate fjalen te dua...Femrat kane me shume ndjenja..dashurojne
me pare....:)
 

PAZUZU

Dark Knight
Pergjigje

ME PERPARA DASHURON::::::: AI PERSON QE KA NEVOJE PER DASHURI
AI PERSON QE ESHTE I DASHUR
AI PERSON QE TREGOHET ME I HAPUR
AI PERSON QE NUK KA DYSHIME
AI PERSON QE DIN TE JETOJE
:puthje::puthje::puthje::puthje::puthje::puthje::puthje:
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
I didnt take it from her i sow it in a nickname website i didnt even know she had it anyway ill change it relax it aint that serious!
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Ashtu tamam, dhe me paturpersine me te madhe dhe pa ju dredhur gishtat e vuri poshte emrit te vet.

Po ja ta pyesim rrelset ke do take far way dhe sa far way. Dhe le te degjojme dhe versionin tend.. kush do e take "ate" farther . :p

ha ha ha very very funny :D
 

sensuu

sweet
V.I.P
ME PERPARA DASHURON::::::: AI PERSON QE KA NEVOJE PER DASHURI
AI PERSON QE ESHTE I DASHUR
AI PERSON QE TREGOHET ME I HAPUR
AI PERSON QE NUK KA DYSHIME
AI PERSON QE DIN TE JETOJE
:puthje::puthje::puthje::puthje::puthje::puthje::puthje:

uaaaaa sa e bukur kjo......moret vesh:p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
I didnt take it from her i sow it in a nickname website i didnt even know she had it anyway ill change it relax it aint that serious!

Une te kuptova po do te te thone qe fol ne shqip... nejse.

Une per shaka e thashe, nuk ka asgje te keqe. Ti mund ta kesh pare ne faqe tjeter por une thjesht i kam vene firmen time me zemrat ne ane lol

Ajo vjen nga kenga ime e preferuar e Yael Naim - New Soul
This is a happy end 'cause you don't understand
Everything you have done, why is everything so wrong?
This is a happy end, come and give me your hand
I'll take you far away.


Persa i perket temes... dashuron me mire kush dashuron i fundit :kercim:
 

RreLsJaaa

εїз ♡вєвυѕнє♡ εїз
Karamele ok ska problem u kuptuam! Nejse

Dashuria eshte dashuri se kush dashuron i/e me perpara ska shume rendesi mjafton qe dashuron :)
 
Top