• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kupa e UEFA-se 2008/2009

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Sonte zhvillohen ndeshjet e Kupes se UEFA-se dhe çiftet janë këto:

FC Moscow - FC Copenhagen

Litex Lovech - Aston Villa

Cherno More Varna - Stuttgart

Hapoel Tel Aviv - Saint-Etienne

Slaven Belupo - CSKA Moscow

Ostrava - Spartak Moscow

Brann Bergen - Deportivo La Coruna

Feyenoord Rotterdam - Kalmar

Hamburger SV - Unirea Urziceni

Nancy - Motherwell

Omonia Nicosia - Manchester C.

Portsmouth - Vitoria Guimaraes

Wolfsburg - Rapid Bucuresti

Slavia Prague - FC Vaslui

Austria Vienna - Lech Poznan

Besiktas - Metalist Kharkiv

Zilina - Levski Sofia

NEC Nijmegen - Dinamo Bucuresti

Poli Timisoara - Partizan Belgrade

Bellinzona - Galatasaray

Kayserispor - Paris S.G.

Young Boys Bern - Club Brugge

Racing Santander - Honka

AC Milan - Zurich

Borussia Dortmund - Udinese

Brondby - Rosenborg

Dinamo Zagreb - Sparta Prague

Sampdoria - Kaunas

Sevilla - SV Salzburg

Rennes - FC Twente Enschede

Borac C. - Ajax Amsterdam

Napoli - Benfica

Everton - Standard Liege

Tottenham H. - Wisla Krakow

Braga - Petrzalka

Maritimo - Valencia

Vitoria Setubal - SC Heerenveen


UEFA_Cup.jpg
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Hertha BSC Berlin - Saint Patrick's Athletic FC 2-0
APOEL FC - Schalke 1-4
FC Nordsjوlland - Olympiacos 0-2
NK Slaven Koprivnica - CSKA Moskva 1-2
FC Moskva - Kّbenhavn 1-2
PFC Litex Lovech - Aston Villa FC 1-3
PFC Cherno More Varna - VfB Stuttgart 1-2
H. Tel-Aviv - AS Saint-Etienne 1-2
FC Banيk Ostrava - Spartak Moskva 0-1
VfL Wolfsburg - FC Rapid Bucureşti 1-0
Hamburg - AFC Unirea Urziceni 0-0
Feyenoord - Kalmar FF 0-1
AC Omonia - Manchester City FC 1-2
Nancy - Motherwell FC 1-0
Brann - Deportivo 2-0
Portsmouth FC - Vitَria SC 2-0
Slavia - SC Vaslui 0-0
Austria Wien - Lech Poznań 2-1
MŠK Žilina - Levski 1-1
Beşiktaş - FC Metalist Kharkiv 1-0
FC Timişoara - Partizan 1-2
NEC Nijmegen - Dinamo Bucureşti 1-0
Bellinzona - Galatasaray AŞ 3-4
BSC Young Boys - Club Brugge 2-2
Kayserispor - PSG 1-2
Real Racing Club Santander - FC Honka Espoo 1-0
UC Sampdoria - FBK Kaunas 5-0
Brّndby IF - Rosenborg 1-2
Milan - Zürich 3-1
Dinamo Zagreb - Sparta 0-0
Sevilla - Salzburg 2-0
BV Borussia Dortmund - Udinese 0-2
Rennes - FC Twente 2-1
FK Borac - Ajax 1-4
SSC Napoli - Benfica 3-2
Everton - R. Standard de Liège 2-2
Tottenham - Wisła Krakَw 2-1
Braga - Artmedia 4-0
Vitَria FC - Heerenveen 1-1
CS Marيtimo - Valencia 0-1


(Ndeshjet e kthimit luhen me 2 tetor 2008)


Karakteristike e kesaj xhiroje ishte paraqitja e shkelqyer e shqiptari Klodain Duro me ekipin e tij qipriot OMONIA qe ishte nikoqir i Manchester City-t.Shqiptari shenoi nje supergol nga gjuajtja e lire nga nje distance rreth 25 metra,dhe per me teper nga shume webfaqe te njohura u shpall si "MAN OF THE MATCH"

golin e Duros mund ta shihni ketu:


Best Soccer Review: Highlights Omonia Nicosia vs Man City 09/18/08
 
Redaktimi i fundit:

alfonci

Veri investigatio
i lumte duros, emocione te kupave evropjane me shqipetaret, uroj qe te kemi edhe klube shqipetare ne vitet e ardheshme.

FORCA MILAN
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Ja nje permbledhje e ndeshjes dhe goli i Duro-se me komentim

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5FlHOuv1nN8]YouTube - Uefa Cup: OMONOIA Vs M.C.F.C (1-2)[/ame]
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Sot luhen ndeshjet e kthimit ne Kupen e UEFA-se:Wisla Krakow - Tottenham H.

Rapid Bucuresti - Wolfsburg

Kaunas - Sampdoria

Spartak Moscow - Ostrava

Unirea Urziceni - Hamburger SV

Lech Poznan - Austria Vienna

Schalke - APOEL Nicosia

Stuttgart - Cherno More Varna

Honka - Racing Santander

Kalmar - Feyenoord Rotterdam

Levski Sofia - Zilina

Rosenborg - Brondby

Galatasaray - Bellinzona

Metalist Kharkiv - Besiktas

Partizan Belgrade - Poli Timisoara

Saint-Etienne - Hapoel Tel Aviv

Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen

FC Vaslui - Slavia Prague

Standard Liege - Everton

FC Twente Enschede - Rennes

SC Heerenveen - Vitoria Setubal

Petrzalka - Braga

Sparta Prague - Dinamo Zagreb

Zurich - AC Milan

Ajax Amsterdam - Borac C.

SV Salzburg - Sevilla

Club Brugge - Young Boys Bern

FC Copenhagen - FC Moscow

Manchester C. - Omonia Nicosia

Motherwell - Nancy

Olympiakos Piraeus - FC Nordsjaelland

Udinese - Borussia Dortmund

Aston Villa - Litex Lovech

Deportivo La Coruna - Brann Bergen

Paris S.G. - Kayserispor

Benfica - Napoli

Valencia - Maritimo

Vitoria Guimaraes - Portsmouth
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Rezultatet e ndeshjeve të kthimit ne Kupen e UEFA-se,2 tetor 2008:Wisla Krakow - Tottenham H. 1-1

Rapid Bucuresti - Wolfsburg 1-1

Kaunas - Sampdoria 1-2

Spartak Moscow - Ostrava 1-1

Unirea Urziceni - Hamburger SV 0-2

Lech Poznan - Austria Vienna 4-2

Schalke - APOEL Nicosia 1-1

Stuttgart - Cherno More Varna 2-2

Honka - Racing Santander 0-1

Kalmar - Feyenoord Rotterdam 1-2

Levski Sofia - Zilina 0-1

Rosenborg - Brondby 3-2

Galatasaray - Bellinzona 2-1

Metalist Kharkiv - Besiktas 4-1

Partizan Belgrade - Poli Timisoara 1-0

Saint-Etienne - Hapoel Tel Aviv 2-1

Dinamo Bucuresti - NEC Nijmegen 0-1

FC Vaslui - Slavia Prague 1-1

Standard Liege - Everton 2-1

FC Twente Enschede - Rennes 1-0

SC Heerenveen - Vitoria Setubal 5-2

Petrzalka - Braga 0-2

Sparta Prague - Dinamo Zagreb 3-3

Zurich - AC Milan 0-1

Ajax Amsterdam - Borac C. 2-0

SV Salzburg - Sevilla 0-2

Club Brugge - Young Boys Bern 2-0

FC Copenhagen - FC Moscow 1-1

Manchester C. - Omonia Nicosia 2-1

Motherwell - Nancy 0-2

Olympiakos Piraeus - FC Nordsjaelland 5-2

Udinese - Borussia Dortmund 0-2 (me penallti fiton Udineze)

Aston Villa - Litex Lovech 1-1

Deportivo La Coruna - Brann Bergen 2-0(me penallti fiton Deportivo)

Paris S.G. - Kayserispor 0-0

Benfica - Napoli 2-0

Valencia - Maritimo 2-1

Vitoria Guimaraes - Portsmouth 2-2


*Ekipet me shkronja te kuqe jane ato ekipe qe jane kualifikuar per fazen e metutjeshme te kupes se UEFA-se!
 
Redaktimi i fundit:

Gjermoni

Antar Internacional
Rrri shoku se na boni me fol me veten ajo Benfica me Napolin po tkishte fitu ne pjesen e par do kisha mor 600 euro.
 

alfonci

Veri investigatio
Hidhet Shorti i Kupes UEFA (top-channel)

Klubi i Milanit do ta ketë të lehtë, të paktën në fazën e grupeve, për të tentuar triumfin e parë në kupën UEFA.

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës, e ka vënë ekipin e Ancelotit në grupin E, ku përballë do të ketë skuadra të lehta dhe me jo shumë përvojë në arenën ndërkombëtare, holandezët e Herenven, portugezët e Braga, debutuesit e Portsmouth dhe gjemanët e Volfsburg.

Një nga grupet më të vështira pritet të jetë A, ku bëjnë pjesë skuadra me emër, Shalke, Mancester Siti apo dhe PSG.

Spanjollët e Sevilla që do të kërkojnë fitoren e kësaj kupe për të tretën herë në këto katër vitet e fundit bejnë pjesë në grupin C me Stuttgart, italianët e Sampdoria, Partizanin e Beogradin dhe Standard de Liezh.

Dy fituesit e tjerë të kësaj kupe, CSKA Moskës dhe Feyenoord janë në së bashku në grupin H përballë Nancy, Deportovis dhe polakëve të Lech Poznan.

40 ekipet pjesmarrëse në këtë kompeticion janë ndarë në 8 grupe me nga 5 skuadra. Ndeshjet e para në grupe do të startojnë me 23 tetor për të vashduar më pas me 6 - 27 nëntor.

Në grupe skuadrat do të zhvillojnë 4 ndeshje, 2 në fushën e vet dhe 2 në transfertë, ndërkohë që 3 ekipet e para në grupe do të kalojnë në turin e dytë.

Finalja e madhe do të luhet me 20 maj 2009 në Stamboll në stadiumin "Shykry Saracollu".

Ky është viti i fundit që kompeticion europian do të zhvillohet në një format të tillë, pasi sezonin e ardhshëm Kupa UEFA do të ndryshojë fytyrën për t'u kthyer në Kupa e Liges Europiane.

Grupi A
Schalke
PSG
Manchester City
Twente
Racing Santander


Grupi B
Benfica,
Olympiacos
Galatasaray
Hertha Berlin
Metalist


Grupi C
Sevilla
Stuttgart
Sampdoria
Partizan Beograd
StandardGrupi D
Tottenham
Udinese
Spartak Moska
Dinamo Zagreb
NEC


Grup E
Milan
Heerenven
Sporting Braga
Portsmouth
WolfsburgGrupi F
Hamburg
Ajax
Slavia Praga
Aston Villa
ZilinaGrupi G
Valencia
Bruge,
Rosenborg
Kobenhavn
St. Ettiene

Grupi H
CSKA Moska
Deportivo
Nancy
Feyenoord
Lech Poznan
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Sonte luhen ndeshjet e fazes se pare te grupeve ne Kupen e UEFA-se dhe takohen keto çifte:


GRUPI A

SHALKE - PSG (18:15)
TWENTE - RASING (20:00)


GRUPI B

GALATASARAJ - OLIMPIAKOS (20:15)
HERTHA - BENFIKA (20:30)


GRUPI C

SEVILJA - SHTUTGART (20:45)
PARTIZAN - SAMPDORIA (21:00)


GRUPI D

UDINEZE - TOTENHEM (19:10)
DINAMO ZAGREB - NEC (20:45)


GRUPI E

HERENVEN - MILAN (20:45)
BRAGA - PORTSMUTH (21:15)


GRUPI F

ZILINA - HAMBURG (18:30)
ASTON VILA - AJAKS (21:15
)

GRUPI G

KOPENHAGEN - ST ETIEN (20:45)
ROZENBORG - KLUB BRYZH (20:45)


GRUPI H

CSKA MOSKW - DEPORTIVO (18:00)
NANSI - FEJENORD (20:45)
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar

Grupi A

Shalke - Psg 3-1
Twente - Rasing 1-0


Grupi B

Galatasaraj - Olimpiakos 1-0
Hertha - Benfika 1-1


Grupi C

Sevilja - Shtutgart 2-0
Partizan - Sampdoria 1-2


Grupi D

Udineze - Totenhem 2-0
Dinamo Zagreb - Nec 3-2


Grupi e

Herenven - Milan 1-3
Braga - Portsmuth 3-0


grupi F

Zilina - Hamburg 1-2
Aston Vila - Ajaks 2-1
)

Grupi G

Kopenhagen - St Etien 1-3
Rrozenborg - Klub Bryzh 0-0


Grupi H

Cska Moskw - Deportivo 3-0
Nansi - Fejenord 3-0
 
Redaktimi i fundit:

Similar threads

Private conversations
Help Users
    Top