INTERIST

Golashenues

8 Min Malacarne.L
86 min Malota.R

Kukësi ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues të Europa League ndaj Metalurg Donetsk të zhvilluar në stadiumin Qemal Stafa në Tiranë.
Rreth 10 mijë tifozë kuksianë ishin mbledhur në Qemal Stafa për të përkrahur ekipin e tyre të zemrës, i cili në këtë ndeshje ishte jofavorit absolut nga të gjitha bastoret ndërkombëtare, kurse Metalurgu u kuotua për fitore të thellë.

Siqodotë, kjo pak rëndësi kishte për Kukësin, që takimin e filloi në mënyrë agresive.

Gjashtë minuta pasi filloi ndeshja ishte mbrojtësi Malacarne ai që shënoi për 1-0 dhe epërsinë e vendasve.

Metalurgu reagoi me zëvëndësim të hershëm, por as në pjesën e dytë ukrainasit nuk e gjetën portën. Morozyuk në minutën e 69-të u përjashtua nga loja me kartonin e dytë në këtë ndeshje, duke i lehtësuar Kukësit punët në fund të takimit.

Në minutën e 84-të Malota u sigurua që Qemal Stafa të eksplodonte, pasi ai shënoi për 2-0 dhe fitoren e madhe të Kukësit në këtë takim.

Me këtë fitore, Kukësi ka një avantazh para ndeshjes kthyese që do të zhvillohet në Donetsk të Ukrainës pas një jave.

Nuk mund të thuhet se Kukësi sigurt do të kualifikohet, pasi kjo epërsi nuk garanton asgjë, për shkak të fuqisë së klubit të madh ukrainas.

Megjithatë, në rast të tejkalimit të këtij rrethi, në rrethin final, atë të katërtin, Kukësi do të ketë punë drejtpërdrejt me ndonjë prej gjigantëve të futbollit evropian për kualifikim në fazën grupore të Europa League. /Telegrafi/

Redaktimi i fundit:
Titulli: Kukesi Vazhon Marshimin ne Europe:

Edhe 1 Falenderim T'Vecante Per Federaten Tone , Qe Na Mundesoi Qe Ndeshjen Ta Shikonim Nga RADIO!!! E Diii Qysh Duhet me i Falenderu...TURP .

timthumb.php

Myte cunat e veriut myteeeeeeeeee PERPARA KUKSIIIIIIIII

Me këtë fitore, Kukësi ka një avantazh para ndeshjes së kthimit, që do të zhvillohet në Donetsk të Ukrainës pas një jave. Në rast të tejkalimit të këtij turi , në raundin e katërt, Kukësi do të përballet drejtpërdrejt me ndonjë prej gjigantëve të futbollit evropian për kualifikim në fazën e grupeve të Europa League.

Le te bohen gati keto ekipat e spanjes e te italis se ato e kan rendin ,kukesi nuk merr tre gola ne ukraine