Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Femrat ne pergjithesi jane pak te "fiksuara" me kujdesin ndaj trupit, cdonjera ka pikat e dobeta te saj. Ka nga ato qe merakosen per floket, per celulitin, kush duhet te beje llogarit me lekuren, acnet dhe cdo gje tjeter...me pak fjale problemet nuk mungojne dhe duhet ti kushtujme shume vemendje.
Te shohim kush jane opsionet qe mund te zgjidhni:
* Floket: duhet ti drejtoni, ti beni kacurela, ti krihni te kujdeseni per pastrimin e tyre etj. atehere maska, produkte kozmetike per floke nga me te ndryshmet ku ketu tek ikubfemra me siguri gjeni artikuj te ndryshem mbi kete argument.
* Lekura: borsat e syve, acne, lekure e thate apo e yndyrshme, kremra, maska ushqyese ose pastrues.
* Barku dhe hijet: Lufta e perhershme e femrave si gjithemone celulitit dhe kilet e teperta. Kremra anticelulit, masazhe, terapi dhe cdo gje qe mund tju ndihmoje per te qene sa me elegante dhe me lekure te bukur.
* Thonjte dhe manikyr: Edhe thonjte kerkojne shume kujdes, nese ju pelqen te keni duar dhe kembe te shendetshem ju duhet pak kohe, por rrezultati eshte i shkelqyeshem.
* Fytyra: Pika te zeza, qime, vetulla, dhe cdo gje tjeter, edhe fytyra eshte me te vertet nje "fushe beteje"! Makeup, ju pelqen te jeni gjithemone perfekte? Nuk dilni nga shtepia pa grim? Jeni gjithemone gati te provoni makeup te rinj, tone, penela dhe efekt smoky eyes me te fundit
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Une vec me floket dhe fetyren merrem...Madje floket i kam pike te dobet,tjerat jo thojte jo andej ketej sme duken pa rendesi..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Une me shume kujdes i kushtoje syve. I laje me shpesh qe te shof me mire :syze:
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Flokve pasi qethem dy -tre her ne muaj i dua sa me shkurt floku gjat me jep besdi dhe si le te me rritetn, gjithashtu dhe dhe veshjes pasi esht dicka e rendsishme per veten......
 

Lediana

Banned
Pe: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Ne pergjesi i dedikohem komplet trupit ska me shum as me pak
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Femrat ne pergjithesi jane pak te "fiksuara" me kujdesin ndaj trupit, cdonjera ka pikat e dobeta te saj. Ka nga ato qe merakosen per floket, per celulitin, kush duhet te beje llogarit me lekuren, acnet dhe cdo gje tjeter...me pak fjale problemet nuk mungojne dhe duhet ti kushtujme shume vemendje.
Te shohim kush jane opsionet qe mund te zgjidhni:
* Floket: duhet ti drejtoni, ti beni kacurela, ti krihni te kujdeseni per pastrimin e tyre etj. atehere maska, produkte kozmetike per floke nga me te ndryshmet ku ketu tek ikubfemra me siguri gjeni artikuj te ndryshem mbi kete argument.
* Lekura: borsat e syve, acne, lekure e thate apo e yndyrshme, kremra, maska ushqyese ose pastrues.
* Barku dhe hijet: Lufta e perhershme e femrave si gjithemone celulitit dhe kilet e teperta. Kremra anticelulit, masazhe, terapi dhe cdo gje qe mund tju ndihmoje per te qene sa me elegante dhe me lekure te bukur.
* Thonjte dhe manikyr: Edhe thonjte kerkojne shume kujdes, nese ju pelqen te keni duar dhe kembe te shendetshem ju duhet pak kohe, por rrezultati eshte i shkelqyeshem.
* Fytyra: Pika te zeza, qime, vetulla, dhe cdo gje tjeter, edhe fytyra eshte me te vertet nje "fushe beteje"! Makeup, ju pelqen te jeni gjithemone perfekte? Nuk dilni nga shtepia pa grim? Jeni gjithemone gati te provoni makeup te rinj, tone, penela dhe efekt smoky eyes me te fundit


sa keshilla te mira keto
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

trupit, them qe eshte faktori kryesor
 
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

4 here ne jave nga 2 ore palester
ha sa me shum verdura,mish pule peshk
uje.me shumic.alkol cigare 0
gjumi eshte kryesori!

ps:indyrnat dhe gjerat frito 1 ne muaj.kjo eshte djeta ime
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

edhe une si ky shoku lart, 4 here ne jave nga 2 ore, :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

4 here ne jave nga 2 ore palester
ha sa me shum verdura,mish pule peshk
uje.me shumic.alkol cigare 0
gjumi eshte kryesori!

ps:indyrnat dhe gjerat frito 1 ne muaj.kjo eshte djeta ime

Meqe po i ri-kthehemi temes... dhe shikoj foton tende ne profil , ku duket qarte ushtrimi i palestres.. desha te te pyes sa i gjate je & sa kg ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

..:) kujdes ushqimet,nuk bej diet por nuk ha ushqime me shume yndyrna dhe embelsira te tepruara.
Fytyren nuk e rendoj kurre,rimel rralle,ama kremrat hiratues mundohem te jene me cilsi,ose si ve fare.
thonjte njehere ne 4 muaj kujtohem ti lyej ,se di pse kshu hahahahaha.
floket gjithashtu njehere ne 8 muaj i lyej,kesaj rradhe kam thyer fare rekord :p .
Jam e dashuruar pas origjinales se trupit tone ne tere dimensionin e saj.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Trurit , ai di dhe cfare do trupi. Pastaj truri vendos per vrapin e palester por ne dimer se tani ne vere te qelbet salla era djerse
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Ballukes i perkushtohem shum lol
 
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Meqe po i ri-kthehemi temes... dhe shikoj foton tende ne profil , ku duket qarte ushtrimi i palestres.. desha te te pyes sa i gjate je & sa kg ?

Pesha aktuale ne nje muaj definicion 71 kg
humba rreth 7 kg per 1 muaj sepse isha 78!
gjatesia 1.73 pa taka :p

ps: vetem ne gusht bej diete te forte per humbjen e dhjamit ne pjesen e barkut
dhe funksionon goxha, ti Zançe ca permasash ke?
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Pesha aktuale ne nje muaj definicion 71 kg
humba rreth 7 kg per 1 muaj sepse isha 78!
gjatesia 1.73 pa taka :p

ps: vetem ne gusht bej diete te forte per humbjen e dhjamit ne pjesen e barkut
dhe funksionon goxha, ti Zançe ca permasash ke?


7kg per nje muaj shume paske humbur... I humbe vete ? apo ashtu erdhen gjerat..?

Une jam 1:75 pa taka , 60kg ...qysh dukem ? :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Une gjuhes :mendim:po mu prish si ndi me shijet :mendim:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar

Attachments

  • ector-a-kid-lifting-weight-with-his-tongue-7661866.jpg
    ector-a-kid-lifting-weight-with-his-tongue-7661866.jpg
    33.1 KB · Shikime: 0
  • ector-a-kid-lifting-weight-with-his-tongue-7661866.jpg
    ector-a-kid-lifting-weight-with-his-tongue-7661866.jpg
    33.1 KB · Shikime: 0

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Pak kohe per te gjitha....thonjte i kam i cik fiksim dhe i bej leket manikyra (mund te kem nja 100 cope) :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

7kg per nje muaj shume paske humbur... I humbe vete ? apo ashtu erdhen gjerat..?

Une jam 1:75 pa taka , 60kg ...qysh dukem ? :p

Zana ,perfundimisht je e pameshirshme :p E di vet pse ti
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Zana ,perfundimisht je e pameshirshme :p E di vet pse ti

C'bera tani ..mo ? :peshku: :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

C'bera tani ..mo ? :peshku: :p

Sdi gje une nuk merrem me llafe, nga ai komenti jot mesova vetem nje gje : JE E PAMESHIRSHME (hahahah se shkruajta me kapitale dhe thone qe ske edukate , ti do ma thuash kete gje ? Jo ;) )
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Sdi gje une nuk merrem me llafe, nga ai komenti jot mesova vetem nje gje : JE E PAMESHIRSHME (hahahah se shkruajta me kapitale dhe thone qe ske edukate , ti do ma thuash kete gje ? Jo ;) )

Ha ha ... eh Malsi...Malsi :p

C'tu desh qe hyre k'tu ti ..mo ( tek kjo teme flas ) :p

Une .. Ncuq :darke: :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Po thashe ta provoja njeher dhe une ,por sqenka dora ime ketu :p

Booo ca romanticiteti . Bukur shum
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Po thashe ta provoja njeher dhe une ,por sqenka dora ime ketu :p

Booo ca romanticiteti . Bukur shum

C'fare dore preferon kshu ti ...mo ? he nje here ? :p

Te pelqen e ..:ser:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Dore mbi 173 :p ;)

Poo kujt sdo i pelqente :D

Per pak 2cm , do ngilja jashte listes .. ha ha :p
 
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

7kg per nje muaj shume paske humbur... I humbe vete ? apo ashtu erdhen gjerat..?

Une jam 1:75 pa taka , 60kg ...qysh dukem ? :p

Kur afrohet sezoni veror problemi kryesor eshte te heqesh masen e keqe qe ka krijuar trupi gjate dimrit, duke bere shume cardio
zakonisht une kaq mase marr 7Kg, qe nuk eshte e gjithe e paster por e ndare ne uje dhe dhjam, dhe pak muskul (i cili shtohet cdo vit)

Ps: Une bej shume cardio sepse pesha qe ve, nuk me pershtatet me gjatesine.pra tonifikoj muskujt cdo vit.

QE te rikthehemi tek ty!
Me gjatesine qe ke, edhe peshen e ke normale, nuk e di ca moshe ke
qe te beja 2 llogari te sakta..
te duhet pak pune akoma per te arritur permasat
90-60-90. :hmm:
Por me mire rri ashtu, se kto lloj femrash me permasat qe permenda
ma heqin pinin lol

 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Zana . Ne list ishe ti ,por nderrove pozicionin ne liste :p :p ;) Hahahahha po ska gje se do i beje pune cunave te shkurter po te ishe 172 :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Zana . Ne list ishe ti ,por nderrove pozicionin ne liste :p :p ;) Hahahahha po ska gje se do i beje pune cunave te shkurter po te ishe 172 :p

Qysh e nderrova mo ? Kur ? ... e nderrove ti kshu ? :p

Me pelqen kaq sa jam ... thnx :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kujdesi per trup: kujt i dedikoni me shume kohe?

Kur afrohet sezoni veror problemi kryesor eshte te heqesh masen e keqe qe ka krijuar trupi gjate dimrit, duke bere shume cardio
zakonisht une kaq mase marr 7Kg, qe nuk eshte e gjithe e paster por e ndare ne uje dhe dhjam, dhe pak muskul (i cili shtohet cdo vit)

Ps: Une bej shume cardio sepse pesha qe ve, nuk me pershtatet me gjatesine.pra tonifikoj muskujt cdo vit.

QE te rikthehemi tek ty!
Me gjatesine qe ke, edhe peshen e ke normale, nuk e di ca moshe ke
qe te beja 2 llogari te sakta..
te duhet pak pune akoma per te arritur permasat
90-60-90. :hmm:
Por me mire rri ashtu, se kto lloj femrash me permasat qe permenda
ma heqin pinin lol


Mos u nxito ti, dhe mos u genje nga rrobat e mbuluara... sepse nuk e din sakte se c'fare fshihet poshte rrobave.. :p :nxef:
 
Top