Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje

Hera

Banned
Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje
Kujdes: Operacionet plastike në gjoks sjellin këto sëmundje

  • Kohëve të fundit gratë janë gati të sakrifikojnë për bukurinë dhe shumica prej tyre i drejtohen kirurgun plastik, transmeton Gazeta Metro.
Gjithnjë e më shumë gra ditëve të sotme po i nënshtrohen operacioneve plastike për tu dukur më bukur dhe për t’i shëruar komplekset.
Ajo që është shumë e rëndësishme është që gratë duhet të jenë të vetëdijshme dhe të paralajmëruara për rrezikun e sëmundjeve që mund të shkaktohen nga silikonet që përdorën në gjoks. Shoqata Britanike e Kirurgëve Plastikë përshkruan një sërë simptomash që ato lidhen drejtpërsëdrejti me implantet silikone.


Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj. Shkencëtarët po kërkojnë më shumë kërkime në këtë sëmundje, por edhe zonjat që vendosin t’i nënshtrohen këtij operacioni për të njohur rreziqet që sjell.
Ka gra që kanë përjetuar komplikime që nuk kanë qenë të paralajmëruara. Njëri prej tyre është instruktorja e fitnesit Naomi MacArthur, e cila ka bërë implant në vitin 2014.
‘Ndjeva gungat në stomakun dhe lodhje sikur të isha duke drejtuar një maratonë ose duke gërmuar një hendek, edhe pse nuk e praktikova atë. Edhe shkrimi ishte i vështirë. Me kalimin e kohës, flokët filluan të më bien, dhe përfitova alergji dhe nxjerrje. Ishte e tmerrshme’, ka thënë Macarthur.
Vetëm pak ditë pas heqjes së silikonit, të gjitha problemet në të u zhdukën.
Një studim i ngjashëm mbi këtë sindrom filloi me Administrimin e Ushqimit dhe Barnave në Shtetet e Bashkuara./gazetametro.net
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj.

Ehh,femrat.
ajde nje kg cic silikoni ,10 dollar,u ka ra e cmimi fare. pfff
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Simptomat përfshijnë lodhje, vështirësi në të menduarit, dhimbje të ndryshme, simptoma të lidhura me sistemin imunitar dhe çrregullime të gjumit. Megjithatë, kjo sëmundje ende nuk njihet si një diagnozë mjekësore dhe nuk ka kritere për diagnozë ose protokoll për zbulimin e saj.

Ehh,femrat.
ajde nje kg cic silikoni ,10 dollar,u ka ra e cmimi fare. pfff

Nuk thu shyqyr,

elle ato "dërrasat" kan muncin me e heq kompleksitetin lir fare :p
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
E cupani, mos i rrisni cicat se shif se cbonjet. :D :D
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Eshte bere bota plastike. Cdo e dyta femer operacione ne buze, gjoks...! Me ta kerrdit edhe 1 femer nese syte ta shohin si t'bukur.

Operacionet ne njeren ane, sherki 2kg nftyre ne anen tjeter, pos ti me ly me Pashtet ftyren
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
E ne dhembe a sjellin ndonje semundje?
 

Monique

With or Without u
T'emen sa vendosa une te beja nje nderhyrje dolen kto perfundime...po e le pending si ide lol
 
o po skeni nevoje per silikoni hani bahuni nga 130 kg e ju fryhen cicat vetit....pastaj dobsohuni e ju rrin te mdhaja hahahahha
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
o po skeni nevoje per silikoni hani bahuni nga 130 kg e ju fryhen cicat vetit....pastaj dobsohuni e ju rrin te mdhaja hahahahha
Dr Asqeriu (Specialist Cicash) :LOL:
 
Top