• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kujdes fëmijët nga televizori, video-lojërat dhe interneti

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Kujdes fëmijët nga televizori, video-lojërat dhe interneti

Fëmijët të cilët kalojnë shumë kohë duke shikuar televizorin, duke luajtur video-lojëra ose duke surfuar në internet, janë të prirë që të kenë më shumë probleme, përfshirë edhe ato shëndetësore.
Shkencëtarët amerikanë nga U.S. National Institutes of Health, Universiteti Yale dhe Qendra Mjekësore “Pacific” e Kalifornisë kanë analizuar 173 studime, të cilat datojnë nga viti 1980.

Në ¾ e hulumtimeve është treguar se ekspozimi i tepërt ndaj televizorit, video-lojërave dhe internetit, ka ndikim negativ në shëndetin fizik të fëmijës, me ç’rast rrit prirjen për shfaqjen e mbipeshës, nxitjen e duhanpirjes dhe fillimin e hershëm të marrëdhënieve seksuale.

Këta fëmijë, po ashtu janë konsumues më të mëdhenj të alkoolit dhe drogës, dhe janë më pak të suksesshëm në shkollë.Telegrafi
 
Top