Krijimet Letrare~Tetor-21

e vjeshtes , prej vjeshtes, nga vjeshta, i/e vjeshtes
mhb vjeshte e asgje me shume .... sme ngjiti

Nuk te pelqen beji skip ose ban koment vec sme ngjit e kaq…se e keni kthy ne monopol forumin ca bani ju te vjetrit keni drejte kurse ne tjeret e kena gjithmone gabim dhe kur revoltohena
kur tu tha mos komento ty?
Dhe clidhje ka i vjeter i ri?
Ke filluar merr ters , por hajt se po ta hap une krahun si me e madhe qe jam :)
une komentoj cfare dua dhe si dua, te njejten bej e ti
klb
 
kur tu tha mos komento ty?
Dhe clidhje ka i vjeter i ri?
Ke filluar merr ters , por hajt se po ta hap une krahun si me e madhe qe jam :)
une komentoj cfare dua dhe si dua, te njejten bej e ti
klb
Epo mire ja se e shofim dhe kte pjesen te komentoj si te dua e ca te dua…zi e ma zi ma bafshi se do e shofim
 
Ok, ja te bejme detyren forumore?

10-ta per mua eshte shume e pershtatur me temen, e thjeshte, e kendshme dhe e rrjedhshme ne lexim si ngjyrat e kesaj stine, reale, e vertete, te duket sikur je vete protagonist i asaj vjeshte qe pershkruhet.


Urime te gjithe pjesmarresve
 
6-Qe pa gdhire.

E premtja sapo zbardhi
Ne pm dikush trokiti
Nem ca vargje per letersine
Shkruaj dicka per dashurine
Ne moment sapo lexova
Nisa gishtat i leshova
Trak e truk vargjet bilbil
U be kohe qe s’jam fragil
Leme o leme e mos me nga
E kam mendjen per tallava
Ti po deshe publikoje
Por ne fund emrin harroje
Seç mduket si @LeVoyageur ky lool
 
Me vjeshten pak kane te bejne pervec njeres aty.
E megjithate votova "vetja".. percjell drame mendimesh.

Suksese
 
e vjeshtes , prej vjeshtes, nga vjeshta, i/e vjeshtes
mhb vjeshte e asgje me shume .... sme ngjiti

Nuk te pelqen beji skip ose ban koment vec sme ngjit e kaq…se e keni kthy ne monopol forumin ca bani ju te vjetrit keni drejte kurse ne tjeret e kena gjithmone gabim dhe kur revoltohena
Mundem dy fjale?
Kur dikush shkruan ose vendos dicka para publikut sidomos ne nje tip konkursi, duhet te behet gati te marre disa komente qe mund te jen pozitive ose negative. Eshte si tek puna e X Factor ?, jan juristat qe te komentojne. Por duhet ta marresh me sportivitet, se ti nese ke shkruar po provon veten edhe nese dikujt si pelqen, nje tjetri mund ti pelqej. Nuk ka lidhje i vjeter i ri mendoj une, eshte thjesht menyra si shprehen gjerat, secili nga ne ka te tijen. Pastaj keto jan krijime amatoriale, ka shume per te rregulluar.

Peace and Love
 
Mundem dy fjale?
Kur dikush shkruan ose vendos dicka para publikut sidomos ne nje tip konkursi, duhet te behet gati te marre disa komente qe mund te jen pozitive ose negative. Eshte si tek puna e X Factor ?, jan juristat qe te komentojne. Por duhet ta marresh me sportivitet, se ti nese ke shkruar po provon veten edhe nese dikujt si pelqen, nje tjetri mund ti pelqej. Nuk ka lidhje i vjeter i ri mendoj une, eshte thjesht menyra si shprehen gjerat, secili nga ne ka te tijen. Pastaj keto jan krijime amatoriale, ka shume per te rregulluar.

Peace and Love
Dakort tbajne ca te dojne me tjeret mnyra se si e kishte komentu nr 4 per mu nuk ishte hic etike….e perbuzi shkrimin dhe per ket arsye e hoqa nga konkurimi krejt
 
Dakort tbajne ca te dojne me tjeret mnyra se si e kishte komentu nr 4 per mu nuk ishte hic etike….e perbuzi shkrimin dhe per ket arsye e hoqa nga konkurimi krejt
Te njejten ke bere edhe kur e drejtoja une
Mos me merr me pjese dhe je i qete

hajt shnet
 
Te njejten ke bere edhe kur e drejtoja une
Mos me merr me pjese dhe je i qete

hajt shnet
O mon sillu si njeri me mu ne rralle te pare se i kam dhe do vite moshe dhe une se sje edukatore kopshti tme tregosh ca tbaj ca tmos baj….ti gjithmone ke te drejte pa ne tjeret varja jena gabim gjithmone

Shnet paç
 
Dakort tbajne ca te dojne me tjeret mnyra se si e kishte komentu nr 4 per mu nuk ishte hic etike….e perbuzi shkrimin dhe per ket arsye e hoqa nga konkurimi krejt
Nuk ka pse te heqesh asgje, ti mendo qe shpirti i biznesit eshte publiciteti. I mire i keq te jet eshte publicitet. Dhe ketu eshte e njejta gje, shkrim i mire i keq te jet, ty te rrit krijmtarin.
 
O mon sillu si njeri me mu ne rralle te pare se i kam dhe do vite moshe dhe une se sje edukatore kopshti tme tregosh ca tbaj ca tmos baj….ti gjithmone ke te drejte pa ne tjeret varja jena gabim gjithmone

Shnet paç
Kopshtin ta puthesh , po ti sillesh me keq
e njejta situate cdo here , je kaq i perseritur , dhe ta them sinqerisht ta dija se ishte jotja as sdo e kisha ngare e dore
Kur sje i zoti te pranosh kritika , apo mospelqime mos sill fare dhe je ok

Dhe ate fjaline e pare merre e gjeje vendin, se sa tolerante dhe e mirekuptushme ja treguar une me ty ske goje as te flasesh
po faji im qe merrem me ty
dh te te vij zor qe per nje krijim , krijon keto skena
 
2-kjo stine eshte kujtesa jone

Vjeshtake,
E njome,
Prek dheun sikur ti lekuren time.
Fluturon,
ne ajrin me avuj vese.
E une, leviz doren per te ndjere,
ate prekje tenden.
Dritherime shikimesh,
ne drite-erresiren e ndjenjes sone.
Bota eshte kaq e embel,
Kur shihet me syte e dashurise!
Me mbart ne krahe!
Si ne nje enderr perjetesie
ku fund nuk ka!
Nese pranvera ka lule,
Bukur ?
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top