Krijimet letrare~Tetor~2023

Krijimet letrare~Tetor~2023


 • Totali i votuesve
  38
 • Poll closed .
Nje sqarim per te gjithe meqe po me lakohet emri!
Soulmind s'ka nevoje per vota, (e turpshme te mendohet pasi kam 100 medalje dekadore ketu pa i kerkuar fare 😅 tmerr te permendet pasi jemi thjesht nickname ) por patjeter per çiltersi te njerezve qe kane respektin tim.
Une nuk mbaj pergjegjesi nese dikush njeh stilin tim, po ashtu nuk kam faj nese 1 tjeter gjen veten e vet ne rreshtat e mi te shkruar per 1 minut qe ky konkurs te eci deri ne fund.
Ashtu sic dhe e kam drejtuar si kete si fotomanine ne momente kritike, thjesht per kete komunitet virtual. Njekohesisht nuk kam faj kur nuk me kuptohen shakate nga te gjithe kur i bej me nje person te caktuar (sic ishte Nomadi)

Eshte e kote dhe aspak e hijshme kjo tejzgjatje.

Pasdite te bukur per te gjithe ju!
Me ty nk ngacmohen dot jo
Se nk ua mban 😂
 
Nje sqarim per te gjithe meqe po me lakohet emri!
Soulmind s'ka nevoje per vota, (e turpshme te mendohet pasi kam 100 medalje dekadore ketu pa i kerkuar fare 😅 tmerr te permendet pasi jemi thjesht nickname ) por patjeter per çiltersi te njerezve qe kane respektin tim.
Une nuk mbaj pergjegjesi nese dikush njeh stilin tim, po ashtu nuk kam faj nese 1 tjeter gjen veten e vet ne rreshtat e mi te shkruar per 1 minut qe ky konkurs te eci deri ne fund.
Ashtu sic dhe e kam drejtuar si kete si fotomanine ne momente kritike, thjesht per kete komunitet virtual. Njekohesisht nuk kam faj kur nuk me kuptohen shakate nga te gjithe kur i bej me nje person te caktuar (sic ishte Nomadi)

Eshte e kote dhe aspak e hijshme kjo tejzgjatje.

Pasdite te bukur per te gjithe ju!
Sol sbesoj qe tu lakua emri diku per keq!
Emrat ketu i lakuan te gjithe per te gjitha krijimet,duke hamendesuar se kush i ka shkruar!
Gje qe e bejne ketu e vite.
Ti e njeh mire se si jane vrazhdat e konkurseve.
Tek letersia e keqja eshte,se shpesh njihen krijimet,dora dhe per kete skemi cte bejme.
Por shpesh keto situatat e diskutimeve sic dhe dime shume mire,e vetmja gje qe sjellin,sidomos kur bombardohen krijimet me kritika,eshte thjesht fillojne e nuk sjellin.
E rendesishme eshte qe mos te kete keqkuptime me asnje,ne forme qe te mbahet ne kembe.
Sepse e dime mire se si perfundohet me dy krijime,apo dy fotografi.
 
Sol sbesoj qe tu lakua emri diku per keq!
Emrat ketu i lakuan te gjithe per te gjitha krijimet,duke hamendesuar se kush i ka shkruar!
Gje qe e bejne ketu e vite.
Ti e njeh mire se si jane vrazhdat e konkurseve.
Tek letersia e keqja eshte,se shpesh njihen krijimet,dora dhe per kete skemi cte bejme.
Por shpesh keto situatat e diskutimeve sic dhe dime shume mire,e vetmja gje qe sjellin,sidomos kur bombardohen krijimet me kritika,eshte thjesht fillojne e nuk sjellin.
E rendesishme eshte qe mos te kete keqkuptime me asnje,ne forme qe te mbahet ne kembe.
Sepse e dime mire se si perfundohet me dy krijime,apo dy fotografi.
"Fshati qe duket nuk do kallauz!"- thenie popullore.
Me kete do e permblidhja te gjithen! 😊
 
Sol sbesoj qe tu lakua emri diku per keq!
Emrat ketu i lakuan te gjithe per te gjitha krijimet,duke hamendesuar se kush i ka shkruar!
Gje qe e bejne ketu e vite.
Ti e njeh mire se si jane vrazhdat e konkurseve.
Tek letersia e keqja eshte,se shpesh njihen krijimet,dora dhe per kete skemi cte bejme.
Por shpesh keto situatat e diskutimeve sic dhe dime shume mire,e vetmja gje qe sjellin,sidomos kur bombardohen krijimet me kritika,eshte thjesht fillojne e nuk sjellin.
E rendesishme eshte qe mos te kete keqkuptime me asnje,ne forme qe te mbahet ne kembe.
Sepse e dime mire se si perfundohet me dy krijime,apo dy fotografi.
Sa bukur mi artikulon fjalet , sikur më lexon mendimet moj Nev 💕
 
Ishte nje mbazdite vjeshte, rreth dy/tre ditë para se te hapej konkursi, mbylla Forumin, sdoja të futesha per disa ditë.
Mora në dorë një mandarin dhe fillova ta qëroj, në të gjith keto vite jasht dhe larg shtepis ku linda dhe u rrita era e mandarines dhe portokalleve më ka transportuar aty tek ajo shtepi , tek ato momente me familjen time, tek ato kujtime që i kam të vyera.
Mendova të hidhja ato kujtime ne leter keshtu lumuturoja dhe @NeVertiti, mbas 20 min mu desh të futesha prap në forum per ti derguar ato fjalë shpirti, dhe i thash ndoshta nuk eshte perfekte por jan vërtet fjalë që dolën nga zemra, dhe pa Ë me pika dhe ndoshta aty ku sduheshin ishin ose aty ku duhheshinn nuk ishin, por ishte nje krijim me ato 10 min intensitet i ndjer.
Falenderoj shum kush më votoj, dhe pergezoj @E**A** që arriti të njoh shkrimin tim dhe pa më njohur ♥️
E jo vetem @E**A** ahhhh miii 😬🤗 se me bere celose 🥴🥴
Ti je zemer ♥️
P.s o @NeVertiti pergezime per punen o Dashni 😘😍
 
Daniel na ndero me ndonje krijim;
Tema; festa fundviti.
plus teme e lire.
I thashë Vikit që do shkruaj. Po kur hapet përsëri konkursi ?
 
I thashë Vikit që do shkruaj. Po kur hapet përsëri konkursi ?
Akoma skam nje date fikse,por do mundohem nese kam krijime,se nga kjo varet ta hap rreth dates 2 ose 3 Dhjetor.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top