Krijimet Letrare~shkurt-22

Sa pak vota paskam.marre 🤨
sad cheer up GIF by True and the Rainbow Kingdom
 
Duhet ndonjë redaktor ke kjo tema.
Nuk e di kush i ka shkruar asnjë nga shkrimet por si lexues i përditshëm ndonjë faqe libri apo gazete më bëjnë përshtypje disa detaje.

1. kështu duhemi.

Titulli fillon me k gërmë të vogël, mbaron me . pikë! Vazhdon shkrimi me ë, "", etj...

ps.
Ka plot detaje të tilla edhe ke vazhdimi i shkrimeve të tjera.
Sikur u ka vënë njeri pistoletën në kokë për të shkruar një shkrim për ke kjo tema 😁
 
Duhet ndonjë redaktor ke kjo tema.
Nuk e di kush i ka shkruar asnjë nga shkrimet por si lexues i përditshëm ndonjë faqe libri apo gazete më bëjnë përshtypje disa detaje.

1. kështu duhemi.

Titulli fillon me k gërmë të vogël, mbaron me . pikë! Vazhdon shkrimi me ë, "", etj...

ps.
Ka plot detaje të tilla edhe ke vazhdimi i shkrimeve të tjera.
Sikur u ka vënë njeri pistoletën në kokë për të shkruar një shkrim për ke kjo tema 😁
"tek tek kjo tema" apo ede "për këtë temë", do të ishte me ne rregull me gramatiken, nese me lejoni.
 
Duhet ndonjë redaktor ke kjo tema.
Nuk e di kush i ka shkruar asnjë nga shkrimet por si lexues i përditshëm ndonjë faqe libri apo gazete më bëjnë përshtypje disa detaje.

1. kështu duhemi.

Titulli fillon me k gërmë të vogël, mbaron me . pikë! Vazhdon shkrimi me ë, "", etj...

ps.
Ka plot detaje të tilla edhe ke vazhdimi i shkrimeve të tjera.
Sikur u ka vënë njeri pistoletën në kokë për të shkruar një shkrim për ke kjo tema 😁
Duhet te kuptoni nje gje,une nuk njoh shkollimin e askujt ketu.
Aq me teper ne nje rrafsh te hapur sic eshte ky konkurs,te pretendosh te jene te sakta gabime gramatikore e gjej te tepert.
Jane pikerisht kritika te tilla,(Te kerkoje ndjese qe ra per pjese komenti im mbi komentin tend,por besoj do e mirekutposh)qe kane bere nje pjese te madhe antaresh te mos dergojne me. Dhe fakt e kane mbyllur deren!
Ky muaj ka pas pak krijime ,dhe keto, mire thua ti,me te `lutur` ndaj ketyre kontribuesve qe e mbajne ne frymen e fundit akoma.
Te them drejten keshtu sic e shoh se ka te gjate jetegjatesine.
Sepse thjesht ketu s`kemi poet,nuk besoj te kemi as gjuhetar,apo kritik letrar qe te jete rrafshi i duhur i nje debati te tille letrar.
Personalisht si marre dot persiper as redaktimin,as nuk pretendoj te bej redaktuesen,pasi bej vete mjafte gabime ortografike.
Tani ideja e thjesht e keti konkursi ,te pakten tek une ka qene gjithnje nje percjellje e thjeshte e nje rrjeshti spontan,mendimi emocioni etj etj.
Gjithesesi,eshte mendimi juaj dhe e respektoj!
Uroj vec te mirekutptohet nga ata pak anetare qe vazhdojne ti japin jete. 🤗
 
Duhet te kuptoni nje gje,une nuk njoh shkollimin e askujt ketu.
Aq me teper ne nje rrafsh te hapur sic eshte ky konkurs,te pretendosh te jene te sakta gabime gramatikore e gjej te tepert.
Jane pikerisht kritika te tilla,(Te kerkoje ndjese qe ra per pjese komenti im mbi komentin tend,por besoj do e mirekutposh)qe kane bere nje pjese te madhe antaresh te mos dergojne me. Dhe fakt e kane mbyllur deren!
Ky muaj ka pas pak krijime ,dhe keto, mire thua ti,me te `lutur` ndaj ketyre kontribuesve qe e mbajne ne frymen e fundit akoma.
Te them drejten keshtu sic e shoh se ka te gjate jetegjatesine.
Sepse thjesht ketu s`kemi poet,nuk besoj te kemi as gjuhetar,apo kritik letrar qe te jete rrafshi i duhur i nje debati te tille letrar.
Personalisht si marre dot persiper as redaktimin,as nuk pretendoj te bej redaktuesen,pasi bej vete mjafte gabime ortografike.
Tani ideja e thjesht e keti konkursi ,te pakten tek une ka qene gjithnje nje percjellje e thjeshte e nje rrjeshti spontan,mendimi emocioni etj etj.
Gjithesesi,eshte mendimi juaj dhe e respektoj!
Uroj vec te mirekutptohet nga ata pak anetare qe vazhdojne ti japin jete. 🤗

Thjesht një sygjerim ishte për botuesit në përgjithësi, për gabimet nga neglizhenca që të vrasin syrin 😊
Se me u mar me detaje, gjen gabime gramatikore edhe ke websitet e lajmeve 😁 🤗
 
Jo nuk e bej dot , duhet respektuar pena e artë !

po beja shaka :)

Sikur u ka vënë njeri pistoletën në kokë për të shkruar një shkrim për ke kjo tema 😁
Po na e ka vene @NeVertiti loollool
Sa i perket kriijmit pare, do kete qene lapsus shpejtesie sepse zhvillimi i krijimit eshte shkruar shume mire.
nejse...

.......................

Po perdor dhe une kete qe ke thene ti (indicie) per t'u shprehur.
Nevi e ka thene sh mire, eshte lodhje te mbledhesh krijimet, dhe ne qe cojme i cojme se e duam fort ate. Ka sh arsye qe nuk te behet te cosh, dhe jo te gjithe e kane forcen ti tejkalojne kritikat apo tekat e te dergojne serish.

-Ata qe bejne gabime ortografike kane bezdi kritiken mbi kete fakt.
-Nje tjeter ka bezi kunjat qe hidhen me qellim
-Nje tjeter talljet
-Nje tjeter votimi shkel e shko. Here per gallate e here sepse aq e gjykojne.
-Nje tjeter , ne konkuruesit, jemi si "lule mos me prek". Nje kritike me marr, ose heqim krijimin, ose nuk cojme me.
- edhe lista vazhdon.
 
-Ata qe bejne gabime ortografike kane bezdi kritiken mbi kete fakt.
-Nje tjeter ka bezi kunjat qe hidhen me qellim
-Nje tjeter talljet
-Nje tjeter votimi shkel e shko. Here per gallate e here sepse aq e gjykojne.
-Nje tjeter , ne konkuruesit, jemi si "lule mos me prek". Nje kritike me marr, ose heqim krijimin, ose nuk cojme me.
- edhe lista vazhdon.

Ku e gjen veten? 😁
 
Ku e gjen veten? 😁
Une nuk kam munguar asnjehere, thjesht per hir te konkursit! Ndaj, jam automatikisht e perjashtuar! :)
Por, te gjitha arsyet e mesiperme nuk me pelqejne! 😁
 
Per ata qe nuk kane votuar akoma,jemi ne ditet e fundit te sondazhit.
 
Eu cma ka humbe gjumin kete nate lapsi juaj magjik. Une zgjodha te paren: Keshtu dhhemi. :giggle:
Mu duk me e strukturuar dhe me me shume permbajtje. Mu duk nje shperthim pranveror i nje dashurie me tere pastertine e saj si kristal. Pastaj me pelqeu ai ekuilibri mendje - shpirt - trup :)

Ju punofte shpirti e pena.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 33.3%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 33.3%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 11.1%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 3.7%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.4%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 11.1%
Back
Top