Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Vajza

V.I.P
Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
Skam cte shtoj meqense sme kuptove ?
 

Didi

C'est la vie.
Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
E kisha me Qukun moj! Ai foli për fyerje/ofendim.

Ti po e merr ndryshe, kemi thënë të dyja të njëjtën gjë për shkrimin (vetëm me fjalë të tjera).

( : ?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Plase te jesh ne qender te vemendjes mi endrra?
Mos ja humb me shum respektin vetes se nderhyn vend e pa vend.
Ik nani nani?
Tani qe ti ske respekt per vete .. do tregosh respektin mua? .. he te keqen .. rri aty ku te takon e mos u merr me mua.
Se fundi sje askushi te vesh notat e respektit apo te vleresosh njerezit ti.
Nani te qofte hajt tung.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Këto lexova për momentin:

1.Është e shkruar mirë, asgjë për të shtuar përveç faktit që shumë presje. Nuk më ngjalli asnjë emocion duke e lexuar, fjalë të bukura po bosh.

2.Fjala individ te titulli të lë për të dëshiruar, siç edhe gjatësia e strofave. Kam përshtypjen se as autori sja ka idenë sesi e ka çuar aq gjatë shkrimin. Është stërgjatur shumë e ca pjesë non sense, mund të ishte lënë me 3 strofat e para pa e bërë aq lëmsh.

3.Si qënka kjo puna e “qerpikëve që kafshokan faqet?!”. Kaq kapi vemendjen time pjesa tjetër pa e lidhur mirë.

4.E shkruar mirë, rrjedh goxha ndërsa e lexon. Jo keq!

9. Keto lakimet e foljeve te lene per te deshiruar….Si the:shiu bulezonte cadren dhe krijonte ajrin kompozues rreth nesh” whaaaat? serio mo.

“u ktheva me embelsin e nje mendimi duke veshtruar fytyren e tij” -po si qenka kjo e kthyera me embelsine?!

…po mire si mund te jete nje puthje drithertuese dhe pa kuptim ne te njejten kohe?!

Kaq se po ti futesh në thellesi eshte plot fjali te palidhura e me pak sense. Me ngjan sikur eshte dashur me patjeter ti japesh nje drejtim si neper romane apo filma, por pa sukses!

Ndersa 12. Per mendimin tim duhet te ishte shkurtuar, eshte goxha e lodhshme e tek tuk ngec. Ka pjese te shkruajtura bukur ama mezi e shtyta deri ne fund.

Suksese!
???

Me shkrive. Ku i kap kto detaje aman ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
 

Baboon

12... forget about it!
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
Faleminderit ?
Të shkuara goces dhe ty.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
9. Keto lakimet e foljeve te lene per te deshiruar….Si the:shiu bulezonte cadren dhe krijonte ajrin kompozues rreth nesh” whaaaat? serio mo.

“u ktheva me embelsin e nje mendimi duke veshtruar fytyren e tij” -po si qenka kjo e kthyera me embelsine?!

…po mire si mund te jete nje puthje drithertuese dhe pa kuptim ne te njejten kohe?!

Kaq se po ti futesh në thellesi eshte plot fjali te palidhura e me pak sense. Me ngjan sikur eshte dashur me patjeter ti japesh nje drejtim si neper romane apo filma, por pa sukses!

Ndersa 12. Per mendimin tim duhet te ishte shkurtuar, eshte goxha e lodhshme e tek tuk ngec. Ka pjese te shkruajtura bukur ama mezi e shtyta deri ne fund.

Suksese!
Qyqja moj goc tani e lexova kete.
Dhe ne kopsht me qene,analiza qe i ke bere len per te deshiruar.
Je zero ne c'do lloj figuracioni letrar.
Kshu qe kurseje veten ne petkun kritik te nivelit zero.
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
Të shkuara zemër ??❤
 

Didi

C'est la vie.
Qyqja moj goc tani e lexova kete.
Dhe ne kopsht me qene,analiza qe i ke bere len per te deshiruar.
Je zero ne c'do lloj figuracioni letrar.
Kshu qe kurseje veten ne petkun kritik te nivelit zero.

Unë analizova disa copëza të shkrimit, por meqë po e bën personale dhe ke guxim të më tregosh mua nivelin, po të të sqaroj 2 pika:

1. Figurat letrare janë diçka dhe përdorimi kuturu i tyre është gjë tjetër. Ngatërrim fjalësh pa kuptim nuk është figurë letrare.

Prsh: “Nuk është shiu që bulëzon çadrën, por është çadra që bulëzon shiun.” Pra, kjo fjali në menyrën si e ke shkruar ti është komplet e pa kuptimtë.

2. Ndërsa për atë kthimin e ëmbël: thuhet “u ktheva duke përfytyruar atë mendim të ëmbël”. Pra mendimi, ndjenja, ka ëmbëlsi. Dhe ti Nev kam vënë re që e ke qejf abstraksionin por nuk e përdor në mënyrë të saktë.

3. Nuk pres të kuptosh analizen time. Se po ta kuptoje çfarë po them unë, i bie që nuk do shkruaje në ajër. Tani më thuaj: Cilin nivel ka kopshti dhe cila çerdhja?!

Hajd me të mira!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Unë analizova disa copëza të shkrimit, por meqë po e bën personale dhe ke guxim të më tregosh mua nivelin, po të të sqaroj 2 pika:

1. Figurat letrare janë diçka dhe përdorimi kuturu i tyre është gjë tjetër. Ngatërrim fjalësh pa kuptim nuk është figurë letrare.

Prsh: “Nuk është shiu që bulëzon çadrën, por është çadra që bulëzon shiun.” Pra, kjo fjali në menyrën si e ke shkruar ti është komplet e pa kuptimtë.

2. Ndërsa për atë kthimin e ëmbël: thuhet “u ktheva duke përfytyruar atë mendim të ëmbël”. Pra mendimi, ndjenja, ka ëmbëlsi. Dhe ti Nev kam vënë re që e ke qejf abstraksionin por nuk e përdor në mënyrë të saktë.

3. Nuk pres të kuptosh analizen time. Se po ta kuptoje çfarë po them unë, i bie që nuk do shkruaje në ajër. Tani më thuaj: Cilin nivel ka kopshti dhe cila çerdhja?!

Hajd me të mira!
Dhe ti kujton qe do merrem me nje mendje gruri si e jotja!?
Rritu se me dukesh vertete nje kalama me teka. Dhe ta them pa te keq.
Shih me large,dhe mos perdor topa leckash, tu gjujte poshte e larte ne krijimet e tjerve,se turpi zotit!
Me mire dergo noj krijim tendin, meqe je kaq `dashamirese` se sa vjen ketu e gjune topa djegesash ne krijimet e tjerve.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Cila eshte tema per kete muaj? :giggle: Se eshte muaj i sythave :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Baboon urime me vonese por per urimet seshte kurre vone .
 
Top