Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Baboon

12... forget about it!
Urime @Baboon

Flm te gjith atyre qe me votuan.

Nji sqarim per te gjith ato qe kan mendu se un kam sha njeri, pik sparit sma lejon edukata me i sha nanen dhe e dyta mundeni me e lexu mir kam fut edhe nanen teme ne fillim te bejtes, prandaj mos mendoni se kam dasht me fy njeri flm
Koincidencë unë kom qen tu shkrujt falënderimin për t'gjith edhe një urim për ty.
Faleminderit urime dhe ty
Mujin tjetër me një tjetër gjo t'bukur ?
 
Faleminderit të gjithëve që votuan
( jo vetëm për ua) dhe komentuan.
Një urim për të gjithë pjesëmarrësit u shtofshi sa më shumë, ja vlen të lexojmë rreshta të tilla se sa idiotsitë e portaleve etj me pallavra politike e jo vetëm...

Thank you @Moonlight që e bo të bukur këtë temë.

Dhe një urim special për @LeVoyageur
Dhe @Marakli^Krapit
Ishte një garë interesante ??

P.S @Marakli^Krapit sinqerisht do doja ta fitoje ti sidomos pas kritikave, të them diçka ja kom lexu nonës e pëlqeu pastaj e votova sepse më ngjiti që në fillim sidomos ajo strofa që u kritiku si banale, kam gjet veten lool lool kemi qesh të dy me nonen.
Urime në edhe një herë shpresoj këtë muj të vish me një perlë, meqë është edhe muji bejteve ?
Urime pjesemarresve e ty akoma me shume per fitoren e merituar?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Urime @Baboon
Nderkoh qe te thon ti shkurtosh, une te falenderoj sepse me ke shtyre te lexoj... te kem durim te arri deri ne fund.
 

Baboon

12... forget about it!
Urime @Baboon
Nderkoh qe te thon ti shkurtosh, une te falenderoj sepse me ke shtyre te lexoj... te kem durim te arri deri ne fund.
lool mirë e ke ti edhe mua më vjen për shtat por këtë radhë vërtet kom përsërit çik si sh veten lol po ta vesh re fjala "teksa" mu bo si kryefjalë lool
Por ishte vonë për korrigjimin.

Faleminderit , e di hera parë që më voton ti kshu kom përshtypjen ishte votë fatsjellëse ?
Shpresoj të të lexojmë edhe ty në vazhdim ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
F
Faleminderit Nev' më pëlqeu shumë edhe krijimi yt. Do doja ta kishe shtjelluar më tepër të përqafoj ?
Flm per vlersimin tend .
Duke qene qe vjen nga nje njeri qe ka nje pene te tille letrare,ndihem e vlersuar.
PErqafime dhe ndjeke rrugen tende,ate te nje shkrimtari!! :))
 

Didi

C'est la vie.
Bane te bukur sa te dush kena fatin jena te rrethum me kritik artit ?
Aman se nuk “kritikoj” më vetëm merr pjesë përsëri ti e të gjithë ata që “tremben” me dy analiza.

Qukooooo, më pëlqeu gjysma e parë por ta kishe përfunduar ndryshe do kishte qënë më e bukur. Sipas shijes time personale ja prishte lezetin ajo pjesa, jo se ofendove njëri siç e kishin kapur disa. ( :
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Aman se nuk “kritikoj” më vetëm merr pjesë përsëri ti e të gjithë ata që “tremben” me dy analiza.

Qukooooo, më pëlqeu gjysma e parë por ta kishe përfunduar ndryshe do kishte qënë më e bukur. Sipas shijes time personale ja prishte lezetin ajo pjesa, jo se ofendove njëri siç e kishin kapur disa. ( :
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
 

Vajza

V.I.P
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
O Arfe me fal për ndërhyrjen. Mua më pëlqejnë kritikat ose analizat, por si do që të jetë nuk thuhet për asnjë shkrim "Kot".
Por ti dhe secili këtu boll jemi të rritur që të dim si t'i zgjedhim fjalët. :)
 

Didi

C'est la vie.
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
Po më quan gjë gënjeshtare?!

Unë theva balotazhin dhe nga 3 shkrimet që ishin me vota të barabarta, veçova 12 sepse kishte disa pjesë që më pëlyqen më shumë se dy shkrimet e tjera.

Jo se nuk më pëlqeu ajo e Qukut (7), sepse kam shkruar dhe tek analiza që bëra që fillimi më pëlqeu e fundi jo.

Se kuptova ku qëndron problemi?
 
Njerez, mos i merrni kritikat personale, per sa kohe nuk jane fyese dhe ofenduese jane te mireseardhura!
Secili prej nesh ka nje kendveshtrim te vetin mbi artin ne pergjithesi, perfshire poezine, i cili duhet respektuar.

Mua psh @Didi s'me ka votuar kurre, sidomos kur jam ne balotazh, thote gjithmone...po po, shume bukur, shkruar mire por....s'me ngjit.
1 here keshtu,
2 here keshtu,
3 here keshtu?

E cfare kam kuptuar une nga kjo?

Qe problemin se kane poezite e mia por didi te ciles nuk i ngjisin poezite e mia??
 

Didi

C'est la vie.
Njerez, mos i merrni kritikat personale, per sa kohe nuk jane fyese dhe ofenduese jane te mireseardhura!
Secili prej nesh ka nje kendveshtrim te vetin mbi artin ne pergjithesi, perfshire poezine, i cili duhet respektuar.

Mua psh @Didi s'me ka votuar kurre, sidomos kur jam ne balotazh, thote gjithmone...po po, shume bukur, shkruar mire por....s'me ngjit.
1 here keshtu,
2 here keshtu,
3 here keshtu?

E cfare kam kuptuar une nga kjo?

Qe problemin se kane poezite e mia por didi te ciles nuk i ngjisin poezite e mia??
Vërtet?! ?
Nuk më kujtohet sepse nuk kam qënë shumë aktive, po ti i paske mbajtur shënim. Ti mirë shkruan, po kur unë lexoj duhet të më japi diçka, ndaj them “smë ngjit”. ( :

Çdo gjë është subjektive këtu, unë sapo mbaroj së lexuari hedh disa përshtypje që më ka përcjellë copa. Si të më vijë ndonjërës i bie shkurt, ndonjërës më gjatë. ( :
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Nuk e mendoja kurre qe ai shkrim vinte nga nje mashkull . Bravo bravo ? @Baboon e urime . Je i paparishikueshem.?

@Marakli^Krapit te lumshin dockat ? dhe e kisha nje parandjenje se ishte ti Mizerje lool ( besoj se skam qen e vetmja qe ta njoha doren ) po mua me pelqeu jashte mase shkrimi yt ndaj dhe te votova. Prandaj urime dhe ty .?
 

Baboon

12... forget about it!
Nuk e mendoja kurre qe ai shkrim vinte nga nje mashkull . Bravo bravo ? @Baboon e urime . Je i paparishikueshem.?

@Marakli^Krapit te lumshin dockat ? dhe e kisha nje parandjenje se ishte ti Mizerje lool ( besoj se skam qen e vetmja qe ta njoha doren ) po mua me pelqeu jashte mase shkrimi yt ndaj dhe te votova. Prandaj urime dhe ty .?
Shumë faleminderit ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Po më quan gjë gënjeshtare?!

Unë theva balotazhin dhe nga 3 shkrimet që ishin me vota të barabarta, veçova 12 sepse kishte disa pjesë që më pëlyqen më shumë se dy shkrimet e tjera.

Jo se nuk më pëlqeu ajo e Qukut (7), sepse kam shkruar dhe tek analiza që bëra që fillimi më pëlqeu e fundi jo.

Se kuptova ku qëndron problemi?

Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
 
Top