Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


 • Totali i votuesve
  27
 • Poll closed .

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Le te bejne interesantin duke mos votuar. Nuk e kuptoj pse u jepni vemendje! ??

Ndoshta dhe une do kem ftuar dikur te votonin se elbete ti jep shume nga vetja duke mbledhur krijime duke monitoruar temen etj, dhe deshiron te aktivizohen ama jam penduar. Thjesht perkedhelim egon e tyre ??

Ose disa nuk e kane ne brendesi krijimin edhr kaq..
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
-Ky verjori me krijimin 7 tashi a na shav tanve a kshu i nis ktij poezija ??

- shkujdesje kujtimesh .
e kendshme terheqse
 

Baboon

12... forget about it!
I them atyre qe me duan-
Votoni, votoni, mos prisni kot se nuk ju them cila eshte poezia ime.


Atyre qe nuk me duan ju them-
Votoni pa merak, nuk rrezikoni asgje, nuk kam marre pjese kete muaj ne konkurs?
Me bo vaki mos me pat shjrujt meverte ke gjobë, asaj gjys shishes thone që m'ke "borxh" shtoji edhe nji dëllenje, edhe jepja @Marla (meqë unë jom në kohë pauze deri n'zgjedhje ?) se e kom nji dyshim që nuk ke shkrujt lool
 
Me bo vaki mos me pat shjrujt meverte ke gjobë, asaj gjys shishes thone që m'ke "borxh" shtoji edhe nji dëllenje, edhe jepja @Marla (meqë unë jom në kohë pauze deri n'zgjedhje ?) se e kom nji dyshim që nuk ke shkrujt lool
Dellenjen e kam per ty, marla ka amaronen?

Kam shkrujt, nuk kam shkrujt, nuk e di....

Votoni,
Votoni,
Votoni.
?
 

Baboon

12... forget about it!
Une per vete votova.

Ps: no coment ?
Shumë mirë të lumshin doçkat? Po shpi ke ti? Burrë, psh? Ho pra ca pret apo ta lcoj naj të vogël nga kto komandot e vegjë ta hah Kenzo ?
200.gif
P.S edhe s'ka votime familjare ?
 

Attachments

 • 200.gif
  200.gif
  1.9 MB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  1.9 MB · Shikime: 0
Me bo vaki mos me pat shjrujt meverte ke gjobë, asaj gjys shishes thone që m'ke "borxh" shtoji edhe nji dëllenje, edhe jepja @Marla (meqë unë jom në kohë pauze deri n'zgjedhje ?) se e kom nji dyshim që nuk ke shkrujt lool
Po me Marlen cpate apo te kane thene qe kam lidhje me KQZ :p
 
Shumë mirë të lumshin doçkat? Po shpi ke ti? Burrë, psh? Ho pra ca pret apo ta lcoj naj të vogël nga kto komandot e vegjë ta hah Kenzo ?
200.gif
P.S edhe s'ka votime familjare ?

Mi iz o mete per vete ?
 

Attachments

 • 200.gif
  200.gif
  1.9 MB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  1.9 MB · Shikime: 0

Didi

C'est la vie.
Këto lexova për momentin:

1.Është e shkruar mirë, asgjë për të shtuar përveç faktit që shumë presje. Nuk më ngjalli asnjë emocion duke e lexuar, fjalë të bukura po bosh.

2.Fjala individ te titulli të lë për të dëshiruar, siç edhe gjatësia e strofave. Kam përshtypjen se as autori sja ka idenë sesi e ka çuar aq gjatë shkrimin. Është stërgjatur shumë e ca pjesë non sense, mund të ishte lënë me 3 strofat e para pa e bërë aq lëmsh.

3.Si qënka kjo puna e “qerpikëve që kafshokan faqet?!”. Kaq kapi vemendjen time pjesa tjetër pa e lidhur mirë.

4.E shkruar mirë, rrjedh goxha ndërsa e lexon. Jo keq!
 

Didi

C'est la vie.
Vazhdojm.


5. Forma e strofave nuk me pelqen, per pjesen e permbajtjes skam ca shtoj…sme pelqeu.

6. Duket mundimi per te shkruar dicka me rime por pa sukses, ngec duke e lexuar. Sme pelqeu.

7. Fillimi bejtes me pelqeu, fundi jo!

8. E sterzgjatur e sidomos keto fjalit pa mbarim, disa fjale te medhaja hedhur tek tuk. Asgje qe te mbetet ne mendje.
 

Didi

C'est la vie.
Edhe keto:

10. Me pelqyen dy strofat e fundit, te ishte shkruar si keto do kishte dale mire, pjesa tjeter sme ngjiti.

11.Lexohet mire, permbajtja ecen mire.

Persa i perkete 9 dhe 12 po i le per dite tjeter. Se vetem 12 dashka nje dite te tere per tu lexuar.
 
Top