Krijimet e muajit Dhjetor 2020

Krijimet e muajit Dhjetor 2020


  • Totali i votuesve
    23
  • Poll closed .

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Yyyyy sa shkrime, duhet kohe me i lexu.
Suksese te gjitheve dhe mos ndaloni se shkruari :d
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Uaaa cfar krijime te bukura..o zot ma rrembyen zemren?nam paskit lan me votime..gjith ato lavdratat se paskit len ,e asnje nuk paska me shum se 2vota?‍♀️Koprrac.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Te gjitha me kane pelqyer. Por meqe 1 vote kisha ja dhash 3shit. Me ngjiti e gjitha dhe nuk me ngeci si lexim ne asnje moment
 

MrCool

Old School.
Kete radhe e paskeni qa fare.

Pergezoj te gjithe ata qe kane sjellur shkrimet.. Me te vertete te bukura. Madje me te bukurat deri me tani.
 

MrCool

Old School.
Vota ime shkoi per krijim nr. 4.

Me ca gabime drejtshkrimore por qe me aktivizoi nje cik fantazine.
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Po pres ndonje analize te bukur nga picirrukja @sofia para se te hedh voten po nuk di Pse kam pershtypjen qe po e éviton kte teme .
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Mes 1 dhe 3 kam qene me sa mbaj mend kur i kam lexuar,sdi te them pse votova 3.
Urime te gjitheve!
 

Vajza

V.I.P
Meriton shuuume e me shuuume vota ?

Konspiracion “real”.

U krijuam per te ekzistuar.
E beme ç’mos per tu harruar

Ç’makabritet!

Jetuam shekuj nen nje çati.
Me diellin e henen porsi qiri

Pamjaftueshmeri?!

U prekem, u puthem, klithem.
Zbuluam jete dhe pafundesi

Oh ç’mrekulli!

Ndjeme ftohte, zjarrin zbuluam
Menduam thelle, u RROTulluam

Zgjuarsi!

S’u lodhem kurre duke punuar
Erresiren ne drite e kamufluam

Mprehtesi!

Beme shume, shume, sa shume
Yjet i ndezem e vershuan lume.

Lumturi.

Ciklin e plotesuam me perpikmeri
Erdhi koha te kthehemi nen çati.

Plogeshti.

U krijuam per te jetuar
Jetuam vetem per te mbijetuar.

Ç’trishtim!
 
Top