KQZ jep shifrën zyrtare: Pjesëmarrja në votime 21.6%

WxP

Staf në FV.AL
21.6% është pjesëmarrja e shqiptarëve në votimet e 30 qershorit. Shifra është konfirmuar pak minuta më parë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që raportoi se 771 mijë e 863 qytetarë kanë ushtruar sot të drejtën e votës. Opozita ka pretenduar përgjatë gjithë ditës për një shifër më të ulët të pjesëmarrjes së qytetarëve, Partia Socialiste e ka konsideruar si konfirmim dhe referendum në favor të mazhorancës.
 
Turpi i botes u beme,zgjedhje si me qene ne kohen e xhaxhit Enver.
 
Shuplake palacove qe ta shohin e ndiejne veten si mbeturina,e do mbahen mend ne histori qe prej 30 vitesh ky vend ka rrit vec mostra,gjakpirsa,hajduta.

:)
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top