Klubi i Librit ne FV!

Hellooo hello friends!
Screenshot_20211202-132322_Chrome.jpg
Meqe shume vete ketu u pelqen te lexojne, si thoni te bejme 1 grup kush deshiron dhe te trajtojme cdo muaj 1 liber ose kapituj te tij sipas kohes. Pra zgjidhet libri. lexohet dhe pas 1 muaji personi qe e ka sugjeruar do ngreje disa pyetje/pika rreth te cilit ne do diskutojme.

Qe te mos behemi lemsh etapat do jene te tilla.

1- Te shprehe deshiren ketu kush deshiron te jete pjese e klubit! (qe te kemi idene sa behemi)
2- Cdo muaj 1 anetar do beje zgjedhjen(qe te mos harxhojme kohe duke diskutuar jo po kete liber jo po ate)
3- Personi qe e zgjedh ngren dhe 5 pika kryesore qe do diskutojme. ose e leme dhe te lire(cfare na ka bere pershtypje) Plus do te siguroje librin ne pdf per ata qe nuk e kane. 😄 (website-i i libgen mund te na ndihmoje.)
4-Diskutohet ne fund ne 1 teme te posacme!

e keshtu me radhe

Tani tek kjo tema do zgjidhim piken 1 si fillim.

Kush eshte per Po?!
 
Propozimi im për librin është ky: "Ëndrrat e thyera" nga Erion Selmani

Është një roman i shkurtër me 70 faqe, në format PDF, i lehtë për t'u shkarkuar dhe hapur.
T'u japim mundësi edhe këtyre shkrimtarëve të rinj shqiptarë të lexohen dhe komentohen.
 
Po nuk jemi ne nivele profesionale tani, flitet thjesht per pasion. @Soulmind mendoj qe te parin ta zgjedhesh ti dhe te lexojme, pastaj hapim temen rreth atij libri e komentojme.
 
Propozoj “Hakmarrja e një gruaje” i Spartak Ngjela. E kam lexuar është intresant. Pastaj, Takun e kam qejf si tip, ka batuta origjinale 😁
 
Miq ju faleminderit per interesimin. Jam sh e lumtur qe u beme 1 grup jo sh i vogel! :)
Kur te gjej pak hapesire do hap temen me sondazhin. Tani ketu u bene shume sugjerime, por une ne sondazh po vendos vetem 3 libra qe mendoj se mund te shkojne per kete Dhjetor-Janar! Libra te lehte, like a limonade! :D
Uroj ne mirekuptimin tuaj per cdo gje! :)
 
Akoma nuk keni vendosur?
Eshte vendosur. Libri Profeti! shiko ketu sondazhin. Ke kohe deri me 20 janar ta lexosh :D
 
Eshte vendosur. Libri Profeti! shiko ketu sondazhin. Ke kohe deri me 20 janar ta lexosh :D

Atë po shikoja. Nëse do jetë gjëndje ke libraritë Shqiptare do e blej. Me postë vonon.
 
Atë po shikoja. Nëse do jetë gjëndje ke libraritë Shqiptare do e blej. Me postë vonon.
Ne shqiperi je ti? po per 2 dite te vjen. Une para 2 javesh bleva 1 tek bukinisti. Ne fakt ma vonun nja 4 dite, por faji im qe kisha ngatarru ministrine e drejtesise me te mbrojtjes kur plotesova te dhenat, haha
 
Ne shqiperi je ti? po per 2 dite te vjen. Une para 2 javesh bleva 1 tek bukinisti. Ne fakt ma vonun nja 4 dite, por faji im qe kisha ngatarru ministrine e drejtesise me te mbrojtjes kur plotesova te dhenat, haha

Kisha idenë se marin porosi vetëm për botime në shqip faqe si bunklist, etj.
 
Ja ku e ke, mund ta porosisesh direkt

Profeti - Bukinist

ose tek adrion se e paska me lire :) por thote "nuk ka gjendje" :(A ju duhet gje tjeter zoteri?? loolloollool
Mundësisht një shpjegim për këtë pjesën:

😁

Te tre librat mund ti gjeni tek linku me poshte per disa dite se ky we transferi sikur i fshin pas ca ditesh me duket.
Princi eshte shqip, 2 te tjeret anglisht :)

Ps.
Kisha krijuar idenë se nuk kishte botim shqip të tij.
 
Mundësisht një shpjegim për këtë pjesën:

😁

Te tre librat mund ti gjeni tek linku me poshte per disa dite se ky we transferi sikur i fshin pas ca ditesh me duket.
Princi eshte shqip, 2 te tjeret anglisht :)

Ps.
Kisha krijuar idenë se nuk kishte botim shqip të tij.

Shpjegimi qendron ne faktin se nuk ke lexuar me vemendje!
Po t'a kishe lexuar do e kuptoje se kam thene: "3 librat i gjeni tek ky link". Pra aty ku une pata uploduar 3 libra pdf, 1-ri ishte shqip, dhe 2 tjeret anglisht. :D Por, jo se libri nuk eshte sjelle ne shqip ne formatin e printuar. :D

Mos valle isha me e qarte tani?!😅
:)
 
Shpjegimi qendron ne faktin se nuk ke lexuar me vemendje!
Po t'a kishe lexuar do e kuptoje se kam thene: "3 librat i gjeni tek ky link". Pra aty ku une pata uploduar 3 libra pdf, 1-ri ishte shqip, dhe 2 tjeret anglisht. :D Por, jo se libri nuk eshte sjelle ne shqip ne formatin e printuar. :D

Mos valle isha me e qarte tani?!😅
:)

Do e lexoj me kënaqësi dhe do i bashkohem diskutimit 😊
 
Top