Kampionati boteror 2018

Në përgjithësi lojrat duke shkuar ka finalja, i bëjnë presion të madh lojtarëve,
kurse penaltitë janë lojë "me nerva*, ku ai më forti është ai "psiqikisht" e jo
ai "fizikisht".

Sidoqoftë, njeriu nuk i gëzohet vetëm fitores së vet, por edhe kur ndonjë
që se ke në qejf humb...
Mirëpo, kjo nuk do të thotë se Kroacia është pa merita deri më këtu....
Dhashte Zoti të bëhen edhe kampionë. :)

Une jam e c'mendur pas Italianit , i kam ndjekur qe bebe e vogel.. loool

Ama futbolli per nje tifoz/e futbolli, duhet vleresuar sipas meritave pavaresisht se kush e luan .. dhe Kroacia me ka pelqyer jashte mase per lojen qe ka bere .. per shume arsye, per tekniken, energjine/emocionet faktin se ne fushen e kujt luajten ( duke marre parasysh historine ) ... e mbanin topin ne kembe taman si futbolliste ... ndersa ruset si qente , agresive .. ashtu sic kane egon po ate loje dhane dhe merituan .. e fakti qe u debua nga Kroati e kane humbjen te dyfishte. : )

E vertete penalltite kane te bejne me gjendjen psikologjike , me shume se ajo fizike ... dhe me ato tifoze qe u ndesh Kroacia .. ishte presion i papare. Hallall e merituan
 
Une e vura bastin tim..France-Kroaci..fiton Franca ne fund,per arsyen se,ka ekip dhe tranjer me te mire :)

Nder keto 4,kush mendon se do fitoi Zane?
 
Une e vura bastin tim..France-Kroaci..fiton Franca ne fund,per arsyen se,ka ekip dhe tranjer me te mire :)

Nder keto 4,kush mendon se do fitoi Zane?

Nuk mendon qe Franca per aq reputacion qe ka, i ka rene shorti me skuadra te lehta ? Dmth ja ka dalur per arsye te tjera apo mendon qe vertet ka luajtur bukur ?

Them qe do te jete mes Kroacise dhe Anglezit k'te vit... por qe Kroacia ka me shume shance, per shume arsye.
 
Nuk mendon qe Franca per aq reputacion qe ka, i ka rene shorti me skuadra te lehta ? Dmth ja ka dalur per arsye te tjera apo mendon qe vertet ka luajtur bukur ?

Them qe do te jete mes Kroacise dhe Anglezit k'te vit... por qe Kroacia ka me shume shance, per shume arsye.

Franca cdo here ka pasur ekip te forte me lojtar cilesor,por per arsye te ndryshme nuk kane mundur te shkojne larg.ndersa kesaj radhe,eshte ndryshe..luan bukur,dhe premton.
Belgjika nuk eshte e lehte si short..eshte ekipi dyte me i mire pas Frances mendoj.do ishte me mire qe keto dy ekipe shorti t'i kishte perballur ne finale.
 
Franca cdo here ka pasur ekip te forte me lojtar cilesor,por per arsye te ndryshme nuk kane mundur te shkojne larg.ndersa kesaj radhe,eshte ndryshe..luan bukur,dhe premton.
Belgjika nuk eshte e lehte si short..eshte ekipi dyte me i mire pas Frances mendoj.do ishte me mire qe keto dy ekipe shorti t'i kishte perballur ne finale.

E kisha fjalen mos valle ky premtimi vjen si pasoje, se me ke jane ndeshur gjer tani dhe fakti qe skuadra/t perballe nuk ka qene ne gjendje te shendoshe... dhe per k'te arsye ka perfituar edhe Franca qe arriti gjer k'tu ? : p

Dihet qe futbolli bazohet ne dy pika :

1- Varet se me ke te bien shorti
2- Perfomanca dhe perkushtimi

Nese eshte kjo e dyta per mua eshte merite... ndersa e para varja, personalisht si tifoze futbolli qe jam ,nuk e llogaris.

Ps : Me c'fare ndoqa sonte... them qe Kroacia do ngre edhe kupen k'te vit. :dyluftim:
 
Mblidhuni tani se po fillon sporti : p

Parashikimi i im per sonte

2 - 1 per Kroacine

ose

3-2 per Kroacine.

Ps... Hajde hudhni parashikimet e juaja ... : )
 
Gol i bukur ..

Fanellen e kujt ?
 
Larg qofte... me mire dal nudo fare se vesh fanellen e tyre . : d
 
Sepse nuk jam nacionaliste dhe nuk me ka terhequr ndonjehere futbolli international i tyre ... ndersa brenda per brenda me pelqen se qysh luajne .. por dihet qe jane lojtare te blere. loool
 
At home .... nuk durohen perjashta k'to barbonat. loool

E pra ...plus nuk kane futboll te mire .
 
Ti po ti : d

Filloi duke u bajatur loja.. already : S
 
Na sill nje selfie .. qe te te besojme : d

Ps.... Loje aspak interesante.. :esp:
 
Sille pa koken ... thjeshte trupin dhe ambientin e stadiumit nga pas : d
 
Kalojme tek loja tani ... se ty nuk te mbyllet goja duke folur per veten tende : d

U mbyll pjesa e pare, nje loje e varfer... Kroacia nuk qenka fare ne forme sonte , nuk paskan as komunikim as energji .. ndersa k'to te mollat e Anglezit , ngelen duke u shtrire pertoke . :lex:
 
Kalojme tek loja tani ... se ty nuk te mbyllet goja duke folur per veten tende : d

U mbyll pjesa e pare, nje loje e varfer... Kroacia nuk qenka fare ne forme sonte , nuk paskan as komunikim as energji .. ndersa k'to te mollat e Anglezit , ngelen duke u shtrire pertoke . :lex:

Zana tani u kujtova qe jam polici i kesaj lagje :D


Kroatet i kane lodh ndeshjet e gjata
 
Te jep me shume pershtypjen e pastruesit se sa te policit : d

Ja ti shikojme tani ne pjesen e dyte... pervecse te lodhur ishin edhe agresive ne pjesen e pare.
 
Te jep me shume pershtypjen e pastruesit se sa te policit : d

Ja ti shikojme tani ne pjesen e dyte... pervecse te lodhur ishin edhe agresive ne pjesen e pare.

sti kam pastruar ndonjehere teshat e ndyta, mos ja fut kot :D
 
Enderro enderro : d

Bohhh c'fare loje e ngordhur :shokim:
 
Po ti e shikon brenda se nuk ben dot tifo per kroacine jashte? Lol

Jo per k'te arsye jo ... por ne te vertete as njera e as tjetra nuk jane skuadra e ime e vertete, kshuqe po e shikoj ne rehatine time ne shtepi . Ama me dy skuadrave le ta marri kush e meriton, por si tifoze futbolli qe jam ... qejf do te kisha qe ta fitoje Kroacia , persa i perket ne fushen e futbollit . ( pavaresisht qe ne anen tjeter edhe sikur te fitoje Anglia, sjell plot te mira per vendin ku jetoj ) kshuqe , no hard feelings : )
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top