Kampionati boteror 2018

Ja ku erdhi dhe ekstremi tjeter lol

Kam pas mendime te mira per ty moj goce Tirane !
Lexo mire ! Une thash :"kush eshte kunder suksesit se tyre"... Po te ishe ne stadium ate nata i kishe pare ekstremistet kush jane po nejse . Dhe ti apo ai tjetri te jeni kunder ketyre shqipeve qe bota na shehe sot permes tyre , i bie te jesh edhe me ekstrem se serrbet e keqinje moj zonje ! Shqiptar kunder shqiptarevvve !?
Une nuk e konceptoj fare xhelozine e semure e te shume njerezve qe e shfaqine publikisht .
 

ASTRA

Anëtar i ri
MESSI eshte futbolli vete..

Nje lider nje kampion i Argjentines qe e ka treguar gjithmone aty ku duhet.
 

legjenda

Tetova
Në Kampionatin e sivjetmë Botëror ka ndodhur zënka e parë ndërmjet tifozëve brenda një stadiumi, edhe atë në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Brazilit.

Selecao fitoi me rezultat 2-0 kundër serbëve, ndërsa në tribuna janë shkëmbyer grushtet ndërmjet tifozëve të të dyja skuadrave.

Përleshja ndërmjet tifozëve serbë dhe brazilianë (Foto: Getty Images)

Femrat e pranishme në stadium kishin ngecur në mes, teksa tifozët meshkuj po e goditnin njëri-tjetrin.
Lexo po ashtu:
Lajmet nga Kampionati Botëror
Lajmet nga Kampionati Botëror

ثshtë dashur ndërhyrja e sigurimit për t’i ndarë tifozët e përfshirë në përleshje.

Para fillimit të Kampionatit Botëror kishte pasur frikë se do të kishte përleshje të mëdha ndërmjet tifozëve, mirëpo deri më tani nuk ka pasur.

Dhe incidenti i parë në stadium ka ardhur pas dy javësh, ku janë të përfshirë pikërisht serbët.

Festa e brazilianëve pas triumfit (Foto: Getty Images)

Theksojmë se ky Kampionat Botëror është ndër më argëtuesit për lojën e futbollit që po zhvillohet dhe shpresojmë se nuk do të ketë incidente të këtij lloji në të ardhmen.

Për më shumë, Serbia nuk është më pjesë e turneut pasi u eliminua pas humbjes nga Brazili. /Telegrafi/brazilserb-1-780x439.jpg
 

Attachments

  • brazilserb-1-780x439.jpg
    brazilserb-1-780x439.jpg
    61.1 KB · Shikime: 0
  • brazilserb-1-780x439.jpg
    brazilserb-1-780x439.jpg
    61.1 KB · Shikime: 0

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
U ikuu Gjermaniaa ,tifozve gjuurrmmaaaunnnnn . ahahhahahaha.
PAsh nja njemije statuse vajtimi ndaj u informova ,keq keqqq,pa cik Gjermani Ky botror ne vijueshmeri.
 

Aki

misfit
Ne,tifozet e Italise,i kemi "armiq" Gjermanet :p
Ti me Gjermanine ishe?

Hahaha po Gjermania c'faj ka qe Italia nuk arriti fare te hyje ne kampionat mo :p
Une kete vit ne fakt sjam per asnje, une e di vetem qe ne cdo kampionat jam kunder Brazilit e aq :p, po te them te drejten me erdh keq per Gjermanine
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
June 30 - 16:00 - France vs Argentina
June 30 - 20:00 - Uruguay vs Portugal
July 1 - 16:00 - Spain vs Rusia
July 1 - 20:00 - Croatia vs Denmark
July 2 - 16:00 - Brazil vs Mexico
July 2 - 20:00 - Belgium vs Japan
July 3 - 16:00 - Sweden vs Switzerland
July 3 - 20:00- Colombia vs England
 

Zana1

Braveheart
Bravo Anglezit ....si perfundim kupa ngeli ne Europe k'te vit.

Sonte po e parashikoj :

2-1 ose 2-0 per Kroacine
 

Zana1

Braveheart
What the fuck ... c'fare shansi qe humbi Kroacia.
 

dangerous

* * * *
.. sa gezohem qè u skualikifuan kèta deshtakèt Gjerman .

Unè me talianin jom por .... :((

..., shpresoj per Francen.
 

Zana1

Braveheart
Eshte nxe loja tani ... nuk mbahen me ruset :peshku:
 

Zana1

Braveheart
Lojen qe po ben Kroati ( loje e bukur ) , po me percjell emocionet e Italianit : (

Pothuajse e njenta teknike dhe energji... shpresoj qe te sigurojne edhe nje gol te 3-te qe ta sigurojne perfundimisht , ose ta mbajne me k'te rezultat . :qendis:
 

Zana1

Braveheart
Gol qorr ...fuck russia :eek:hh
 

Zana1

Braveheart
My level of anxiety at the moment... gosh 2high :fiu:

Nuk me pelqejne penalltite
 

Zana1

Braveheart
Zana u kry...

e pra shyqyr.

Me pelqeu shume loja qe beri Kroati dhe fakti qe e nxorri jashte loje rusine... ama i ra shorti me Anglezin :kohe:

Bravo Kroacia... beri nje loje fantastike edhe pse lojtaret ishin goxha te demtuar ne pergjithesi. Hhmmm edhe parashikimi i im jo keq : p
 

ricky_ch

******
e pra shyqyr.

Me pelqeu shume loja qe beri Kroati dhe fakti qe e nxorri jashte loje rusine... ama i ra shorti me Anglezin :kohe:

Bravo Kroacia... beri nje loje fantastike edhe pse lojtaret ishin goxha te demtuar ne pergjithesi. Hhmmm edhe parashikimi i im jo keq : p

Në përgjithësi lojrat duke shkuar ka finalja, i bëjnë presion të madh lojtarëve,
kurse penaltitë janë lojë "me nerva*, ku ai më forti është ai "psiqikisht" e jo
ai "fizikisht".

Sidoqoftë, njeriu nuk i gëzohet vetëm fitores së vet, por edhe kur ndonjë
që se ke në qejf humb...
Mirëpo, kjo nuk do të thotë se Kroacia është pa merita deri më këtu....
Dhashte Zoti të bëhen edhe kampionë. :)
 
Top