Junajtid merr 3 pikët e para, fiton ndeshjen e çmendur me një gol në minutën e 99-të

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Mançester Junajtid ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-2 Brajtonin në transfertë në një ndeshje të çmendur.

lg.php

lg.php

Ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me anë të Mupai, i cili shënoi në minutën e 40’ nga pika e bardhë e penalltisë. Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 3 minuta, pasi në minutën e 43’ Dunk shënon autogol dhe barazohen shifrat.

Më këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa e dyta nisi menjëherë me raste të shumta, ku vendasit ishin më kërkues. Mirëpo pavarësisht rasteve, ishte ekipi i Solskjaer që kaloi në avantazh.

Rashford pas një pasimi të gjatë të marrë nga Bruno Fernandesh, lëviz bukur në zonën kundërshtare duke shënuar golin e përmbysjes. Avantazhin Junajtid e ruajti deri në fund, dhe kur dukej se ndeshja do mbyllej 1-2, erdhi edhe goli i barazimit.

Në minutën e 95′, pas një asisti të marrë nga Uebster, Març ia del ta dërgojë topin në rrjetë për të barazuar shifrat. Kur të gjithë mendonin se ndeshja do mbyllej në barazim, Junajtid fiton një penallti në minutën e 99′ për prekje me dorë dhe Bruno Fernandesh shënon nga pika e bardhë për t’i dhënë fitoren ekipit të Solskajer.

Panormasport.al

Attachments

864.2 KB · Shikime: 0
    1.1 MB · Shikime: 0
Jo fajin e ka gazetari ne fakt po hajt mo, kan fillu me shqiptarizu cdo fjale. Skujzmi daku ?

United shkruhet por fajin e ka @Rrelse qe e shkruan junajtid nepet gazeta ???
Gjithsesi ndeshjA ish e jashtëzakonshme

Ps: titujt nëpër gazeta shkruhen shqip,.pjesa më e madhe e kryeredaktorëve e kanë këtë rregull por ka dhe raste që i vendosin ashu siç duhet shkruar..
Kanë një kronologji, nëse ti e shkruan anglisht duhet ti përmbahesh asaj,smund të kalosh nga shqip-anglisht ( se di a më kuptove)

Un e di doro por kto mendun qe un bona gabim se e mora nga interneti ashu sic ishte

Gjynof Brighton, 77 shtylla lol, plus dominim total dhe shko e humb ndeshjen nfund. Kur sdo sdo.
Un t them t drejten si ndeshje se kam ndjek por po ti shikosh statistikat brighton e paska mbyt20200926_182855.jpg