Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Une jam katolike dhe duket se ke njohuri dhe per katolicizmin, keshtuqe une besoj se jemi krijuar nga Zoti
ok ne dhjaten e vjeter ka sh metafora etj, ama une besoj qe jemi krijuar nga Zoti
por pa hequr mundesine pa vene ne dyshim gati cdo gje.

Si i bie tani qe une jam dakort me idene e shpirtit qe thua ti, dimension shpirteror i pariciklueshem etj
por nga erdhi shpirti? Nese trupi erdhi nga yjet dhe riciklohet po shpirti si lindi?
Seshte dicka materiale. Dmth smund e sduhet te jete dicka rastesore....nje trup nje shpirt rastesor aty brenda.
Une parapelqej te mendoj se sjam dicka rastesore por edhe mund te jemi


Sa per videon i hoqa ca pike me shembuj qe jepka...femija sensitiv qe sheh xhaxhin me mamin hmmmm

Vidion nuk e ke pare dhe nuk e ke kuptuar shembullin e femijes. Shiko vidion deri ne fund e mos u nxito te nxjerresh konkluzione.

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!
Ti pelqen te mendosh sepse nuk ke informacion kush je.
Jo vetem ti por 99% e njerezve ne kete planet kan te njejtin problem fut ketu edhe mua!
Dikur kan then se mbreti i fatit eshte rastesia,ta flej mendjen kush do,,mbreti i fatit eshte eksperianca ajo cka merr e jep..!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Vidion nuk e ke pare dhe nuk e ke kuptuar shembullin e femijes. Shiko vidion deri ne fund e mos u nxito te nxjerresh konkluzione.

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!
Ti pelqen te mendosh sepse nuk ke informacion kush je.
Jo vetem ti por 99% e njerezve ne kete planet kan te njejtin problem fut ketu edhe mua!
Dikur kan then se mbreti i fatit eshte rastesia,ta flej mendjen kush do,,mbreti i fatit eshte eksperianca ajo cka merr e jep..!

Jo mo jo se e mora vesh per cf flet video se 25 min vallai hera e pare qe degjoj aq sh lol
E ke pare filmin Whisperer?
Qe shpirti nuk ngritet lart sepse akoma gjera per te shlyer, hmmmmmmm
doja te thoja qe fjalet thote ky tipi, jane teper te degjuara e sterdegjuara
si shembulli i femise qe ne qe te vegjel impunohemi te themi te bejme sic na meson shoqeria, ok por shembujt banal :)

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!

Edhe mundet :), pse jo
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Jo mo jo se e mora vesh per cf flet video se 25 min vallai hera e pare qe degjoj aq sh lol
E ke pare filmin Whisperer?
Qe shpirti nuk ngritet lart sepse akoma gjera per te shlyer, hmmmmmmm
doja te thoja qe fjalet thote ky tipi, jane teper te degjuara e sterdegjuara
si shembulli i femise qe ne qe te vegjel impunohemi te themi te bejme sic na meson shoqeria, ok por shembujt banal :)Edhe mundet :), pse jo

Po te shikoje edhe pjesen e mbetur besoj se do kuptoje me shum..!
Jo nuk e kam pare kete film.
Shyqyr qe re dakort me quoten e fundit loool
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po te shikoje edhe pjesen e mbetur besoj se do kuptoje me shum..!
Jo nuk e kam pare kete film.
Shyqyr qe re dakort me quoten e fundit loool

Po te le ti :p....37 minutaaa video tani mbaruan ato batutat me gjysherit me kenaqen fare :p

Dakort mund te jem vetem per parandjenjat qe ai e shpjegoi me kamionin dhe endrren

Dmth nese eshte e vertete qe ne kemi jetuar vetem nje here si shpjegohet kur jemi duke ecur ne rruge e kemi parandjenjen qe psh po bejme nje aksident dhe devijojme ate rruge dhe ndodh pikerisht ashtu sic e kemi ndjere?
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po te le ti :p....37 minutaaa video tani mbaruan ato batutat me gjysherit me kenaqen fare :p

Dakort mund te jem vetem per parandjenjat qe ai e shpjegoi me kamionin dhe endrren

Dmth nese eshte e vertete qe ne kemi jetuar vetem nje here si shpjegohet kur jemi duke ecur ne rruge e kemi parandjenjen qe psh po bejme nje aksident dhe devijojme ate rruge dhe ndodh pikerisht ashtu sic e kemi ndjere?

Ne fakt ai shoferi kishte pare nje enderr 4 vjet perpara se te ndodhte ngjarja.. Pra endrra nuk eshte vetem frut i imagjinates por nje udhetim me trupin energjitik ne te ardhmen.. Pra shpirti e paska perjetuar ne planin astral ate ndodhi dhe ajo ndodhi eshte konkretizuar ne planin material.

Po ta ndjekesh ate tipin ka nja 280 vidio ne youtube,,ne netet e gjata te dimrit qe po afrojne do te ndimojne shum :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

po se mos mu prish gjiza mua se more leje ti apo jo loool

Une vlla s'bej as gjiz as gjalp, kshuqe e kupto vete sa rendesi ka dhe te une cfare flet ti. :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p

Ne kemi ardh ne paqe! :p
Peace_Alien.png
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Une vlla s'bej as gjiz as gjalp, kshuqe e kupto vete sa rendesi ka dhe te une cfare flet ti. :p

epo meqe sben mendova se mos ndoshta deshe ndonje kg gjize te pa prishur mo motra
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

ee ashtu thote cdokush per veten, qe ben gjize te vertete, por ca thote tjetri se ;)
anyway,
cheers
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p

Ti ja ve vulen si gjithmon hahahhahaha
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

ee ashtu thote cdokush per veten, qe ben gjize te vertete, por ca thote tjetri se ;)
anyway,
cheers

Po ti provoje njeher sic thote shen kozmai qe po se vuri doren ne plag nuk beson hahahahha
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Thomai, ishte Thomai.

Uhhhh i rente flama Thomait se e ngaterrova hahahah

Po ti pse ma ve ne dukje kur sjam aq i zoti me te shenjtet loool
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Uhhhh i rente flama Thomait se e ngaterrova hahahah

Po ti pse ma ve ne dukje kur sjam aq i zoti me te shenjtet loool

Kam marre persiper misionin te te bej te tille :p
e do me vinte keq nese dikush do te ngaterronte emrin ne nje te ardhme te larget.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Kam marre persiper misionin te te bej te tille :p
e do me vinte keq nese dikush do te ngaterronte emrin ne nje te ardhme te larget.

Kjo foto qe ke ven shum intriguese :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Me siguri shenjterimi nuk fillon nga mekatet :p
 
Top