Italiania e dashuruar me Shqipërinë/ La vendin e saj për të dashurin dhe nuk u largua më

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Italiania e dashuruar me Shqipërinë/ La vendin e saj për të dashurin dhe nuk u largua më​

1618592052851.png
22-vjeçarja italiane, Ilaria Paoli, prej 5 vitesh jeton në Tiranë. Ishte dashuria, ajo që e largoi Ilarian nga familja dhe vendi i lindjes.
Ajo thotë se nuk do të largohet kurrë nga Shqipëria. Planet e saj për të ardhmen janë të qarta, do të marrë pasaportën shqiptare dhe më pas do të hapë biznesin e saj, për fotografinë.

Pyetje: Në vitin 2016 Ilaria Paoli, la Italinë për një jetë në Shqipëri përse?
Paoli: Unë jam dashuruar me një djalë shqiptar.

Pyetje: Kur ke ardhur për herë të parë në Shqipëri, cili ishte impakti i parë që të la ky vend?

Paoli: Në vitin 2014 erdha me bashkëshortin me pushime për festat e fundvitit, më pëlqeu kaq shumë. Unë jam nga veriu i Italisë, dhe njerëzit janë shumë të ftohë, ndërsa këtu të gjithë të afrojnë. Kjo gjë më pëlqeu shumë.

Pyetje: Si e sheh të ardhmen tënde?

Paoli: Pasioni im është fotografia, do të hap biznesin tim në Tiranë pikërisht për këtë gjë.

Pyetje: Ku e ke mësuar kaq mirë gjuhën shqipe?

Paoli: Kur erdha në Shqipëri isha 17 vjeçe, 2 vitet e para punoja në call center, kjo gjë nuk më ndihmoi të mësoja shqip. Kur lashë punën qëndrova në shtëpi, kushërira e bashkëshortit tim ishte 3 vjece dhe me të mësova të flas shqip.

View: https://www.youtube.com/watch?v=7pkSJiv18As&feature=emb_title

g.shqip
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Turp për ne që e lamë atdheun duke ndjekur dashurinë ?
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Kshu po ka lezet!!! ????
Turp të kenë njerzit qe kan frikë ata/o qe nuk ndjekin apo luftojnë për endrrat apo ate c'ka duan. Ose ca me keq që i shesin apo bejne kompromise mediokre pa shije për mos fol mo shumë...
Eh, sikur ta bëja edhe herën e dytë! ?
Mendoj se derisa jeton me vendim marjet e tua, gjithçka ec mirë ?
 

Baboon

12... forget about it!
Eh, sikur ta bëja edhe herën e dytë! ?
Mendoj se derisa jeton me vendim marjet e tua, gjithçka ec mirë ?
Unë e di qe ti i beson numrave por kjo nuk është matetike e dashur. Mos vallë ti je nga nerzit qe beson se ditet e jetës janë të shkruara se sa do shpenzosh ne kete jete? Edhe sikur të besosh. Di gje se sa eshte numri i tyre?

Apo sa eshte numri i gabimeve apo te mirave që duhet të besh ne kete jete qe te ndeshkohesh apo te shperblehesh?
Din te ma thuash?
Jo?!!

Atëherë perse e kufizon veten me numrat dhe termat e tmerrshem "sikur" ?!!
lool
 

Baboon

12... forget about it!
Te mire gicat e Tiranes? Se sja di famen :p

Sa per temen, 17 vjece sdo me linin prindrit te ikja nga shtepia te ndjek aske :rolleyes: :p
Po ti pse pyt endrren per Tironsat endrra edhe pas Krishtit (a.k.a lindja PD dhe SB lool) nuk ju nda Alpeve ne veri iku ??
Pyt ato që jan për të pyt si bi llafi @Senseo etj ?

P.S sa për temen :
Erdh pranvera si gjith pranverat e tjera dalin gocat me mledh lule. Mbledhin mbledhin ato të shkreta po ka ene ka ato si s'mledhin se si le mami me dal lool

@Legally_Sweet cheers lool
 

Hope

◕‿◕
Po ti pse pyt endrren per Tironsat endrra edhe pas Krishtit (a.k.a lindja PD dhe SB lool) nuk ju nda Alpeve ne veri iku ??
Pyt ato që jan për të pyt si bi llafi @Senseo etj ?

P.S sa për temen :
Erdh pranvera si gjith pranverat e tjera dalin gocat me mledh lule. Mbledhin mbledhin ato të shkreta po ka ene ka ato si s'mledhin se si le mami me dal lool

@Legally_Sweet cheers lool
Po @Endrra di me shume se une per Tiranen e gicat e saj :p
Pastaj @Senseo eshte e mirpritur me nje analize te holle te situates :p
 

Baboon

12... forget about it!
Ku te shkojn i ka bo prit Luli ke stacioni autobuzit lool
200.gif
 

Attachments

  • 200.gif
    200.gif
    567.3 KB · Shikime: 0
  • 200.gif
    200.gif
    567.3 KB · Shikime: 0

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Sa gjynah jemi ne shqiptaret. Imagjino bejme emision pse 1 italiane ka ardhur te jetoj ketu te ne. ??
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Sa gjynah jemi ne shqiptaret. Imagjino bejme emision pse 1 italiane ka ardhur te jetoj ketu te ne. ??

Po edhe Murati i Perputhu, a nuk jeton edhe ai ne AL ? :lol: :lol: :lol:
 

Baboon

12... forget about it!
Sa gjynah jemi ne shqiptaret. Imagjino bejme emision pse 1 italiane ka ardhur te jetoj ketu te ne. ??
S'ka lidhje gjynafi, lajme te tilla duhen mo shumë se po ikin gjith a thu jashtë nuk do e shterngosh me nder dy lekshin për pune, ja goca huj pa qiber ne call center ka punu si fillim. Ne ktu dum CEO jasht kapim "kitaren" ??
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
S'ka lidhje gjynafi, lajme te tilla duhen mo shumë se po ikin gjith a thu jashtë nuk do e shterngosh me nder dy lekshin për pune, ja goca huj pa qiber ne call center ka punu si fillim. Ne ktu dum CEO jasht kapim "kitaren" ??
Po pse prandaj eshte bere kjo thua?
Zakonisht keto i bejme: wow nje e huaj jeton tek ne. Kjo ndodh zakonisht me vendet e varfra dhe qe ndihen inferior.
Po ka punu dhe mund te kete qene pagu me mire se shqiptaret. Edhe ne kur shkojme jashte cdo pune pranojme.
Sa i perket qe duan CEO ne vendin tone, po duan pra se rroga skandaloze. Imagjino t'punosh full time edhe e mer apo jo 400 mij lek.
 
Top