Intervista që s'do të doje të mbaronin!

Hi Miq! 😁
Po mendoja t'a hapja pas ca ditesh kete temen, por ben vaki dhe harroj gjate javes keshtuqe po e sjell qe sot.
Nuk e di ne jeni te dhene pas intervistave jetesore, atyre qe te mberthejne ne ciltersine e rrefimeve ashtu sic jane, te thjeshta, njerezore, pertej profesionit apo fjaleve statike.
Intervista prej te cilave meson, meson shume.... art, letersi, filozofi, Urtesi!
Ideja ne fillim me vertitej kur nisa te lexoj librin e R. Xhunges "Shkrimtaret e shekullit" 😁🤗 plus disa intervista tek tuk qe i kisha shijuar nder kohe, ama me ne fund u bera mbare tani, ne kete çast, pasi sapo perfundova intervisten e Dr. Mentor Petreles 😅

Keshtu,
Le te sherbeje kjo teme per ndonje interviste e cila juve ju ka lene mbresa, pershtypje, ndjesi! Ndodh qe mund te njihemi me personazhe te cilet nuk i kemi hasur me pare :)

1.Dr. Mentor Petrela
Fjale kyçe qe do vecoja: Mirenjohja~Dashuria~leximi


2. Prof. Perparim Kabo- Mirenjohese qe me prezantuan me kete emer. Nje intelektual i vertete.
Fjale kyçe~Frymë!

 
Nje nga artistet qe e degjoj dhe e lexoj me kenaqesi, (deri tani vec 2 libra te tij kam lexuar) eshte Edison Çeraj. Se fundmi deri me 6 Nentor mbahet ekspozita e tij personale tek Gallery70 Tiranen me titullin "Nen lekure".


Ketu po sjell 1 interviste qe e kam hasur para 2-3 muajsh.
 
Redaktimi i fundit:
Top