Inter, “Tripletë” Mourinhos dhe vendi i parë në klasifikim

lautaro-1-1280x720.jpg
Inter ka mposhtur 3-1 Romën, duke u rikthyer në kreun e renditjes së Serisë A, me një pikë më shumë sesa Milani.
Zikaltërit nuk treguan aspak “respekt” për ish-trajnerin e tyre Jose Mourinho, duke i mundur verdhekuqtë e drejtuar prej tij për herë të tretë në këtë sezon e duke i lënë thuajse pa asnjë shpresë për të arritur zonën që të dërgon në Champions.

Golat për Interin u shënuan nga Dumfries (30’), Brozovic (40’) dhe Lautaro (52’), ndërkohë që për kryeqytetasit shënoi Mkhitaryan (85′).

A2news.com
 
Duro deri ne fund kampionati ama ke parasysh qe un sjam prenoncu per milanin n'lidhje me fitim kampionati !
Ska sesi te prenoncohesh pasi e vlerson qe je realist dhe e di qe Driton gje kte vit Milani vec nje vend ne campios 😝😝
 
Top