Ilaçi për burrat.

Në mesjetë, në një qytet francez, gratë vendosnin një helm të lehtë në mëngjesin e burrave të tyre, dhe më pas kur ktheheshin në shtëpi, vonë në mbrëmje, u jepnin antidotin, kështu që ky helm nuk ishte i dëmshëm mbrenda kësaj kohë . Në rast se burrat nuk shkonin në shtëpi sepse ishin diku tjetër dhe për këtë arsye antidoti vonohej, burrat kishin dhimbje kokë, të përziera, gulçim, depresion, dhimbje të tjera, të vjella. Sa më larg që burri ishte nga shtëpia, aq më i sëmurë bëhej, dhe më pas kur ktheheshin në shtëpi, pa e ditur, gruaja i jepte antidotin dhe bëhej më mirë për pak minuta. Me këtë truk të tmerrshëm, burrat mashtroheshin, sepse ata imagjinonin se largimi nga shtëpia u shkaktonte dhimbje dhe depresion dhe për këtë arsye ata rrinin sa më afër shtëpive e tyre dhe tek gratë e tyre ...😁
IMG_20220603_150321.jpg
By anunnak 👍
 
Last edited by a moderator:
Ka ndonjë recetë sesi ta përgatisim ktë ilaçin?😋
Un i habisa si ka mundesi t bej @Lauri kte gabim ortografik e Kujtova Thash Cne @Llaqi qe ja hongsha faqen qeka ber burra . 😝🤭
Ne fakt Per nje ç qe e ve q humbet sensin tema 🤣

Sa per receten interesante qeka dhe produkt Made in France . Jo po ta din burrat e mi javor qe un si ha po i mbys avash avash 😝😝😬🤣
 
Un i habisa si ka mundesi t bej @Lauri kte gabim ortografik e Kujtova Thash Cne @Llaqi qe ja hongsha faqen qeka ber burra . 😝🤭
Ne fakt Per nje ç qe e ve q humbet sensin tema 🤣

Sa per receten interesante qeka dhe produkt Made in France . Jo po ta din burrat e mi javor qe un si ha po i mbys avash avash 😝😝😬🤣

Paska kaluar emri i llaqi lol 🙈 😄
Sy vigjilent që keni, nuk ju shpëton gjë jo lol
 
Gabimet i bëjnë të tjerët ....ha diçka edhe ti. Nuk do rrishë pa gjë jo 🤷
E drejte apo sme ka marre uria. Un e haj dhe me epitet mbrapa pa mire e ke ti
😳🤷‍♀️

Gabimet e mia janë pse nuk hap sytë në kohë 🙄
Gabimet per te gjalle jan . Me mire ne kohe se hiq 🤪🤗

Duhet te jesh lojtar i/e fort me mbajt dy kunguj ne sqetull………..
ndryshe pi ilac si qy qe solle 🤭🤪🙈
 
Po praa, por ne fund filzofet dalin burra
Thoshte Driteroi:
Kur ikja larg, drejt teje vija
Kur vija afer, ikja larg..
Per dreq me trembte largesia
Dhe afersia behej cark :oops:
 
Në mesjetë, në një qytet francez, gratë vendosnin një helm të lehtë në mëngjesin e burrave të tyre, dhe më pas kur ktheheshin në shtëpi, vonë në mbrëmje, u jepnin antidotin, kështu që ky helm nuk ishte i dëmshëm mbrenda kësaj kohë . Në rast se burrat nuk shkonin në shtëpi sepse ishin diku tjetër dhe për këtë arsye antidoti vonohej, burrat kishin dhimbje kokë, të përziera, gulçim, depresion, dhimbje të tjera, të vjella. Sa më larg që burri ishte nga shtëpia, aq më i sëmurë bëhej, dhe më pas kur ktheheshin në shtëpi, pa e ditur, gruaja i jepte antidotin dhe bëhej më mirë për pak minuta. Me këtë truk të tmerrshëm, burrat mashtroheshin, sepse ata imagjinonin se largimi nga shtëpia u shkaktonte dhimbje dhe depresion dhe për këtë arsye ata rrinin sa më afër shtëpive e tyre dhe tek gratë e tyre ...😁
Shiko fotografinë 1944958
By anunnak 👍
Heu tani e lexova 🤣
Ku shiten këto?! 🤣🤣🤣


Ps: Sa të pafajshëm që jeni më raft pikaa
Sa të brishtë o zot ,o zot 🤣
 
Po praa, por ne fund filzofet dalin burra
Thoshte Driteroi:
Kur ikja larg, drejt teje vija
Kur vija afer, ikja larg..
Per dreq me trembte largesia
Dhe afersia behej cark :oops:
Do.kete pir raki driteroi kur e ka shkruar kete
 
Helm
Helm
Vetëm helmi i mbledh burrat rreth shtëpisë. 🤷
Çfarë bredhni lart e poshtë 😎
 
Perhere i kam urryer burrat qe preferojne te kalojne darken me shoqeri, e jashte shtepise. Ndoshta sepse ne shtepine tone jemi rritur me ate modelin e familjes se kujdeshme dhe shembullore. Ora 4.30 babi ne shtepi e s'dilte me. U rritem me thenien e tij te famshme: Ka rregull familja. Lol.
Shyqyr nuk vuajme nga keto gjera, ndaj s'kemi nevoje per marifete te tilla. :D
 
Perhere i kam urryer burrat qe preferojne te kalojne darken me shoqeri, e jashte shtepise. Ndoshta sepse ne shtepine tone jemi rritur me ate modelin e familjes se kujdeshme dhe shembullore. Ora 4.30 babi ne shtepi e s'dilte me. U rritem me thenien e tij te famshme: Ka rregull familja. Lol.
Shyqyr nuk vuajme nga keto gjera, ndaj s'kemi nevoje per marifete te tilla. :D
Edhe im atë më thonte; të dua në shtëpi në përmendim të diellit 🙈
U zhduka për dy ditë e një natë andej nga Lushnja 💃
Kur u ktheva në shtëpi më tha; erdhe vetë apo të gjeti policia 🤔
Kishte shku në polici; m'ka humb çuni 🤣🙈

Ps. Nuk kishte kush t'më jepte helm lol
bella vita 💃💞💃
 
Edhe im atë më thonte; të dua në shtëpi në përmendim të diellit 🙈
U zhduka për dy ditë e një natë andej nga Lushnja 💃
Kur u ktheva në shtëpi më tha; erdhe vetë apo të gjeti policia 🤔
Kishte shku në polici; m'ka humb çuni 🤣🙈

Ps. Nuk kishte kush t'më jepte helm lol
bella vita 💃💞💃
Vellai im po vuan sot me keto "rregulla". Ose me sakte po vuan babi se vellai ka programin e tij. Ai sh vone kthehet gjthss por cdo dite i thote babi, puna ka orar. puno deri xy ore e hajde ne shpi. se c'te beje ai cun i ri ne shpi me prinderit vec babi im e di. haha.
 
Vellai im po vuan sot me keto "rregulla". Ose me sakte po vuan babi se vellai ka programin e tij. Ai sh vone kthehet gjthss por cdo dite i thote babi, puna ka orar. puno deri xy ore e hajde ne shpi. se c'te beje ai cun i ri ne shpi me prinderit vec babi im e di. haha.
Ka ik ajo kohë Soul 🤗
Nuk shkon më ai rregull patriarkal 🤷
Kuptoj babain tënd në mënyrë përfekte.
Edhe tani kur vija në Al, im atë më thonte të njëjtat gjëra si atëherë...hajde herët në shpi, kujdes këtu kujdes atje.🤷
O baa...tashmë kam 30 vjet që jetoj larg shtëpisë nëpër botë 🤣 🤷
 
Ka ik ajo kohë Soul 🤗
Nuk shkon më ai rregull patriarkal 🤷
Kuptoj babain tënd në mënyrë përfekte.
Edhe tani kur vija në Al, im atë më thonte të njëjtat gjëra si atëherë...hajde herët në shpi, kujdes këtu kujdes atje.🤷
O baa...tashmë kam 30 vjet që jetoj larg shtëpisë nëpër botë 🤣 🤷
po brezat perhere do e kene kete gje. Kshuqe si me cdo gje tjeter terhiq e mos e keput. :)
Duke bere c'duam ama dhe prinderve duke mos jua thyer zemren. Aman se sa me sh ikin vitet aq me sh behen njerez qe preken e delikate.
 
po brezat perhere do e kene kete gje. Kshuqe si me cdo gje tjeter terhiq e mos e keput. :)
Duke bere c'duam ama dhe prinderve duke mos jua thyer zemren. Aman se sa me sh ikin vitet aq me sh behen njerez qe preken e delikate.
Është instikti i prindërve që të ketë nën kontroll foshnjet e veta derisa të marrin frymë 🤷
Ndaj duhen kuptuar në këtë prizëm. Edhe ne do jemi "bezditës" në atë mënyrën tonë sado moderne qoftë... nuk do i përshtatemi gjeneratës së re... shkallë shkallë kjo punë 🤷
 
Top