Horoskopi javor..

Hera

Banned
U jalla une des per gjume maj
Kam ra ne dashni me te
???? ohoh. Aty ngrohte ocee ocee gjume o gjume
Rrini ju lugeterit dhe per mu


Joooo ne rrime pee veten tone ????
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Joooo ne rrime pee veten tone ????
Mire beni zemer
Pertej shakas ja losni pikat rrini sa te keni
Mundesi dhe uroj te jeni ne krahet e njeri tjetrit sa me pare
Me pelqeni se respektoni njeri tjetrin shume
Ju puqq te dyve
 

Monique

With or Without u
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Edhe nëse java fillon ngadalë, gjërat për dashurinë dhe ndjenjat do të vendosen falë Venusit që të premten fillon një tranzicion të shkëlqyeshëm në shenjën tuaj. Çiftet që kanë përjetuar një krizë kanë mundësinë e pajtimit, për sa kohë që nuk debatojnë dhe nuk e gërmojnë të kaluarën. Beqarët do kenë mundësi të shkëlqyera për të jetuar një histori të mirë ose aventurë. Puna: Fatkeqësisht, për shkak të Hënës në kundërshtim, gjërat në punë mund të mos shkojnë ashtu siç e imagjinonit këtë javë. Falë Mërkurit nga ana juaj, megjithatë, ju do të gjeni zgjidhjen për problemet tuaja dhe do të keni mundësi të zgjidhni çështje edhe të ndërlikuara.
Asnjera sme intereson...ajo qe doja te dija , nuk ishte
shnet!
 

Hera

Banned
horoskopi javor nga Paolo Fox për datat 17-23 shkurte

Dashi: Yjet për këtë javë nuk ju favorizojnë, të paktën në datat 17 dhe 20. Mund të lindë ndonjë mosmarrëveshje në familje dhe do të bënit mirë të mateshit para se të flisni me partnerin. Në aspektin profesional është e këshillueshme që të mos hiqni dorë nga një projekt. Që diçka të jetë e suksesshme, kërkon angazhim dhe sakrifica.

Demi: Të lindurit e shenjës së Dashit, pas ditëve të stresuara që kanë kaluar, nuk dëshirojnë gjë tjetër veçse të qetësohen. Puna do të shkojë më së miri dhe pritet që një projekt juaji të ketë sukses. Marrëdhënia me të afërmit do të jetë gjithashtu shumë e mirë. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm kundrejt atyre që e kanë shkelur besimin tuaj në të shkuarën.

Binjakët: Yjet parashikojnë që do të fillojë për ju një periudhë premtuese, sidomos në sferën e dashurisë. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm dhe mos i shfaqni hapur qëllimet tuaja me rastin më të parë. Situatat duhen vëzhguar me kujdes dhe llogaritë duhen bërë mirë, në mënyrë që të shmangni gabimet.

Gaforrja: Për të lindurit e shenjës së Gaforres pritet që të vijnë ditë të qeta. Marrëdhënia me të afërmit do të shkojë shumë mirë dhe nuk do të keni asnjë pengesë në rrugën tuaj. Kujdes me shakatë që bëni në mirëbesim, sepse ndokush mund t’i marrë për ofendim. Mundet edhe që të jeni paksa të shpërqendruar në kryerjen e aktiviteteve të përditshme.

Luani: Me Diellin që do të kalojë në shenjën e Peshqve, kjo javë, sidomos gjatë pjesës së dytë të saj, do t’i gjejë të lindurit e shenjës së Luanit të angazhuar maksimalisht me projektet e tyre dhe objektivave profesionale. Do të jeni të favorizuar në aspektin e ndjenjave, pasi Hëna dhe Mërkuri janë kthyer nga shenja juaj. Do të keni takime të reja dhe çiftet e vjetra do të forcojnë më tej lidhjen.

Virgjëresha: Gjithçka duket se do të shkojë më së miri, kur vjen fjala te dashuria, për të lindurit e shenjës së Virgjëreshës. Do të jeni nën mbrojtjen e Venusit dhe shumë miqësi do të kthehen në dashuri përgjatë këtyre ditëve. Nëse keni ndër mend të hidhni hapin e madh për martesë, ky është momenti i duhur që më në fund të gjeni kurajën. Edhe në sektorin financiar, do të jeni të favorizuar.

Peshorja: Në aspektin profesional, është e këshillueshme që shumë çështjeve të mbetura pezull t’u jepni sa më shpejt zgjidhje. Kjo situatë mund t’ju krijojë nervozizëm, sidomos në fundjavë. Në mënyrë që ta përballoni gjendjen sa më qetësisht, është e këshillueshme që të kaloni pak kohë vetëm. Ky nuk është momenti i duhur për të qenë në vëmendjen e të tjerëve.

Akrepi: Do të jeni të acaruar për çështje që kanë të bëjnë me punën dhe financat tuaja. Por kjo sjellje mund të ndikojë për keq edhe në marrëdhëniet me njerëzit që i keni për zemër. Bëni kujdes që puna të mos arrijë deri në zënkë dhe të gjeni mënyrën që të jeni në harmoni me të gjithë. Nuk do të ishte aspak ide e keqe që ndonjë nga mbrëmjet tuaja të lira t’ia kushtoni argëtimit.

Shigjetari: Disa prej marrëdhënieve tuaja miqësore do t’i etiketoni si “të çuditshme”, gjithmonë sipas jush. Do ta keni të vështirë t’u besoni të tjerëve. Në punë, do të parapëlqeni ta realizoni një projekt duke u mbështetur vetëm në forcat tuaja, në vend që të zgjidhni të punoni në ekip. Nëse i keni investuar paratë tuaja gjëkund, do të merrni një lajm të mirë.

Bricjapi: Do të hapen përpara jush perspektiva të reja për punë, sidomos për ata që janë ende në kërkim të saj. Do të keni ide origjinale, që do t’ju sjellin suksese të mëtejshme. Bashkëpunimi me të tjerët do të jetë vendimtar për të realizuar një projekt ambicioz. Ashtu si partneri juaj, edhe ju do të jeni të gatshëm të ndizni sërish flakën e dashurisë. Komunikimi është çelësi i një marrëdhënieje të mirë.

Ujori: Do të ndjeni në këtë periudhë nevojën që të rrethoheni nga miq, të afërm dhe njerëz të besuar. E rëndësishme është të kuptoni se kujt mund t’i besoni dhe kujt duhet t’i qëndroni larg. Mund të jepni shumë dhe të merrni pak në këmbim. Venusi dhe Mërkuri janë vendosur në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj, prandaj pritet që të keni tensione në marrëdhënien me partnerin.

Peshqit: Edhe pse këtë javë do të keni përshtypjen se jeni në gjendje letargjie, kur vjen fjala te puna do të jepni më të mirën. Eprorët dhe kolegët do të jenë entuziastë. Në dashuri nuk pritet që të keni të reja, por as ngjarje që do ta tronditnin jetën tuaj në çift. Jini realistë në marrëdhënie me të tjerët dhe mos e ekzagjeroni me kërkesat.
 

Hera

Banned
2 mars deri 8 mars 2020


Dashi

Dashuria: Fillimi i javës premton të jetë jo e mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Disa çështje akoma ju shqetësojnë. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni mendimet tuaja në asnjë mënyrë dhe nuk i toleroni ata që marrin një qëndrim këmbëngulës ndaj jush. Do të ketë disa situata me të cilat do të përballeni me partnerin ose dikë me të cilin jeni shumë afër.


Puna: Në punë mund të ketë disa pengesa në mes të javës, të cilat do të keni mundësi t’i tejkaloni me sukses. Sidoqoftë, edhe nëse jeni të zënë, nuk do të tërhiqeni dhe të rezistoni në modelet stresuese të punës. Për fat të mirë, fundjava do të jetë relaksuese dhe ju mund të pushoni.

Demi

Dashuria: Në këtë javë qielli është plot me ngjarje dhe emocione. Mund të jetë koha më e mirë për t’u dashuruar çmendurisht me një person ose për të konfirmuar një ndjenjë. Edhe nëse nuk e harroni me lehtësi të kaluarën, vlerësoni histori të reja, Venusi është i shkëlqyeshëm dhe mund të japë emocione fantastike brenda natës.

Puna: vendasit e shenjës do të jenë plot dëshirë, është koha e duhur për të përfituar nga këto kalime pozitive, të cilat mund të jenë vendimtare për të ardhmen. E mërkura dhe e enjtja do jenë ditët më me fat për punën, por në përgjithësi e gjithë java do të jetë pozitive.

Binjakët

Dashuria: Java do të fillojë shumë mirë për ata që lindin nga shenja, Hëna do të jetë në gjendje t’ju dhurojë emocione të mrekullueshme. Edhe nëse disa keqkuptime të vogla mund të shfaqen me partnerin tuaj, ju prapë do të jeni të hapur për dialog dhe kjo do të jetë e rëndësishme për tu sqaruar menjëherë. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të krijojnë njohuri që mund të nënkuptojnë shumë. Për disa madje mund të ketë dashuri me shikim të parë!

Puna: Javë harmonike për Binjakët. Ju jeni duke pritur për disa përgjigje ose ndonjë lajm të rëndësishëm. Periudha është mjaft pozitive dhe ju mund të merrni reagime të mira për punën, si dhe të merrni ato përgjigje që keni pritur.

Gaforrja

Dashuria: Fatkeqësisht, Marsi nuk do të jetë në favorin tuaj këtë javë. Ju ndjeheni të shtypur, pothuajse të mbytur nga presioni i tepërt dhe nga shumë pengesa të imponuara nga dikush që është shumë afër jush. Prandaj jeni duke pritur për ndryshime në jetën tuaj private që do t’ju bëjnë të jetoni lirshëm emocionet tuaja. Takimet e reja për beqarët po vijnë.

Puna: Në sferën e punës, gjërat po ecin mjaft mirë, edhe nëse nuk ka mungesë presioni. Java fillon në një mënyrë mjaft të lodhshme por mbaron mirë. Ndryshimet që po ndodhin janë pozitive dhe do t’ju nxisin të ndërmerrni projekte të reja.

Luani

Dashuria: Dashuria këtë javë do të dëshmojë të jetë shumë interesante dhe intriguese për çiftet e sapo lindura. Periudha është e shkëlqyeshme për zemrat e vetmuara që duan të jetojnë një histori pa shumë kufizime, por kini kujdes që të mos e lejoni veten të shkojnë në histori që shkojnë kundër rrymës ose që lindin paralelisht me një marrëdhënie tashmë të pranishme për ca kohë.

Puna: Sipas horoskopit, fillimi i javës do të jetë mjaft i vështirë. Sidoqoftë, situata do të ndryshojë drejt së mërkurës me ardhjen e propozimeve shumë tërheqëse që do të shqetësojnë punën. Edhe për ata që janë ende në kërkim të një pune, mund të ketë disa lajme të mira, të cilat do të përmirësojnë situatën aktuale.

Virgjëresha

Dahuria: Javë e ardhurueshme do të jetë një javë e mbushur me gjallëri. Do të jeni në gjendje të shkëlqyeshme, do të përjetoni një sens të shkëlqyeshëm të mirëqenies dhe kjo do t’ju bëjë që të planifikoni disa largime të jashtëzakonshme me partnerin tuaj ose në çdo rast me miqtë tuaj më të afërt. Java do të sjellë fat edhe në zemrat e vetmuara.

Puna: Javë e ngarkuar, plot lajme dhe surpriza në vendin e punës. Ka të ngjarë të ketë ndryshime pozitive për ata të cilëve u është caktuar një detyrë e rëndësishme. Natyrisht, mendimet nuk do të dështojnë, kryesisht për shkak të ankthit për të demonstruar aftësitë tuaja, por ju do ta bëni atë.

Peshorja

Dashuria: Nga një këndvështrim sentimental kjo javë do të sjellë në dritë tensione të lindura në të kaluarën. Dashuria venitet në sfond për shkak të problemeve në punë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, megjithatë, nuk do të ketë asnjë problem të pazgjidhshëm, por nuk do të ishte keq të dilnit paksa të hutuar. Nëse jeni beqarë, është mirë të kontrolloni që nuk keni të bëni me një person të gënjeshtarë.

Puna: Në këtë javë do të duhet të keni kujdes që të mos insistoni shumë në provokime. Ekziston një tension i caktuar në mjedisin e punës, ndryshimet që prekin disa projekte janë akoma në ajër, dhe mbase do të duhet të gjendet një ekuilibër i caktuar i cili kohët e fundit ka humbur.

Akrepi

Dashuria: Në këtë javë Jupiteri do t’ju japë një dritë të mirë pozitive. Fillimi do të jetë i qetë dhe do të shijoni gjithashtu një humor të shkëlqyeshëm, kështu që edhe grindjet e vogla me partnerin nuk do të shkaktojnë shqetësim. Sidoqoftë, do të jeni shumë kritik dhe nuk do të jepni vëmendje për çështje të caktuara. Beqarët që kanë kohë që nuk kanë mundësi të gjejnë dashuri, ka të ngjarë të zgjedhin njerëz të pamundur, dhe për këtë arsye ata vështirë se do ta gjejnë atë.

Puna: Këtë javë do të duhet t’i kushtoni vëmendje disa mosmarrëveshjeve që mund të lindin me kolegë ose eprorë që nuk ju mirëpresin. Për të shmangur reagimet e pakontrolluara, thjesht përpiquni t’i drejtoheni diplomacisë dhe kontrolloni impulset negative.

Shigjetari

Dashuria: Periudha e polemikës ka përfunduar më në fund, falë Venusit përsëri të favorshme madje zemrat e vetmuara mund të përjetojnë emocione të mëdha. Nëse tashmë keni një person në krah, mund të tregoni butësinë tuaj dhe të shtoni një prekje sensualiteti në marrëdhënie. Më mirë të shmangni kontrastet me shenjat që mund të shkaktojnë ndonjë siklet.

Puna: Ju do të duhet të hidhni dritë në disa pika kryesore në lidhje me projektet tuaja të ardhshme. Disa vendime të marra me nxitim mund të rrezikojnë qëllimet tuaja dhe madje të çojnë në dështimin e gjithë punës suaj. Në këtë javë do të keni mundësinë dhe kohën për të reflektuar në zgjedhjet e ardhshme.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë do të keni më shumë kohë për t’i kushtuar marrëdhënies suaj si çift ose anëtarëve të familjes tuaj, të cilët, në periudhën e fundit, kanë zënë vendin e dytë për shkak të angazhimeve të punës. Sidoqoftë, në marrëdhënie më të forta mund të ketë disa keqkuptime, të cilat do të shkaktojnë diskutime. Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të provojnë shumë emocione nëse vendosin të përfshihen.

Puna: Profesioni juaj, i kombinuar me aspiratën për të arritur sukses, do t’ju japë frymëzim për të arritur qëllimet e dëshiruara. Mos harroni se njerëzit me të cilët rri larg, gjithashtu mund të jenë të rëndësishëm për të lehtësuar suksesin dhe t’ju lejojnë të përmbushni së pari ëndrrat tuaja.

Ujori

Dashuria: Këtë javë mund të keni vuajtje për dhimbjet e vjetra, dhe ndonjëherë do të besoni se nuk do të jeni në gjendje të kapërceni atë që ju mban të lidhur me të kaluarën. Sidoqoftë, këmbëngulja juaj do të jetë thelbësore për të kapërcyer momentet më të errëta. Nëse keni një lidhje të fortë do të përballeni më së miri këtë periudhë, ndërsa beqarët do duhet të përpiqen të rezistojnë.

Puna: Në këtë javë do të duhet të përpiqeni të përballeni me një kapitull të ri në sferën e punës, veçanërisht duke marrë një ton më optimist. Besoni intuitat tuaja dhe mos kini frikë të filloni projekte të reja, do të mbroheni nga yjet.

Peshqit

Dashuria: Ardhja e kësaj jave do të sjellë qëllime të mira. Energjia hënore do t’ju shoqërojë në ditët tuaja, do të jeni në një humor të mirë dhe në gjendje të shkëlqyeshme dhe gjithashtu mund të shijoni mbrëmje të këndshme dhe shpërblyese për të kaluar me partnerin dhe miqtë tuaj. Surprizat e mundshme në fundjavë për beqarët, do të ketë shoqëri të mirë.

Puna: Faza e punës po ju jep kënaqësi të mëdha, është një moment pozitiv dhe jeni duke ndërmarrë hapa të mëdhenj përpara për të realizuar projektet tuaja. Gjendja e mirë do t’ju bëjë të shikoni gjërat nga ana më e mirë dhe të bëni programe që keni ndërprerë për mungesë burimesh dhe ideje./b.l/noa.al/
 

Hera

Banned
Horoskopi per javë 9 mars deri 15 mars 2020,


Dashi


Dashuria: Në këtë javë do të duhet të bëni shumë punë për të rikuperuar besimin e një partneri të zhgënjyer. Do të jetë mirë të kurseni një pjesë të energjisë suaj në mënyrë që t’i kushtoni kohën e duhur dashurisë dhe të korrigjoni disa mospërputhje. Disa grindje priten me partnerin gjatë javës. Beqarët do kenë takime të reja dhe interesante.


Puna: Për të arritur qëllimet tuaja këtë javë do të jeni të gatshëm të jepni energjinë tuaj maksimale. Falë Mërkurit në bashkëpunim do të favorizoheni në përmbushjen e detyrave tuaja, megjithatë lini të tjerët të bëjnë atë që nuk është në kompetencën tuaj. Shpesh nënvlerësoni disa detyra që kërkojnë vëmendjen e një eksperti.

Demi

Dashuria: Në fushën sentimentale diçka mund të mos jetë e drejtë, kohët e fundit ju jeni hutuar për disa çështje që kanë ndodhur me të dashurin tuaj. Lidhur me dyshimet tuaja, do të gjeni reagime nga fundi i javës. Vetëm atëherë gjithçka do të jetë më e qartë për ju. Beqarët mund të kenë një ndryshim të mendjes në lidhje me zgjedhjet e ardhshme për të bërë.

Puna: Falë Marsit mund të mbështeteni në një vendosmëri të shkëlqyeshme që do të jetë e dobishme për tejkalimin e disa pengesave në punë. Në fakt, mund të ketë ndonjë gabim me kolegët. Ata që kryejnë një profesion artistik do të kenë kënaqësi të mëdha.

Binjakët

Dashuria: Në frontin sentimental, do të shijoni një harmoni të bukur si çift që do t’ju bëjë të kaloni mbrëmje të bukura plot pasion. Java premton të jetë shumë me fat për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj dhe beqarët do kenë edhe takime të shkëlqyera. Kjo periudhë u jep shumë qetësi të gjithëve.

Puna: Ka synime të shkëlqyera që vijnë për këtë javë: puna do të jetë shumë e kënaqshme, do të keni të ardhura të shkëlqyera dhe fitime të mira. Marsi dhe Mërkuri do t’ju japin atë pajisje shtesë që ju nevojiten për të bërë kërkesa. Mos kini frikë të guxoni, është koha më e mirë për të realizuar ambicie të caktuara.

Gaforrja

Dashuria: Venusi që kundërshton shenjën tuaj zodiakale ka të ngjarë t’ju sjellë probleme në jetën e një çifti. Fatkeqësisht, situata nuk do të jetë më e mira këtë javë edhe për shkak të një gjendje tensioni për shkak të paqartësive në punë. Fundjavë e mirë për beqarët, erosi do të rritet.

Puna: Fati nuk e kthen gjithmonë rrugën, por, gjatë javës, falë energjisë hënore dhe ndikimit të Neptunit, do të keni atë nxitje shtesë që do t’ju shërbejë për të përballuar më mirë jetën e përditshme. Do të jeni dinamik dhe plot vitalitet, megjithatë duhet të keni kujdes sepse edhe në ditët më të mira mund të lindnin situata të pakëndshme.

Luani

Dashuria: Javë zhgënjyese për Luanin, Mërkuri nuk do të jetë në anën tuaj. Nga pikëpamja sentimentale, disa diskutime me partnerin tuaj mund të lënë shumë hidhërim. Sidoqoftë, do të duhet të përpiqeni të takoni të dashurin tuaj dhe të gjeni një zgjidhje për problemet në çift. Zemrat e vetmuara do të takojnë njerëz intrigues.

Puna: Do të luftoni për të gjetur dikë që t’ju mbështesë këtë javë. Do të përjetoni ditë nervoze, por do të keni mundësi të rikuperoheni në fundjavë. Puna nuk po vazhdon ashtu siç dëshironi dhe kjo ngjall shqetësime, por së shpejti gjithçka mund të ndryshojë në favorin tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Java fillon mjaft e favorshme për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj të zodiakut. Pastërtia dhe dashuria do të jenë në rendin e ditës dhe ju mund të shijoni momente të këndshme. Kompliciteti sigurisht që nuk do të dështojë në marrëdhënie. Një fundjavë shpërblyese edhe për beqarët që kanë pasur probleme dashurie.

Puna: Në një nivel profesional, disa lajme të mira mund të arrijnë, veçanërisht duke filluar nga e enjtja. Në fakt, gjatë kësaj kohe të javës do të keni disa përmirësime në punë, të cilat do t’i bëjnë ditët tuaja pak më të kërkuara. Kënaqësitë nuk do të dështojnë dhe do të keni mundësi të gjeni një stabilitet më të madh ekonomik.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë pothuajse gjithmonë do të keni një qëndrim të vazhdueshëm dhe të guximshëm, por gjithashtu keni pikat e dobëta që mund t’ju bëjnë të jepeni lehtësisht përballë situatave më kokëforta. Sfera e dashurisë për momentin është mjaft komplekse, prisni kohë më të mira. Beqarët do duhet të përpiqen të përballen me dobësitë e tyre dhe t’i kthejnë ato në forca.

Puna: Java e punës do të jetë mjaft pozitive, por shqetësimet nuk përjashtohen duke filluar nga e Mërkura. Sidoqoftë, Marsi nuk është më i kundërt me shenjën tuaj të zodiakut dhe më në fund mund të gjeni një qetësi që keni humbur. Do të ndiheni plot energji dhe ide të reja për t’i zbatuar.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri, ju po kërkoni dikë që ju pranon ashtu si jeni. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni karakterin tuaj për të tjerët dhe sigurisht që preferoni dikë që ju pëlqen shumë. Në këtë javë do të ketë një mënyrë për të përballuar mosmarrëveshjet e pakëndshme nëse jeni çift. Beqarët do të duhet të insistojnë të njohin dikë për të cilin kujdesen.

Puna: Mund të ndjeheni më të lodhur se zakonisht dhe nuk keni energji këtë javë. Në fushën profesionale, për fat të keq, do të ketë kontraste të vogla për t’u përballuar. Kini kujdes që të mos përkeqësoni situatat që mund të adresohen menjëherë. E hëna dhe e mërkura do të jenë ditët më stresuese.

Shigjetari

Dashuria: Disa fragmente nga e kaluara juaj dhe historia juaj e vjetër pasionante janë akoma të pranishme dhe ju pengojnë të shikoni përpara. Do të jetë e nevojshme të rivendosni mendjen tuaj për të filluar ndërmarrjen e nismave të reja dhe takimin me njerëzit e tjerë. Nëse jeni beqarë dilni jashtë në mjedise të reja të shpeshta.

Puna: Në këtë javë Hëna do të jetë në kundërshtim dhe do të duhet të merreni me disa kontraste. Në punë, disa situata mund të shkojnë ndryshe nga sa pritej, por për fat të mirë do të keni mundësi të rirregulloni gjithçka dhe të filloni me projekte të reja. Ju, si zakonisht, jeni të pandalshëm dhe vështirë se ndaleni në momentin e parë.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë jeta juaj e dashurisë do të shkojë në mënyrën më të mirë dhe do të jeni në gjendje të ndiheni veçanërisht të kënaqur. Ata që kanë kontraste do të kërkojnë seriozitet edhe në gjëra të vogla. Gjatë javës, lajmet mund të vijnë për beqarët, dashuria mund të vijë papritur.

Puna: Edhe nëse e dini se si të jeni shumë të durueshëm, duhet të merrni parasysh kufijtë tuaj, nëse tejkaloni mund të bëheni gjithashtu të padurueshëm dhe të pakontrollueshëm. Gjatë fundjavës Marsi do të ndalojë të jetë i pafavorshëm për ju në nivelin e punës dhe do të mund të rifilloni disa projekte që keni ndërprerë për shkak të disa problemeve.

Ujori

Dashuria: Lajmet sentimentale nuk do të vonojnë shumë për të ardhur. Më në fund disa nga ëndrrat tuaja më të rëndësishme po realizohen dhe do të ndjeheni sikur po prekni qiellin me dorën tuaj. Beqarët gjithashtu do ndihen plotësisht të kënaqur dhe do të kenë pritshmëri të mira për të ardhmen.

Puna: Një ndryshim i menjëhershëm në situatën tuaj aktuale do të ngjallë besim dhe shpresë tek ju. Java do t’ju japë urime të mira dhe për këtë arsye do të jetë mirë që ju të mbani një qëndrim më optimist. Me siguri kjo do të jetë një fazë plot mundësi të reja për të shfrytëzuar sa më shumë.

Peshqit

Dashuria: Java e sferës sentimentale do të jetë veçanërisht e qetë. Do të jeni pozitiv dhe i dobishëm ndaj të dashurit tuaj dhe do të jeni në gjendje të shijoni shumë gëzime dhe emocione. Falë Hënës, beqarët do marrin edhe disa surpriza të këndshme, veçanërisht në fundjavë. Disa zgjedhje mund të jenë fatale.

Puna: Në këtë javë do të kërkoni të vërtetën, disa nga pasiguritë tuaja nuk janë përgjigjur dhe jeni duke pritur sqarime. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë pozitive, por në përgjithësi java juaj e punës do të jetë me të vërtetë e favorshme./b.l/noa.al/
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
16 Mars 2020 - 22 Mars 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Kjo javë do të jetë ideale për zhvillimin e një historie dashurie dhe ndoshta për konsolidimin e saj. Do të vendosni gjithashtu pasion të madh në miqësi dhe marrëdhënie me të tjerët. Për zemrat e vetmuara hapet një periudhë pozitive, takimet do të jenë të shumta dhe shumica prej tyre do të kenë fat. Puna: Në fushën profesionale, megjithatë, do të ketë pak optimizëm, do të ketë edhe vështirësi serioze dhe do të jeni nervoz. Ju nuk do të keni shumë energji, por një majë fat do t’ju ndihmojë të përballeni me çdo situatë.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Historitë që kanë marrë fund do të arkivohen më në fund. Mos e humbni kohën në situata jo të favorshme, përkundrazi përkushtohuni në kryerjen e asaj që ju bën të lumtur. Gjithashtu shmangni njerëzit negativë që ju krijojnë ankth dhe zhyten në ankth. Një fundjavë paqësore për të gjithë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Puna: Java mund të njoftojë disa surpriza të këndshme në punë dhe madje edhe nëse gjendja shpirtërore nuk do të jetë më e mira në shumë raste mund të përfitoni nga ajo. Angazhimi juaj do të jetë në maksimumin e tij dhe kjo do të njihet edhe me kënaqësi të këndshme.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Kalimi i Mërkurit në një pozicion disonant do t’ju bëjë të padurueshëm dhe të diskutueshëm. Dikush do të zbulojë një mashtrim nga një mik. Kushdo që planifikon një udhëtim të shkurtër do të duhet ta shtyjë atë. Beqarët do kenë shanse të shkëlqyera për të bërë miq dhe për të gjetur një shpirt binjak, ndërsa racionaliteti do të mbizotërojë brenda çifteve. Puna: Do të jeni të vendosur dhe do të përballeni me detyra mjaft komplekse pa ndonjë vështirësi. Kjo do të rrisë vetëvlerësimin dhe respektin tuaj nga kolegët. Nëse jeni duke kërkuar për një vend pune, disa propozime shumë interesante mund të vijnë, por ata që tashmë e kanë atë mund të marrin një lajm të mirë.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Këtë javë do të keni paqe në mendje, gjithashtu falë disa sqarimeve me partnerin tuaj që do të funksionojnë mirë për një hap të mundshëm përpara. Do të ndjeni gjithë dashurinë e një të dashuri dhe do kaloni më shumë kohë së bashku. Padyshim që do të ndiheni më pozitivë. Zemrat e vetmuara do të bëjnë takime të bukura. Puna: Në punë nuk do ndiheni aq të lodhur siç keni qenë deri tani. Do keni edhe një afinitet më të madh me kolegët, aq sa mund të lindin miqësi të qëndrueshme. E gjithë kjo do ju vë në një humor të mirë. Kujdes nga financat, shpenzimet e paplanifikuara mund të ndodhin.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Në sferën sentimentale do të ketë ndryshime që duhen bërë por ju do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka mirë. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por ju duhet të jeni ai që po bën hapat e duhur. Midis të premtes dhe të shtunës ju mund të shijoni dy ditë me fat. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime interesante dhe një miqësi e bukur mund të shndërrohet në diçka më shumë. Puna: Shumë projekte që keni konceptuar për fat të keq nuk do të gjejnë themele të forta për të filluar të materializohen. Ju duhet të jeni më pak pesimist dhe të përpiqeni të veproni, edhe nëse duhet të prisni momentin e duhur për disa supozime thelbësore. Disa çështje do t’ju kërkojnë shumë vëmendje dhe do t’ju mbajnë veçanërisht të zënë në organizimin e përditshëm.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Fatkeqësisht, në fushën e dashurisë, grindjet mbizotërojnë mbi pasionin. Sidoqoftë, ju nuk do të bëni shumë për të zhbllokuar këtë situatë dhe do ta lejoni veten të mashtrohet nga zemërimi dhe kokëfortësia juaj. Jupiteri në favor do t’ju ndihmojë të kapërceni çdo pengesë dhe të mbani qetësinë. Beqarët do të jenë duke u kapur me disa njohje të reja. Puna: Këtë javë do të përqendroheni në aspektin e punës dhe energjitë që do të shfrytëzohen në funksion të një biznesi veçanërisht fitimprurës. Edhe pse do të ketë disa vështirësi, veçanërisht për shkak të mërkurit disonant, gjithçka do të jetë mirë. Nëse keni biznesin tuaj do të merrni fitime të shkëlqyera.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë do të diskutoni pak me partnerin tuaj për ato që dëshironi, si ndiheni, shqetësimet e përgjithshme. Të folurit do të të bëjë mirë dhe do të ndihmojë marrëdhënien tënde përmes një krize. Beqarët do jenë në gjendje të angazhohen në njohje të reja por fatkeqësisht ato nuk do të rezultojnë të qëndrueshme. Puna: Puna do të duket se po ngec, por mos u dekurajoni nga kjo. Për shumë njerëz do të ketë disa pavendosmëri se cila ofertë pune duhet të pranojë, por është thelbësore të mos merrni vendime të nxituara. Pra, reflektoni dhe mos veproni në impuls nëse doni të arrini qëllime të caktuara.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Në këtë javë të marsit do të jeni komunikues të shkëlqyeshëm. Shumë do të kërkojnë këshilla dhe do të jeni të lumtur të ndihmoni këdo që ka dyshime dhe kërkon një mendim. Në dashuri gjithçka do të rrjedhë pa probleme, mirëkuptimi fizik do të jetë akoma në krye. Për beqarët nuk ka nevojë të bëj takime për të bërë miq të rinj. Puna: Situata e punës është shumë e qetë, megjithatë nuk jeni të kënaqur me atë që keni arritur dhe kjo do t’ju sjellë pak nervozizëm. Mënyra më e mirë për të lëshuar tensionin është të punoni shumë dhe të pranoni disa këshilla nga ata që kanë më shumë përvojë se ju.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Yjet ofrojnë ditë me ulje dhe ngritje, ju do të kaloni nga një humor i mirë në pesimizëm dhe Mërkuri i kundërt nuk do t’ju ndihmojë në këtë. Në dashuri do të tregoheni pak të acaruar, do diskutoni me partnerin. Dikush mund të mos jetë më i gatshëm të dëgjojë ankesat tuaja. Fundjavë e mirë për beqarët, takime të reja vijnë së shpejti. Puna: Në punë do të ketë vonesa dhe disa situata do të pezullohen ose shtyhen. Mund të lindin konflikte midis jush dhe eprorëve tuaj. Ofertat e mira të punës do të shfaqen në jetën tuaj, ju vetëm duhet të kapni ato në ajër.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Në familje këtë javë do të tregoni dashurinë tuaj dhe do të jeni konkret dhe i vendosur. Sidoqoftë, grindjet mund të lindin, të cilat, shumë lehtë, do të zgjidhen në fundjavë. Në vend të kësaj, partneri do të jetë më i dashuruar se kurrë dhe do t’iu përkushtohet plotësisht juve. Lajm i mirë për zemrat e vetmuara, është koha për të gjetur një shpirt binjak. Puna: Falë mbështetjes së planetëve si Marsi dhe Jupiteri në shenjë, do të jeni një udhëzues i rëndësishëm për bashkëpunëtorët tuaj ose kolegët e punës. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe ju gjithashtu mund të shijoni ditë relaksuese. Me disponimin e mirë që ju veçon, do të keni mundësi të shlyeni të gjitha angazhimet tuaja.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Yjet këtë javë tregojnë se shumë prej jush po kalojnë një fazë reflektimi, të një introspeksioni të rëndësishëm që së shpejti do të sjellë rezultate të mira. Ata që kalojnë nëpër ndryshime me qetësi do të marrin atë që dëshirojnë. Venera në kundërshtim do ju bëjë që të jeni më pak prezent me partnerin tuaj. Beqarët do kenë takime të mira por ato nuk do të jenë përfundimtare. Puna: Java paralajmëron lajme interesante në sektorin e punës, por nuk do të keni nevojë të shikoni prapa. Në vend të kësaj, ju do të duhet të mendoni për të ardhmen tuaj, duke u përqëndruar në bashkëpunime të reja dhe mundësi që do të kapen në ajër. Mund të ketë disa vështirësi por ju do të jeni në gjendje t’i menaxhoni ato më mirë.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Dashuri në plan të parë për vendasit e shenjës. Marrëdhënia në çift do të vij në maksimum dhe mund të ketë shumë mbrëmje pasioni që do të dëshmojnë të jenë të nxehta. Sidoqoftë, në këtë fazë ulje-ngritje gjendja shpirtërore mund të ndryshojë pa ndonjë arsye specifike. Beqarët që ndjehen të vetmuar gjatë fundjavës do të gjejnë diçka për t’u çlodhur. Puna: Fillimi i javës do të jetë mjaft i trazuar, por këto ditë nuk do ta shqetësojnë jetën tuaj. Puna do të rrisë tensionin tashmë të pranishëm në shpirtin tuaj. Në këtë kontekst do të jetë e nevojshme të përqendroheni vetëm në angazhimet dhe të mos tërhiqeni nga diskutimi. Shumë prej jush do të fillojnë një kurs të ri studimi ose do të thellojnë temat e interesit të tyre.
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
23 Mars 2020 - 29 Mars 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Gjatë kësaj jave do ju realizohen të gjitha ëndrrat dhe do i shihni gjërat me një sy tjetër. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tension dhe do keni debate të forta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë për të marre vendime të menjëhershme. Ju beqarët gjithashtu duhet të bëni kujdes pasi personat që do takoni nuk janë bërë posaçërisht për ju. Bëni edhe pak më shumë durim. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do arrini të kryeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shëndeti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavarësisht se nuk do mundojë herë pas here ndonjë dhimbje koke apo barku. Në punë do keni sukses të garantuar dhe përveç vlerësimeve do merrni edhe shpërblime.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Këtë javë nuk duhet të kërkoni më shumë sesa do jepni sepse vetëm sa do lëndoheni. Ju të dashuruarit duhet patjetër të bëni ndryshime në jetën tuaj sepse kështu si është situata mund të mërziteni pamase. Flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që kishit për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Shpesh mund të keni shqetësime dhe probleme që as nuk i kishit imagjinuar ndonjëherë. Për punën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bëni disa zgjedhje me rëndësi të madhe të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhmen.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë këtë javë duhet t’i pranoni gabimet dhe të mundoheni t’i ndreqni. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë mjaft sensuale dhe e bukur. Gjithçka që keni dashur do ju realizohet më së miri. Ju beqarët duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet kurrsesi të pranoni të dilni me persona fanatikë dhe xheloze. Do vuani në të ardhmen. Me financat do jeni më të organizuar dhe më të arsyeshëm. Nuk do ndodhë asgjë e papritur po bëtë kujdes. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do keni imunitet të fortë dhe nuk do prekeni nga asgjë. Në punë do jeni mjaft profesionistë dhe do i habisni që të gjithë me ato që do arrini. Vazhdoni në këtë rrugë dhe keni për ta parë se ku do arrini.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dielli do e bekojë jetën tuaj këtë javë dhe do iu japë energji të pashtershme. Jeta juaj në çift do jetë e mbushur me emocione të forta, por ato do jenë si pozitive ashtu edhe negative. Ju beqarët do kenë më shumë fat se asnjëherë më parë dhe çdo gjë do ju ndryshojë brenda pak orësh. Edhe në planin financiar do jeni me fat. Do arrini t'i kryeni një e nga një të gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe mund të hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jetë problematik, megjithatë mirë do jetë të bëni kujdes nga ndryshimet e motit. Në punë do i keni të gjithë planetët në krah kështu që keni për të arritur më shumë nga sa mendonit. Po mundët ndihmojini pak edhe kolegët.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Kjo do jetë një javë vendimtare për ju. Nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje në çift gjërat do fillojnë të ndryshojnë. Ju beqarët duhet të jeni më të kujdesshëm dhe nuk duhet të besoni verbërisht tek fjalët e bukura që do ju thonë disa persona. Klima yjore do jetë e përshtatshme që ju të përmirësoni gjendjen financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi që iu jepet sepse jo gjithmonë do gjendeni në situata të tilla. Shëndeti gjithashtu do jetë i shkëlqyer. Do keni energjinë që do ju nevojitet. Në punë klima do jetë e trazuar ditët e para, por do ambientoheni dhe do dini çfarë hapash të hidhni.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Do ndiheni shumë të përhumbur gjatë kësaj jave dhe nuk do përqendroheni tek gjërat thelbësore. Ndonjëherë do harroni edhe disa detaje të rëndësishme. Nëse doni që gjithçka të kthehet në favorin tuaj bëni plane dhe reflektoni me kujdes para se të veproni. Ata që janë në një lidhje mund të kenë edhe debate me personin që kanë në krah, por do i kalojnë shpejt të gjitha. Ju beqarët do jeni tërheqës dhe do merrni propozime pa fund. Që nga e mërkura mund ta ndryshoni edhe statusin. Në planin financiar do e dini mirë çfarë hapash të hidhni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti do jetë shumë herë më i mirë dhe nervoziteti do kalojë që ditët e para. Po u kujdeset më tepër për ushqimin do jeni në një gjendje akoma më të kënaqshme. Në punë do jeni produktive, por do ju duhet më shumë reflektim e përqendrim për të arritur me shpejt atje ku keni dashur.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Këtë javë duhet të tregoheni më tolerantë dhe më të kuptueshëm me të gjithë që gjërat t’iu ecin mirë. Nëse jeni në një lidhje do i kaloni sfidat që do ju dalin këtë periudhe dhe gjendja do filloje të përmirësohet ndjeshëm. Ju beqarët do keni ditë të paqëndrueshme dhe nuk do arrini dot ta gjeni shpirtin tuaj binjak. Do ju duhet ende kohë të prisni për ndryshime. Buxheti ka për të qenë i paqëndrueshëm kështu që mundohuni të shpenzoni me kursim dhe duke menduar për të ardhmen. Gjendja shëndetësore do lerë shpesh për të dëshiruar. Mos e teproni me ushqimin dhe mbrohuni nga korenti. Në punë do ecni me plane dhe kjo do ju çojë shpejt në rrugën e duhur.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Ruajini objektivat gjatë kësaj dite dhe mos ndryshoni asgjë edhe pse në shumë momente mjedisi do ju bëjë të keni dyshime. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik ta kaloni partnerin në plan të dytë duke u marrë fillimisht me disa probleme familjare. Flisni sa më hapur me të dhe shpjegojani me kujdes situatën. Ju beqarët do keni disa probleme dhe nuk do e keni shumë mendjen për të flirtuar me. Financat do mbeten të mira deri në momentin që ju do shpenzoni shuma të mëdha. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë për shkak të stresit dhe ankthit që do ju pushtojë shpesh. Fatmirësisht jeta profesionale nuk do jetë e keqe dhe gjërat do ju ecin mirë. Disa madje mund edhe të ndryshojnë profesion dhe të fitojnë më tepër.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Këtë javë fokusi juaj do jetë familja. Çdo gjë tjetër vjen pas saj. Nëse jeni në një lidhje Hëna ka mundësi të ndikoje pozitivisht tek jeta juaj sentimentale dhe emocionet do jenë shumë herë më të forta. Nuk do mungojnë as surprizat e këndshme nga ai që keni në krah. Ju beqarët duhet t'i marrin gjërat me qetësi dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të nxitoheni. Kjo javë do jetë e mbushur me të papritura fantastike. Në planin financiar do jeni me shumë fat. Gjendja jo vetëm që nuk do ketë më probleme, por ka mundësi që të jetë edhe më e begatë. Shëndeti do jetë i mirë dhe pa probleme. Nuk do prekeni as nga virozat e stinës. Në punë do jeni në rrugën e duhur për të arritur atë që dëshironi. Vazhdoni kështu dhe të gjithë do ju mbajnë në gojë për suksesin që do arrini.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Gjatë kësaj jave nuk do jeni më nën presion për asgjë dhe mund të filloni disa projekte të mëdha. Nëse keni një lidhje do jeni më shprehës dhe kjo do rindezë pasionin. Venusi do jetë planeti që do ju qëndrojë gjithmonë pranë dhe do iu udhëheqë në rrugën e duhur. Ju beqarët do kaloni momente mjaft delikate, por në fund keni për të gjetur personin që do ju përshtatet në çdo pikë. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme. Mos bëni gabim të jepni para hua sepse do ju duhen për vete. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin. Në punë do keni fushë të lirë për të bërë çdo gjë që do mendoni. Gjërat do vendosen më në fund në vijë.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Gjatë kësaj jave do jeni shumë energji dhe gjallëri. Do e merrni cdo gjë me optimizëm. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë e veçantë. Do kaloni plot momente romantike së bashku me partnerin tuaj dhe emocionet gjithë kohës do jenë pozitive. Ju beqarët nuk duhet kurrsesi ta teproni me kërkesat për të gjetur princin e kaltër pasi askush nuk është perfekt dhe pa të meta. Buxheti nuk do jetë i keq. Përfitoni për të shlyer sa më parë borxhet e marra sepse më vonë do e keni më të vështirë. Shpenzimet kryejini me maturi gjithmonë. Shëndeti ka për të qenë shumë herë më i mirë. Tashmë nuk do ndieni më as dhimbje shpine si më parë. Në punë nuk duhet të nxitoheni për asgjë sepse gabimi më i vogël mund t'ua prishë të gjitha planet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t'i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t'iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Ne pune fillimi i javës do jete goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t'iu dale jashtë kontrollit.
 
20 Janar - 18 Shkurt
Gjatë kësaj jave do jeni shumë energji dhe gjallëri. Do e merrni cdo gjë me optimizëm. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë e veçantë. Do kaloni plot momente romantike së bashku me partnerin tuaj dhe emocionet gjithë kohës do jenë pozitive. Ju beqarët nuk duhet kurrsesi ta teproni me kërkesat për të gjetur princin e kaltër pasi askush nuk është perfekt dhe pa të meta. Buxheti nuk do jetë i keq. Përfitoni për të shlyer sa më parë borxhet e marra sepse më vonë do e keni më të vështirë. Shpenzimet kryejini me maturi gjithmonë. Shëndeti ka për të qenë shumë herë më i mirë. Tashmë nuk do ndieni më as dhimbje shpine si më parë. Në punë nuk duhet të nxitoheni për asgjë sepse gabimi më i vogël mund t'ua prishë të gjitha planet.
ashtu.
 
19 Shkurt - 20 Mars
Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t'i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t'iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Ne pune fillimi i javës do jete goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t'iu dale jashtë kontrollit.

She she paskam dhe pretendime....edhe cjap i zgjebosur edhe bisht perpjete hahahaha
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
30 Mars 2020 - 5 Prill 2020

https://www.mgid.com/ghits/5240159/...google.com&tt=Organic&cpm=1&muid=k2n9ppaJS7K0

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Këtë javë do të jeni në humor për argëtim, do të jeni në qendër të vëmendjes dhe mund të bëni miq të rinj dhe zbulime të reja. Harmonia mbretëron suprem në marrëdhënien tuaj, dhe nëse e doni gjysmën tuaj tjetër nuk do hezitoni ta tregoni. Përveç kësaj, Marsi dhe Venusi janë në pozicion të mirë dhe do të inkurajojnë më tej marrëdhëniet në çift. Beqarët do kënaqen me emocione. Puna: Puna gjithashtu do të bazohet në optimizëm dhe gëzim, aq sa të jeni në gjendje të arrini në punë pa lodhje. Marrëveshjet dhe studimet për të cilat po shkoni do të kenë një avantazh. Edhe nëse periudha premton të jetë sfiduese, nuk do të keni asnjë problem të vini deri te situata.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Ditët e para të javës do të jenë të rëndësishme për çiftet më të konsoliduara, të cilët mund të bëjnë plane për të ardhmen. Në fundjavë, megjithatë, do të përpiqeni të shpëtoni dhe të kërkoni argëtim. Beqarët do bëjnë gjithçka që mundin për të hyrë në mendimet e mira të një personi. Puna: Për fat të keq nuk do të jetë një javë e mirë për punën, do të ketë shumë pengesa për të kapërcyer dhe jo gjithmonë do të jeni në gjendje ta bëni atë. Për më tepër, do të merreni me situata burokratike për të cilat nuk ishe përgatitur siç duhet. Humori do ju shoqërojë gjatë gjithë fundjavës, por yjet parashikojnë që pavarësisht gjithçkaje do të ketë disa lajme pozitive.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Në dashuri horoskopi ju fton të merrni në considerate hatërmbetjet. Në këtë javë Venusi ju bën të papërmbajtshëm dhe nëse jeni beqar nuk do hezitoni të gjeni një shpirt binjak. Nëse, nga ana tjetër, jeni çift, yjet këshillojnë të mos largoheni nga partneri juaj, por të hulumtoni arsyet e çdo tensioni. Vetëm në këtë mënyrë dialogu bëhet më i thellë dhe marrëdhëniet forcohen. Puna: Ka shumë gjëra për të bërë këtë javë. Nëse keni projekte personale, është koha ideale për t’i azhurnuar ato dhe vendosur lëvizjet e nevojshme për t’i realizuar. Me Saturnin në gjendje të mirë mund të rrisni perspektivat tuaja profesionale dhe të ndërmerrni nisma të shkëlqyera.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Java është e mirë për marrëdhëniet e konsoliduara. Për ata që janë në çift, asgjë nuk do ta shqetësojë jetën e përditshme. Priten disa re, për shkak të Marsit dhe Saturnit në aspekt të veçantë, por nëse po kuptoni, partneri juaj do ju ndihmojë. Shumë beqarë që kërkojnë do të duhet të bëjnë një hap prapa nëse mendojnë se i teprojnë pretendimet. Puna: Në punë do të duhet të mbani në mend se shumë nga fitimet gjatë kësaj kohe do të varen vetëm nga vetja juaj. Nëse keni projekte të reja për të ndërmarrë, prandaj është në interesin tuaj të punoni shumë për t’i përparuar ato, dhe madje edhe nëse kërkon shumë energji, mos hezitoni të kënaqni pritjet tuaja profesionale.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Në dashuri, stabiliteti do të jetë shtylla kurrizore e marrëdhënies tuaj. Gjithçka do të kthehet në normale dhe nëse ka pasur tensione ato do të zhduken. Do të jetë një javë e ngjeshur, dhe kjo lë pak vend për jetën tuaj të dashurisë. Për ata që janë beqarë, në ditët e para të javës sfera sentimentale do t’ju shtyjë të shikoni përreth, por jo aq sa të dashuroheni. Puna: Puna do të vazhdojë me shpejtësi të plotë, aq sa nuk do të ketë asgjë dhe askush që t’ju ndalojë. Do të keni mundësi të shmangni ato detaje të vogla që mund të kufizojnë karrierën tuaj profesionale. Ndryshimet do të jenë të pashmangshme dhe nuk do të keni mundësi t’i shpëtoni, por ato do të jenë të favorshme për rritje.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Horoskopi i kësaj jave është pozitiv për ndjenjat. Marrëdhënia është e shkëlqyeshme brenda çiftit dhe nuk mungojnë idetë për të ringjallur jetën e përditshme. Dalja nga rutina është më e lehtë sepse Marsi dhe Venusi sjellin një nxitje shtesë. Beqarët do njohin edhe njerëz me të cilët ia vlen të flasim. Puna: Fatkeqësisht, gjurmët negative të biznesit do ta karakterizojnë këtë javë, duke ju bërë të bëni edhe disa sakrifica për hir të vetes dhe atyre përreth jush. Mundohuni të mprehni dhëmbët dhe të përballeni me ndonjë pengesë me kokën të mbajtur lart, pa u tundur. Bëni marrëveshje me njerëzit e duhur, bazuar në planet tuaja dhe ngadalë do të shkoni drejt një sigurie të re.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Në sferën sentimentale, java do të jetë mjaft pozitive dhe së bashku me partnerin tuaj mund të kapërceni edhe problemet e së kaluarës. Gjërat përmirësohen për çifte të forta që janë përballur me periudha të vështira dhe vijnë ndryshime të rëndësishme. Nëse jeni beqar do keni mundësi të bëni miq të rinj dhe të përpiqeni të argëtoheni me disa flirte. Puna: Në vendin e punës, Marsi dhe Venusi ju ndihmojnë në këtë fazë duke ju dhënë mbështetjen e duhur për të reaguar. Një propozim i mirë mund të arrijë të enjten. Horoskopi thotë se kjo është koha për të pohuar veten dhe për të përfunduar me situata që nuk ju interesojnë më, kështu që ju mund të merrni një kënaqësi.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Këtë javë Venera nuk është më në kundërshtim në dashuri por gjërat nuk po shkojnë mirë. Në fakt, nuk ka mungesë tensionesh dhe probleme për çifte që do të pasqyrohen në marrëdhënie. Çiftet e vendosura për një kohë të gjatë, tashmë të konsoliduara do të kenë më pak probleme, ndërsa beqarët do ndihen poshtë, sepse ata kanë pak kohë për t’u përkushtuar njohjeve të reja. Puna: Në vendin e punës mund të ndjeheni të pakënaqur dhe kjo mund të rrezikojë pozicionin tuaj ose në çdo rast një përparim të mundshëm në karrierë. Ka situata që kanë vazhduar për ca kohë dhe që nuk janë më të mira për ju, kështu që ju do të punoni pa shumë kënaqësi dhe me pak dëshirë.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Ditët e para të javës do të jenë shumë monotone dhe pa stimuj, por prapëseprapë do të jeni të gatshëm të pushoni dhe të gjeni ekuilibrin e duhur, qoftë edhe nga pikëpamja sentimentale. Në gjysmën e dytë, megjithatë, do të jeni gati të provoni emocione të reja me personin pranë jush. Beqarët gjithashtu do argëtohen dhe do pushojnë. Puna: Në këtë periudhë nuk ka mungesë kreativiteti dhe nëse kohët e fundit e keni hedhur veten në një projekt të ri do të keni një mundësi për të mos u humbur. Propozime dhe bashkëpunime të favorshme do të arrijnë deri në fund të javës, të cilat do t’ju japin shtytjen për të vazhduar me më shumë energji.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Këtë javë nuk do të ketë asnjë lajm të rëndësishëm për dashurinë, por ju mund të bëni disa surpriza shumë të mirëpritura për partnerin. Ata që mbajnë këmbën në dy këpucë duhet të jenë të kujdesshëm sepse në këtë periudhë mund të zbulohen. Beqarët mund të tërhiqen nga një person i cili tashmë është i fejuar me dikë tjetër. Puna: Do të ketë shumë pasiguri në lidhje me punën këtë javë, kështu që ju mund të vendosni të mos merrni vendime të rëndësishme dhe të jeni shumë më të kujdesshëm në lidhje me bashkëpunimet. Do të bëni një përzgjedhje brenda rrethit të kolegëve për t’u përqendruar në ato më të vlefshmet, megjithatë ju kufizoheni në detyrat tuaja normale.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Java është e duhur për të marrë zgjedhje të rëndësishme sentimentale. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon mbylljen e marrëdhënieve që nuk funksionojnë më ashtu siç duhet, kështu që ju do të bënit mirë të flisnit qartë. Përkundrazi, nëse besoni në një histori mund ta bëni zyrtare. Beqarët do jenë në gjendje të përqendrohen në të ardhmen. Puna: Do të keni shumë energji pozitive, e cila do të ndihmojë shumë për ju që të shkëlqeni në vendin e punës. Shumë projekte me siguri do të jenë brenda mundësive tuaja dhe shumë prej jush do të jenë në gjendje të marrin një punë shumë shpejt. Për përfitimet, megjithatë, do të duhet të prisni më gjatë, mbase rezultatet e para do të shihen gjatë fundjavës.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Çiftet që kanë përjetuar një krizë për ca kohë këtë javë mund të sqarojnë dhe dialogojnë duke bërë një krahasim konstruktiv. Tensionet që do të ndodhin gjatë javës gjatë fundjavës do të zhduken për t’i dhënë vendin një qetësie të caktuar. Zemrat e vetmuara do të kenë disa pasiguri për një person. Puna: Projektet që dalin në këtë periudhë janë sigurisht pozitive. Nëse dikush ka futur shkopinj në rrotat tuaja, ata nuk mund të bëjnë më asgjë. Tranziti i Mërkurit ju bën të fortë dhe të pamposhtur dhe do të keni shumë mundësi t’i shfrytëzoni për të triumfuar.
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
20 Prilll - 26 Prill 2020


Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Mjedisi sentimental i jetës tuaj duket se është e vetmja gjë e sigurt për ju për momentin. Në fakt, ju do të keni një partner nga ana juaj, të cilit mund t’i mbështeteni në çdo kohë. Megjithatë, për fat të keq, do të ketë disa vështirësi për t’u përballur, ndoshta për fëmijët ose çështjet familjare. Nëse jeni beqarë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së premtes dhe të shtunës, kur takimet do të shumohen. Puna: Lajm i mirë për ata që kërkojnë një vend pune, mund të ketë disa propozime tërheqëse që do të tërheqin interesin tuaj. Sidoqoftë, ki kujdes që të mbash këmbët në tokë, jo gjithçka që propozohet është prej ari. Prandaj do të duhet të vlerësoni mirë kushtet e punës në mënyrë që të zgjidhni në avantazhin tuaj.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Këtë javë Venera do të ndalojë së qeni në opozitë dhe do ju duket se do të gjeni një qetësi që nuk e keni kuptuar për ca kohë. Marrëdhënia si çift do të lulëzoj dhe do të ndjeheni të kënaqur. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj shumë interesant. Por kini kujdes nga keqkuptimet, ato mund të krijonë shumë polemika dhe kritika. Puna: Një javë disi monotone për ata që kanë lindur në shenjë, ditët kalojnë ngadalë dhe ju po kërkoni ndryshime. Ju mund të filloni të eliminoni gjithçka që nuk ju përshtatet, të tilla si lënia e një pune që nuk ju pëlqen të provoni dhe të bëni atë që dëshironi.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Në këtë javë mund të ndjeni nevojën për më shumë liri. Ata që kanë një lidhje në çift mund të ndjehen të mbytur nga partneri i tyre. Venera në kundërshtim do t’ju bëjë më të vetëdijshëm për dyshimet që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj. Beqarët që kërkojnë qetësi do të bëjnë mirë të marrin pjesë në kompani më pak kërkuese. Puna: Në punë, përpiquni të mos jeni shumë impulsivë dhe të mos merrni shumë kapur në maninë e protagonizmit që shpesh ju veçon. Lini hapësirën që u meritojnë të tjerëve dhe gjithashtu provoni se jeni i aftë të merrni përsipër angazhime të mëdha. Horoskopi rekomandon që të vini veten në punë për të treguar cilësitë tuaja më të mira.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Këtë javë do të jeni të zënë me zgjidhjen e disa çështjeve të dashurisë, të cilat nuk ju kanë dhënë ndërprerje për disa ditë. E mërkura mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim përfundimtar, i cili mund të ndryshojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk ka asnjë lajm të rëndësishëm për beqarët, por pritja nuk do të zgjasë shumë. Puna: Ju mund ta keni të vështirë të realizoni projektet tuaja sepse ata rreth jush do të përpiqen t’ju pengojnë. Përballë Mërkurit do të komplikojë negociatat dhe prandaj do të jetë e vështirë të mbyllni marrëveshje të reja. Por përpiquni të qëndroni të vendosur dhe të vazhdoni të besoni në qëllimet tuaja. Kënaqësitë do të vijnë herët a vonë.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Hëna në lidhje me shenjën tuaj zodiakale këtë javë do të jetë në gjendje t’ju dhurojë emocione të bukura. Dashuria do të jetë protagonistja në këto ditë dhe falë Venusit do të gjeni një qetësi të caktuar në vatër shtëpie, por edhe një dozë të mirë pasioni me partnerin tuaj. Për ata që janë beqarë, marrëdhëniet e reja mund të lindin së shpejti. Puna: Kjo do të jetë një moment shumë me fat për ju, veçanërisht të hënën dhe të martën. Ju jeni duke kërkuar stimuj të rinj për punë dhe do të gjeni mundësitë e duhura për të filluar një karrierë marramendëse. Do të keni mundësi ti bëni përshtypje eprorëve tuaj falë Jupiterit dhe Marsit, të cilët mbështesin të gjitha nismat tuaja.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Një javë shumë e qetë do të fillojë, në të cilën madje mund të ketë ditë të mërzitshme. Në sferën sentimentale, mund të lindin dyshime për partnerin dhe mund të lindin mosmarrëveshje. Do të keni kujdes që të mos i teproni fjalët nëse nuk dëshironi që situata të përkeqësohet. Sidoqoftë, për beqarët ka disa lajme të mira. Puna: Në punë mund të bëni takime shumë interesante. Sidomos midis ditës së martë dhe të mërkurë do të ketë disa lajme të mira që mund të ndryshojnë patjetër të ardhmen tuaj profesionale. Edhe pse mund të ketë disa pengesa të vogla për tu kapërcyer, e ardhmja duket shumë fitimprurëse dhe plot plane.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë horoskopi shpall ditë qetësie për Peshoren, veçanërisht në sferën sentimentale. Me Hënën që hyn në shenjë do të ketë një lajm të mirë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Marrëveshja është në krye dhe ata që kërkojnë njohje të reja do të gjejnë bukë për dhëmbët e tyre. Një periudhë pasioni i madh do të vijë, e vështirë për tu kontrolluar. Puna: Në këtë javë, ditët e vogla stimuluese në punë do të jenë kryesisht të hënën dhe të martën, megjithatë situata do të përmirësohet drejt fundit të javës. Ju jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja për shkak të dembelizmit dhe kjo do të shkaktojë një mbingarkesë në gjërat që duhet të bëjnë. Nëse e organizoni kohën tuaj më mirë, megjithatë do të gjeni kohën për të zgjidhur çështjet urgjente.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Po vjen një javë me periudha lëkundëse për ata që kanë lindur nga shenja. Kokëfortësia juaj është shpesh një arsye për diskutim me partnerin tuaj, në fakt ju doni të keni të drejtë me çdo kusht për gjithçka. Ky qëndrim komprometon dialogun dhe pastron mirëkuptimin. Ditët e para do të shoqërohen me diskutime të nxehta të cilat, megjithatë, do të shpërndahen me ardhjen e fundjavës. Beqarët janë duke pritur për takime të reja. Puna: Këtë javë do të jeni të përmbytur me angazhimet e punës dhe me gjendjen shpirtërore që e gjeni veten do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka. Thjesht duhet të merrni ndihmë nga dikush që mendoni se i takon asaj. Mund të ketë disa përmirësime në mes të javës dhe ju ndoshta do të jeni më të gatshëm të përqendroheni më mirë në punë.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Në fillim të javës mund të keni një qëndrim të paqartë ndaj të dashurit tuaj. Xhelozia mund të përkeqësojë mirëkuptimin dhe të ngjall dyshime për ndjenjat tuaja. Kush është beqar dhe së fundmi ka mbyllur një lidhje do të ketë shumë mundësi për të bërë miq të rinj. Puna: Është një periudhë intensive për punë dhe shumë angazhime nuk ju lejojnë të shkëputeni. Për pjesën tjetër, java do të kalojë pa probleme dhe ngjarjet do të jenë të favorshme për të bërë marrëveshje dhe bashkëpunime. Do të keni gjithashtu fjalë respekti nga disa kolegë që do të vlerësojnë cilësitë tuaja.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Në një mjedis dashurie, mund të jetë koha e duhur për të kaluar në fazën tjetër të marrëdhënies tuaj. Kush ka një histori të rëndësishme mund të ndërmarrë hapin e madh, ndërsa kush dëshiron një fëmijë do të jetë në gjendje ta përmbushë këtë dëshirë. Risitë janë në horizont edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të takojnë bashkëshortin e tyre ideal. Puna: Java do të jetë pozitive në frontin profesional. Në punë do të ketë një risi të rëndësishme në lidhje me organizimin, i cili do t’ju sjellë disa avantazhe. Do të ketë mundësi të këndshme për të përfituar sa më shumë nga kjo. Do të jetë puna juaj të zgjidhni ato që do të ndryshojnë të ardhmen tuaj.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Nëse jeni të sigurt që keni personin e duhur javën tjetër, mund të bëni plane të rëndësishme. Nga ana tjetër, ata që kanë pasur një krizë në çift, ende nuk do të dinë se çfarë të bëjnë dhe gjendja shpirtërore do të pasqyrohet në mjedisin familjar. Sidoqoftë, gjërat do të jenë më të mira nga e mërkura, kur do të ketë takime interesante edhe për beqarët. Puna: Këtë javë planetët shpallin lajme për sferën e punës, megjithatë me disponimin që e gjeni veten nuk do të keni mundësi të dalloni mundësitë më të mira për t’u rritur. Por mos e humbni zemrën dhe mbështetuni në vendosmërinë tuaj për të kapërcyer çdo vështirësi. Sidoqoftë, shmangni komunikimin me nervozizëm ndaj të tjerëve, mbajeni vetëm për veten tuaj.
 
  • Më pëlqen
Reactions: D.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.
?? deri ne fundjave
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
4 Maj - 10 Maj 2020

Dashi
21 Mars - 19 Prill
Fillimi i javës do të jetë shumë produktiv. Të hënën (4 maj), në fakt, do të keni disa projekte për të propozuar. Ndërsa të martën (5 maj), do të tërhiqeni kryesisht nga angazhimet e familjes.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në gjysmën e dytë të javës veçanërisht të enjten (7 maj) , pasi Hëna e plotë do t’ju shtojë stresin. Gjithashtu kujdes të premten (8 maj), sepse dikush mund t’ ju mashtrojë: shtoni vigjilincën.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Java do të fillojë me emocione të forta për shenjën e Binjakëve. Të hënën (4 maj) ju mund të përjetoni një mbrëmje intriguese dashurie, ndërsa të martën më (5 maj) do të keni një takim pasionant.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Konkretisht të mërkurën (6 maj) do të përfshiheni në çështje të lidhura me strehimin. Ndërsa të premten (8 maj) ju presin takime të reja.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Kjo javë do të shënojë rifillimin tuaj. Të hënën (4 maj) do të filloni projektet tuaja .Ndërsa ditën e enjte (7 maj) do të ndiheni të stresuar për shkak të Hënës së plotë.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Një rifillim i bukur i punës. Dita e mërkurë (6 maj) do të jetë një ditë e favorshme për biznesin dhe çdo financim, ndërsa për ditën e enjte ( 7 maj) yjet ju këshillojnë të pranoni ofertën që do t'ju bëhet.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Një javë shumë pozitive ju pret. Dita më me fat do të jetë e mërkura (6 maj), ditë ku do të shndërroheni në një profesionist përsa i përket biznesit.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Në fillim të javës do të jeni paksa të nënshtruar të mërkurën ( 6 maj) dhe e enjte ( 7 maj) do t’ju ‘thyhet’ krenaria. Do të keni një dëshirë për t'u përballur me sfidat e reja për të treguar se ju vleni gjithashtu.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Ditët e para të javës do të jenë të jenë të mbushura nga miqtë dhe bashkëpunime pune. Ndërsa në fundjavë dashuria kthehet në protagoniste dhe do ju dhurojë mbrëmje romantike ditën e enjte ( 7 maj) dhe të premten (8 maj).
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Parashikohet një javë shumë e ngarkuar nga pikëpamja e punës. Ditët më interesante do të jenë dita e enjte (7 maj) kur do të keni një takim të dobishëm dhe të premten (8 maj) kur keni arritur të zbatoni një strategji fituese.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Përgatituni për një zgjim të ndenjave veçanërisht të martën ( 5 maj). Ndërsa të premten ( 8 maj) do të ketë një takim intrigues.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Këtë javë do të rikuperoheni shumë mirë në punë. Të hënën ( 4 maj) mund të merrni fonde të rëndësishme për realizimin e projektit tuaj. Ndërsa të enjten ( 7 maj) do të shfrytëzoni të gjithë mundësitë e reja.
 
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Përgatituni për një zgjim të ndenjave veçanërisht të martën ( 5 maj). Ndërsa të premten ( 8 maj) do të ketë një takim intrigues.
Heu
 

Hera

Banned
Horoskopi Javor
28 Shtator - 4 Tetor 2020


Dashi
21 Mars - 19 Prill
Puna: Java do të jetë e favorshme për një ekuilibër të arritjeve tuaja të mëparshme profesionale. Ata që ndihen të pakënaqur do të jenë në gjendje të kërkojnë një punë të re ose të tregojnë interes për një pozicion të ri. Financat: Financat këtë javë do të jenë të mira. Më në fund do të mund të bëni shpënzimet që kishit menduar. Por duhet të tregoheni të kujdesshëm, mos shpenzon për gjërat e panevojshme. Dashuria: Çiftet do të jenë absolutisht nervozë dhe kurrë nuk do të përpiqen të falen nga partneri i tyre edhe pse mund të ndihen fajtorë. Beqarët do të duhet të gjejnë kohë për gjithçka. Gjithçka duhet të bëhet në kohën e duhur. Nxitimi mund të jetë një gabim mjaft qesharak dhe mbi të gjitha jo i arsyeshëm.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Puna: Kjo do të jetë një kohë kur do të dëshironi të filloni një aventurë të re të jetës: miq të rinj, angazhime të reja profesionale, një udhëtim në një vend të panjohur dhe më shumë. Financat: Java mund të kënaqë shumë prej jush me para të papritura.Kjo javë do t’ju kërkojë të përgatitni një dhuratë ose gjest tjetër të vëmendjes për një të dashur. Dashuria: Çiftet mund ta përjetojnë lidhjen e tyre më intensivisht pasi do të ketë një mënyrë për të kaluar kohën së bashku në të njëjtin vend . Kjo do të zbulojë shumë për ju.Beqarët mund të ndërpresin lidhjet me njerëzit që nuk krijojnë më stimuj dhe sigurisht mund të ketë shumë më tepër për mënyrat në të cilat do të përfundojnë këto marrëdhënie.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Puna: Në përgjithësi, gjatë javës, problemet do të jenë në gjendje t’ju befasojnë. E mira është që çdo tension do të ketë një rezultat dhe zgjidhje të favorshme në ditët në vijim. Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni bisedime dhe vendime të një natyre financiare në lidhje me shpenzimet e ardhshme, dokumente, etj. Është e mundur të diskutoni një kontratë ose ofertë në lidhje me paratë, një punë të re më të mirë të paguar, një angazhim shtesë ose një hua. Këtë javë do të duhet të jeni më të përgjegjshëm dhe praktik në punët tuaja financiare. Dashuria: Çiftet me siguri do të vërejnë ndryshimin midis kalimit të jetës së tyre vetëm ose me dikë. Të kuptuarit se cila jetë është më e mirë sigurisht që do të bëjë disa zgjedhje shumë të arsyeshme për të ardhmen tuaj.Beqarët do të zbulojnë se janë në qendër të vëmendjes së disa njerëzve dhe kjo sigurisht që jo vetëm do t’i bëjë lajka por edhe do t’i lejojë ata të zgjedhin më lehtë se me kë të shoqërohen.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Puna: Ndikimi i një gruaje të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit do të jetë shumë e rëndësishme për punët tuaja gjatë javës. Financat: Disa nga ngjarjet e mira këtë javë do të lidhen me paratë, për të cilat do të keni informacione paraprake që do të merrni. Zhvillimi i ngadaltë, por i favorshëm për ju do të përfshijë punë ose angazhime në lidhje me dokumente financiare, kredi dhe më shumë. Këtë javë, shumë prej jush do të përjetojnë ndryshime ose suksese të rëndësishme në familjen ose punën tuaj. Dashuria: Çiftet do të kenë disa grindje sidomos për çështje ekonomike , por problemi kryesor nuk do të jetë ky aspak kështu që do të ishte më mirë të shkoni dhe të hetonit këtë sens! Beqarët kanë mjaft kohë për t’iu kushtuar njerëzve përreth tyre dhe për t’i njohur më mirë ata, duke u përpjekur të heqin shpejt ato që fizikisht nuk mund të përfshiheshin në listën e ngushtë.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Puna: Konfliktet këtë javë në shumicën e rasteve do të provokohen qëllimisht nga njerëz që duan të mbrojnë pozicionin e tyre ose të arrijnë pozicionin e tyre me çdo kusht. Do të kërkohet të keni kujdes që të mos lejoni një kundërshtim të tillë. Financat: Nëse punoni me para ose dokumente financiare, mos lejoni shpërqendrim në veprimet tuaja. Ngjarjet në lidhje me pagesën e vonuar nga puna (paga) ose nga një institucion tjetër janë të mundshme. Dashuria: Çiftet mund të jenë pak më të përfshirë në marrëdhëniet e tyre dhe në fakt duhet të kenë arsye të vërteta për të mos qëndruar në shtëpi ose me partnerin e tyre. Beqarët duhet të jenë shumë të mirë në kërkimin e njerëzve interesantë dhe mbi të gjitha të jenë në gjendje të dalin dhe të sodisin me ta mundësinë e të ardhmes së bashku!
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Puna: Këtë javë do të shqetësoheni nga lajmet që do të zbulojnë veprimet dashakeqe të një personi që njihni.Lajmi i keq këtë javë, megjithatë, nuk do të jetë gjithmonë saktësisht ai që merrni. Kontrolloni çdo informacion para se të jepni dorë për ndjenjat dhe reagimet tuaja. Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, keni një javë përpara në të cilën do të keni biseda ose angazhime të përbashkëta me një burrë, kryesisht të një natyre financiare ose me prona të rëndësishme, dokumente materiale. Është e mundur të merrni para nga një burrë që është i afërmi juaj, partneri juaj i biznesit, përfaqësuesi i një institucioni dhe të tjerët. Dashuria: Nga ana tjetër, çiftet nuk duhet të jenë shumë negativë nëse kanë disa probleme për të zgjidhur, gjithashtu sepse me pak përpjekje sigurisht që do të jetë e mundur të rritet harmonia e humbur më parë.Nëse beqarët kanë miq, ata do të duhet të kontaktojnë ata menjëherë për të caktuar një takim me ta gjatë fundjavës ku ata mund të kënaqen duke u argëtuar por nuk do të bëjnë lidhje të veçanta me njerëz të tjerë.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Puna: Burrat që i përkasin kësaj shenje mund të zhgënjehen nga veprimet jobesnike të një kolegu, menaxheri, partneri të biznesit ose klientit. Në përgjithësi, jini të kujdesshëm në punën tuaj që të mos përdorni për të përfituar dikë tjetër. Financat: Shumë do të përfundojnë me angazhime tashmë të vendosura për të zgjidhur një çështje të rëndësishme financiare ose marrëdhënie të përgjithshme biznesi.Është e mundur të merrni para me disa vonesa. Dashuria: Çiftet do të fillojnë të përshkruajnë ngadalë ëndrrat e tyre dhe pasi të kenë vazhduar me këtë hap ata padyshim do të vënë në praktikë atë që duan, gjithmonë duke u përpjekur të harmonizojnë ndjenjat e njëri-tjetrit. Beqarët fillimisht do të mërziten nëse nuk mund të takojnë njerëz të rinj, por me kalimin e kohës do të jetë gjithashtu interesante të jenë në gjendje të rivlerësojnë personalitetin e dikujt nga e kaluara.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Puna: Gjatë javës do të përjetoni prova të vogla në punë, të lidhura me kolegë ose klientë të irritueshëm dhe të paepur. Dikush mund t’ju provokojë qëllimisht në një konflikt, prandaj bëni kujdes me provokime të tilla. Financat: Punët tuaja financiare do të kërkojnë vëmendje gjatë javës, pasi gjithçka do të duhet të shqyrtohet në detaje. Nëse jeni të përfshirë në çështje gjyqësore ose juridike të një natyre financiare, ato nuk ka gjasa të mbyllen këtë javë. Dashuria: Çiftet mund të përpiqen të zgjidhin problemet e tyre pa e bërë atë çështje shtetërore pasi mund të ketë komplikime në marrjen gjithnjë të prindërve ose miqve! Beqarët padyshim që nuk do të kenë këtë lloj problemi, por edhe ata herë pas here e lënë veten të ndikohet paksa jo vetëm nga miqësitë, por edhe nga filmat romantikë.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Puna: Do të ketë një periudhë keqkuptimi ose tensioni në punën tuaj, e cila mund të jetë një arsye për të biseduar me një menaxher, klient ose koleg. Financat: Do të ketë një periudhë keqkuptimi ose tensioni në punën tuaj, e cila mund të jetë një arsye për të biseduar me një menaxher, klient ose koleg. Në shtëpinë tuaj do të ketë një mosmarrëveshje parash, e cila mund të kthehet në gabime ose humbje. Dashuria: Çiftet sigurisht që do të përpiqen të përmirësojnë jetën e tyre intime por gjëja e rëndësishme duhet të jetë që gjithmonë t’i lini hapësirë partnerit për ta lejuar atë të rigjenerohet, siç duhet të bëni ju. Beqarët vazhdimisht do të mendojnë për dikë që ndoshta u ka vjedhur zemrën, por pa një përpjekje dhe pa e ekspozuar veten do të jetë e vështirë të afroheni me ta dhe mund të humbni mundësi.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Puna: Gjatë kësaj jave, shumica prej jush do të duhet të jetojë në mënyrë dinamike për shkak të shpejtësisë me të cilën do të zhvillohen ngjarje ose ndryshime të caktuara. Çdo gjë ndjek ligjet e universit, kështu që shmangni panikun e panevojshëm, frikën ose ankthin. Financat: Kujdes me financat, do të hasni probleme serioze nëse nuk i menaxhoni siç duhet. Dashuria: Çiftet do të pësojnë një efekt domino në kuptimin që nëse shohin probleme të tjera, ata gjithashtu do të ndikojnë në jetën e tyre, ndërsa nëse të tjerët gëzohen ata do të jenë në gjendje të gëzohen nga ana e tyre! Beqarët do të jenë të kujdesshëm për të mos u dhënë shumë besim njerëzve përreth tyre pasi nuk do t’u besojnë të tjerëve dhe padyshim që do të ketë pasoja mjaft të njohura fatkeqësisht.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, cilado qoftë pritshmëria juaj paraprake për këtë javë, ato padyshim që do të ndryshojnë nga realiteti. Disa ngjarje do t’ju detyrojnë të merrni vendime të rëndësishme ose të keni biseda të rëndësishme. Financat: Ndryshe nga java e kaluar, këtë javë financat do të përmirësohen. Burimi i fundit që keni krijuar do të përmirësojë edhe më tej gjendjen tuaj. Dashuria: Çiftet mund të dëshirojnë dhe shumë më tepër sesa mund të përballonin në të vërtetë dhe kjo është arsyeja kryesore pse do të ketë përleshje të vogla që do të përcaktojnë edhe fundjavën.Beqarët mund të mendojnë për diçka të re dhe emocionuese për të bërë dhe sigurisht do të kenë sukses këtë javë kur dikush i intriguar do të shoqërojë çdo lloj dhe lloj aventure.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Puna: Gjatë javës, shumë do të kenë mundësinë të festojnë suksesin ose festën personale të një miku ose të afërmi. Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë përpara, në të cilën çështjet e parave tuaja do të kërkojnë më shumë vëmendje: shpenzime, pagesa, blerje, detyrime, etj.Jini shumë të kujdesshëm me shpenzimet tuaja, me ruajtjen e kartat bankare dhe portofolin tuaj personal në një vend publik.Shmangni investimin e parave në investime të rrezikshme ose në mënyra të ndryshme për t’u pasuruar shpejt. Dashuria: Çiftet me siguri do të jenë në gjendje të vendosin së bashku rregulla që duhen respektuar në të njëjtën mënyrë pa qenë tepër kufizues ose kufizues i lirisë. Beqarët, nga ana tjetër, mund të rezultojnë shumë më të ndjeshëm se zakonisht dhe mund të përjetojnë ndjesi mjaft sfiduese me dikë aspak të dukshme!
 

Hera

Banned

Horoskopi Javor​

19 Tetor - 25 Tetor 2020​

Dashi​


21 Mars - 19 Prill​

Puna: Këtë javë do të keni mundësinë të jeni në gjendje të krahasoni veten me një person i cili në ditët e ardhshme mund të jetë thelbësor për mbylljen e një marrëveshjeje, prandaj përpiquni ta mbani atë mirë dhe mos e teproni me përballje të hapura! Bëni më të mirën tuaj për të gjetur taktika me të cilat mund të korrigjoni fjalime të caktuara, në mënyrë që të mos krijoni zhgënjim edhe para se të adresoni çështjet më të spikatura! Dashuria: Çiftet nuk duhet të jenë shumë afër për të treguar dashurinë e tyre .Edhe nëse diskutoni pak, nuk ka asgjë të keqe në këtë mes. Beqarët nuk do të shtojnë asgjë në jetën e tyre nëse vazhdojnë të shmangin situata të caktuara, të cilat nuk kërkojnë një përfshirje minimale emocionale. Për momentin mund të presim edhe pak. Paratë: Gjatë javës mund të shijoni para, një dokument financiar ose të merrni një material tjetër përfitim financiar. Ndiqni me kujdes informacionin që merrni nga një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit, sepse këtë javë do të jetë në dobi të madhe për ju.

Demi​


20 Prill - 20 Maj​

Puna: Gjithçka këtë javë mund të duket e re për ju! Do të ketë edhe disa lajme reale, por përndryshe gjithçka do të jetë e njëjtë! Jeni ju që keni filluar të mendoni për punën tuaj me një këndvështrim tjetër dhe kjo mund të ketë një kuptim të dyfishtë! Java e ardhshme do të jetë pozitive sepse do të gjeni stimuj të rinj dhe projekte të reja për të realizuar, por edhe negativ, sepse mund t’ju duhet të hiqni kohë nga njerëzit që doni dhe që mbështeten në praninë tuaj! Dashuria: Çiftet do të duhet të jenë shumë më të sinqertë dhe të përpiqen të mos e vendosin veten në një gjendje që të duhet të japin shumë shpjegime . Mbi të gjitha, ka një nevojë në përgjithësi për një bashkëpunim më të madh.Beqarët nuk mund të vendosen gjithmonë në vijën e frontit personalisht, veçanërisht nëse nuk ka aludimin më të vogël të një interesi më tërheqës në anën tjetër . Paratë: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë do të keni zhvillimin e marrëdhënieve financiare me njerëz që ka shumë të ngjarë të keni filluar disa kohë më parë. Kjo mund të ketë lidhje me paratë që keni huazuar ose marrë, një investim, etj.

Binjakët​


21 Maj - 20 Qershor​

Puna: Në fillim të javës mund të keni pyetje të shumta për të zgjidhur dhe bërë, dhe kjo mund t’ju detyrojë të shtyni projekte të tjera për një datë të mëvonshme. Gjithçka ju duket e mundur tani që nuk e keni filluar akoma! Dashuria: Çiftet sigurisht që nuk do të marrin vendime thelbësore gjatë kësaj kohe, por ata përsëri mund të përpiqen të trondisin jetën e tyre të përditshme. Do të ishte mirë të kënaqni ndonjë dëshirë të partnerit.Beqarët do kenë njohje të reja për t’u thelluar, por nuk ka shumë kohë në dispozicion. Ka mënyra të tjera për të folur me njëri-tjetrin, të tilla si thirrja në telefon. Paratë: Gjatë javës do të keni biseda me të afërmit ose do të angazhoheni në veprime specifike të natyrës financiare me ta.Është e mundur të merrni para ose të rregulloni një dokument financiar me një person nga rrethi juaj i të afërmve.

Gaforrja​


21 Qershor - 22 Korrik​

Puna: Këtë javë do të jeni shumë i zënë me punën tuaj dhe kjo do të jetë një burim krenarie e madhe për ju , por kini kujdes nga konkurrenca që po infiltron mjedisin tuaj! Dashuria: Çiftet duhet të përpiqen të lënë mënjanë disa ndjenja të rrepta personale për t’iu përkushtuar historive të tyre sentimentale në një mënyrë më të relaksuar. Mbi të gjitha, ata përreth jush meritojnë diçka më shumë.Beqarët mund të rrisin ndjenjën e tyre të pamjaftueshmërisë, ose t’i bëjnë njerëzit që janë afër tyre, tani, të jenë në gjendje t’i kuptojnë plotësisht, pa pasur nevojë të përdorin grindje. Paratë: Punët tuaja financiare me përfaqësues të institucioneve të ndryshme, organizatave, bankave, etj do të kenë një zhvillim të favorshëm.

Luani​


23 Korrik - 22 Gusht​

Puna: Ndoshta këtë javë nuk do të jeni në gjendje të prodhoni aq sa dëshironi, pikërisht sepse do të jetë dikush që do t’ju bllokojë rrugën , si ardhja e një të afërmi ose ndonjë miku të largët. Dashuria: Çiftet do të duhet të përballen me pak padurim në fillim, por më pas ata do të përpiqen të takojnë njëri-tjetrin, kështu që gjithçka është mjaft e favorshme. Bilanci juaj do të përmirësohet dhe nuk do të keni më frikë nga asgjë. Beqarët mund të marrin vendime të ndryshme, varësisht nga fakti nëse janë me humor të mirë apo jo. Në rastin e parë, do të ketë lajme të shkëlqyera, në rastin e dytë, mundësitë do të humbasin. Paratë: Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të jenë në gjendje të shijojnë para ose një dokument financiar që do të vijë përmes dikujt nga rrethi juaj i të afërmve.

Virgjëresha​


23 Gusht - 22 Shtator​

Puna: Dikush këtë javë mund t’ju akuzojë se jeni shumë të lidhur me faktorin ekonomik, por ju e dini shumë mirë që mënyrat tuaja janë vetëm pasojë e një periudhe jo të kënaqshme, nga e cila duhet të rikuperoheni! Dashuria: Çiftet do të duhet të jenë të durueshëm, pasi jo të gjithë njerëzit reagojnë në të njëjtën mënyrë ndaj situatave më të ndryshme. Këto ditë do të jenë të dobishme për t’u njohur më mirë!Beqarët janë në gjendje të bëhen të vetëdijshëm për kufizimet e tyre. Sidoqoftë, nuk thuhet se ata nuk mund të kenë shanse me seksin tjetër, përkundrazi, ndjeshmëria e tyre do t’i sjellë ata shumë afër njerëzve të duhur! Paratë: Kjo do të jetë një kohë e mirë për të shlyer pagesa të ndryshme, për të marrë para dhe në përgjithësi për të punuar me dokumente financiare. Një ngjarje e rëndësishme familjare mund të jetë shkak për shpenzimin e parave, gjë që nuk do t’ju shkaktojë ndonjë vështirësi.

Peshorja​


23 Shtator - 22 Tetor​

Puna: Këtë javë do të sillni në shtëpi një rezultat të shkëlqyeshëm, i cili do të jetë gjithashtu një kënaqësi e madhe për ju dhe për njerëzit që punojnë për ju ose me ju. Ju do të jeni të vetmit që do të arrini këtë moment historik në një kohë kaq të shkurtër! Dashuria: Çiftet do të jetojnë momente shumë të lumtura pranë njëri-tjetrit, por ata gjithashtu mund të merren me distancën dhe xhelozinë, kështu që: bëni kujdes të mos e teproni!Beqarët ka shumë të ngjarë të angazhohen më vonë këtë javë, pasi ata e dinë se po humbin shumë kohë në projekte që mund të shtyhen, ndërsa dashuria jo! Paratë: Mos e neglizhoni ndihmën e njerëzve që ju ofrojnë, veçanërisht nëse ata kanë lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Burrat do të përqendrohen në stabilizimin e financave të tyre personale ose familjare. Mundësia për të kërkuar një punë të re ose shtesë është shumë e lartë.

Akrepi​


23 Tetor - 21 Nëntor​

Puna: Këtë javë do të duhet të shprehni mendimet tuaja, përndryshe dikush mund të marrë vendime që janë në kundërshtim me mënyrën tuaj të të menduarit dhe mbi të gjitha në kundërshtim me projektet që keni kryer deri më tani. Dashuria: Çiftet duhet të jenë më afër dhe të rizbulojnë se çfarë do të thotë të mbështesni dhe ndihmoni njëri-tjetrin. Të gjithë duhet të kujdesen për veten e tyre në një mënyrë më të butë dhe të kujdesshme se tjetra! Beqarët duhet të përshpejtojnë disa takime, pasi jo çdo person me të cilin flirtojnë do të dalë për atë që shpresonin! Paratë: Nëse do të udhëtoni këtë javë, para së gjithash, kini kujdes me paratë ose dokumentet bankare që mbani me vete. Nëse prisni të merrni para nga një vendbanim tjetër, atëherë probabiliteti që kjo të ndodhë këtë javë nuk është i lartë ose do të ketë pengesa, vonesa.

Shigjetari​


22 Nëntor - 21 Dhjetor​

Puna: Ditët e para të javës mund të harrohen, por për gjithçka tjetër, ju do të jeni luftëtarë të shkëlqyeshëm dhe do t’i vërtetoni të gjithëve se forca juaj vlen shumë më tepër se të tjerët! Dashuria: Çiftet kanë ende shumë për të diskutuar në lidhje me disa inate në lidhje me situatat e kaluara që vështirë se mund të fshihen. Beqarët patjetër nuk duhet ta humbin kohën duke ndjekur njerëz që nuk e kanë idenë se çfarë ndjenje është. Mos e humbni kohën e çmuar! Paratë: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të keni biseda ose angazhime financiare që lidhen kryesisht me gratë. Veprimet tuaja në lidhje me to mund të shkaktojnë nevojën për të menduar ose për të marrë një vendim.

Bricjapi​


22 Dhjetor - 19 Janar​

Puna: Para se të mund të relaksoheni plotësisht për pushimet, do të ketë vendime që duhen marrë shpejt, pa askënd që të vendosë çfarë të bëni! Të gjitha përgjegjësitë që keni marrë janë vetëm tuajat, në të gjitha rastet! Dashuria: Çiftet do të përjetojnë në heshtje disa tronditje, të cilat do të shkaktohen nga pak besim te tjetri. Ata të dy do ta kuptojnë shpejt se mënyra për të shkuar është krejt e ndryshme. Beqarët më në fund mund të deklarohen para personit që i intrigon më shumë këto ditë, pasi ka shumë mundësi që ata t’i nënshtrohen sharmit të tyre! Paratë: Nëse do të merreni me çështje serioze financiare, mbani nën vëzhgim veprimet tuaja këtë javë dhe mos bëni një gabim ose përpjekje për manipulim dhe mashtrim.

Ujori​


20 Janar - 18 Shkurt​

Puna: Nuk do të kishte kohë më të mirë se kjo për të provuar besimin e të tjerëve, pasi të gjithë po mbështeten tek ju dhe, nëse bien në telashe, të gjithë do të vraponin tek ju për ndihmë! Dashuria: Çiftet do të kenë një periudhë harmonie të madhe, në të cilën nuk do ta kenë problem të deklarojnë ndjenjat e tyre dhe të ekspozojnë frikën e tyre, për t’i kapërcyer ato së bashku. Beqarët kanë një sharm të shkëlqyeshëm në krah që do t’i bëjë ata të vlerësojnë edhe më shumë personin e tyre. Korrupsioni do të jetë mjaft interesant! Paratë: Java do të kënaqë shumë prej jush me lajme që kanë lidhje me financat ose paratë.

Peshqit​


19 Shkurt - 20 Mars​

Puna: Këtë javë përpiquni të shmangni grindjet me eprorët tuaj, veçanërisht nëse duhet të bëni ende pushime, pasi ata mund ta mendojnë menjëherë dhe të mos ju bëjnë një ditë të bukur! Dashuria: Çiftet rrallë marrin guximin t’i tregojnë njëri-tjetrit se çfarë mendojnë vërtet për njëri-tjetrin. Kjo është një situatë që mund të çojë vetëm në një katastrofë, në një shkatërrim, kështu që do të jetë e nevojshme për të gjetur forcën!Beqarët do lejojnë që dikush të vijë në jetën e tyre, por pa përkushtim, pa premtime. Do ta kuptoni që, kur të gjeni personin e duhur, nuk keni nevojë dhe as nuk keni nevojë për shumë fjalë. Paratë: Kjo javë do të jetë e mirë për punë, për zhvillimin e kontakteve tuaja profesionale ose të biznesit. Jini aktivë dhe ambiciozë! Planifikoni me kujdes buxhetin tuaj familjar.
 

Ledia

❤Shkodrane❤
I dashka me e kenaq partnerin me nje deshire qe paska

21 Maj - 20 Qershor​

Puna: Në fillim të javës mund të keni pyetje të shumta për të zgjidhur dhe bërë, dhe kjo mund t’ju detyrojë të shtyni projekte të tjera për një datë të mëvonshme. Gjithçka ju duket e mundur tani që nuk e keni filluar akoma! Dashuria: Çiftet sigurisht që nuk do të marrin vendime thelbësore gjatë kësaj kohe, por ata përsëri mund të përpiqen të trondisin jetën e tyre të përditshme. Do të ishte mirë të kënaqni ndonjë dëshirë të partnerit.Beqarët do kenë njohje të reja për t’u thelluar, por nuk ka shumë kohë në dispozicion. Ka mënyra të tjera për të folur me njëri-tjetrin, të tilla si thirrja në telefon. Paratë: Gjatë javës do të keni biseda me të afërmit ose do të angazhoheni në veprime specifike të natyrës financiare me ta.Është e mundur të merrni para ose të rregulloni një dokument financiar me një person nga rrethi juaj i të afërmve.
 

Ujori


20 Janar - 18 Shkurt​

Puna: Nuk do të kishte kohë më të mirë se kjo për të provuar besimin e të tjerëve, pasi të gjithë po mbështeten tek ju dhe, nëse bien në telashe, të gjithë do të vraponin tek ju për ndihmë! Dashuria: Çiftet do të kenë një periudhë harmonie të madhe, në të cilën nuk do ta kenë problem të deklarojnë ndjenjat e tyre dhe të ekspozojnë frikën e tyre, për t’i kapërcyer ato së bashku. Beqarët kanë një sharm të shkëlqyeshëm në krah që do t’i bëjë ata të vlerësojnë edhe më shumë personin e tyre. Korrupsioni do të jetë mjaft interesant! Paratë: Java do të kënaqë shumë prej jush me lajme që kanë lidhje me financat ose paratë.
O po xix fare ?
 
Këtu janë 21 nga tiparet dhe karakteristikat më të zakonshme të shenjës së Ujorit!

Ujori mendon vetë dhe i pëlqen të mbajë një mendje të hapur për gjërat.

2. Ujori ka momente zemërimi që mund të habisë njerëzit
Ujorët nuk janë gënjeshtarë shumë të mirë.

4. Ujori jeton dhe merr frymë në botën e muzikës.

5. Ata kanë një zakon të keq, i mendojnë gjërat më shumë se sa duhet.
6. Ujori qëndron larg egos së fryrë dhe personaliteteve mbizotëruese.

7. Ujori mund të jetë sarkastik pabesisht.
8. Ujorët janë të kujdesshëm se me kë miqësohen dhe lejojnë në botën e tyre.

9. Ujorët mund të jenë mjaft emocionalë por jo gjithmonë ua tregojnë këtë të tjerëve.

10. Ujori është tepër i pavarur dhe shpesh preferon të mbështetet tek vetja.

11. Ujori shpesh keqkuptohet.

12. Ujori përqafon ndryshimin dhe mund të jetë mjaft i paparashikueshëm.
13. Ujorët kanë një anë rebele kur i thonë se çfarë të bëjë ose si të mendojë.
14. Ujorët mësojnë nga gabimet e tyre të së kaluarës dhe nuk bëjnë të njëjtin gabim dy herë.

15. Ujori pëlqen të bëjë gjërat në mënyrën e tij .

16. Ujori është një dëgjues i shkëlqyeshëm dhe gjithashtu jep disa këshilla shumë të mira.

17. Ujori është një nxënës i shpejtë dhe thith njohuritë.
18. Ujori kërkon më të mirën tek njerëzit dhe ata janë të gatshëm t’i japin dikujt një shans të dytë.
19. Ujorët kanë mendime të forta dhe nuk kanë frikë t’i shprehin ato.

20. Ujori ndonjëherë është i çuditshëm.
21. Ujori ëndërron shumë.
 
  • Zemer
Reactions: D.

Parashikimet numerologjike për muajin qershor sipas Jorgo Pullës​

Si të gjej numrin personal të ditëlindjes time?

Për të gjetur numrin tuaj personal të Diellit tuaj, mjafton të mblidhni shifrat e ditës dhe muajit kur keni lindur. Nëse mbledhja që rezulton është me dy shifra, atëher mblidhni dy shifrat për të rezultuar një numër me një shifër.
Shembull: Data lindjes 29 Dhjetor (domethënë 29/12)
Mbledhim ditën dhe muajin e lindjes : 2+9+1+2=14
Rezultoi numër me dy shifra, atëher mbledhim dy shifrat 1+4=5

Numri personal i ditëlindjes për personin që ka lindur në 29/12 është 5.

Numri 1

TE PERGJITHSHME: Qershori do rezultojë se është një nga muajt më kërkues dhe shumë-angazhues të vitit për ju! Kërkesat rreth jush gjithnjë dhe do rriten dhe ju mund të ndjeni zhgënjim, sepse koha juaj e lirë do jetë jashtzakonisht e kufizuar. Dëshira juaj për ndryshim dhe rinovim do jetë kryesore, ndaj dhe do bëni disa risistemime në hapësirën tuaj personale, sad he në lidhjet tuaja personale!

PARAJA/KARRIERA: Me turinj në punë do bini këtë muaj, pasi detyrimet do jenë të shumta dhe do përpiqeni ti vendosni të gjitha në një rregull! Programi juaj do jetë i ngarkuar ama dhe përspektivat që happen përpara jush janë mjaft të rëndësishme dhe favorizuese. Në cështjet ekonomike do ekzistojë kufizime.

DASHURIA: Erdhi momenti të përballeni me jetën tuaj sentimentale më serjozisht… Nevoja juaj këtë muaj do jetë të stabilizoni një lidhje apo të bëni një lidhje serjoze… Por mos presiononi veten në vendime që më pas mund të rezultojnë se nuk ju mbulojnë.

Numri 2

TE PERGJITHSHME: Qershori është muaji surpizave dhe të ndryshimeve të papritura, që do sjellin në jetën tuaj ajrin e rinovimit, por edhe inovitetit. Sado program të mirë që të bëni, gjithnjë dicka e papritur do ndodhë që do jua prishë. Por në vija të përgjithshme, ky muaj do jetë vecanërisht i fuqishëm por edhe adventurier, që do ju nxjerrë nga rrjedha e zakonshme që kishit deri tani!

PARAJA/KARRIERA: Disa zhvillime të papritura që do ekzistojnë në hapësirën e punës tuaj do ju bëjnë të veproni drejtpërdrejt, për të menaxhuar më qëndrueshëm rrugëtimin e planeve tuaja profesionale. Eshtë një muaj që mund të tregoni talentet tuaja profesionale dhe mund të veproni për të bërë marrveshje të reja që do sjellin fryte më pas. Sa për financat tuaja, duhet të mendoni shumë mirë para se të bëni c’do lloj investimi apo blerje, sepse enthusiazmi juaj i tepruar që do ju shtyjë në gabime.

DASHURIA: Rrahje zemre të zjarrta nga enthusiazmi erotik dhe caste të shijimit erotik, por edhe cmëndurisë, ju ruan muaji parë i verës! Zemra juaj rreh përsëri nën ritmin e dashurisë, por do duhet të përmbaheni disa momente dhe të vendosni mbi të gjitha llogjikën për të mos bërë gabime…

Numri 3

TE PERGJITHSHME: Qershori është një muaj fuqizimi por edhe stabilizimi për fushat kryesore të jetës tuaj. Do arrini të mirkuptoni më mirë nevojat tuaja por edhe sesi duhet të veproni, për të arritur qëllimet kryesore të cilët keni vënë në të kaluarën! Paralelisht, do ju jepet mundësia këtë muaj të lini pas vetes castet e pakëndshme të kaluarës.

PARAJA/KARRIERA: Tani është momenti të përmbushni cështjet profesionale dhe ekonomike të lëna pezull por edhe të vendosni plane të reja që do ju ndihmojnë në zgjerimin tuaj personal! Qershori është një muaj pozitiv për zhvillimet që do keni në punën tuaj dhe kjo do ketë reflektim pozitiv dhe në financat tuaja!

DASHURIA: Ndjenjat tuaja sprovohen, ndryshojnë, bëhen më thelbësore por edhe më të qarta këtë Qershor. Partneri juaj do kërkojë shoqërinë tuaj por do dojë dhe dicka më shumë se ju… lidhjen e plotë dhe thelbësore! Sa për ju që nuk keni partner, ky muaj ju jep mundësinë të lini pas vetes të kaluarën, në mënyrë që në vazhdim të bëni një fillim të ri.

Numri 4

TE PERGJITHSHME: Zhyteni në mendimet tuaja, bëni prollogaritjet tuaja, masni pozitivet por edhe negativet e situatës që përjetoni këtë periudhë dhe përqendroheni të gjeni zgjidhje në cështjen tuaj! Kushtojini kohë vetes tuaj dhe mos u presiononi të përballeni me situatat, ndërkohë nuk jeni në gatishmëri për këtë!

PARAJA/KARRIERA: Në klimë të qetë do lëvizë këtë muaj puna juaj, pasi është e dukshme se keni vënë në një rregull karrierën tuaj dhe të gjitha kanë hynë në rrugën e tyre. Nuk do ekzistojnë as të papritura por as edhe zhvillime të pakëndshme! Sa për financat tuaja, do duhet të bëni programim më të mirë, ndërkohë është e sigurt se do kufizoheni rëndësishëm, për të sistemuar shpenzimet e të kaluarës.

DASHURIA: Nostalgjia dhe rikujtimi momenteve që keni jetuar dhe kaluan, do sjellë Qershori në fushën e cështjeve tuaja sentimentale! Mendime, ankesa, dobësi dhe pasione, bëjnë festë në mëndjen tuaj dhe ju keni nevojë të vecoheni, të mendoheni dhe të shihni c’farë do bëni nga atje e tutje! Një largim nga personi që ju intereson, është brenda planeve të këtij muaji, por do jetë rastësisht!

Numri 5

TE PERGJITHSHME: Erdhi momenti të shijoni frytat e përpjekjeve tuaja, të shijoni të gjitha sa deri tani mohuat dhe të përfitoni nga mundi për dhe mohimet që i keni imponuar vetes! Qershori është një muaj pozitiv për cështjet praktike, ekonomike dhe materiale… por mos lini me një anë dhe ndjenjën!

PARAJA/KARRIERA: Ndonjë plani juaj profesional do ketë sukses, do marrë gjithcka tani dhe ju do kënaqeni për ktë! Por paralelisht, do ju jepen dhe disa mundësi të reja të zhvillimit profesional, të cilat duhet drejtpërdrejt të kujdeseni ti shfrytëzoni! Dipllomacia juaj do ju ndihmojë në c’do bashkpunim! Sa për financat tuaja, këtë muaj favorizohen vecanërisht shkëmbimet!

DASHURIA: Erotizmi theksuar do ju dallojë gjatë gjithë Qershorit, por ndjenjat tuaja do jenë mjaft të ngatërruara dhe nuk do dini c’farë është përfundimisht ajo që doni apo ajo që kërkoni. Një lidhje erotike, e cila do mbështetet më shumë në seks, sesa në ndjenjë, do ju ndihmojë të dilini dhe të kaloni mirë, por për momentin klima e jetës tuaj sentimentale nuk është tashmë dhe aq e qartë!

Numri 6

TE PERGJITHSHME: Këtë muaj do ju karakterizojë socializimi sentimental por edhe paqëndrueshmëria! Shumë cështje të jetës tuaj personale, arrijnë në gradën e plotësimit dhe ju tani ndjeni se keni zbatuar projektin tuaj dhe duhet të shihni të ardhmen… të shihni përpara! Kjo procedurë, ju presionon mjaftueshëm dhe shumë herë mund t’ju krijohet dhe ndjenja e zhgënjimit!

PARAJA/KARRIERA: Planet profesionale dhe ëdrrat që do bëni këtë muaj për rrugëtimin e planeve profesionale por edhe ekonomike, nuk do mbeshteten në mendime realiste. Nevojitet gjatë muajit, të funksiononi në mënyrë më të përmbajtur, për të shmangur manipulimet. Kini shumë kujdes se ku vendosni firmën tuaj dhe më mirë për momentin mos investoni ekonomikisht në dicka të re!

DASHURIA: Ndodheni në një gradë ndryshuese gjatë se cilës duhet të merrni një vendim të rëndësishëm. “Do vazhdoj apo do ndërpres?” Këtë pyetje do rrotullohet në mëndjen tuaj, si të jeni në ndonjë lidhje, apo ekziston ndonjë njohje në jetën tuaj! Mos u nxitoni të merrni përgjigje, sepse ndaj fundi muajit do dini shumë më mirë se ku shkelni, ku ndodheni por edhe ku doni të përfundoni!

Numri 7

TE PERGJITHSHME: Një fillim i rib ëhet këtë muaj në jetën tuaj dhe kjo është dicka që ju mbush me gëzim, enthusiazëm, por edhe padurim. Në Qershor, do doni të vendosni përpara disa plane të reja personale, do pranoni mundësi të reja dhe do guxoni të rrezikoni, të këroni dhe të filloni c’do gjë që deri tani ishte e vështirë apo e pamundur!

PARAJA/KARRIERA: Këtë muaj punët tuaja do hecin dhe ju do përpiqeni ti përmbushni të gjitha, por do merreni me shumë gjëra në të njëjtin moment kohor dhe kjo është dicka që do ju corjentojë. Në fushën ekonomike, do keni lehtësinë të shijoni disa gjëra që gjatë muajve të kaluar mohuat, por kujdes në shpenzime të tepërta.

DASHURIA: Koha juaj do jetë jashtzakonisht e kufizuar këtë muaj dhe cështjet tuaja sentimentale do ndodhen në një fazë të dytë! Kjo do të thotë se nëse në një lidhje, do lini pas dore partnerin tuaj dhe do dëgjoni dhe disa ankesa për këtë! Sa për ju që nuk keni gjetur partnerin tuaj, mos duhet të veproni pak sa më reagueshëm për të krijuar njohje të reja? Një histori erotike në ambjentin tuaj profesional është shumë e mundur të ndodhë, nuk jua sugjeroj…

Numri 8

TE PERGJITHSHME: Doni të arrini thelbin e gjërave, të merrni përgjigjet që deri tani kërkonit… Në Qershor kërkoni siguri, stabilitet, siguri dhe besim dhe vendosni të bëni hapa thelbësore, për të arritur një hap më pranë të kërkuarave të zemrës tuaj.

PARAJA/KARRIERA: Paqëndrueshmëri do ekzistojë në fushën e cështjeve tuaja profesionale dhe disa gjëra që ju kanë premtuar, do shihni se nuk do munden lehtë të bëhen realitet… Mos u dorzoni dhe kini kujdes pak më shumë vendimet dhe zgjedhjet tuaja! Në lidhje me financat tuaja, nuk është periudha ideale për të rrezikuar apo të filloni një bashkpunim të ri që ka dhe shkëmbime ekonomike!

DASHURIA: Një muaj plot romanticitet, ngrohtësi por edhe ndjenjë, hapet përpara jush! Do tregoni ndjenja që deri tani i kishit fshehur mirë apo që egoizmi juaj nuk ju linte ti shprehnit, por paralelisht do gjeni dhe kundërpërgjigje! Muaji është ideal për ringrohjen e një lidhjeje nga e kaluara, apo një lidhjeje erotike që ka kaluar dallgë dhe bora.Numri 9

TE PERGJITHSHME: Vera fillon në ritme shumë të këndshme dhe Qershori është plot mundësi për argëtim, komunikime, shkëmbime por edhe udhëtime, të cilat do funksionojnë ekstremisht në mënyrë rinovuese për psikologjinë tuaj! Tani është periudha përshtatshme të argëtoheni dhe të shijoni të gjitha sa mohuat periudhën e kaluar!

PARAJA/KARRIERA: Mjaft krijues do ketë ky muaj për cështjet tuaja profesionale, pasi do keni ide, propozime dhe zgjidhje që realisht munden t’ju ndihmojnë të vendosni në një rregull karrierën tuaj! Favorizohen vecanërisht bashkpunime por edhe kontakte me jashtë vëndit! Sa për financat tuaja, do ju vinë disa para që ju detyroheshin, por të cilat do “Avullojnë” sepse do keni tendencën për shpenzime!

DASHURIA: Qershori është një muaj gjatë të cilit mund të relaksoheni me partnerin tuaj, të bisedoni të gjitha ato që lidhen me lidhjen tuaj, të gjeni zgjidhje, të argëtoheni dhe të afroheni më pranë. Nëse nuk keni lidhje, atëher të mbani mend se do ekzsistojnë shumë njohje interesante, por është e qartë se ju do ushtroheni këtë muaj kryesisht në flirte!
 
17/03
1+7+0+3=11
1+1=2
Numri 2

TE PERGJITHSHME: Qershori është muaji surpizave dhe të ndryshimeve të papritura, që do sjellin në jetën tuaj ajrin e rinovimit, por edhe inovitetit. Sado program të mirë që të bëni, gjithnjë dicka e papritur do ndodhë që do jua prishë. Por në vija të përgjithshme, ky muaj do jetë vecanërisht i fuqishëm por edhe adventurier, që do ju nxjerrë nga rrjedha e zakonshme që kishit deri tani!

PARAJA/KARRIERA: Disa zhvillime të papritura që do ekzistojnë në hapësirën e punës tuaj do ju bëjnë të veproni drejtpërdrejt, për të menaxhuar më qëndrueshëm rrugëtimin e planeve tuaja profesionale. Eshtë një muaj që mund të tregoni talentet tuaja profesionale dhe mund të veproni për të bërë marrveshje të reja që do sjellin fryte më pas. Sa për financat tuaja, duhet të mendoni shumë mirë para se të bëni c’do lloj investimi apo blerje, sepse enthusiazmi juaj i tepruar që do ju shtyjë në gabime.

DASHURIA: Rrahje zemre të zjarrta nga enthusiazmi erotik dhe caste të shijimit erotik, por edhe cmëndurisë, ju ruan muaji parë i verës! Zemra juaj rreh përsëri nën ritmin e dashurisë, por do duhet të përmbaheni disa momente dhe të vendosni mbi të gjitha llogjikën për të mos bërë gabime…
 
Top