Help

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Përshëndetje! Kam një klient që më solli këtë thikë meqë një kushëri i tij kishte luftuar në frontin shqiptar gjatë luftës së dytë botërore.
Kush e kupon shkrimin e gdhendur në thikë mund të ma përkthejnë, thenks.
IMG_20211014_180435.jpgIMG_20211014_180412.jpgIMG_20211014_180359.jpg
 

Vajza

V.I.P
Ki parasysh qe alfabeti grek dhe ai kirilic kane shume shkronja te perbashketa.
Disa fjale aty duken greke.
Ah këtë sedija, vetëm shkronjat I pash që janë gati po thuajse kirilic, e një fjal që gjeta me kuptim maqedonisht.
 
Përshëndetje! Kam një klient që më solli këtë thikë meqë një kushëri i tij kishte luftuar në frontin shqiptar gjatë luftës së dytë botërore.
Kush e kupon shkrimin e gdhendur në thikë mund të ma përkthejnë, thenks.
Shiko fotografinë 1930846Shiko fotografinë 1930847Shiko fotografinë 1930848
Eshte cirilike e vjeter, bullgare duket perzier me greqisht?‍♂️

Nga fjalia poshte arrita te kuptoj vetem-

Ne zemer te mburojes.........20 %........(pastaj iniciale)....ax


Do mundohem ta shoh me vemendje
IMG_20211014_180412~2.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
s'di kshu. noj osmanishte edhe e kuptoja :D
 
Top