• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hand of Fatima

sensuu

sweet
Pershendetje,

Dua te di nese une mbaj një varse qe ka si simbol doren e Fatimes ose Hamsa a është kjo e ndaluar. Duke qene se une i perkas besimit te krishtere, dhe një shoqja ime me tha se hand of Fatima është simbol i fese muslimane, a mund te mbaj une një simbol musliman? Kur e bleva nuk isha ne dijeni te kesaj por e mesova me vone.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Mbaj cte do qejfi dhe mos u ndiko nga budallaliqet qe thone te tjeret. ;)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Mendoj....se nese problemi yt qendron tem besimi seshte problem.
Per te vetmen arsye se ti mund te respektosh fete e tjera sa nuk i adhuron.
 

sensuu

sweet
Jo une sdo mbaja as edhe një simbol te krishter pasi besimi nuk është ne objektet qe mbajme por ne ate qe mendojme dhe ndjejme. Prandaj jam kunder objekteve qe jan simbole te një besimi te caktuar....gjithsesi e mendova me teper si mode kete gje haha
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Vete emri tregon musliman...por un hera pare qe ndegjoj se paska varse tilla ...edhe pse kam par disa varse thjesht si dor dhe kaq..
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Shiko simboli dorës, nuk është vetëm për ata që i përkasin fes islame. Tashmë është një simbol që përdoret për fat të mirë.
Normal që ska asnjë lloj problemi që ti ta blesh e ta mbash, nqs do të dish më shumë lexoje historisë e saj se është me vlerë.

Ndaj lëri budalliqet, e ke blerë, mbaje tani.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Shiko simboli dorës, nuk është vetëm për ata që i përkasin fes islame. Tashmë është një simbol që përdoret për fat të mirë.
Normal që ska asnjë lloj problemi që ti ta blesh e ta mbash, nqs do të dish më shumë lexoje historisë e saj se është me vlerë.

Ndaj lëri budalliqet, e ke blerë, mbaje tani.
Po na sill ti ate shkrim ta mesojm dhe ne..!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Shiko fotografinë 31134
Shiko fotografinë 31135


keto i mora ne Google. Ne Islam sipas Kuranit dhe Sunnetit -kjo nuk ekziston fare, as ska tek ne baze fare.


ndoshta te shiijat ne Iran ekziston ajo, apo te ndonje sekt tjeter, qe i thon vetit "musliman" keshtu sipas mendimeve/ sekteve tyre. Ku ta dijm?


hera e pare qe ndegjova ket*
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje,

Dua te di nese une mbaj një varse qe ka si simbol doren e Fatimes ose Hamsa a është kjo e ndaluar. Duke qene se une i perkas besimit te krishtere, dhe një shoqja ime me tha se hand of Fatima është simbol i fese muslimane, a mund te mbaj une një simbol musliman? Kur e bleva nuk isha ne dijeni te kesaj por e mesova me vone.
është simbol i shiave, thene ndryshe popullit Iranian qe i perkasin me shumice shiizmit, sekt i devijuar i Islamit, kete une e di.

T'pershendes
 
Top