• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Franca kampione e Evropës në basketboll

cent

...Lontano
Franca thyen mallkimin, për herë të parë kombëtarja transalpine arrin të fitojë titullin europian. Gjelat triumfojnë në finalen përballë Lituanisë në Slloveni me rezultatin 80-66 duke treguar forcën e tyre përballë kombëtares balltike, pavarësisht se Tony Parker nuk ishte në ditën e tij më të mirë.

Udhëheqësi i francezëve mbi parket ishte Nicolas Batum, që e mbylli takimin me 17 pikë të shënuara. Pjesa e parë e lojës ishte më e mirë për lituanesët, që arritën të përmbysnin avantazhin fillestar të transalpinëve, me një plus 5, duke e mbyllur fraksionin 22-19 në favor të tyre. Përvoja e francezëve doli në pah në pjesën e dytë të lojës, kur francezët shënuan plot 31 pikë kundrejt 12 të lituanezëve, me dy skuadrat që vajtën në pushim me rezultatin 53-31 për gjelat. Batum ishte udhëheqësi i të tijve dhe në rebaund teksa realizoi plot 5 të tilla, aq sa diferenca vajti +16 në fund të pjesës së tretë.

Pjesa e fundit e lojës ishte thjesht menaxhimi për francezët, që ruajtën një diferencë +14 për rezultatin final 80-66, duke vendosur mbi krye dhe titullin kampion europe, për herë të parë në histori.
/S.Sport
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Franca kampione e Evropës në basketboll

Te kesh tony parker e te mos behesh kampion evrope kjo eshte pak absurde sjam befasuar kam prite kete duke pase parasysh lojtaret francez bashke me playmejkerin me te mire ne bote
 
Top