• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

FOTO+ VIDEO/ 15 vite nga fitorja historike, kur Shqipëria gjunjëzonte Greqinë në “Qemal Stafa”

Hera

Βιβλίο φάγος
FOTO+ VIDEO/ 15 vite nga fitorja historike, kur Shqipëria gjunjëzonte Greqinë në “Qemal Stafa”

4 shtator 2004. Në një “Qemal Stafa” të stërmbushur, Shqipëria niste fushtatën e kualifikueseve të Botërorit 2006, duke pritur në shtëpi Greqinë.


Sot, shënojnë plot 15 vite, nga fitorja e paharrueshme ndaj grekëve, me shifrat 2-1, të cilët, ishin shpallur kampionë Europe, vetëm 2 muaj më parë, në 4 korrik të 2004-ës, teksa në finale mundnin Portugalinë me rezultatin 1-0 (me golin e Haristeas).

Capture110-470x423
Golat për Shqipërinë i shënonin Murati që në minutën e tretë, pas një gabimi në mbrojtjen greke dhe më pas, Adrian Aliaj, me një goditje spektakolare nga goditja e dënimit, dyfishonte që në pjesën e parë.

Atmosfera në kryeqytet ato ditë ka qenë elektrizuese dhe kujtohet me nostalgji nga çdo njeri që ka qenë brenda atyre festimeve.

shqiperi-greqi-470x267


7-470x353


3-470x353


Shqipëri-Greqi-2-1-1-470x316


/PANORAMASPORT.AL/


 

Passion

Banned
Ndoshta do jete nje ndeshje e vetme qe eshte ngulit ne memorien time,sa qe klithmat shkuan deri ne qiell. :)

Nuk po na besohej,edhe madje ka qene nje ankth e trysni minutat e fundit seri sa ajo ndeshje perfundoi. :)
 

Tomka

Anëtar i ri
E kush mund ta harroje ate ndeshje.
Ke goli muratit ka pas nje buçitje stadiumi qe se kisha perjetuar ndonjehere.

Une skam qene ne shqiperi , por aty ku ndoqa ndeshjen kishte vetem shqiptar , dhe mbaj mend qe kur perfundoi perqafohesha dhe me perqafonin shqiptar qe si njihja fare. Ndjenje e papershkrueshme.
 
Top