• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Foto prekëse/ Macja përpiqet të ringjallë kotelet

Guest20

Offline✌
macja-dy.jpg
macja-4.jpg

Këto imazhe të dhimbshme tregojë se edhe kafshët kanë shpirt dhe madje vuajnë po njësoj si qeniet njerëzore.

Fotot janë shkrepur në Kinë, ku tregojnë një mace e cila përpiqet të ringjallë kotelet e saj të vrara barbarisht. Njërës prej tyre madje iu pre edhe koka nga një vrasës mizor.

Kotelet, të cilat ishin shumë të vogla për të hapur sytë e tyre, u zbuluan nga një grua e moshuar e cila kujdesej për macet e pastreha në Xi’an.

Dashuria e kësaj gruaje për macet ishte e pakufizuar, ajo shpesh herë i strehonte dhe i ushqente. Madje ajo ishte fajësuar për sjelljen e saj ndaj maceve, me pretekstin se ato mund të sillnin sëmundje të ndryshme.

Ky ishte dhe “shpërblimi” i vrasësit ndaj të moshuarës, të cilës ia dërgoi macet e therura me thikë, në një kuti në kopshtin pranë banesës së saj./tvklan.al
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Foto prekëse/ Macja përpiqet të ringjallë kotelet

Gjynah...I poshter ai ose ajo qe i toruton kafshet...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

ju i quani keta kotele? Ne Kosove ju themi minjë.

Larg ku ti shoh keta, me vjen mundim teper.... ne mendje sguxoj ti kam, as ushqim nuk ha me, kur ata me kujtohen.


jan te vegjel dhe te bute. gjynah mi keqperdor megjithate.......


shumica e shkencetareve eksperimentet i bejn ne ta per gjithcka.

Me kujtohet nje ders Hoxha Jakup Hasipi kur flet per gjendjen e popullit shqiptar keq ne prapambetje dhe neperkembje, ai thotë:

Ne neve po bejn eksperimente sikur ne mijtë.


 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL

ju i quani keta kotele? Ne Kosove ju themi minjë.

Larg ku ti shoh keta, me vjen mundim teper.... ne mendje sguxoj ti kam, as ushqim nuk ha me, kur ata me kujtohen.


jan te vegjel dhe te bute. gjynah mi keqperdor megjithate.......


shumica e shkencetareve eksperimetet i bejn ne ta per gjithcka.

Me kujtohet nje ders Hoxha Jakup Hasipi kur flet per gjendjen e popullit shqiptar keq ne prapambetje dhe neperkembje, ai thotë: ne neve po bejn eksperimente sikur ne mijtë.


jo jo jetesa kotele eshte macja e vogel...
37671.jpg
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
jana mendova minjte ju i quani ashtu.... po aq te vegjel qenkan macat e posalindura? :) skam pare asnjeher....dhe aq imet


mendova minje qenkan..... dhe me erdhi mundim....


po okay mos me ben Quote se skam deshire.... asnjeher skam deshire Quote te ma bej dikush, se ne rast korrigjimi, nese bej ndryshim, sdua te jam Quote :D haha me fal ok.

Faleminderit jana per mirkuptim
 
Top