• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Foshnjat i dallojnë shijet

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Foshnjat i dallojnë shijet
Nëse nëna ha një banane një orë para se t’i japë gji foshnjës së saj, do të ketë 'qumësht me shije të bananes'.

Shkencëtarët nga Universiteti i Kopenhagës kanë ardhur deri te ky zbulim gjatë testimit të llojeve të ndryshme të shijes së qumështit të femrës gjatë laktacionit.

Në botimin e publikuar në revistën “New Scientist” thuhet se sasia e shijes e cila bartet në qumësht dallon te femrat e ndryshme.

Gjatë analizave hulumtuesit iu kanë dhënë pjesëmarrëseve kapsula të cilat kanë pasur të njëjtën shije me mentolin, bananen dhe sheqerkën. Pas kësaj janë marrë mostrat e qumështit nga femrat me ç’rast janë dalluar shijet e tyre në qumësht për një kohë prej tetë orësh. Cdodite
 
Top