Floket

Elushe

Vogëlushe
Ne kete teme te flasim per c'do gje reth flokeve. Ndihme, keshilla per estetike, mirembajtje dhe modele.

Si i keni floket?
Te drejta, me onde, kacurrela?
I lyeni shpesh? Cfare ngjyre i keni tani?
Cfare shamposh perdorni?
A i trajtoni me maska rregullisht?
 

Lolita25

So EmoTionaL
Floket i kam te drejta.Nuk i lyej-kam ngjyren time natyrale.
Perdor shampon te ndryshem,se me kan then se nuk ben te perdoret gjithmon i njejtin shampon,sepse cdo shampo permban vitamina te ndryshme!
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Un i kam te gjata te drejta dhe me pak onde ne fund por shuuuuuuuume te dendura. Heq keq duke i krehur mbas lajres edhe pse perdor produkte zbutese per flokun si gjate lajres dhe mbas lajres. Shampo dhe un si Lolita, i ndrroj vazhdimisht per te njejten arsye. Por kur mbaroj pune me floket jane shume te bukura :)

Ja duken pak ketu ne foto ;)
 

Hermosita

Antar Aktiv
Floket natyrale i kam me onde, por ka edhe raste qe i drejtoj komplet ose i bej kacurrela. Ngjyra origjinale kafe e hapur, ngjyra fallco kafe e mbyllur ne te zeza :D
Shampon nuk e nderroj, shyqyr qe kam gjetur nje me ingrediente jo agresive dhe pa silikon... Edha masken e perdor 2-3 here ne jave.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
floket e gjata plot kacurela...nuk perdore boje


maska ...sa x bej banjo:)
 
Redaktimi i fundit:

eldi

trafikante
floke kacurrela, te gjata. mundesia per tu krehur eshte vetem kur ben banjo. shampo dimension perdor per momentin, kam qetur rehat, dhe krem pa shplarje sun silk. jan te llojit te flokut tim qe me bejn te rri kacurreli i bukur. nuk kam vene boje, nuk di te perdor maska.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
kshtu i kom, ngjyr k*ke:haha:..gjithmon kshtu i kom, nuk i ngjyrosi dhe as nuk i dredhi...veq ngjyr kejt zi zi amo bash zi puro i kisha dasht aa:rolleyes:por kom ngjyr e trupit shum t'bardh e me flok zi puro dukem si kadavere mandej, ma mir po i mbaj kshtu qysh mi ka fal Zoti..ato kaqurrelat i lovi teper, amo kaqurrela natyrale jo t'bome...
 

Attachments

  • shihy.jpg
    shihy.jpg
    11 KB · Shikime: 95

Aurora

Anëtar Aktiv
Te drejta te gjata deri ne bel ,dhe nuk e kam ndermend te i pre , vetem majat pake, sepse flokun e gjate e dua shume, perdore shampon Pantene, i kam lyer para tre vite, qe atehere me jo.Tani i kam ngjyre geshtenje!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
e se ke veshtire me floket e gjata?
une i kisha floket para 2 muajsh deri tek fundi kurizit e tej kalonte por sdukej nga kacurelat e rija me sh se nje h te beja banjo LOLLOL
 

Aurora

Anëtar Aktiv
e se ke veshtire me floket e gjata?une i kisha floket para 2 muajsh deri tek fundi kurizit e tej kalonte por sdukej nga kacurelat e rija me sh se nje h te beja banjo LOLLOL

E kam pake veshtire te i krehe te lagura pasi te bej dush, por njehere i krehe pake me gishta mandej me brushe te bute ngadale!:)
 

Elushe

Vogëlushe
Rora te admiroj per durimin qe ke...une vetem kur i laj i kreh dhe me duket goxha pune (e i kam vetem nga mesi kurrizit) e jo me aq te gjata...s'do mundja t'i mbaja.
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
flokt e gjata deri tek beli para disa muaj..i preva :( tani deri ne gjys te shpines i kam..kacurrell shum "t'omla"..dmth jan mix kacurrel apo ondee nuk e dij :D..ngjyren e kam fantazy nuk i lyej..dhe kshtu natyrale njerzit mendojn qe u kam ven ngjyr ... shampo pata vendosur dhe une ta ndrroj por e pash qe nuk m'ju ban mir..vetem me Panten per flok kacurrel...fatmirsisht nuk kam zbokth..perdor dhe balsamo po ashtu

P.S potuajse gjitha herat qe dal nuk ndalem ti rregulloj flokt..me rrijn fantazy,duket se i kam ndreq vet..nqftse du me shum kacurrel mjafton ti mbaj lidhur me llastik gjat kohes qe bej make-up dhe kur i lshoj jan krejt onde onde kacurrel :D :D

uh sa e zgjata uhhhhhh..po i du qum qum flokzat e mia
 
Redaktimi i fundit:

DeviL

Is Not Here…
Ok un i kam floket e shkurtra te zeza iriq i kam majt gjithmon na dhe i foto se po pertoj me shkrujtFoto-0026.jpg
 

Attachments

  • Foto-0026.jpg
    Foto-0026.jpg
    42.8 KB · Shikime: 0

*Mia*

Slave To The Rhythm
Ja ashtu si tip kacurrelse.. takimin me kreherin floket e mi e kane vetem ne dush. Pervec se e pamundur, eshte dhe e demshme ta krehesh flokun kacurrel kur eshte i thare. Gjatesia.. ka nja dy muaj qe u kam prere majat, aty poshte shpatullave i kam. Ngjyra.. nuk i largohem kafes se erret, ngjyres time natyrale.. nuk i lyej shpesh ama. Shampo.. kam zene rehat me linjen Sunsilk, balsamin nuk e perdor me, nuk eshte i nevojshem, madje kam lexuar qe sikur e dobeson flokun. Me mjafton ai kremi pas larjes e jam ne rregull me sistemimin e flokut deri ne larjen e ardhshme. Nuk di c'jane maskat.. s'kam perdorur ndonjehere. Per sistemimin e tyre.. mos me pyesni, bezdi e madhe. Tere ajo kacube, nuk di ku ta coj! Tani ne vape i kepus nje te mbledhur pas kokes, ndersa ne stine te fresket zakonisht leshuar, me ndonje karfice aty-ketu po ma dha truri.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ne kete teme te flasim per c'do gje reth flokeve. Ndihme, keshilla per estetike, mirembajtje dhe modele.

Si i keni floket?
Te drejta, me onde, kacurrela?
I lyeni shpesh? Cfare ngjyre i keni tani?
Cfare shamposh perdorni?
A i trajtoni me maska rregullisht?

Floket i kam te drejta .por nuk i lyej.perdor panten dhe as piaster as mashe se ato shkaktojne vetem diegien e tyre...!
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Titulli: Floket

Keto jane floket e mi. Prekeni hunden :p
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Floket

floket i kam me kacurela,i lyej madje i kam dhene dhe dekolorim,perdore pjaser per shtrirjen e flokve,shampon nuk e nderoje dhe perdor maske njhere ne dy muaj dhe nje krem per te mbajtur me nje refleks
 

kleopatra

bionde durrsake
Titulli: Floket

bionde....i lyj nji here ne muj po vetem rrenjen,,,,dhe bej tre maska ne muj per ti rregulluar se jane djeg icik
 

Aisha

Anëtar i ri
Titulli: Floket

Floket i kam bionde me onde,po une i bej gjithmon me piaster ,e njehere ne 6 muaj bej kolpi ..i nderroj shampot e cdo shampo qe bej ve gjithmon mask ..ktu ne sallonin tone une klienteve te mia ja kenshilloj gjithmon ,te vene mbas larjes o nje crm o nje mask frutash per rikostruire floket..
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Floket

Keto jane floket e mi. Prekeni hunden :pwaw komplimente,x te te pasur zili..un i kam floket sh te gjata,
me onde te medha,
ngjyre geshtenje(eshte e imja,natyrale),i kam lyer vetem x mature para 2 vj....
dikur kur nuk xdorja pjaster me shkelqenin shume,tani sono sbiediti.. :(
xdor shampo te ndryshme(dmth marka te ndryshme,se shampot i kam te gjitha x capelli grassi :(:(:( )
maske flokeve nuk u kam bere kurre..
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Floket

Brune me floke te gjata,te drejta me ndihmen e pjastres e kacurrel me ndihmen e bikutinave,llakut,shkumes,furces prej druri etj etj.
Shampo perdore Frutis e shoqeruar me balsam ose krem zbutes.
I lyej shpesh me dy kuti palete neroblu.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Floket

Une i kam me onde....Dhe i kisha te gjata deri tek mesi i kurrizit.
Tani i kam gjithemone me onde po i kam prere te shkurtra...
Si tek fotot ketu...

Nuk i kam lyer asnjehere,por te henen do vete ti bej neroblu...Ngjyra ime eshte si e zeze me shkelqim.
Shampot qe perdor jane ose Loreal,Nivea,Pantene,Fructis...
Jam pergjigjur si me telegraf...:p
 

baby doll

Sw33t d0LL
Titulli: Floket

un floket i kam shum kacurrela,bjonde,te supet,perdor shampon elvive dhe balsam,nuk i kam lyer as1her...tani po perpiqem t'i zgjas
 

Зngjεll

___________
Titulli: Floket

Kete moment i kam te gjata te zeza por kete jave do i pres . Duhen dhe ndryshime pak :)
 
Top