Fillo nje dialog me fjalen "Mos"

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Mos harro ti hedhesh ujë banjos mbasi te mbarosh 😀
 
Nga keshilla me larte me dergon tek puna , sa here marr abdes tek banjo ku punoj, aty ka puntor shume dhe sa here dalin prej weces puntoret nuk i pastrojne duart!
Me ka shku mendja disa here qe mos ti flas asnjerit prej burrave!!
Pastroji duart kut te dalesh dalesh prej weces. Mos harro!
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Nga keshilla me larte me dergon tek puna , sa here marr abdes tek banjo ku punoj, aty ka puntor shume dhe sa here dalin prej weces puntoret nuk i pastrojne duart!
Me ka shku mendja disa here qe mos ti flas asnjerit prej burrave!!
Pastroji duart kut te dalesh dalesh prej weces. Mos harro!
Dhe me e rendsishmja sidomos ata qe harrojën zinxhirin hapur , atyre s'u flas fare , madje dhe mua me ndodh shpesh t'a harroj dhe rri me dit pa i fol vetes deri sa kuptoj gabimin qe kam ber 😀
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Dhe me e rendsishmja sidomos ata qe harrojën zinxhirin hapur , atyre s'u flas fare , madje dhe mua me ndodh shpesh t'a harroj dhe rri me dit pa i fol vetes deri sa kuptoj gabimin qe kam ber 😀
Une prandaj i qendroj besnik te vjetres ... i mbaj breket me ushkur 😂😂
 

Narta

Antarë i Respektuar
Mos harro bota eshte portokall, sot han portokalla, Ti .. neser une..😜
 

Baba nga Durrsi

Antarë i Respektuar
dialog me fjalen Mos?
Po mer bab sa t'dush, biles dialog internacional: :p
- Ne Bullgari 🇧🇬: Mos i fol shoferit te autobusit sepse ne Rusi nuk i flitet shoferit! (ne menyre servile dhe te perulur)
-
Ne Deutschland 🇩🇪 und Österreich 🇦🇹: Mos i flisni kurrsesi shoferit te autobusit! (ne menyre kategorike dhe urdheruese)
-
Ne United Kindom 🇬🇧: E cfare do te fitoje sikur ti flisje shoferit te autobusit? Hic asgje, prandaj Mos i fol kot shoferit!
(ne menyre humoristike, cilesi qe karakterizon kombin britanik)
-
Ne Italy 🇮🇹: I lutemi me xhentilese te madhe pasagjerve te autobusit qe te Mos i flasin shoferit sepse nuk eshte e hijshme dhe bie ne kundershtim me kodin rrugor dhe mund te shkaktoje aksidente nga humbja e vemendjes dhe rrezikohet jeta e juaj dhe e pasagjereve te tjere! Tregohuni te sjellshem dhe prandaj ju lutemi dhe ju keshillojme te Mos i flisni shoferit! Grazie mille.
(ne menyre shume te sjellme/xhentile dhe me llafollogji te gjate -cilesi qe karakterizon pepinot)
-
Ne Shqiperi 🇦🇱 : Foli shoferit sa me shume!
(sipas stilit dhe mentalitetit shqiptar: Une ti flas i pari shoferit eeee? Plasa une me i fol atij! Kurre asnjehere ne bote ore nuk i flas, le te flasi vete i pari po deshi!)
automatikisht- shqiptari nuk i flet shoferit jo per sensin e rregullores dhe edukates, por thjesht per inat personal kot-se-koti!
:p:lol::lol::lol::lol::lol:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mos pi me shume se dy kafe ne dit.
 

Narta

Antarë i Respektuar
Mos e humb kurrë motivin... e bukura mund të frymëzojë, ndërsa e vështira të forcojë!
 
Top