• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Festa e Shen Mehillit.

Lauri

Anunnak
Rreth 95% e banorëve në Kurbin janë të besimit mysliman edhe pse kështu ato kanë ndërtuar një kishë për besimtarët e krishterë dhe çdo vit festojnë festën e Shën Mëhillit.

 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

per ditelindjen time qelloj :)) është edhe festa e qytetit ku jetoj...komuna hodhi fishekzjarre ..me fat me fat... do luftojme djallin :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

është kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.

 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

është kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.

bashkim..bashkpunim.... bashkeperjetim...paqe lauri ..paqe e respekt ky është besimi!
e nese hoxha x apo prifti y mbjellin urrejtje te ndryshojne "pune"... ka menyra e menyra te mbajn besimtaret e vet fedel ...është e verteta!!! ca fakte... e pranimi i disa shenjave gjurmelense qe vihen re e nuk mund te mos i pranosh si ky fakt ku me te drejte quhet vend i shejte... jo vetem per muret apo kultin por per frymen qe ndihet ne ate vend...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Zot na mbaj larg hoxhallarve me një fjale, qe llomotisin kunder bashkepunimit e harmonise fetare nder shqiptar.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

sjam kundra asnjeriu por si preferoj idet extremiste te kujdo besimi qe i perkasin... kam iden qe njerzit lindin te lire te zgjedhin te lire e duhet te respektojne pranojne zgjedhjen e secilit sido te jet ne kendveshtrimin vetjak.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani është i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

është kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.

Jo Shefqet Krasniqi është njeri i paqes, por shkurt edhe ai do mendonte njejt si unë:

Këta sdijn as vet perse shkojn aty :D veq iu ka tek ashtu, edhe shkojn.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani është i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .
uen jam muslimane dhe isha shku ne xhami.... ne Kishe krejt thatë. Namaz nuk i falin aty. Ma qojn mallin si ne at tyrben afer Pr-s :D veq vijshin u sillshin kot andej kendej.... :D -papunesia i kishte fajet.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani është i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .
Burim fene e paqes, per cilen e ke fjalen??
Kurani nuk thote qe myslimani te besoje ne kultin tjetrit, e te bej kurban shejteve katolik. Di c'flet ti apo jo??

"Myslimanet shqiptar jane ma te miret ne bote, pak me i gervisht dalin katolik"
(At Zef Pllumbi)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ata katolikt pak me i gervisht dalin pagan :lol: megjithese 50% me bindje dhe festa jane pagan ashtu keshtu.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Shqiptari perjetesisht është pagan (ktu nuk bejne pjes pakicat e verbuara nga ngjizja shekullore otomane)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ata katolikt pak me i gervisht dalin pagan :lol: megjithese 50% me bindje dhe festa jane pagan ashtu keshtu.
kete sta pranoj loverboy e din e gjith bota nr e prifterive qe jo vetem i gervishten por i vrane e nuk nxoren paganizem por falen ...e rikujtuan besimin ne fjalet e fundit para jetes... ..
besimi nuk është ai qe me patjeter qofte me fjal hakmerret..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Askush nuk e pat fjalen per prifterinjet. Laurin si i "krishter", me e gervish del pagan, pra gjithnje sipas idese se tij qesharake :p

Se a ka krishterimi dicka te perbashket me paganizmin, them se po, the mund ta hapesh një teme te tille po deshte !
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

A dhe ktu prap po shani islamin?? bah ca robsh. O laur e hape per mire apo per keq ket teme. Lemsh i ben te gjitha dhe humbet filli i cdo gjeje.

çfarë njerezish. Jetoni o njerez te qete jetoni!
NQs keta 95% kane bere kishe per te krishteret komplimentojini, ju lumte. Apo dhe kshu prap s'ben,s'kenaqeni as kshu???
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Askush nuk e pat fjalen per prifterinjet. Laurin si i "krishter", me e gervish del pagan, pra gjithnje sipas idese se tij qesharake :p

Se a ka krishterimi dicka te perbashket me paganizmin, them se po, the mund ta hapesh një teme te tille po deshte !
Ti e ke hallin tek lauri apo tek myslimant tuaj qe nuk jane mysliman, por ne thelb te krishtere. Ndertojne një kishe, i luten shejtit te kishes, i bejne edhe kurban, dhe festojne me gjithe familje e me katunin mbare. Kujt i thu mysliman ti ketyre??
-Ma vai a cagare ...!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

A dhe ktu prap po shani islamin?? bah ca robsh. O laur e hape per mire apo per keq ket teme. Lemsh i ben te gjitha dhe humbet filli i cdo gjeje.

çfarë njerezish. Jetoni o njerez te qete jetoni!
NQs keta 95% kane bere kishe per te krishteret komplimentojini, ju lumte. Apo dhe kshu prap s'ben,s'kenaqeni as kshu???
Si ju ngricet nervi ee..!! Tema është ne një vend diskutimi fetar: Bindje idesh lidhur mbi besimin Zonja Admin. Bah çfarë robsh.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ti e ke hallin tek lauri apo tek myslimant tuaj qe nuk jane mysliman, por ne thelb te krishtere. Ndertojne një kishe, i luten shejtit te kishes, i bejne edhe kurban, dhe festojne me gjithe familje e me katunin mbare. Kujt i thu mysliman ti ketyre??
-Ma vai a cagare ...!
Ore djallin-in mos ma thuaj mua se s'te kam asgje!
E dyta,
Mua me intereson qe hap 100 tema dhe perher flet per Krasniqin kupton??? Je bere per te ardh keq Laur. Sa per ata qe kane bere kishe apo xhami. U lumte!

DHe une s'para kam nerva. Nervat e tua kontrolloi dhe mos mallko nqs do te jesh akoma anetar ne kete forum!

Flm!
 

sensuu

sweet
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Kjo festa e shen mehillit me kujton një histori me një goc qe kishte lene daten e dasmes per shen mehill dhe thoshte me cpo ja shof terezine ,spo me ze dita e shen mehillit lol
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

një pyetje kisha un per myslymanet:

Sa breza jeni myslyman?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

-Ma vai a cagare ...![/QUOTE]

Mush efhem lugatul-mexhnun :D
 
Top