Femrat nuk i duan djemte e mire.

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Femrave nuk u pëlqejnë djemtë e mirë dhe të buzëqeshur, por ato më shpesh joshen nga meshkujt jo të rregullt dhe të rrezikshëm.

Një studim i realizuar nga Universiteti British Columbia pohon se meshkujt dhe femrat e perceptojnë ndryshe atraktivitetin seksual. ثshtë treguar se femrave u pëlqejnë meshkujt e “këqij” me dukje të padisponuar të fytyrës dhe me fodullëk. Ndërsa meshkujt pëlqejnë të kundërtën te femrat- buzëqeshjen e madhe në fytyrë.

Edhe pse kudo në botë buzëqeshja konsiderohet si armë kryesore për lënien e përshtypjes së parë, megjithatë duket se meshkujt nuk duhet ta shfrytëzojnë atë, pasi që femrat i preferojnë ata të cilët nuk duken edhe aq të gëzuar.

“Duket se femrave u pëlqejnë meshkujt krenarë me dukje të lehtë arrogante në fytyrë, sepse lënë të kuptohet se kanë status të mirë, janë kompetentë dhe mund të jenë parterë të mirë, por edhe prindër të mirë. Meshkujt me buzëqeshje japin mesazh se nuk janë dominues, ndërsa femrave u pëlqejnë meshkujt dominues”, thonë autorët e studimit

B;Kuriozitete & Enigma,,(F_B)
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Gabimi i par si studimeve qe paskan ber kta per mos te then qe esht fallco ....

Kush nga femrat sdo te pelqente nje djal te mir dhe te buzqeshur, nuk e hedh posht as mundsin e preferenaceve te disa femrave qe prefrojn meshkujt jo te rregullt dhe te rrezikshem ..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Tani varet se cfare realisht kuptojm me ''e mire'' sepse kjo shprehje eshte nje shprehje shume e gjere per tu diskutuar, por te thuhet se femrat nuk duan djemt e mire, kam pershtypjen se eshte komplet e gabuar sepse realisht femrat duan cuna dominues por jo ne aspektun negativ por cuna dominues ne aspektet pozitive :ciaoo:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Kam idene qe studimi ka pake te drejt,.kame parasyshe kur isha ne universitet,.kishim nje kadegori meshkujsh ne kurs..qe mesonin ishin vete intelekti ne kembe,.hahahahah..siq u thonim ne atehere,,dhe se di pse por pergjethsishte ne femrat i paragjykonim si padashte ,por ndodhte..dhe me e mira qe thoshim per nje te till ishte i mire po ku ta cosh,.:)..Nderkohe qe po ta merrje ne tersi karakterin e tyre ata ishin te kompletuar te gatshem per ndihme nuk dinin njehere te ofendonin te ngrinin zern etj etj..pra varjanti tipik i mashkullit te mire,..
Kam iden qe realishte femra terhiqet tersishte nga nje mashkull pake me i eger me i dale ,.me impulsiv atehere kur duhet shkurte femres i pelqen te zbuse nje mashkull ne kuptimin figurativ..dhe te kete cfare zbulo tek nje mashkull,.pas asaj fetyres serioze pase asai enigmes qe mashkulli fsheh aty femra gjithmone terhiqet..dashje pa dashje.
Nje medim ishte,.se ketu ka varjante mendimiesh pafunde,.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Kam idene qe studimi ka pake te drejt,.kame parasyshe kur isha ne universitet,.kishim nje kadegori meshkujsh ne kurs..qe mesonin ishin vete intelekti ne kembe,.hahahahah..siq u thonim ne atehere,,dhe se di pse por pergjethsishte ne femrat i paragjykonim si padashte ,por ndodhte..dhe me e mira qe thoshim per nje te till ishte i mire po ku ta cosh,.:).

Kjo qe thua tani ti Nevertiti, eshte e ndryshme nga ajo cfare thote studimi. Ne realitet ata qe merren vetem me lemine e studimit dhe nuk zgjerohen ne asnje lemi tjeter disi ngelen te njeanshem perkunder suksesit qe arrijne ne studime dhe eshte e vertete qe femrat pak terhqen nga keta meshkuj. Keta meshkuj edhe ashtu jane te mbyllur ne vete. Por, mos harro, se ne studime ke patur edhe shume studenta te cilet perkunder se kan qene te suksesshem ne studime jane orientuar edhe ne lemit tjera, shume te hapur, me te eger, me te zote ndaj vetes dhe rrethit dhe mos me thuaj se keta nuk ishin te kendshem dhe te gjuajtur nga femrat. Pra femrat duan meshkujt qe jane me te gjithanshem por gjithsesi ne aspektin pozitiv. :col:
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

kush tha?? Une kam marre nje djale te mire . :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Me behet qejfi qe femrat si duan djemt e mire, keshtu ngelin me shume per mua ( per te zgjdhur 1)LOL.

Pa shaka, besoj qe me terheq me shume nje mashkull stabil, me kembet mbi toke, me nje intelekt dhe me nje edukate te mire, se sa nje garip i cili mund te sillet jashtzakonsiht bukur me mua, ama me boten qe e rethot te sillet mizerabil.
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Duhet parë se cila moshë është marrë në studim sepse nëse do ishin kryesisht moshë e re dhe adoleshente do preferonin meshkujt që "bien në sy" pra kryesisht meshkujt e "këqinjë" por nëse do ishte moshë tjetër do ndryshonin patjetër preferencat.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Asgje nuk merret vesh nga ky artikull...Pelqejne djemte e mire, terhiqen nga te keqet...buzeqeshin femrat terhiqen meshkujte....buzeqeshin meshkujte nuk terhiqen femrat... Ca studimi qenka ky LOL...Dominues ca dmth qe te ben skllave??? Tani qe keni tendenca sadomaza ju vajzat dihet....por deri ne kete pike?
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Mosha tjeter, jemi ne "plakat" Gazolina?
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Eh pikë e zezë prandaj mbeta në derë unë , vetëm pse qënkam djalë i mirë ?:p
Mirë vajzat mirë , paskan Botë të thellë, nuk merren vesh .
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Sdine ca humbin ato, ku ka me mire se sa nje mashkull i buzeqeshur???
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Cdo studim e sidomos keto qe jane ne forme sondazhi apo anketimi e kane 1 koeficient gabimi....Por fatkeqsisht ka 1 pjese te vertetë.Pjesa e vertet eshte deri ne momentin e terheqjes,dmth 1 femer e terheq ose e ngacmon me shume 1 mashkull qe eshte "i keq" sesa nga ato meshkujt me kollare,me mjekerr te rruajtur me fytyre me pudër :)P) etj etj...Por mendoj qe kjo mbetet vetem ne kuadrin e terheqjes apo ngacmimit dhe jo me thellë se aq :)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Sdine ca humbin ato, ku ka me mire se sa nje mashkull i buzeqeshur???
Po thuaje o Sweet thuaje se mbetëm në derë , këto dreqet duan vetëm djem të këqij :(
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Eh pikë e zezë prandaj mbeta në derë unë , vetëm pse qënkam djalë i mirë ?:p
Mirë vajzat mirë , paskan Botë të thellë, nuk merren vesh .

ke marre me qaf dhe takun ti vlla....e ke bere te mire si vetja LOL LOL LOL LOL
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pe: Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Po thuaje o Sweet thuaje se mbetëm në derë , këto dreqet duan vetëm djem të këqij :(
Po thash une qe i pelqej djemt e mire, se jan me "te mire" se sa ata garipat...
Tani kush i komandon dot trurit femres? Secila me pelqimet e veta...
Po mos u bej merak, se do gjesh dhe ti nje...se ska mundesi te ngelesh ne dere:p
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Vajza, merrni djem te mire se do ngeleni te kenaqura!!! Flet zeri i eksperiences ketu!!! :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Tani nuk mendoj se nuk i duan te miret,por a ka vertet te mire??Kush se do gjene e mire(pa llogarit ''mendjeshkurtra'' ketu qe as e mira si duhet,se sdine ca eshte)...Por cdo kush,cdo femer them gjithmone per nje cun te mire synon,por mos te anashkalojme se ka edhe qe ''bejne'' si te mire edhe dalin ndryshe..Ndaj do thoja qe nqs ka te mire jane me ''pakice'',tashme do jene mbaru fare po nejse...
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Po patjeter qe nuk i duan djemte e mire!! Eshte ne natyren femerore te maresh dicka dhe ta kthesh e ta besh lemsh ashtu si te pelqen ty...perse? Sepse mundesh!

Kur ke nje djale te keq dhe e ben te mire tregon vetes aftesite qe ke dhe te duket vetja best of the best dhe lind biseda e meposhtme:

"Ah cfare djali ka qene ai, s'ka pas lene gje pa bere, por u martua me te dhe ajo ja beri rrup sup, 8 me 2 ja beri, dy kembet ne nje kepuce e tani nuk i ndihet zeri".

LOL LOL
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Tani nuk mendoj se nuk i duan te miret,por a ka vertet te mire??Kush se do gjene e mire(pa llogarit ''mendjeshkurtra'' ketu qe as e mira si duhet,se sdine ca eshte)...Por cdo kush,cdo femer them gjithmone per nje cun te mire synon,por mos te anashkalojme se ka edhe qe ''bejne'' si te mire edhe dalin ndryshe..Ndaj do thoja qe nqs ka te mire jane me ''pakice'',tashme do jene mbaru fare po nejse...

Dhe anasjelltas do te thosha :D
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Po patjeter qe nuk i duan djemte e mire!! Eshte ne natyren femerore te maresh dicka dhe ta kthesh e ta besh lemsh ashtu si te pelqen ty...perse? Sepse mundesh!

Kur ke nje djale te keq dhe e ben te mire tregon vetes aftesite qe ke dhe te duket vetja best of the best dhe lind biseda e meposhtme:

"Ah cfare djali ka qene ai, s'ka pas lene gje pa bere, por u martua me te dhe ajo ja beri rrup sup, 8 me 2 ja beri, dy kembet ne nje kepuce e tani nuk i ndihet zeri".

LOL LOL

Sa qejf keni kur e degjoni kte shprehje pa le me ta beni vet kte gje :p :p :p LOL
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Dhe anasjelltas do te thosha :D

Gjithmone sipas statistikave,femrat po vuajne prej meshkujve,skam degjuar akoma te vuajne meshkujt nga femra(dhune fizike,psikologjike pa dashur ti hyjme ketyre gjerave,pa llogarit fyerjet etj etj)...Tani se juve ju ngacmon pak ''egon'' kjo gje,merruni me veten e mos krijoni gjera te tilla edhe egoja juaj ska probleme pastaj...Por qe qendrojne disa gjera qendrojne,skam pa akoma nje femer te thote me keq se ky cun nuk ka,kete dua te marr...
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Te gjithe kemi dicka "te keqe". Si gocave dhe cunave u intereson nje tip i "keq"... Pranojeni :)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Une jam very very bad boy nuk jam hic i mire ....
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

I adhuroj "bad boys"...:po:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Kjo qe thua tani ti Nevertiti, eshte e ndryshme nga ajo cfare thote studimi. Ne realitet ata qe merren vetem me lemine e studimit dhe nuk zgjerohen ne asnje lemi tjeter disi ngelen te njeanshem perkunder suksesit qe arrijne ne studime dhe eshte e vertete qe femrat pak terhqen nga keta meshkuj. Keta meshkuj edhe ashtu jane te mbyllur ne vete. Por, mos harro, se ne studime ke patur edhe shume studenta te cilet perkunder se kan qene te suksesshem ne studime jane orientuar edhe ne lemit tjera, shume te hapur, me te eger, me te zote ndaj vetes dhe rrethit dhe mos me thuaj se keta nuk ishin te kendshem dhe te gjuajtur nga femrat. Pra femrat duan meshkujt qe jane me te gjithanshem por gjithsesi ne aspektin pozitiv. :col:

Po sigurishte ne kete kuptim,..besoj qe dhe studimi dicka te tille ka dashte te thote,..pavarsishte perkthimit te percipte kam iden qe i kane bere ndoshta per te bere bam,.apo per te hape diskutim.
Pra e then thjeshte femra terhiqet nga ai mashkull qe ne dukje nuk te len shume mbresa te atij mashkullit te mire deri ne funde,..fetyre engjellore i kujdeshem ne te gjitha sjelljet deri ne ekstrem,.i veshur me kujdes thua se ka prekur as miza,.as miskoja ska fryre fare,..era as dielli as shiu i dali nga frigoriferi..hahahahaha..:p

mashkulli duhet te jete i embel,p.sh./por jo me i embel e i qeshur se sa vete natyra femrore,..dhe ne thelb te pakten une keshtu mendoj masdhkulli duhet te kete cike brume,.mashkullor qe do thote,.te kete nerv,.esence mendimesh per jeten dhe mos te jete si vemje ku ka lexu nja dy libra 10 rrjeshta leksione,.shkurte se bera qorbe,.kete tem e permbledhe nje shprehje,.

"NUK DUHET TE JESHE CUN MAMAIE,."..Ky eshte perfundimi,.thjeshte,
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Po patjeter qe nuk i duan djemte e mire!! Eshte ne natyren femerore te maresh dicka dhe ta kthesh e ta besh lemsh ashtu si te pelqen ty...perse? Sepse mundesh!

Kur ke nje djale te keq dhe e ben te mire tregon vetes aftesite qe ke dhe te duket vetja best of the best dhe lind biseda e meposhtme:

"Ah cfare djali ka qene ai, s'ka pas lene gje pa bere, por u martua me te dhe ajo ja beri rrup sup, 8 me 2 ja beri, dy kembet ne nje kepuce e tani nuk i ndihet zeri".

LOL LOL
Uh ,tani varet se ç'do të thuash me të keq hë , se ka të keq , por ka shumë të keq. Në përgjithësi ata që e meritojnë epitetin ''të këqij'' nuk j'u futen këmbët në një këpucë, nëse ndodh kjo, ndodh pasi ashtu kanë zgjedhur jo se ashtu deshi femra.Kur flitet për martesë je dyfish gabim, unë deri më sot nuk kam parë femër të zgjuar që të jetë martuar me ndonjë djalë të keq . Majde një femër e zgjuar gjithmonë do të zgjedhë një mashkull ''lloko'' që të mund ta punojë edhe ta bëjë ashtu si thua ti. E keni kot këtë mburrje feministe, një djalë të keq nuk mundet kurrë një femër ta ndryshojë . Me gjithë zemër j'u uroj të gjithave nga një djalë të keq , mbase flasim përsëri pas disa vitesh LOL LOL LOL
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Titulli: Pe: Femrat nuk i duan djemte e mire.

Uh ,tani varet se ç'do të thuash me të keq hë , se ka të keq , por ka shumë të keq. Në përgjithësi ata që e meritojnë epitetin ''të këqij'' nuk j'u futen këmbët në një këpucë, nëse ndodh kjo, ndodh pasi ashtu kanë zgjedhur jo se ashtu deshi femra.Kur flitet për martesë je dyfish gabim, unë deri më sot nuk kam parë femër të zgjuar që të jetë martuar me ndonjë djalë të keq . Majde një femër e zgjuar gjithmonë do të zgjedhë një mashkull ''lloko'' që të mund ta punojë edhe ta bëjë ashtu si thua ti. E keni kot këtë mburrje feministe, një djalë të keq nuk mundet kurrë një femër ta ndryshojë . Me gjithë zemër j'u uroj të gjithave nga një djalë të keq , mbase flasim përsëri pas disa vitesh LOL LOL LOL

Epo derisa te vije koha per t'u martuar, "lloko" eshte bere ai djali i keq LOL
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Femrat nuk i duan djemte e mire.

edhe kur thojn qe meshkujt e kan mendjen aventura,qe edhe femrat spo i lajn gja mangut :D
 
Top