Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

BeniT

Donatorë
Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Komunës së Burimit(Istogit) është pagëzuar të dielën në kishën Shën Gjon Pagëzuesi në fshatin Zllakuqan të Klinës,në një aktë që e ka qujtur:Kthim në fenë e vjetër,atë katolike.
Kryefamiljari Bajram Kabashi ka thënë pas pagëzimit,ku mori emerin Gjergj,se këtë hap e ka marrë si reagim kundër islamizimit të dhunëshëm.
Nuk po konvertohem.Ne në Dukagjin për të mos u pajtuar me një islamizim të dhunëshëm kemi vendos me iu këthye rrënjëve të vjetra,ka thën ai(v,i Bajrami-Gjergji).Po e bëj këtë sepse jam në mospajtim të plotë me islamizimin e Kosovës.Islamizim i tashëm po e mbyt jetën kombëtare.
Pagëzimi I familjes Kabashi,ku bashkëshortja e Bajramit,Ajsha,është pagëzuar si Ana,ndërsa vajza e ka ruajtur emrin Driada,është konfirmuar edhe nga famullitari i Kishës së Zllakuqanit,Don Pren Kola.Ai tregoj se kthimin në fenë e vjetër,familja Kabashi e ka bërë me dëshirën dhe vullnetin e vet dhe me përkrahjen edhe nga të afërmit e tyre.Meshën,ritin dhe pagëzimin e kësaj familje e ka udhëhequr vetë famullitari Don Pren Kola,në paraditën e së dieës.
Famullitaro ka paralajmëruar se javën tjetër do të bëhet pagëzimi edhe i 16 anëtarëve të familjes Mehaj nga Prigoda e Burimit(Istogut),të cilët po ashtu kanë shprehur dëshirën që të kthehen,sic thonë ata,në fenë e tyre të mëhershme.

Burimi:E perditëshmja Koha Ditore 28.07.2008
 

con man

Anëtar i ri
Pendohu!

Te Zotit jemi dhe nje dite te gjith tek Ai do kthehemi , e pastaj shohim veprat tona , punet tona te mira dhe mekatet , shohim rezultate e nje euforie sociale e psikike qe perfundojn ne te humburen.
Aty thuhej ne fen e mehershem apo?
Po u tregoj une fen e mehershme dhe ate me te re:
Ajo fe eshte nje fe dhe ka nje emer
ISLAM
Islam dmth nenshtrim ndaj urdherave te Zotit , k'te e bani edhe Adami , edhe Noa edhe Abrahami edhe Moisiu edhe Isaja edhe Muhammedi edhe te gjith ata qe besojn se ekziston vetem nje Zot dhe se Muhammedi e Jezusi e te gjith prafetet para tyre sjan tjeter veqse te derguar fisnik , te perzgjedhur si njerezit me te devotshem.


E kta qe jon deklaru ashtu : Jemi largu nga Islami i dhunshem as nuk e din qka eshte Islami , bile un nuk besoj qe e kan shijuar ndonjeher sepse ta shijosh Islamin dhe ta braktisesh ! Nuk e ben as i qmenduri.
 

alfonci

Veri investigatio
Te Zotit jemi dhe nje dite te gjith tek Ai do kthehemi , e pastaj shohim veprat tona , punet tona te mira dhe mekatet , shohim rezultate e nje euforie sociale e psikike qe perfundojn ne te humburen.
Aty thuhej ne fen e mehershem apo?
Po u tregoj une fen e mehershme dhe ate me te re:
Ajo fe eshte nje fe dhe ka nje emer
ISLAM
Islam dmth nenshtrim ndaj urdherave te Zotit , k'te e bani edhe Adami , edhe Noa edhe Abrahami edhe Moisiu edhe Isaja edhe Muhammedi edhe te gjith ata qe besojn se ekziston vetem nje Zot dhe se Muhammedi e Jezusi e te gjith prafetet para tyre sjan tjeter veqse te derguar fisnik , te perzgjedhur si njerezit me te devotshem.


E kta qe jon deklaru ashtu : Jemi largu nga Islami i dhunshem as nuk e din qka eshte Islami , bile un nuk besoj qe e kan shijuar ndonjeher sepse ta shijosh Islamin dhe ta braktisesh ! Nuk e ben as i qmenduri.

robo ca ke dasht me than me ket ti? A nuk e sheh se nuk ja nin kujt se ca bajn dynjaja mar njeri? kjo teme asht hap para disa javesh dhe ju jeni i pari qe keni bere postim pasi te gjithe mundohen dhe kuptojne qe eshte e drejta individuale e secilit per te zgjedhur se cfare feje i perket, se cfare partie, cfare vesh, cfare han e gjera te tilla.

E kan deklaru, s'mund te thuash qe kane bere gabim pasi e drejta e tyre per te vendosur dhe ndergjegja e tyre i ka paraprire per te bere kete.

Meso te jetosh realitetin dhe endrrat pranoj vetem si argetim gjate orarit te gjumit.
 

con man

Anëtar i ri
ata kan drejt me zgjedh
une kom drejt me fol
ti tha meso te jetosh realitetin
ky o realiteti
demokracia
a te vura topin mi gjoks e te lendova a
ky eshte mendimi im
nese ste pelqen mos e lexo
e ke edhe ket te drejt
pse i thon vall forum keti
 

vetonjo

Antarë
Po qese thon qe po kthehmi ne fen e vjeter ather le te kalojn ne pagan se para se te ishim katolik e musliman mos harroni se kan qen edhe pagan e edhe ateist nese ja fillojn kshtu ather le te bajn olimpiaden si e ka mbajt pirro para 2000 vjete bile se paku kjo osht pun ma e meqme se sa kjo ne konvertim Flm per mirkuptimin tuaj
 

Pse_

Antarë
Kjo pune eshte private nuk di pse diskutoni per keto gjera.
Secili individ ka te drejt te zgjedh religjionin e vet besoj se ajo eshte gje private.
Un vet jam Musliman por nuk e shikoj me ndonje sy te keqe kete qe kan bere kjo familje eshte vendimi i tyre dhe vetem ata jane pergjegjes per veprimet qe i bejne.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pun per ta osht e drejta e tyne osht , edhe po quditna qe paska pas n'Zllakuqan Musliman , sepse aty 100 % jon katolik :D

por per ato qe paska thon Islami i dhunshom etj etj e paska flliq :D po shnosh secilli e ka perveti :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sa mediokre e mesjetare eshte propagande fetare, nuk gjen forme pa perdorur...
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Per mua aspak nuk eshte e dhuneshme feja ime :kercim: perkundrazi me jep jet :kercejme:

Po si duket ky as me genjy ska dit LOL LOL LOL
 

ssokoll

Release Yourself
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Islami nuk esht i dhunshem, shume njerez e keqkuptojn dhe e bejn te dhunshem.
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Nuk ka gje me te bukur sesa te kthehesh ne origjine !!!!!!!!!!.....(ky eshte thelbi i temes )
Te pakten kjo eshte nga ato familje shqipare qe nuk mashtrojne vetveten. Kemi shume familje shqiptare qe kane teresisht menyre jetese krirstjane europiane gjate gjithe 24 oreve qe ka dita dhe mashtrojne veten duke thene qe jane mysliman ... Injorance... !!!
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Nuk ka gje me te bukur sesa te kthehesh ne origjine !!!!!!!!!!.....(ky eshte thelbi i temes )
Te pakten kjo eshte nga ato familje shqipare qe nuk mashtrojne vetveten. Kemi shume familje shqiptare qe kane teresisht menyre jetese krirstjane europiane gjate gjithe 24 oreve qe ka dita dhe mashtrojne veten duke thene qe jane mysliman ... Injorance... !!!

Dhe anasjelltas !:gjujpeshk:
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

prej krejt krijesa te All-llahu vetem njeriut iu ka len mundesia ta zgjedh a do te adhuroj All-llahun s.v.t. apo nuk do ta adhuroj a do te jet jehudi , i krishtere , zjarrputist ateist apo musliman.po te donte All-llahu qe te gjithe do te beson por ai na paisi me mendje dhe na la te zgjedhim rrugen qe do e marrim
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

C'jane keto tema idiote...ky i kthehet ISLAMIT, ai tjetri KRISHTERIMIT....

Turp!

Kushedi a do i kene bere katekizem a lavazh truri ketyre!
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

BRICIOLO... shpirt ku e sheh ""TURPIN"" ti ketu ??? Nuk po shof ndonje familje shqiptare te krishtere qe i kthehet islamit ...vetem mysliman shqiptare qe kthehen ne orgjine !!!

ps. Mos ki frike nga lavazhi ...
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Duhet te kuptoni nje gje ,ne jemi shqiptare dhe si te tille feja jone eshte shqiptaria Mos krijoni konflikte te kota dhe budallalleqe mes veti per hir te feve . Ndasite fetare s'na perkasin ne . Ne kemi jetuar dhe do jetojme ne harmoni mes feve . Te mallkuar qofshin ata qe mundohen te na percajne per keto gjera banale . Boll kokforte dhe te keqi jemi dhe behemi shpesh ndaj nj tj , dhe ndasine fetare kemi mangut.
Ndaluni dhe ndergjegjesohuni te gjithe .
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

BRICIOLO... shpirt ku e sheh ""TURPIN"" ti ketu ??? Nuk po shof ndonje familje shqiptare te krishtere qe i kthehet islamit ...vetem mysliman shqiptare qe kthehen ne orgjine !!!

ps. Mos ki frike nga lavazhi ...

Eh po neve nuk postojme n'forum cdo rivertim/konvertim qe behet ne Islam.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Personalisht , nese nje dite do perqafoj fene , do perqafoja fene e te pareve te mi te hershem , te paren fare , me nje fjale ate katolike . Me tingellon me logjke ta perqafoj ate , sesa nje fe te imponuar nga pushtuesi me metoda shume te mizore.
Keshtu qe e quaj shume logjike dhe normal veprimin e ketyre personave .
Per mua eshte rrjedh llogjke e jetes , kthim i lumit ne shtratin e tij natyral .
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

LOVERBOY...dhelpra kur nuk i kapi rrushte tha qe jane te pabere ...!!!
Ose zgjidhni... lavazhin dhe ndergjesoni vetveten , ose vdisni pa identitet ...Kthim mrapa nuk ka, vetem tranzicion ne kohe per te mbyllur plaget e shtate brezave te pushimit turk !!

Mirela mos ki frike nga e verteta kur duket qarte si e bardha mbi te zeze ...

ps. Hartini e ka perkufizuar qarte "" THELBIN"" , pergezime ....
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Ne rregull, jeto ne ato mendimet e tua i nderuar. Respekt =)
Une kam zgjedhur rrugen time, jam me se i lumtur dhe respektoj te tjeret per zgjedhjen e tyre personale.

Tung =)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Personalisht , nese nje dite do perqafoj fene , do perqafoja fene e te pareve te mi te hershem , te paren fare , me nje fjale ate katolike . Me tingellon me logjke ta perqafoj ate , sesa nje fe te imponuar nga pushtuesi .
Keshtu qe e quaj shume logjike dhe normal veprimin e ketyre personave .
Per mua eshte rrjedh llogjke e jetes , kthim i lumit ne shtratin e tij natyral .

Boll me me diga per te devijuar rrjedhen natyrale .
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

hahahahah :D pse ju pengon aq shum ketyre more feja islame :D sa kam qef me dit pse mirren shum me neve qe jemi muslimana :D
apo ndoshta e kemi nje butesi qe na ka dhuru Zoti nje respekt edhe ndaj te tjereve per ata mirren te tjeter shum me neve
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

hahahahah :D pse ju pengon aq shum ketyre more feja islame :D sa kam qef me dit pse mirren shum me neve qe jemi muslimana :D
apo ndoshta e kemi nje butesi qe na ka dhuru Zoti nje respekt edhe ndaj te tjereve per ata mirren te tjeter shum me neve

hahahahahahahahahahahaahah
shume te mire jeni , prandaj dhe merremi me ju , se po te mos ishtit te mire ,nuk do merreshim fare .hahahahah
Ne fakt po merreni ju me veten tuaj ne kete rast , se askush nuk ju tha gje .
Te pakten nuk pash gje .
Thjesht dhash mendimin tim ne lidhje me gjestin e tyre.
Me fal Liza , pse nuk jep nje mendim per gjestin e tyre , si e interpretoni ju?

Dhe kujdes se po te sheh Loveri qe e ke shkruar keq se nuk thuhet muslimana ,por musulmana( me duket).
 
Redaktimi i fundit:

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

hahahahahahahahahahahaahah
shume te mire jeni , prandaj dhe merremi me ju , se po te mos ishtit te mire ,nuk do merreshim fare .hahahahah
Ne fakt po merreni ju me veten tuaj ne kete rast , se askush nuk ju tha gje .
Te pakten nuk pash gje .
Thjesht dhash mendimin tim ne lidhje me gjestin e tyre.
Me fal Liza , pse nuk jep nje mendim per gjestin e tyre , si e interpretoni ju?

Dhe kujdes se po te sheh Loveri qe e ke shkruar keq se nuk thuhet muslimana ,por musulane( me duket).

pse a te keqi jemi a :D mos na jep komplimente t`lutem :p :D

Aj musliman qe beson ne Zotin nje dhe ne te Derguarin e ti kurr nuk kthehet ne fen tjeter me dit qe toka edhe qielli behen bashk :)

 
Redaktimi i fundit:

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

LIZA...shpirt prandaj dhe sot e kesaj dite je jashte "" TRUNGUT""" me ate flamur te sajuar !!!! Ti as vete nuk arrin ta kuptosh , por hapin e pare e ke hedhur "NATYRSHEM" aty ku e ke orgjinen ( emri te perfaqson ) . Hapin tjeter po nuk e ndermore ti do ta marrin femijet e tu. Nuk shpeton dot aq kollaj nga origjina e dashur , vetem tranzicion kohor nder breza ...

Respekte ...
 
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

uroj qe me shume familje shqiptare te bejne te njejtin veprim. feja islame ska lidhje me shtetasit shqiptare
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

pse a te keqi jemi a :D mos na jep komplimente t`lutem :p :D

Aj musliman qe beson ne Zotin nje dhe ne te Derguarin e ti kurr nuk kthehet ne fen tjeter me dit qe toka edhe qielli behen bashk :)


Jo moj jo per komplimente , por musulman si ti dhe loveri kane lezet .
Une i kam inate ata qe ne emer te allahut pelcasin ne mes te njerzve duke
bertitur Allahu akberr , a ku di un sesi.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

LIZA...shpirt prandaj dhe sot e kesaj dite je jashte "" TRUNGUT""" me ate flamur te sajuar !!!! Ti as vete nuk arrin ta kuptosh , por hapin e pare e ke hedhur "NATYRSHEM" aty ku e ke orgjinen ( emri te perfaqson ) . Hapin tjeter po nuk e ndermore ti do ta marrin femijet e tu. Nuk shpeton dot aq kollaj nga origjina e dashur , vetem tranzicion kohor nder breza ...

Respekte ...

Origjina e Shqipetarve kur fillon me krishterimin ??? se une e di nga Pallezget qe ishin Pagane.....
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

Te rrespektuar ju kisha preferu te mirreni me gjerat e juaja e jo me ate se kush e nderroj e kush jo fen.
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Burimit i kthehet fesë katolike

CYBER_SPATACUS ... me termin "" PAGAN"" eshte e kunderta e """" CIVILIZIMIT""" shkurt e shqip njeri i shpellave !!!...
 
Top