Faleminderit Nene

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Duke degjuar 1kengè

YouTube - Mother by Sami Yusuf
u frymèzova, vendosate hapi kete temè..


Mamushja ime :
Te Falenderoj qe me solle ne jetè, te falenderoj qe qan, buzèqesh me mua bashkè, te falenderoj qe je e kuptueshme gjethmon, qe me fal akoma pa te kerkuar ndjesè , qe me rrite me kaq mund, me kaq dashuri, me keto principe, moral, edukat..ti e din mamushja ime se ne shqiptaret nuk e kemi zakon fajlet, m'fal , faleminderit etj etj sidomos brenda familjes...une perkundrazi do rrija gjithè diten duke te falenderuar, n'fakt ti e din sa te dua dhe ta shpreh aq sa mundem dashurin..mundohem te mos lej mangu asgjè..se koha po kalon mamushja imeee dhe gjethmon e me shum kam frikè te te humbas...nuk arrij ta mendoj jeten time pa ty..prandaj aq sa mundi duke bere dhe te pamunduren do te Falenderoj per gjithcka qoft e "keqe" apo e mir


MUM tdu me shpirt :kiss :kiss
"Bukuroshi" "djali" jot :D

P.S vajzè jam po mamy ka qef me thrret kshtu per shum arsye (jo fizike eeeee :D)

tani pres shumè fjalè te èmbla dhe te bukura nga ana juaj..per dashurin tuaj me te madhe NENENPostime te kendshme :flutur:
 
Redaktimi i fundit:
Nenokja

Eh moj e embela nenokja ime,
ke lidhur duart e rri menduar
veshtrimin hedhur pertej dritares,
e di c'mendon, e di se c'bluan


Debore e bardhe ne gracke te zuri
qekurse ke ardhur, e me s'tu nda,
c'debore renka ketu, moj bije
Po ketu tek ju qenka hata!?!


Mbeskat cicerojne ne telefon
Na mori malli o nena, ku je?
Ti ditet me gishtrinj u numeron
Ja erdhi nena o shpirt atje.


Ditet e kthimit numeroj edhe une,
si do me ikesh kaq shpejt keshtu?
Kaq pak do rrish o nene me mua,
pangopur me le nga "xhanet" e tua


Koken ne preher me merr si atehere,
Djal i nenes - ty te ka nena trime,
per ty jam e qete, me ty u cmalla,
Ne Tirane me presin Xhulia, Ana..
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Nenokja

Eh moj e embela nenokja ime,
ke lidhur duart e rri menduar
veshtrimin hedhur pertej dritares,
e di c'mendon, e di se c'bluan


Debore e bardhe ne gracke te zuri
qekurse ke ardhur, e me s'tu nda,
c'debore renka ketu, moj bije
Po ketu tek ju qenka hata!?!


Mbeskat cicerojne ne telefon
Na mori malli o nena, ku je?
Ti ditet me gishtrinj u numeron
Ja erdhi nena o shpirt atje.


Ditet e kthimit numeroj edhe une,
si do me ikesh kaq shpejt keshtu?
Kaq pak do rrish o nene me mua,
pangopur me le nga "xhanet" e tua


Koken ne preher me merr si atehere,
Djal i nenes - ty te ka nena trime,
per ty jam e qete, me ty u cmalla,
Ne Tirane me presin Xhulia, Ana..

E lexova dhe une kete...flm qe e solle
vertet e bukur
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Thjesht faleminderit per gjithçka qe me ke dhuruar,qe nga moskuptimet,grindjet e deri tek mesimet e tua...Faleminderit per dashurine tende,edhe pse nuk e shpreh por une e di qe ti me don...
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Faleminderit mum..qe me terheke vrejtjen..prap FLm :(


P.S kohet e fundit jam bere shm dembele..ki te drejtè si gjethmon :kiss
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Faleminderit nene qe me rrite dhe me edukove me edukaten, dashurin, embelsin, durimin dhe sinceritetin me te mire qe mund te deshiroj nje nene per femijen e vet...
Te faleminderoj qe me ke duruar dhe me ke keshilluar pamvarsisht sa gabim kam qen me ke perkrah, dhe kur kam bere dicka mire me ke thene fjale te bukura dhe me ke degjuar kur kam pas me shume nevoj dhe me ke ndihmuar pa mos e verejt une se me ndihmon.... me ke ndal lotin sa kam filluar me qar, dhe me ke bere te buzqesh ather kur kam qen e merzitur, me ke ndnjej perkrah ne cdo moment te veshtir, dhe me ke thene se cdo qe do rregullohet.... Te dua nene, dhe te faleminderoj qe me don edhe ti mua....


Keto me erdhen per mometin, jane shume te sincerta, por njekohsisht me ben te mendoj shume....
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Faleminderit nene qe me rrite dhe me edukove me edukaten, dashurin, embelsin, durimin dhe sinceritetin me te mire qe mund te deshiroj nje nene per femijen e vet...
Te faleminderoj qe me ke duruar dhe me ke keshilluar pamvarsisht sa gabim kam qen me ke perkrah, dhe kur kam bere dicka mire me ke thene fjale te bukura dhe me ke degjuar kur kam pas me shume nevoj dhe me ke ndihmuar pa mos e verejt une se me ndihmon.... me ke ndal lotin sa kam filluar me qar, dhe me ke bere te buzqesh ather kur kam qen e merzitur, me ke ndnjej perkrah ne cdo moment te veshtir, dhe me ke thene se cdo qe do rregullohet.... Te dua nene, dhe te faleminderoj qe me don edhe ti mua....


Keto me erdhen per mometin, jane shume te sincerta, por njekohsisht me ben te mendoj shume....

Fjalet me te bukura jan ato me spontanee..dhe une shkrova ato qe me erdhen ne mende ne at moment qe hapa temen
:kiss
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Ke te drejt suri, mirepo dashuria per nenen as qe shprehet me fjale, keto fjale jane vetem siperfaqesore, mjafton nenes ti japish nje perqafin dhe ta puthish njeher, kjo thot me shume se cdo qe... por prap jane te sincerta....
edhe postimi yt i bukur....
 

sensuu

sweet
V.I.P
tani faleminderit ja kam thene ne realitet une.......
do i jem gjithe jeten "borxhlie" per cdo gje qe ka bere per mua.....pa mamin kot sa do jetoja,i jep kuptim jetes sime:D
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Suri dhe princesha faleminderit per kto do t`ja kushtoj mamas time te dyat :D
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
tani faleminderit ja kam thene ne realitet une.......
do i jem gjithe jeten "borxhlie" per cdo gje qe ka bere per mua.....pa mamin kot sa do jetoja,i jep kuptim jetes sime:D
mu per arsyen qe nuk mjafton kurr Flm per te hapa dhe temen :D
Suri dhe princesha faleminderit per kto do t`ja kushtoj mamas time te dyat :D

sps Ghost por keto jan fjalè tonat..thuaja dicka nga zemra jote..do jete shum me bukur :D :ciaoo:
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
sps Ghost por keto jan fjalè tonat..thuaja dicka nga zemra jote..do jete shum me bukur :D :ciaoo:

Po nga zemra ime i them gati se اdo dit por kto me pelqyen Teper :)
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Mamm kur me linde me linde si ti ,.....ti qe bere per mua qdo gje qe sot te isha un ktu ku jam dhe si jam,...
ti derdhe per mua lot,ty duart tu mbuluan me gjak,un isha si nje engull per ty,isha nje krijes qe e doje me se shumti ne bot
lutjet e tua drejt zotit per mua ishin aq shum,qoft ne raste te keqija qoft edhe falenderimi drejt zotit ne raste te mira,
por tani ti je engjulli im nuk di si ta shperblej me shum se me dashuri,dhasht Zoti te ma jap kohen kur un do jem ne pozit per te falenderuar ty
me gjdo fjal te mir me gjdo gje qe ka dhen Allahu qe femiu te bej per Nenen ...... Te Do Djali YT i ëmbli kudo qe te jetKaq M`ra n`mend tash dhe mua sme duket dhe mir por mos te jes me kok ulur para tye dhe princesesh :D
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Po nga zemra ime i them gati se اdo dit por kto me pelqyen Teper :)

Mamm kur me linde me linde si ti ,.....ti qe bere per mua qdo gje qe sot te isha un ktu ku jam dhe si jam,...
ti derdhe per mua lot,ty duart tu mbuluan me gjak,un isha si nje engull per ty,isha nje krijes qe e doje me se shumti ne bot
lutjet e tua drejt zotit per mua ishin aq shum,qoft ne raste te keqija qoft edhe falenderimi drejt zotit ne raste te mira,
por tani ti je engjulli im nuk di si ta shperblej me shum se me dashuri,dhasht Zoti te ma jap kohen kur un do jem ne pozit per te falenderuar ty
me gjdo fjal te mir me gjdo gje qe ka dhen Allahu qe femiu te bej per Nenen ...... Te Do Djali YT i ëmbli kudo qe te jet


Kaq M`ra n`mend tash dhe mua sme duket dhe mir por mos te jes me kok
ulur para tye dhe princesesh :D


wow..fjalè te bukura vetet..shpresoj mos te mbesin vetem te shkruara ketu :D

Vertet interesante..mendoj kur 1mashkull shprehet keshtu..moment magjik :D
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Epo nnuk me duket magjike sepse un ne te vertet e dua shum maman se Nuk jam nga ata Rebelet,Gangsteret,Mangupat qe sju bje nermen kurr nena :D:D un gjdo koh me kujtohet sepse ajo m`ka pru n`ket bot
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
shum t'du e t'admiroj moj nanushe, thnx Zotit qe mki bo e mki rrit ti...shury mu mami m'thirr "dagalushi jem, sokol mali tka mami sokol mali"LOL...osht pak confusa mi gjinin tem po mdoketLOL
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Mamushi ime te falenderoje shume qe me sodhe ne ket jet qe me rrite dhe me edukove si zhdo nen qe don femin e vet!!
Te falenderoj shume sepse me rrite mua dhe 4 femit e tjere dhe pse njerin e humbe dhe prap nuk u derzove por u bere dhe me shum e forte per te na rrite neve te tjerve
Te falenderoj shum qe na qendrove pran sepse babi ishte ne IT kurse ti na bere si NEN DHE BAB nuk na leje gje te na mungonte as ti dhe babi babi vinte dhe punonte per ty dhe per neve! gjeri sa dhe realizoj enderren tende nje shtepi nje keshtjell te bukure me kopshte me lule shume te bukura si ty mamushi ime :D
Te falenderoj shume qe na dhurove shummmmmmm dashuri dhe te falenderoj shum qe me ke mesuare te miren dhe te keqen
Te falenderoj qe na ke qendru te gjithve me nje dashuri
Ti stimo molto sepse ke vuajture shum sepse ke lufuare shume ne ket jet bashke me babin qe te mbronit ket dashuri qe kani pas ketu e 27 vj dhe qe keni prap dhe sote :D
Fjalet e tua sdo ti harroj kurree buzeqeshjen lotet e tua qe rrijedhin dhe sot kur me shikon te merziture
Dashurin tek une nuk e tregon sepse dhe une jam ftohure shummmm me ju dy dhe shpeshe her me thoni pse moj bij ke ndryshu kaq shume hapu mamit sepse vetem une te dua une te kam qendru pran ter keto vite une kam qare me ty mua me je dhimbsure per zhdo gje qe ke pas une te kam femi une e di cfare vuaj ne shpirte dhe ne zemre une e di keto fjal nuk do ti harroj dhe te kerkoj falje TY DHE BABUSHIT TIME qe kam ndryshu qe nuk jua shpreh mo dashurin time si dikure por ta dini qe JUA DUA SHUMM ADIRIUTURA ME SHUME SE JETEN TIME per ju dy dhe per Banyn time jam e gacem te jap dhe jeten time qe tju shoh ju dy te lumture te dashuruare cdo dite dhe me shume dhe te gezuare duke na pare neve duke u rrite
MAMI VOGELUSHJA IME TE DUAAAAAAAAAAAAAAAAAA AQ SHUMMMMMMMM SA VETEM I MALLI ZOT E DIN

Me falni por u zgjata pak si shume LOL LOL LOL Por e love shum mamushin prandaj LOL
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Mamushi ime te falenderoje shume qe me sodhe ne ket jet qe me rrite dhe me edukove si zhdo nen qe don femin e vet!!
Te falenderoj shume sepse me rrite mua dhe 4 femit e tjere dhe pse njerin e humbe dhe prap nuk u derzove por u bere dhe me shum e forte per te na rrite neve te tjerve
Te falenderoj shum qe na qendrove pran sepse babi ishte ne IT kurse ti na bere si NEN DHE BAB nuk na leje gje te na mungonte as ti dhe babi babi vinte dhe punonte per ty dhe per neve! gjeri sa dhe realizoj enderren tende nje shtepi nje keshtjell te bukure me kopshte me lule shume te bukura si ty mamushi ime :D
Te falenderoj shume qe na dhurove shummmmmmm dashuri dhe te falenderoj shum qe me ke mesuare te miren dhe te keqen
Te falenderoj qe na ke qendru te gjithve me nje dashuri
Ti stimo molto sepse ke vuajture shum sepse ke lufuare shume ne ket jet bashke me babin qe te mbronit ket dashuri qe kani pas ketu e 27 vj dhe qe keni prap dhe sote :D
Fjalet e tua sdo ti harroj kurree buzeqeshjen lotet e tua qe rrijedhin dhe sot kur me shikon te merziture
Dashurin tek une nuk e tregon sepse dhe une jam ftohure shummmm me ju dy dhe shpeshe her me thoni pse moj bij ke ndryshu kaq shume hapu mamit sepse vetem une te dua une te kam qendru pran ter keto vite une kam qare me ty mua me je dhimbsure per zhdo gje qe ke pas une te kam femi une e di cfare vuaj ne shpirte dhe ne zemre une e di keto fjal nuk do ti harroj dhe te kerkoj falje TY DHE BABUSHIT TIME qe kam ndryshu qe nuk jua shpreh mo dashurin time si dikure por ta dini qe JUA DUA SHUMM ADIRIUTURA ME SHUME SE JETEN TIME per ju dy dhe per Banyn time jam e gacem te jap dhe jeten time qe tju shoh ju dy te lumture te dashuruare cdo dite dhe me shume dhe te gezuare duke na pare neve duke u rrite
MAMI VOGELUSHJA IME TE DUAAAAAAAAAAAAAAAAAA AQ SHUMMMMMMMM SA VETEM I MALLI ZOT E DIN

Me falni por u zgjata pak si shume LOL LOL LOL Por e love shum mamushin prandaj LOL

ska gje moj..nuk kam vere limit per postimet :D :p
e lexova te gjithin..shpresoj dhe per ty qe keto fjalè te mos mbesin vetem te shkruara, afroju mamushes tende zemra, nuk ke iden sa i ben te lumtura fjala jon.. :kiss :kiss
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Mumusheeeeeeeee...
Te dua shume! Te dua kur me merr ne tel te me sigurosh qe jam zgjuar, kur me thua te ha gjellen se me ben mire, kur me pret me krahe hapur, kur me puth ne faqe dhe ne ball te me urosh miremengjes ose naten e mire, kur mbeshtetem tek ty kur dalin, kur me ledhaton flokun sado qe tani jam rritur, kur me ze gjumi tek preheri jot.

Te dua edhe kur me keshillon, kur me terheq vemendjen, kur me tregon te miren nga e keqja. Te dua dhe do te dua gjithmon. Jam femija me me fat te kem nje nene si ty.
 

SHIU

Antar Aktiv
14 shkurt 99 kur un dola ne jet, tfaleminderit NENA ime qe me solle ne jet...
çdo hidherim apo gezim gjithmon pran meje ishe NENA ime e di se çfar ke hequr se mke rrit me shum mundime,
Nena ime ti je me e shtrenjta per mua nzemer te mbaj gjithmon NEN e dashur dhe asnjeher ste ndaj .
Un mbaj mend shum mire ditet qe semuresha dhe ti o NENA ime me rrije te koka dhe me puthje duart
dhe kur brenda meje un ndjej ndonjeher dhimbje nuk therras njeri tjeter vec NENA ime ishe drita ime nga ty shikoja un boten dhe me mbaje gjithmon pran e me ferkoje ti koken
Me kujtohet dite pare kur u ndava me ty,, un qaja qaja NEN e dashur se ti mungoje aty i premtova vetes time te mos ndahem asnjeher te lutem nen ti kurr jo vetem mos me ler.
NEN gjithmon do te kujtoj fort ne zemer te shtrengoj ..

(2 prill 83 ka qen dita kur me solle ne jet
Dhe sot un rrugve te nates te kendoj ty NEN si njeriun me te shtrenjet
i vogel me ke mbajtur gjithmon pran ne cdo an sme le ti kurr, uN sot jam burr po lotet bien, ne zemren time nga dashuria rrahjet ndihen,
kujtimet zihen ne mendjen time me kujtojn te kaluaren ditet qe te kam shqetesuar te kam munduar ndonjehere syt e tu kan lotuar ..
me ke qortua por kuptur NEN ne jet me ke mesuar te punoj te luftoj ne jet, sjam burr i qet ,kur kujtoj ca hidherime qe kam kaluar kam gabuar,
S'jam burr i qet kur mendoj se te kam lenduar, skam harruar, nje dit te bukur kur me mall ti me takove, me fjal te ngrohta ti vazhdoje te me jepje zemer te shpresoje, per nje jet me te mir me te qet un enderroja afer teje gjithmon do doja te jem NEN un te dua nen ....
Qershor 21.1982) 26 vjet me pare ti nen me solle mua ne jet dhe bekimin tend me dhe, dhe the: kujdes biri im se rrug te madhe ke.
Ja ku jam pran ste kam zemra ime per ty qan, ne keto momente te veshtira ku asnjeri nuk me shikon fjala jote me mungon ,me rrethojn miq- armiq ne mes tyre te kerkoj dua te degjoj zerin tend te ngroht si dikur dhe koken te leshoj ngadal pran gjirit tend .... NEN me fal qe rrug te keqe mora po s'harrova qe cdo moment te kisha pran ne cdo an te shikoj, te mendoj, pErfytyroj jeten pa ty lot kam ne sy ,
Dy fjal te them nga zemra ime NENA ime se ti gjithmon do jesh nje mbreteresh ne mendjen time ...... TE DUA NENA IME :dong::grusht3:
 

iLirjam

Antar i fv.al
SHUM TEM E BUKUR,
NENA esht 1, kurr sdo kesh rast te njofesh njeri ne JET,qe te don me shum se NENA.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Faleminderit Nene

Nene

Nene dua te te kem prane
c'eshte ky mur Berlini qe na ndan?
Pse sna le te perqafohemi si gjithmone
nga njera-tjetra pse na largon?

Oh nene te lutem afrohu tek une
se te dua me te vertete shume
je gjeja me e shtrenjte qe kam ne bote
por me ty nuk po takohem dot.

Nene te lutem mos u largo pa me takuar
pse mos te jemi perjete te perqafuar
ej, ku shkon nene me prit
nene, o nene, te lutem mos ik.

Oh nene te lutem eja perseri
mendo per mua se jam ende femije
nene te lutem mos me ler
te hedhur, te braktisur, te mjere.

Nene eja perseri me diellin
eja dhe pastroje qiellin
jo vetem ate por dhe zemren time
mos e ler keshtu te zhytur ne mendime.

254143_171163356279963_2683031_n.jpg
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Faleminderit Nene

Faleminderit Nen :)
Per gjithshka per cdo gje qe ke ber per mua
per netet qe ke ndjenjur pa gjum
per rrobat per leket per pushimet
faleminderit qe ke duruar ankesat tona
Te lutem nen mos me mallko m zemer
mi bej hallall tgjitha qe tkam ber :( :(
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Faleminderit Nene

Faleminderit Nen :)
Per gjithshka per cdo gje qe ke ber per mua
per netet qe ke ndjenjur pa gjum
per rrobat per leket per pushimet
faleminderit qe ke duruar ankesat tona
Te lutem nen mos me mallko m zemer
mi bej hallall tgjitha qe tkam ber :( :(

Ja ke thene ndonjehr mamit keto ? Nqs jo beje.
Ne shpesh harrojme ti falenderojme e tua shprehim ne sy dashurine sidomos disa personave. E bejme me te tjere por jo drejtperdrejt. E vjen nje dite qe pendohemi.. Shprehjani dashurine sa te mundeni cdokujt! .. Pasi po shoh shume dedikime te tema, e pyes veten a i kane degjuar ato nena fjalet :).

Sa i perket vetes, dihet qe jam ekpresive dhe kur i them te dua nje shoqeje as nuk diskutohet mamase e babait. Por se fundmi bashke me vellane kemi bere nje liber, aty kemi shprehur cdo gje rreth prinderve ne, familjes. E kemi cuar per botim, shpresoj tu pelqej :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Faleminderit Nene

Sa pak mjafton ti besh te lumtur,dhe sa knaqsi asht kur e degjon nga goja e nenes hallall gjini i nenes biri jem :falet:
 
Top