E vështirë marrëdhënia me vjehrrën? Ndiqni këto këshilla…

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Themelues

E vështirë marrëdhënia me vjehrrën? Ndiqni këto këshilla…​

1701360710229.png

Marrëdhëniet vjehërr-nuse janë të komplikuara dhe kjo, për një pjesë të mirë të nuseve, është e vërtetë. Ju mund të thoni që shkoni shumë mirë me vjehrrën tuaj dhe ne ju besojmë. Mirëpo, gjithmonë ekziston një ngërç në lidhje me nënën e partnerit.

Çfarë duhet të bëni kur nuk shkoni mirë me vjehrrën?
Bëjini dhurata

Kush nuk i do dhuratat? Edhe vjehrrat nuk bëjnë përjashtim. Herë pas here, kur i blini mamasë suaj një dhuratë, kujtohuni edhe për vjehrrën. Një gjë e vogël do ta gëzojë edhe atë.

Mbani anën e saj

Në debatet e vogla që ajo mund të ketë me partnerin tuaj, mbani anën e saj. Kjo gjë do t’ju afrojë më shumë me vjehrrën, por edhe me partnerin, pasi të dy do ta vlerësojnë bashkimin tuaj.

Takoni shoqet e saj

Personat tek të cilët shfryhen më shumë vjehrrat janë shoqet. Mundohuni të dilni herë pas here në kafe me shoqet e vjehrrës, në mënyrë që ato të krijojnë një mendim të mirë për ju. Pse? Në momentet që vjehrra mund t’ju “shajë” pas krahëve tek ato, shoqet mbase mund ta bëjnë të ndryshojë mendim duke ju njohur juve.
 
Hahahah
Oj graaa na tregoni pak historiraa pr ne tjeret qe do martohena ;p
 
Lereni vjerrat rehat meruni me grate / burrat , kane ndryshuar kohët, vjerrat jane prinder , gjysher dhe ne shumicat e rasteve ngelen shëmbull pozitiv . Lidhja e nje cifti sigurisht vjen nga dy familje te ndryshme , me kultura te ndryshme dhe perballen ve vedhtirësinë " VJERË"
 
Lereni vjerrat rehat meruni me grate / burrat , kane ndryshuar kohët, vjerrat jane prinder , gjysher dhe ne shumicat e rasteve ngelen shëmbull pozitiv . Lidhja e nje cifti sigurisht vjen nga dy familje te ndryshme , me kultura te ndryshme dhe perballen me veshtirësinë " VJERË"
 

E vështirë marrëdhënia me vjehrrën? Ndiqni këto këshilla…​

Shiko fotografinë 2210695

Marrëdhëniet vjehërr-nuse janë të komplikuara dhe kjo, për një pjesë të mirë të nuseve, është e vërtetë. Ju mund të thoni që shkoni shumë mirë me vjehrrën tuaj dhe ne ju besojmë. Mirëpo, gjithmonë ekziston një ngërç në lidhje me nënën e partnerit.

Çfarë duhet të bëni kur nuk shkoni mirë me vjehrrën?
Bëjini dhurata

Kush nuk i do dhuratat? Edhe vjehrrat nuk bëjnë përjashtim. Herë pas here, kur i blini mamasë suaj një dhuratë, kujtohuni edhe për vjehrrën. Një gjë e vogël do ta gëzojë edhe atë.

Mbani anën e saj

Në debatet e vogla që ajo mund të ketë me partnerin tuaj, mbani anën e saj. Kjo gjë do t’ju afrojë më shumë me vjehrrën, por edhe me partnerin, pasi të dy do ta vlerësojnë bashkimin tuaj.

Takoni shoqet e saj

Personat tek të cilët shfryhen më shumë vjehrrat janë shoqet. Mundohuni të dilni herë pas here në kafe me shoqet e vjehrrës, në mënyrë që ato të krijojnë një mendim të mirë për ju. Pse? Në momentet që vjehrra mund t’ju “shajë” pas krahëve tek ato, shoqet mbase mund ta bëjnë të ndryshojë mendim duke ju njohur juve.

Nga eksperienca ime, boji tgjitha kto dhe edhe me shume dhe do te peshty nje dit 😂😂😂
Se i merr tgjitha per garante ahahah

Pastaj do vi dita dhe do qaj dhe do te thot " aq sa me bo ti per mu ska bo asnje nga familja ime, as vellezerit as motrat e mia... Asnje" 😂😂😂😂 naaaa kokrra lotit.

Vec se une nuk ndjeja me asgje. Asnje lot nuk me beri efekt. 🙏

Nje raport i shendetshem, duhet te ket ekuiliber. Nuk mund ta blesh dot dashurine e tjetrit. Jip aq sa te jipet
 

Konkursi Letërsisë

  • 1-Brenga ime dashuri

    Votat: 7 41.2%
  • 2-Botë e mjerë

    Votat: 4 23.5%
  • 3-Shitësja e farave

    Votat: 6 35.3%
Back
Top