• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

E pabesueshme”, ish-ministri i Brendshëm italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që në 2015. Interpelancë urgjente

Marla

Urbi et Orbi
Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emision italian “Leonardo” në vitin 2015 ku thuhet se shkencëtarët kinezë po prodhonin në laboratorë një virus të rrezikshëm. Në emër të Lega-s Salvini kërkon interpelancë urgjente me Presidentin e Këshillit të Ministrave dhe Ministrin e Jashtëmbalkanweb

@Vvetoni degjo eksperten.
 
Last edited:

Frank

Play!
sa te qelbet/dirty mind keta kinezet ore.

e imagjinoni qe mund te sjelle dhe lufte kjo gje

ja fal amerika ose BE kines kete gje?
Ideja eshte se nuk e vertetojne e dot.
Vonese e vaksines behet pikerisht per kete gje qe te duket si diçka natyrale.
Me ca kam kuptuar une per momentin jane te zene duke lozur me loje spiunash kush saboton ke ne prodhimin e vaksines se pare.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Une them qe sdo merren aspak me Kinen mo.
Ajo eshte duke ua shfarros popullaten me kte qe e paska kriju.
Kina ka pushtetin tani!

P.s 5 vjet jane mare me kte gje? Fk, te tmerrshem lol
 

Marla

Urbi et Orbi
Ideja eshte se nuk e vertetojne e dot.
Vonese e vaksines behet pikerisht per kete gje qe te duket si diçka natyrale.
Me ca kam kuptuar une per momentin jane te zene duke lozur me loje spiunash kush saboton ke ne prodhimin e vaksines se pare.
ka mundsi.

jam perfshire personalisht me spiunazh dhe une haha

ishalla e nxjerrin sa me shpejt se na u nxi jeta.
 

Empire

Antarë i Respektuar
E ku jan faktet aty qe e paska prodhuar kinezi virusin ?
Nje video te till me disa argumenta sot mund ta bej edhe nhe amator jo me nje programues prof ....
 

titan

Veni, Vidi, Vici
E ku jan faktet aty qe e paska prodhuar kinezi virusin ?
Nje video te till me disa argumenta sot mund ta bej edhe nhe amator jo me nje programues prof ....
Fakte ska. Por ideja eshte se virologet kinez mund te kene vazhduar studimet mbi virus te tille me potencial per te infektuar njeriun dhe gabimisht eshte nxjerr jashte.

Sbesoj se nje amator apo nje programues profesionist mund te publikoj dicka ne Nature. ;)

 
Top