E keni fiksim trupin?

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pse ne vajzat e kemi fiksim trupin??
Tani e di qe jo te gjitha....por pjesa me e madhe PO....

ca beni per te mirmbajtur format e juaja ne linje??

- sport
- djete
- operacione estetike??

do benit nje operacion...per te "korektuar" disa difekte te vogla....apo per te hequr disa kg ne plus?
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Fiksim jo por e mirembaj goxha ;)

Bej sport
shikoj se c'fare ha (dhjamra ose brumera i haj rralle)
sa per operacionet estetike ndoshta dhe bej mbas 20 vjeteve :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Fiksim jo por e mirembaj goxha ;)

Bej sport
shikoj se c'fare ha (dhjamra ose brumera i haj rralle)
sa per operacionet estetike ndoshta dhe bej mbas 20 vjeteve :)
ca sporti ben?:)


ps: brumra= buke...apo cdo lloj brumi?
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
m'plq me mirmbajt veten sidomos nga ana higjenike..m'plq me ju dok vetes shekshi bile nganjeher edhe mpuqi veten n'pasqyr:Dpor varet edhe nga perjudha..ka raste kur per aspektin tem eksterior nuk m'han p*lla hiq, niher mka ndodh me shku gati deri n'qender n'papuqe:D, jom e hupt..amo pastertia o fondamentale gjithmon...gjithsesi nuk boj ku me dit qka sidomos plastik hiq kurr..
 

Adrenalina

GoC TiR0né
ca sporti ben?:)


ps: brumra= buke...apo cdo lloj brumi?

Fitness dhe klasa aerobic, tai bo, BBB, shtanga (nga ato te voglat e :p) etj etj vetem bicikleta nuk me pelqen sepse me dhemb prapanica :D

Brumerat jo vetem buken por edhe makaronat ose patatet, i ha por nje ose dy her ne jave, varet nga sasia qe ha ;)
 

sensuu

sweet
V.I.P
mami im thote,s'ke nevoje te mbash diete,te besh ushtrime gjimnastike,.......po bej punet e shpise,se dobesohesh.....ahahah
e kam pak fiksim trupin e kam......s'dua te shendoshem:(

operacionet.....iiii........edhe emrin s'ua permend dot...........i kam shuuuuume frike:(
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Une vete ne palester sporti qe bej stervitje per te mbajtur trupin ne forme.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Mundohem ta mbaj trupin ne forme me sport, vrap por gjate ritualit te dites ndodh rralle.

Ushqimin ne rradhe te pare e kontrolloj dhe nuk abuzoj me te.
Aplikoj kremra per lekuren time, per te qene me elastike dhe e bute.
Dieten e perdor vetem pas pushimeve :D.

Ndersa operacionet plastike, jam akoma ne nje moshe qe nuk i mendoj, ku i dihet pas 20 vjetesh :D....po pata mundesi ekonomike dhe po isha me shume egoiste :p
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
E KAM PO SPO ARRIJ ATJE KU DUA...:lexim:
 

alfonci

Veri investigatio
une e vleresoj shume trupin, nje femer me trup te bukur per mua do te thote shume, gjeja qe me terheq me shume tek nje femer.

Luaj shume sport
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Pse ne vajzat e kemi fiksim trupin??
Tani e di qe jo te gjitha....por pjesa me e madhe PO....

ca beni per te mirmbajtur format e juaja ne linje??

- sport
- djete
- operacione estetike??

do benit nje operacion...per te "korektuar" disa difekte te vogla....apo per te hequr disa kg ne plus?

operacion sdo te beja asnjehere.....
per te mbajtur trupin ne forme bej not vetem aq..........as palester as diete.............
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
PO jasht mase e kam fiksim trupin :D sidomos ate te njeres qe e kam fiksim LOL LOL
 
trupin e kam normal edhe pse sbej palester...fiksim sigurisht qe e kam sidomos ne vere duhet i shkreti trup se snxirret plenci ne plazh po nuk pate cike trup te bukur..
 

Adrenalina

GoC TiR0né
trupin e kam normal edhe pse sbej palester...fiksim sigurisht qe e kam sidomos ne vere duhet i shkreti trup se snxirret plenci ne plazh po nuk pate cike trup te bukur..

Ashtu eshte ina, ne plazh te pakten nuk duhet te kesh bark :)

Se je pak e mbushur gjithandej, s'ka problem, biles mendoj se kjo eshte dhe sexi por te pakten mos kesh bark... :)

Un per vete nuk kam probleme per kete por ket vere ne shqiperi shikoja vajza te reja te shendosha dhe me bark dhe me vinte keq shume... un mund te isha 15 vjet me e madhe se ato dhe si kam ato probleme... me vjen keq qe disa vajza si kushtojn vemendje trupit... :(
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Fiksim tashi jo po..........e shendoshe nuk do me pelqente vetja......mendoj qe kam nje trup te mire ,ka me mire po ka dhe me keq...
Nuk merrem me asnje sport......jam dembele :(
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Pse ne vajzat e kemi fiksim trupin??
Tani e di qe jo te gjitha....por pjesa me e madhe PO....

ca beni per te mirmbajtur format e juaja ne linje??

- sport
- djete
- operacione estetike??

do benit nje operacion...per te "korektuar" disa difekte te vogla....apo per te hequr disa kg ne plus?

Me heret beja Aerobik(grup i organizuar..me msuse etj etj) ne privat kur mundi vrapoj,e kam qejf shum ciklizmin(dal shpesh me biciklet,minimum 1orè ne ditè.dhe pse kam ni zvantazh po me trash muskullin.. polpaqin :() kur kam rastin luaj football me shoqrin,vllezrit..tani kam filluar sport shtepiak,kam bler 1gjè te tillè
ab_dett2_250.jpg


Djeta nuk bej dhe nuk ka bere kurr
per operacione as qe mendoj as sot dhe as ne te ardhmen :D
 

angel boy

cun i veshtire
dikur jam marre me palester porrr tani ne vere jo me...ehhhhh ca ti besh e ka rrit ai qeni i palesteres cmimin..:sharre::sharre::cekic:karate::karate::nevrik::nevrik::peshngritje::automatik::automatik::arme::arme:
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: E keni fiksim trupin?

lol jam nje pertace e madhe...pervec rruges se shkolles qe bej cdo dite, nuk bej asnje lloj sporti e as diete...Dhe pervec kesaj vazhdoj te mos i vej asnje lloj kandari hajes :(

P.S. jam rehat tashti, kishin dal dhe ne mode modelet me me shume kile LOL
 
Titulli: E keni fiksim trupin?

PER NJA 3-4 VJET TE MIRA QESHE OBSESIONUAR TEJ MASE PAS LINJAVE TRUPORE.mund te them qe produkti qe perdora me dha nam,,,rrofte lengu i limonit se kushedi ku do isha,,,fale dietes ekstremiste vajta 13 kg me pak.por e bukura qe se me ulej tensioni(nderkohe qe isha problematike me tension gia' te ulet).fillova te bija nga mesimet.eh,c'moral e kritika me kane bere.me piu e zeza me kete metode.
tani qe jam shendosh serish,ps.u shkeputa nga thartira,perpiqem te ha brenda normave,,,x te pas nje renie graduale e jo drastike si me pare.por nuk merrem me ndonje sport.
abuzimi me pajisjet e palestres e pesha e larte ndikuan ne transformimin e linjave,duke vene muskuj .
operacion s'do guxoja edhe sikur te me paguanin...preferoj metodat natyrale...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: E keni fiksim trupin?

Pse ne vajzat e kemi fiksim trupin??
Tani e di qe jo te gjitha....por pjesa me e madhe PO....

ca beni per te mirmbajtur format e juaja ne linje??

- sport
- djete
- operacione estetike??

do benit nje operacion...per te "korektuar" disa difekte te vogla....apo per te hequr disa kg ne plus?

E kam nxjerr jashte linjave me kohe..Nuk bej as sport(s'di te organizoj dot kohen),as diete (ha si derrkucat qe mbahen per plan mishi),operacione estetike jo e jo.Nuk kam raport te mire me eren e spitalit..Pasta me pelqen shume natyralja,silikonin nuk e preferoj shume.
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: E keni fiksim trupin?

PER NJA 3-4 VJET TE MIRA QESHE OBSESIONUAR TEJ MASE PAS LINJAVE TRUPORE.mund te them qe produkti qe perdora me dha nam,,,rrofte lengu i limonit se kushedi ku do isha,,,fale dietes ekstremiste vajta 13 kg me pak.por e bukura qe se me ulej tensioni(nderkohe qe isha problematike me tension gia' te ulet).fillova te bija nga mesimet.eh,c'moral e kritika me kane bere.me piu e zeza me kete metode.
tani qe jam shendosh serish,ps.u shkeputa nga thartira,perpiqem te ha brenda normave,,,x te pas nje renie graduale e jo drastike si me pare.por nuk merrem me ndonje sport.
abuzimi me pajisjet e palestres e pesha e larte ndikuan ne transformimin e linjave,duke vene muskuj .
operacion s'do guxoja edhe sikur te me paguanin...preferoj metodat natyrale...

po lengu limonit jo vtm qe te shkaterrrrrron stomakun po te hap probleme dhe me tej ne jete
me mire palester sdo arrish formen perfekte per 4 jave ama eshte dicka qe ste demton dhe e ben me qef
larg ketyre gjerave per dobesim
1 gje nga meshkujt:vajzat jane te bukura dhe kur kane ca kile si teper po ju mondoheni qe te dukeni sa me mire
qe sa vishni xhinset e shihni veten ne pasqyre mbi 333 here
:p
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: E keni fiksim trupin?

une dikur kisha raport te mire me trupin....po nuk e di ku humbi:p:p:p
fillova nje diete...haja mgjs,dreke...boll..
po fiksimi qe kisha nuk me mjaftoi:(:(:(
ndejta x nje muaj duke ngrene molle jeshile,e asgje tj,saqe erdha e u bera varreze,nuk kishe c'te shihje me sy...
tani kam ardh me vete...kam nje rapot te mire me trupin tim,se kjo è kryesorja;) e ndihem mire:):):)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: E keni fiksim trupin?

une dikur kisha raport te mire me trupin....po nuk e di ku humbi:p:p:p
fillova nje diete...haja mgjs,dreke...boll..
po fiksimi qe kisha nuk me mjaftoi:(:(:(
ndejta x nje muaj duke ngrene molle jeshile,e asgje tj,saqe erdha e u bera varreze,nuk kishe c'te shihje me sy...
tani kam ardh me vete...kam nje rapot te mire me trupin tim,se kjo è kryesorja;) e ndihem mire:):):)

Ti je lopica ime e preferuar e di?? Hehehehe...Se ca ke dashur te dobesosh ti akoma nuk po e kuptoj.Ku e ke gjithe kete shendet qe paske dashur ta heqesh???

Nje keshille sdq, 1-pranojeni veten ashtu si jeni , 2- mos ndiqni dieta ne koken tuaj por konsultohuni me specialistet. E gjeja me e mire per tu bere eshte shume aktivitet fizik dhe ngrenje e shendetshme..
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: E keni fiksim trupin?

ehhhhhhhh,flet ti qe nuk ke pas naj here prob me trupin...
hai sempre avuto un fisico da paura:p
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: E keni fiksim trupin?

ehhhhhhhh,flet ti qe nuk ke pas naj here prob me trupin...
hai sempre avuto un fisico da paura:p

Me duhet te te kujtoj ato kg qe mora kur erdha ne It??? Nuk po e themi nr per ceshtje etike...:D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: E keni fiksim trupin?

ik me dreq se me rroba te lagura,peshon si o no 25kg:p:p
 
Titulli: E keni fiksim trupin?

mmmmmmmmm...prit te mendohem ...
ateher
aktivitet fizik HARROJENI.....vdekja ime... por jam shum elastike :D ma thon te gjith ....cuditej profesori fiskultures...sepse un as vrap nuk boja... 1 justifikim e kisha gjithmon ...

operacione plastike kurr skam me i bo .... urrejtja ime....biles 1 operacion ka qef mami qe ta bej ... por eshte dicka e vogel e lidhur me operacionin qe pata ne kok-.....POR SKAM QEF....urrej gjilpanat dhe spitalet... (pervec ate bjondin sy boqell qe skam me e harru kurr <3 ... sa i embel qe ishte )

diet ?..... noiher kur mkap budalliku ... diet per mu dmth te haj aq sa han nje njeri normal ... dhe te haj vetem kos ne darket ( kos shqiptar qe behet ne shpi jo si ai qe shitet ne dyqan qe eshte si qurra gomari ... )
mmmmmmmmmmmmm

por.... 1 operacion edhe mbase e boj .... eshte e lidhur me gojen time....kam 1 dhemb qe zdo me dali kurr ( vetem me operacion mundet te ma nxjerrin por do koh...te pakten 1 vit me than ) ... POR gjoks byth o ku di un ..jam mir :D
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: E keni fiksim trupin?

Ne mengjes nuk haj, thjesht pij nje kafe (1 i thenshin) e pij m filxhan te madh :D
Dreken e haj nga ora 3 haj naj cokollat, ose naj frut a sallat jeshile
Ndark ose haj kur tme teket ose nuk ha fare
E po hengra e po nuk hengra nuk shendoshem, por do doja qe te isha e dobet jo e mbushur :p
 
Top